słowa kluczowe: Jasiewicz, Krzysztof, prof.
Linki, cytaty, nowiny2014.10.06 16:02

Polityczne Tworki nad Wisłą

(poleca )

Jak wygrać III wojnę światową

 
Zaskakujące propozycje prof. Krzysztofa Jasiewicza jak wygrać III wojnę światową.
 
- W Polsce tytuł profesora zawsze budził szacunek, taki człowiek uosabiał najlepsze przymioty – nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie życiowe, rozum i rozwagę.-
„Obecną klikę z Putinem i Ławrowem na czele – a po części znaną z list osób objętych zakazem wjazdu do UE – należy osądzić w pokazowym procesie wzorowanym na norymberskim. Potrzebne jest także osądzenie zbrodni komunizmu, bo to one determinują dziś działania Rosji. Norymberga i tamtejszy Pałac Sprawiedliwości – miejsce, gdzie odbyły się proces zbrodniarzy niemieckich i ich stracenie – wydają się idealne do podkreślenia tych szczególnych zbrodniczych związków między Niemcami a Rosją (a nie między nazizmem i komunizmem).

Drugim dobrym miejscem byłaby Moskwa, a ściślej Pałac Zjazdów na Kremlu. Nawet bez specjalnej znajomości zagadnień prawnych można dopatrzyć się w polityce Rosji i jej lidera znamion przestępstw osądzonych kilkadziesiąt lat temu. I tak jasno wynika, że dopuścili się oni wszystkich lub prawie wszystkich zbrodni wymienionych w art. 6 Statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego”.
Artykuł pod powyższym tytułem ukazał się na blogu "mysl-polska.pl,
Autor Jan Engelgard
+www.mysl-polska.pl 

1919 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą 
Jacek, 2014.10.06 o 16:22
Co to ludziom w głowach siedzi.
Aż strach pomyśleć.
Lepiej byłoby gdyby takie myśli nie wychodziły poza własną czaszkę.
Brednie puszczam mimo uszu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą 
Adam39, 2014.10.06 o 18:03
I słusznie, ja również staram się brednia puszczać mimo uszu, tym nie mniej dziwi mnie i smuci, że człowiek z tytułem profesorskim głosi takie duby smalone.
Gdyby to wyszło z pod pióra bolka Wałęsy, wtedy mnie by to zupełnie nie zdziwiło.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą 
Piotr Świtecki, 2014.10.07 o 12:14
Dla przypomnienia: "Sam prof. Jasiewicz nie przebierał w słowach mówiąc o Żydach. Stwierdził, że niejako sami są sobie winni holokaustu, gdyż "całe pokolenia" na to pracowały. Krytykował ich przekonanie, że są "narodem wybranym" oraz brak umiaru, charakterystyczny jego zdaniem dla tej narodowości. Ponadto, zdaniem naukowca, "Żydów zaślepia nienawiść i chęć odwetu". Równie szokujące było stwierdzenie, że Żydzi nie wyciągnęli wniosków z bolesnej nauki, jaką zapewnili im w czasie wojny Niemcy." +natemat.pl
"Postanowiłem mówić o Żydach dokładnie takim samym językiem, jakim żydowscy historycy mówią o Polakach. (…) Traktuje się nas arogancko, oskarża o najstraszniejsze grzechy. Wmawia się nam, że nie tylko nie wolno nam protestować, ale jeszcze mamy za to dziękować i bić się w piersi. Nie zrobiłem więc niczego, czego Żydzi nie robiliby wobec nas." +solidarni2010.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą 
Jacek, 2014.10.07 o 13:04
A to ciekawe rozdwojenie jaźni prof.
Zastanawiam się co było powodem tej zmiany.
Może być parę przyczyn. Pisałem już o tym.
Jedno jest pewne: trzymać rękę na pulsie i słuchać co kto mówi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą 
Adam39, 2014.10.07 o 17:15
Też tak uważam, dlatego pozwoliłem sobie zamieścić link do artykułu opisującego wystąpienie prof. Jasiewicza. Być może na te poglądy wpłynęło wypowiedzenie pracy profesorowi o czym pisze pani doktor Ewa Kurek:
„W maju 2013 z funkcji kierownika Zakładu Analiz Problemów Wschodnich w ISP PAN został odwołany twórca tego zakładu, prof. Krzysztof Jasiewicz. Bezpośrednim powodem odwołania był wywiad udzielony przez profesora miesięcznikowi „Focus Historia ekstra” na temat losów i postaw Żydów podczas II wojny świat.”
Jest mi wiadomo, iż profesor odwołał się do Sądu Pracy o anulowanie wypowiedzenia i przywrócenie do pracy. Natomiast jaki zapadł wyrok w tej sprawie nie wiem. A chciałbym wiedzieć. Może ktoś z Państwa Blogerów zna, jak również uzasadnienie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą 
Zenon Jaszczuk, 2014.10.07 o 21:28
Adam39.
Myślę, że dlatego / co zrobiono z Jasiewiczem/ ten prof mówi"Uważam, że Polacy są zaślepieni antyrosyjskim aspektem tradycji upowskiej i uważają, że skoro jest ona antyrosyjska, to jest jak najbardziej godna pochwały albo przynajmniej pobłażliwości. W polskiej polityce jest to jedno z tych głupstw ocierających się o polityczną zdradę interesów narodowych"
Zwracam uwagę, że ani razu nie mówi żydzi tylko "polacy". Taki głupi to prof nie jest, ale dzięki temu jest bezpieczny. Wraca - czytaj między wierszami.+wiadomosci.onet.pl
Musimy jeszcze wiedzieć, że prof udziela "niemieckiemu" portalowi onet wywiadu :-))) Czy to jest zmiana kursu "niemcy" Rosja czy tylko jawne potwierdzenie tego. Stop już propagandy antyrosyjskiej. Tylko Szmidta o tym jeszcze nie poinformowali. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą 
Zenon Jaszczuk, 2014.10.07 o 21:14
Adam39.
Ja widzę i na naszym portalu takie Tworki-potworki. Swoją drogą Tworki to znany szpital dla psychicznych.
Podam link gdzie rozgryzają trochę tych potworków. +macgregor.neon24.pl
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą   
Lona, 2014.10.08 o 12:18
Tak jak zostali osądzeni zbrodniarze nazistowscy, tak powinni zostać osądzeni zbrodniarze komunistyczni, ze szczególnym uwzględnieniem tych w togach. Inaczej do końca świata będziemy czytać o takich rzeczach jak w notce o "znikających boiskach".

Prawnicy mają takie powiedzenie, moim zdaniem bardzo słuszne: "zbrodnia nieukarana demoralizuje podwójnie".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polityczne Tworki nad Wisłą 
Adam39, 2014.10.08 o 13:56
Pani Lono, zgadzam się z Pani poglądami w tej sprawie.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑