słowa kluczowe: aborcja, deklaracja wiary, demografia, etyka, etyka lekarska, lekarz, lekarze, medycyna, przerywanie ciąży, rodzina, życie.
Linki, cytaty, nowiny2014.06.02 20:04 20:06

Deklaracja wiary

(poleca )
 
Deklaracja wiary lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej. Popieramy lekarzy, którzy podpisali "DEKLARACJĘ WIARY"!
 
Podpisywanie przez lekarzy katolickich Deklaracji Wiary jest zgodne z prawem. Zapewnia o tym Naczelny Sąd Lekarski. „W świetle przepisów Kodeksu Etyki Lekarskiej oraz wynikającej z Konstytucji RP wolności wyznania nie ma absolutnie żadnych podstaw do wyciągania konsekwencji wobec lekarzy, którzy podpisali tzw. Deklarację Wiary” – stwierdza NSL. W piśmie przysłanym na adres administratorów strony +www.deklaracja-wiary.pl, gdzie spływają podpisy, Kancelaria Naczelnego Sądu Lekarskiego zapewniła, że poszczególni medycy mają prawo się pod nią podpisywać. NSL wyjaśnił, że wśród norm postępowania zawartych w Kodeksie Etyki Lekarskiej nie ma zakazu podpisywania deklaracji o charakterze wyznaniowym, etycznym czy kulturowym. „Wolność wyznania gwarantowana Konstytucją RP pozwala na podpisywanie tego typu dokumentów nie tylko lekarzom wyznania chrześcijańskiego ale również innych wyznań. Nie można zatem stwierdzić, iż podpisanie tzw. Deklaracji Wiary stanowi naruszenie Kodeksu Etyki Lekarskiej” – zapewniono. Pod Deklaracją Wiary, z inicjatywy doktor Wandy Półtawskiej, podpisało się dotychczas ponad 3 tysiące medyków. Z lewej strony sceny politycznej pojawiły się głosy, że działają wbrew prawu. Deklaracja Wiary głosi m.in., że podstawą godności i wolności lekarza katolika „jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem”.

Petycja - poparcie lekarzy, którzy podpisali "DEKLARACJĘ WIARY": +citizengo.org 

2424 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Deklaracja wiary 
Piotr Świtecki, 2014.06.05 o 10:33
Sławomir Neuman, wiceminister zdrowia, w wypowiedzi dla mediów, komentując Deklarację Wiary, podpisaną przez 3000 lekarzy, stwierdził: "A my będziemy wyciągać konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie" (cytat za komunikatem PAP). +citizengo.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja wiary 
Christophoros Scholastikos, 2014.06.05 o 10:40
Niedługo wiara takich prawych lekarzy i innych ludzi nie pozwoli być wiceministrem zdrowia Neumanowi. Niech tak dalej cwaniakują to wyjadą na widłach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑