słowa kluczowe: Wrzodak, Zygmunt Wrzodak, gaz łupkowy, gospodarka, hucpa, koncesje, oszustwa, oszustwo, państwo, pieniądze, prywatyzacja, przekręt, suwerenność, wrogowie Polski.
Linki, cytaty, nowiny2011.01.22 13:35 13:59

Megaprzekręt

(poleca )
 
Zygmunt Wrzodak: Jak jakaś Pani z banku wyprowadziła 1 mln zł, to całe miasto ją potępia, jak mafia polityczna kradnie miliardy, to ludzie myślą, że to nie prawda.
 
www.propolonia.pl/blog-read2.php?bid=33&pid=3015 

2858 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Megaprzekręt 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.22 o 14:15
Mufti.
Co mogę powiedzieć, że o tym wszystkim wiem i piszę. Jednak to niczego nie zmienia.. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Megaprzekręt 
Piotr Świtecki, 2011.01.22 o 14:17
Bez zwracania uwagi na pewno nic się nie zmieni.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Megaprzekręt 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.22 o 14:33
Mufti pisałem nie dawno o gazie. Polska wydobywa 4 zamiast 14 [ powiedzmy milionów m3] bo nie znam jednostek wydobycia. Przekręt widoczny jest taki, że wydobycie Polskie kosztuje 80$ a Rosji płacimy 380$. czyli 300$ na [ nie znam jednostek] powiedzmy na tonie, czy 1000 m3. Przeliczyc to rocznie to wychodzi ogromna suma . Pomnożyć przez lata. Własny gaz łupkowy też jak pisze Wrzodak jest rozkradziony. Polska powinna wyjśc z jewropy, anulować wszystkie umowy. To bedzie zgodne z nowym prawem. Oni wiedzą, że od złodzieji uczciwi nic nie kupują.A jeśli kupują, czyli złodzieje ze złodziejami współpracują. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Megaprzekręt 
Piotr Świtecki, 2011.01.22 o 14:40
Normalną reakcją obronną organizmu jest "to nie może być prawda!" Zresztą p. Wrzodak o tym mechanizmie też pisze.

To jest ciekawe zagadnienie - czy da się na gruncie prawniczym wykazać nielegalność III RP, a zatem i jej umów etc. A jeśli nie, to przynajmniej dałoby się pociągnąć legalność podziemnego państwa do dzisiaj. Zrobić jakieś minimalne chociaż struktury. To, o czym wspominałeś - z rodzajem sądów włącznie. Niechby i nie dało się wykonywać wyroków, ale przynajmniej mogłyby zapadać lege artis.
Takie rojenia... :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Megaprzekręt 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.22 o 15:00
Mufti.
To nie są rojenia, tylko widzenie sprawy zgodne z prawem. Zgodne z prawem Polaków jako Narodu. Wystarczy zapytac. Czy zgadzasz się aby cię okradali i sprzedawali ci twoją własność. Pytanie musi być jasne a nie zagmatwane. Myslę, że odpowiedz będzie jednoznaczna. A ja bym ich posłuchał, wyroki są po to aby je wykonywać.Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re Mufti 
w.red, 2011.01.22 o 22:07
Mufti poruszyłeś w komentarzu kwestię "prawa" w odniesieniu do przystosowania go do potrzeb (że tak powiem). Nie jestem fachowcem ale na mój ogląd na taką "falandyzację" nie możemy się porwać. Raz dlatego, że brak nam jestodpowiedniego kierunkowego wykształcenia. A dwa że nie dysponujemy środkami by taki projekt przeprowadzić. "Falandyzacja" mogła przynieść skutki gdyż wspierały ją środowiska "trzymające władzę". Znamienne jest że pomimo wszelkich zawirowań historycznych każda z rządzących opcji zawsze podkreślała "ciągłość państwa i prawa". Co zawsze miało na celu nie tylko wyartykułowanie czytelnego sygnału że każda z nich będzie respektować obowiązki wynikające z przyjętych zobowiązań. Ale przede wszystkim zabezpieczyć się przed upodmiotowieniem struktur mogących podważyć prawno -moralne jej istnienie. Dlatego też wszystkie tego typu struktury zawsze otrzymywały etykietkę "bandytów" , "wywrotowców" czy jak ostatnio w modzie "terrorystów". Co właśnie prawnie sankcjonowało ich zwalczanie.
Jednak najkrócej ujmując. Kto ma władzę temu "prawo" służy. Bo to on nie tylko je tworzy, ale i interpretuje stosownie do okoliczności w korzystny dla siebie sposób.
Doskonałym przykładem są współczesne czasy. By daleko nie szukać. Wysłanie wojska do Iraku. Obowiązująca wówczas konstytucja jasno precyzowała że wysyłanie oddziałów wojskowych może nastąpić tylko po akceptacji Sejmu i tylko w określonych sytuacjach. Jednak rządzący układ z błogosławieństwem "pięknego Ola" i "Lesia, który potrafi dobrze zakańczać" wysłał wojsko mając w dupie istniejący stan prawny. Oczywiście że jak najprędzej postarano się ten zapis zmienić, ale dopiero "po fakcie".
Nie muszę przypomniać że nikomu z tego powodu włos nie spadł z głowy.
Przykład drugi. Negocjacje i ratyfikacja (tfu) "traktatu lesbońskiego". W tym przypadku wszyscy "negocjatorzy" i ich stronnicy oraz prezydent powinni migiem stanąć przed prokuratorem i ciupasem znaleźć się w kryminale. Bo w zapisach Konstytucji jasno określono że ci ludzie powinni stać na straży niepodległości i suwerenności państwa Polskiego (itd,itd,etc, etc). I co ? Ano, jak poprzednio. Podałem tu tylko przykłady najbardziej oczywiste choć i innych o podobnym wydźwięku na wołowej skórze by nie spisać. Zatem tak jak powiedziałem wcześniej: "..Kto ma władzę temu "prawo" służy. Bo to on nie tylko je tworzy, ale i interpretuje stosownie do okoliczności w korzystny dla siebie sposób.."
Dlatego drogi Mufti działania o których wspomniałeś w istniejącym stanie rzeczy nigdy nie będą "lege artis" i nie ma na to najmniejszych szans
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re Mufti 
Piotr Świtecki, 2011.01.22 o 22:32
Nie będą lege artis dla "nich", ale dla mnie - czemu nie?

Zauważ, dostojny W.redzie: ja nie myślę o falandyzacji, naginaniu prawa. Ja pytam o to, czy biorąc pod uwagę Jałtę, okupację po wojnie, sfałszowane wybory itd. to państwo Kiszczaków, Tusków, PiSów i Balcerowiczów nie jest przypadkiem nielegalne?

Śląsk chcą odrywać, może i Pomorze. To my byśmy się oderwali też, na początek we czterech ;-) A raczej zrzucili z siebie te "elity" razem z zaciągniętymi przez nie zobowiązaniami jak wąż starą skórę.

Niech Vincent zadłuża - ale siebie i swoje dzieci.

Pozdrawiam marzycielsko ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re Mufti 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.01.22 o 22:58
A ja tam, podobnie jak Mufti, lubię "pomarzyć".

A i Zenek ma rację. To Naród jest Suwerenem. I po przejęciu władzy ma prawo zrobić co mu się podoba.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Drodzy moi :) 
w.red, 2011.01.23 o 00:39
W takim ujęciu to my praktycznie możemy restytuować Polskę na dowolnym poziomie ;) Tyle że będzie to ujęcie że tak powiem nieco wirtualne. Jak chcemy się pobawić to czemu by nie. Trzeba tylko napisać program na wzór "civilization", postawić dobry serwer i można jechać z koksem. Chętni by się z pewnością znaleźli. Ale czy o to na chodzi ?
Jak widzicie poważnie potraktowałem problem by wykazać że pewnych rzeczy się nie przeskoczy w naszej rzeczywistości. Bo by ją zmienić trzeba zacząć od podstaw.
A pomarzyć dobra rzecz. Tylko trzeba pamiętać by przy lądowaniu w rl świecie nie wylądować twardo na czterech literach :)

pozdrawiam sennie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Drodzy moi :) 
Piotr Świtecki, 2011.01.23 o 00:43
W.redny realista ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑