słowa kluczowe: aborcja, dezinformacja, manipulacje, pigułka dzień po, przerywanie ciąży.
Linki, cytaty, nowiny2016.02.21 13:07 13:08

Tabletka „dzień po” NIE [?] jest aborcją farmakologiczną

(poleca )
 
Nazywanie „tabletki dzień po” aborcją jest manipulowaniem faktami, bowiem pigułka po NIE jest środkiem wczesnoporonnym.
 
Ciąża zaczyna się od momentu, w którym zarodek zagnieżdża się w ściance macicy, co następuje po 5–7 dniach od współżycia. Tabletka „dzień po” działa, gdy jeszcze nie ma ciąży, nie może więc jej przerwać. Jest lekiem odsuwającym jajeczkowanie, a więc uniemożliwiającym zapłodnienie. Główny mechanizm działania tej tabletki polega na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji, czyli sprawianiu, żeby jajeczko nie trafiło do jajowodu i nie doszło do zapłodnienia.

Tabletka „dzień po” nie dopuszcza do zaistnienia ciąży, czyli pełni taka samą rolę jak każdy rodzaj antykoncepcji.

Powtórzenia i niedopowiedzenia:

Powtórzenia są typowym chwytem manipulacyjnym. Warto powtarzać, wszak kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

Gdy jesteśmy bombardowani informacjami, że wzięcie „pigułki po” jest równoznaczne z dokonaniem aborcji, że tabletka po jest tabletką wczesnoporonną, w głowach wielu osób, idących na skróty, tworzy się właśnie takie skojarzenie.

A to nie jest prawda. Aborcja jest zabiegiem przerwania ciąży, a pigułka po działa, gdy ciąży jeszcze nie ma. Kontrowersje wokół antykoncepcji awaryjnej – potocznie zwanej „tabletką dzień po” – biorą się z niewiedzy.

Całość: +www.nishka.pl



Jak działa ten specyfik?

- Po pierwsze, wpływa na podwzgórze w mózgu, hamując [...] owulację. A skoro jajeczko nie zostanie uwolnione, nie trafi do jajowodu i nie może dojść do zapłodnienia.

Hamowanie owulacji to tylko jeden ze sposobów działania EllaOne. Środek ten zmienia też perystaltykę jajowodu i sprawia, że w ciągu 24 godzin od zastosowania jajeczko nie może sprawnie przesuwać się jajowodem, a to uniemożliwia dotarcie jajeczka na czas do jamy macicy.

Po trzecie, EllaOne dodatkowo może także utrudniać implantację zarodka w ścianie macicy.

Czy to znaczy, że jest to środek wczesnoporonny?

- Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia nie jest to środek wczesnoporonny. Światowa Organizacja Zdrowia stoi na stanowisku, że ciąża zaczyna się w momencie zagnieżdżenia się zarodka (tzw. nidacji) i dopiero od tej chwili można mówić o poronieniu. Niemniej dla osób, które za początek życia uważają samo powstanie zarodka, stosowanie tego środka może być kontrowersyjne.

Cały tekst: +wyborcza.pl



Dr Barczentewicz jasno stwierdza, że "ellaOne" absolutnie nie można traktować jako tabletki wyłącznie antykoncepcyjnej. - Pigułka "dzień po" może mieć działanie wczesnoporonne - przestrzega.

Mechanizm działania preparatu zależy od tego, w którym momencie cyklu kobiety doszło do współżycia. - To ma być tak zwana antykoncepcja awaryjna, pigułka stosowana maksymalnie do 72 godz. po tzw. stosunku niezabezpieczonym. Jeżeli współżycie było w okresie okołoowulacyjnym, czyli potencjalnie mogło dojść do poczęcia w ciągu tych 72 godzin, to wtedy ta tabletka będzie miała działanie wczesnooporonne.

+gosc.pl 
 
Wytłuszczenia oraz wtrącenia w nawiasach kwadratowych: MT. 

2307 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2025   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑