słowa kluczowe: 2015, PO, Polska, Warszawa, protest rolników, protesty rolników, rolnictwo, rolnicy, rząd, wyprzedaż ziemi cudzoziemcom.
Polska2015.02.25 14:26 14:54

Rolnicy u progów Premierzycy

 
 
Wprawdzie na niedzielny spacer wybraliśmy się z Espe do Łazienek Królewskich, ale przywiewane przez wiatr strzępy przemówień i pieśń "Ojczyzno ma" zwabiły nas najpierw pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
 
Chociaż protestujących niewielu (kilkadziesiąt osób), to zorganizowani są całkiem dobrze: namiot-stołówka, mile bulgocąca kuchnia polowa z zapasem drewna, wspomniane już nagłośnienie.

Warto tam zajrzeć, bo media ukazują postulaty rolników wybiórczo, w nalepszym razie w krzywym zwierciadle. Tymczasem rolnicy zadbali o front informacyjny. Z postulatami można zapoznać się na miejscu, a także w internecie (choćby na +protestrolnikow.pl albo na Facebooku). Są to przede wszystkim: zakaz GMO, zakaz wyprzedaży polskiej ziemi, swoboda sprzedaży bezpośredniej. Wybijane przez media na pierwszy plan szkody łowieckie są na liście dopiero pod koniec. Rolnicy zarzucają ponadto rządowi rażące niewywiązywanie się z jego obowiązków.

Choć atmosfera podszyta jest zdrową, konkretną jak praca na roli energią, policji widać niewiele.

O 15. rozpoczyna się odmawiana przez mikrofon Koronka do Miłosierdzia Bożego, ale nie wzbudza powszechnego zainteresowania. Za to z namiotu-stołówki wyłania się elegancka i uśmiechnięta pani Renata Begier. Ubrana na ciemno, z torebką na złotych łańcuchach, rudawe włosy luźno spięte z tyłu głowy. We wianuszku mężczyzn wolno żegluje na zewnątrz protestu.

Za jej przykładem, tyle że w przeciwną stronę, ruszamy i my. Protest protestem, ale trzeba jeszcze zdeptać złote błoto zalegające alejki Królewskich Łazienek. Zwykle zima zaskakuje drogowców; tym razem brak zimy najwyraźniej zaskoczył zarząd Parku. 

2151 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑