słowa kluczowe: Marek Zarębski, Polacy, Polacy.eu.org, błędy poznawcze, charaktery, erystyka, ludzie, mcastillon, nieumiejętność porozumienia, tożsamość, wspólne działanie, wspólnota.
Linki, cytaty, nowiny2014.08.16 08:54 08:55

Zanim...

(poleca )

Marek Zarębski

 
Najwyraźniej działający na zlecenie Mufti, od pewnego czasu słusznie przez blogera Mati Rani zwany Mułem, opuścił zdaje się kilka kolejnych szkoleń ideolo, ponieważ bierze w skórę aż miło.
 
Słusznie: odpowiadanie na każde zadane przez bliźnich pytanie innym pytaniem to metoda mająca krótkie nóżki, opisywałem to kiedyś wspominając coś o Schopenhauerze i jego „Sztuce erystyki”. Mati Rani dawno połapał się w jaki sposób przygwoździć czosnkowego aroganta – i robi to konsekwentnie od wielu miesięcy, ostatnio z wyraźnym skutkiem. Tak wyraźnym, że pojawiły się już głosy najętych klakierów (Jacek) że oto trzeba trzymać szyk i nie gubić kroku, bo wszystkim grozi zagłada, Matiemu najpierw. Powiem tak: kto mieczem wojuje ten od miecza ginie i zagłada tego akurat portaliku należy mu się jak psu buda, właścicielowi zaś najwyższa kara, jaką zwykł rozdawać oponentom, to jest zamilczenie na śmierć. Nie wiesz Mufti dlaczego moim zdaniem? Dobra, powiem ci po raz kolejny: ponieważ ufundowałeś siatkę, w którą mieli wpaść naiwni po to tylko, by ich skrócić o… nie, nie o głowę, raczej o pióro. Kobiety-założycielki, Esperanzę i Małą Wandę już wykosiłeś. Impulsywny Zenek zamilkł zdaje się na dobre, masz w tym swój wielki udział. O innych nie wspominam, musiałbym mówić i o sobie, ale tu akurat nie mam ochoty. Założyłeś więc coś na kształt sekty, która wzorem amerykańskiego guru klientów najpierw zmusi do milczenia, później zaś wywiezie do Gujany i tam namówi do zbiorowego samobójstwa? Coś mi się zdaje, że nie jestem zbyt oddalony od prawdy… A tak w ogóle zaczynasz Mule przypominać w swym uporze pewnego myśliwego, który awansem postanowił stać się pięknym i potężnym. I przymocował sobie do łba jelenie rogi… Pięknie mu było, jak cholera. Potężnie też. Nie mógł tylko pojąć czemu tyle osób wita go nie w uniesieniu, lecz śmiechem…

Całość (ale o Polakach.eu.org już wiele więcej tam nie ma): +mcastillon.blogspot.com

[Pan Marek chyba się opuszcza w śledzeniu życia naszego "niszowego" portaliku, bo idąc tym samym tropem powinien jeszcze odnotować, że ostatnio "wykosiłem" również p. Krzysztofa J. Wojtasa ;-)
Mamy ogromne problemy w rozpoznawaniu rzeczywistości, w porozumiewaniu się, w znoszeniu się nawzajem i we wspólnym działaniu. Dla mnie jest nadal otwarta kwestia przyczyn: czy to słabości osobnicze, czy naturalny stan rzeczy, a może subtelne inspiracje z zewnątrz? MT]
 

4094 odsłony średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zanim...   
esperance, 2014.08.16 o 09:05
Oj, chyba pora zacząć ponownie się udzielać. ;-)

Oświadczam, że to nie Mufti skrócił mnie o pióro a właśnie Muftiego oponenci.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Jacek, 2014.08.16 o 09:40
Najętych klakierów (Jacek) - bzdura, nikt mnie nie najmował, a Muftiego i całej reszty na oczy w życiu nie widziałem (poza p. Wojtasem).
Więc to nie jest prawdą.
Całość oceniam po treści tekstów.
Ludzie gubią rozsądek zbyt łatwo.
Problemy z komunikacją przyczyną niepowodzeń?
Chciejmy zrozumieć drugiego człowieka bez gorączkowego przypinania łatki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim...   
Cichosza, 2014.08.16 o 13:01
Ojej :) A cóżeś Pan, Panie Kosiarz, uczynił p. Bloggerowi tak bolesnego, że aż nie chce On o tym mówić...?!

PS Gdybym była bezczelną młodzieżą, powiedziałabym "jaki piękny ból d..y!". I dodała, że na szczęście współczesna medycyna w swoim geniuszu wymyśliła na niego lek i nazwała go Internet. Można tam każdemu narobić na głowę i poczuć się lepiej :) I oczywiście pochwalić za to też innych - w końcu głupio puszczać bąki w towarzystwie samemu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim...   
Lona, 2014.08.17 o 11:59
:)))))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
MatiRani, 2014.08.18 o 05:55
Uklony dla autora, pokrywa sie jego zgrabnie wyrazona opinia z moja wlasna na temat Muła-Mulla.
Co do zawieszonych piór... kazdy wie, czemu nie pisze. Choc nie kazdy potrafi ta przyczyne skrystalizowac precyzyjnie we wlasnych myslach ani tez napisac przejzyscie i szczerze na blogu.
Uszanowania
Mati
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.18 o 14:34
MatiRani.
Pisałem o tym wszystkim już napewno ponad rok temu. Zobaczyłem, że Mufti zmienił się o 100%. Czy się zmienił, czy wrócił do własnego ja - tego nie wiem. Od tamtej pory nie chce mi się pisać, bo trudno kopać się z koniem(mi).Rozmowy z nim nic nie dały. Ostatnio jakby dołączył do niego Paweł Tonderski, może zawsze razem byli. Poprostu nie dadzą pisac, nie dadzą normalnie dyskutować, nie dadzą "mieć własnego zdania". A na temat żŻydów to całkowicie zwariowali. Tak jak pisałem - kółko różańcowe (oczywiście w przenośni). A tak miło i przyjemnie startowaliśmy. Dzisiaj przychodzą mi różne myśli na ten temat. Aż nie warto o tym pisać, wolę sam w to nie wierzyć. Pozdrawiam wszystkich.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Piotr Świtecki, 2014.08.18 o 14:51
Zenon, nie kłam. Nikt Ci nie zabrania pisać. Niby jak?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
MatiRani, 2014.08.18 o 15:51
Nikt nie zabranial.
Ale systematyczna rola advocatus diaboli Mulla&Cia, odrzucajaca prawde a szkalujaca Polaków, ludziom dobrym i normalnym ZABRANIA pisania artykulów.
To fakt.
Nie kazdemu sie chce pisac tylko dla innych, dla tych którzy wpadaja, byc moze,tutaj po jakies wiesci i tylko po to, aby nie wyszli przekonani, ze nie ma winnych za zydokomune, za przesladowania Polaków w Polsce prowadzonych przez szajke psychopatycznych koczowników.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.18 o 19:14
Mufti.
Nie wiem dlaczego zaprzeczasz własnej inteligencji. Oczywiście nie mówiłeś Zenon przestań pisać!!! Tylko, że tutaj już nie da się pisać. Wydaje mi się, że w/w napisałem dlaczego. Dużo ludzi to widzi, szkoda, że nie TY. Wałkowaliśmy ten temat już dawno. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Piotr Świtecki, 2014.08.19 o 09:04
Zatem nikt Ci nie zabronił pisania, tylko Ty sam - więc przepraszam, co to za zarzut?

"Dużo ludzi" jest tak samo odrzucanych przez to, co tutaj jest pisane.

To nie jest miejsce do lizania się za uszami, tylko wolnej wypowiedzi i wspólnego sprawniejszego dochodzenia do prawdy.
Dziwię się, że muszę to tłumaczyć komuś, kto jest jednym z "ojców założycieli" serwisu.

Panowie słabo bronią swojego zdania, i tyle. Ale macie możliwość je przedstawiać i bronić - tylko o to, i aż o to, od początku Polaków.eu.org chodziło.
A inni mają możliwość Wasze zdanie dyskutować.

Więc zamiast szkalować i czepiać się innych, róbcie swoje - dla pożytku własnego i wspólnego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim...   
Equinox, 2014.08.19 o 09:53
Spokojnie. Tylko krowa nie zmienia podglądów (jak powiedział Haszkowy Szwejk)

Jesli ktos nagle zmienia front o 360 stopni C, to znaczy ze musiał dostać jakis cynk.

Dr. Ratajczakowi wmowili ze pisze odwrotnie i o malo co nie uwierzyl.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
MatiRani, 2014.09.10 o 19:44
Zblizyl sie poczatek jesieni - milo!

Nikt nie zmienil frontu o 180°. Powiedzmy, ze poczatkowy kurs wydawal sie Narodowy, szczególnie po milym zaproszeniu, kupletach i kumplementach. Potem, na zasadzie podgrzewania zaby, kurs powolutku kierowal sie w strone wiatru koczownikom zyczliwego. Albo tez, powoli zaczynal byc widoczny, bo wiadomo, jedna jaskólka ani jeden krokus wiosny nie czyni, ale stado i pole to juz znak nieomylny.

Swoja droga, ciekawy eksperyment : po jakim czasie oraz ile osób zda sobie sprawe, ze mimo "opinii" aftorytetuf, jednak odcinek dluzszy jest DLUZSZY a krótszy po prostu KRÓTSZY.

Czyli ze jest to co jest a nie to co ktos mówi ze "jest".

Np. Bestialskie mordowanie Palestynczyków jest bez zadnego usprawiedliwienia eksterminacja calego narodu i MUSI byc przez kazdego normalnego czlowieka potepione.

Tylko sajanin, zyd czy socjopata nie zgodzi sie z tym FAKTEM.
( odmózdzonych kretynów nie wyliczam, bo takich na forach dyskusyjnych nie ma )

Pozdrówka

P.S. Wlasnie wyczytalem u Lobaczewskiego, ze lata wplywów patokracji na mysly sa trudne do zatarcia... a po indoktrynacji przez zydokomune mamy teraz indoktrynacje przez zydokapitalizm, czyli szans na niezalezne myslenie i wnioskowanie logiczne coraz mniej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.19 o 18:31
Mufti.
Niedawno pisałem, że są u nas ludzie co wierzą w wybory. Ty napisałeś - podaj kto. Napisałem, że nie pamiętam. Odpisałeś - wiedziałem, że będzie taka odpowiedz. Dzisiaj przypadkowo znalazłem - powinno byc ci głupio, ale..... wątpię, ty przecież wiesz wszystko najlepiej ...
Cytuje "Re: Dla ślepych, głuchych i nie kumatych
Zenon Jaszczuk, 2014.05.26 o 11:35
A oto stwierdzenie wielkiego człowieka z naszego portalu już po "wyboracg"(a jest ich kilku :-))))
"Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u nowy
Paweł Tonderski, 2014.05.26 o 11:13
To prawda. Jednak to jest wina Polaków a nie żydów, ci którzy zbojkotowali te wybory mogą mieć pretensję tylko do siebie, że w PE w imieniu Polaków będą wypowiadali się i nas reprezentowali znowu tylko ci politycy z PO, SLD, PSL-u, PiS-u i od pajaca i koncesjonowanego wariata politycznego Korwina. To jakoby nowość, polityk dziewica, który od początku swojej kariery politycznej wspierał komuchów w Polsce, a potem tam gdzie się znalazł rozbijał skłócał i torpedował...

Pretensję trzeba mieć do siebie, mowa o tych którzy zbojkotowali te wybory, a nie do żydów i kosmitów.. Zwłaszcza ci, którzy zajmują się na co dzień polską polityką i chcą jakoby Polskę odmienić. Na naszym portalu też mamy kilku takich małych politykierów, którzy wszędzie widzą żydów, a nie dostrzegają swojej małości i ograniczenia umysłowego..."
Pozdrawiam normalnych i psychicznych:-))) Proszę jednak zwrócić uwagę - jak powstają selekcjonerzy. Nie wiem ilu jest w Polsce tych wybitności, bo nawet nie ma danych o zdobytych % przez tzw RN. Reszta to wiadomo durnie. "
Dlaczego podaję tutaj. Pisałem ci kilkakrotnie, że u mnie nie działa od pierestroiki strony - najnowsze komentarze, więcej. Nie działa mi to więcej, dlatego nie mogę odpowiadac internautom, jeśli przegapię pierwszą stronę. Bo potem nie wiem czy ktoś coś pisał, pytał,itd. Dlatego nawet nie mogę znależc tej polemiki-wiedziałem......-:)))Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Jacek, 2014.08.19 o 23:32
Zenek, nie wszystko stracone, głowa do góry i naprzód!
Mam na myśli małe podsumowanie naszego dorobku.
1) poznaliśmy się, przynajmniej wirtualnie.
Czyli nie jesteśmy osamotnieni, łączy nas dobro Polski i z
tego trzeba się cieszyć.
2) po artykułach widzimy jak wiele zła dzieje się wokół nas.
Nie możemy przechodzić wobec tego obojętnie.
Czy szukaliśmy rozwiązań aby temu zaradzić czy tylko
wskazywaliśmy zło?
3) postawa "na cwaniaka" nie może paraliżować naszego
myślenia i działania.
Wcale nie twierdzę ,że są niewinni.
Trzeba przyjąć elastyczną postawę ku lepszemu w imię
wspólnoty. Jeśli to nawet jest "szkoła Muftiego" to co
w tym złego. Każdy chyba przeszedł tu chrzest bojowy i
widzi,że to nie koniecznie tak jest jak my myślimy.
4) nie mogą nas poróżniać problemy z komunikacją, przecież
to jest śmieszne.
5) nikt nas tu nie ogranicza ani nie wynajmuje do klaskania.
6) zastanówmy się jednak nad rozwiązaniami by tworzyć lepszą
przyszłość.
7) jesteśmy Polakami, katolikami i bardzo dobrze.
Niech wszyscy mówią o nas- popatrzcie jak oni się miłują!
Pokażmy to światu, nie mamy się czego wstydzić.
8) do dzieła i szczęść Boże!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Piotr Świtecki, 2014.08.20 o 06:14
Nie rozumiem - dlaczego niby "powinno mi być głupio"?

Poza tym nie pierwszy raz rzucasz jakieś oskarżenie, ale potem wycofujesz się rakiem, nie odpowiadasz na pytania, nie reagujesz na prośby o uzasadnienie. Zatem szkoda słów.

Proszę, żebyś nie szkalował portalu i nie zajmował się ludźmi mającymi inne, niż Ty zdanie, tylko albo polemiką z ich zdaniem, albo przedstawianiem własnego. Tak dla higieny i kultury. OK?

Jest wyszukiwarka +polacy.eu.org - też nie działa? Może spróbuj korzystać z innej przeglądarki, albo uaktualnij obecną. Tu jest najprostszy link do "więcej" komentarzy +polacy.eu.org jeśli i on nie działa, to może trzeba najpierw włączyć komputer? ;-) Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.20 o 22:01
Mufti.
Powinno być ci glupio za słowa "wiedziałem, że będzie taka odpowiedz". Czyli wiesz lepiej od piszącego-kapewu:-)))Taka forma ironi. A dzisiaj dalsza część twego występu- niby nie odpowiadam na pytania, no i oczywiście mam wyłączony komp przy wyszukiwaniu. Oświeć mnie o jakiej kulturze ty myślisz , jeśli czytasz dobrze to nie tylko mnie oświeć, ale i innych. Kompa włączyłem i nic. Obedę się i bez tego. Tylko obyś mał lepszą pamięć do tego co piszesz blondynie:-))). Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Piotr Świtecki, 2014.08.21 o 07:50
Zenon, po prostu nie zaskakujesz. I to *mnie* ma być z tego powodu głupio?!
"Niby" nie odpowiadasz na pytania?! Na pewno tylko "niby"??
Szkoda słów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.23 o 16:22
Mufti.
"Przyjacielu" nie wiedziałem, że szkaluję nasz portal. Chyba, że nic nie pisząc szkaluję - to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. jednak nie zwracaj na mnie uwagi - czytałem onegdaj, że nasz portal jeden człowiek zrobi potęgą. jakoś tak się czepiasz jak g...... okrętu. Bo jeśli ty zadajesz logiczne pytania to ja jestem przybłedą. Powiedz mi jeszscze miłujący boga co to znaczy B.g w ustach niby księdza. Właśnie byłem nad B.giem i wiem, że o tym wiesz, ale brak ci odwagi o tym napisać. Jak to dziwnie wygląda, że mufti wie co robi prywatnie Zenon. myślałem, że się zdradzisz bardziej, ale jesteś ostrożny. Dlatego zadałem ci pytanie - dlaczego mufti ni z gruszki ni z pietruszki zadajesz mi konkretne pytanie. Odpowiedz raz na konkretne pytanie. nie mieszaj w to Brunetów, blondynów, bo to już wszyscy wyśmiewają. Mufti.
Trochę poznaliśmy się - powiedz gdzie pracujesz i z kim masz dzieci jeśli możesz. Jakoś nigdy nic nie słyszałem na te tematy. O mnie wiesz wszystko. Może jeszcze jedno - dlaczego bronisz żydów a nie Polaków. Czy na Ukrainie wywołali wijnę żydzi czy bruneci. Czy przypadkiem Tonderski to nie (chyba) Jurand z niepoprawnych - jakiś taki sam ........ Pozdrawiam Myślałem, że prawdfziwa cnota krytyk się noie boi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.27 o 20:39
Zenek, że jedziesz bez końca jednego z tych co Cię bronili na niepokach to jedno.. Przecież z tego się ten portal zrodził. Teraz pomawiasz Pawła, że to najgorszy z tamtych Twoich ciemiężycieli? Trzy lata siedział cicho żeby Cię wreszcie zaatakować? To jest śmieszne po prostu. Każda Twoja notka wisi. Nie apeluję byś znał miarę, bo na to już o rok za późno.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.27 o 20:48
Christo.
Mądrego to miło poczytać. Tylko to chyba nie jest tematem przewodnim art. A trzymajmy się faktów - Mufti mówi, że piszemy o treści art. No chyba, że Mufti mówi bo tak sobie mówi, ale TY? Trzymaj się faktów głoszonych ostatnio przez tubę Muftiego. Nie tylko wtedy kiedy to komuś pasuje tylko cały czas. A wię - co chcesz wiedzieć ciekawego...... Jak wiesz ten art. jest Marka..... Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.27 o 20:51
Była u Ciebie w tym roku akacja i lipa? Bo na dolnośląskiej ziemii z nimi "lipa" w tym roku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.27 o 20:58
Christo.
U mnie klapa całkowita. Akacje pięknie kwitły ale były cały czas deszcze. Miodek poszedł do ziemi. Większość lip nie zakwitła wcale. Miodu mało - no, ale junia dowiezie z Chin. Ciężki, dziwny cały rok - dziwna zima, dziwna wiosna, dziwne lato............ może to wszystko jakieś znaki na niebie i ziemi. Wszak Tusk gadał, że nasze dzieci mogą nie iść do szkoły w tym roku. Widocznie coś wie, dowiedział się na tych wyjazdach i przyjazdach "izraelickich rzundów". Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zanim... 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.30 o 21:35
Dzisiaj jednak znalazłem przypadkowo . Cytuję" Re: Między Stalinem a Putinem
Mufti Turbanator, 2014.08.03 o 10:25
Którzy to?
odpowiedz zgłoś naruszenie

Re: Między Stalinem a Putinem
Zenon Jaszczuk, 2014.08.03 o 22:30
Mufti.
Już nie pamiętam kto tak pisał na naszym portalu:-)))Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś naruszenie

Re: Między Stalinem a Putinem
Mufti Turbanator, 2014.08.04 o 03:05
No cóż... Zdziwiony taką odpowiedzią nie jestem.
odpowiedz zgłoś naruszenie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
podobna tematyka
Piotr Świtecki
Wybory prezydenckie a zdolność Polaków(.eu.org) do wspólnego stanowiska (Polska)
Piotr Świtecki
Pamiętamy (Polska)
Piotr Świtecki
Komu antysemityzm jest na rękę? (Polska)
Piotr Świtecki
Obalanka i spotkanie Polaków(.eu.org) (Informacje redakcyjne)
Piotr Świtecki
Danse macabre, czyli leśna załoga ze zbójnickiej grupy (Informacje redakcyjne)
Piotr Świtecki
Umysłowe wirusy (Inne)
Piotr Świtecki
Skłóceni (Polska)
Linki, cytaty, nowiny:
Bądź Polakiem!
Wydało się!
Żarło, żarło - aż zdechło
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑