słowa kluczowe: Partia X, Stanisław Tymiński, Tymiński, USA, historia, manipulacje, polityka, wywiad.
Linki, cytaty, nowiny2015.06.03 16:34

Wielka Wina

(poleca )

Stanisław Tymiński

 
W kwietniu 1991 roku kiedy byłem zajęty budową Partii X telefonicznie dostałem prośbę od ambasady USA o spotkanie w celu rozmowy o polityce. Na umówioną godzinę pod dom mojej mamy w Komorowie pod Warszawą podjechał Mercedes z kierowcą – przywiózł dwoje Amerykanów - kobietę i mężczyznę.
 
Rozmowa trwała niecałą godzinę. Korzystając z okazji zapytałem dlaczego rząd amerykański finansowo wspierał tylko organizacje żydowskie, bo żadna polska nigdy nie dostała pieniędzy na budowę demokracji. Nie dostałem na to odpowiedzi. Z ich strony z kolei padło pytanie: „Co ja rozumiem przez słowo patriota”. Byłem niemile zaskoczony taką impertynencją ponieważ każdy Amerykanin jest wielkim patriotą i doskonale wie jakie to słowo ma znaczenie. Odpowiedziałem, że patriota to taki człowiek, który Polski nigdy nie zdradzi w relacjach z obcymi państwami. Schłodziło to znacznie naszą rozmowę, której wynikiem był niedawno odtajniony raport NATO, którego wersja w języku angielskim jest umieszczona na stronie polskiego MSZ:
 
+www.msz.gov.pl
 
Wyrywkowe tłumaczenie na język polski:+piotrbein.wordpress.com
 
Teraz okazuje się, że nie rozmawiałem wtedy ze zwykłymi pracownikami ambasady USA ale ludżmi reprezentującymi wojskowy wywiad NATO, a więc bardzo nieuczciwie mnie wtedy potraktowano. Z przedstawicielami wojskowego wywiadu NATO tak jak z KGB nie wolno mi było wtedy rozmawiać.

Całość: +rzeczpospolita.neon24.pl 

2598 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑