słowa kluczowe: Kamienie na szaniec, Polska, Robert Gliński, antypolonizm, film, historia, kinfo, ruch oporu, szkalowanie, wojna informacyjna.
Linki, cytaty, nowiny2014.02.13 18:48 18:57

„Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny”

(poleca )
 
Środowisko harcerskie i rodzina oburzone Kamieniami na szaniec. „Koleżanka Rudego przedstawiona jak prostytutka”
 
Konsultantem historycznym filmu był m.in. prof. Grzegorz Nowik, historyk PAN i harcmistrz, który zgłosił cały katalog uwag już na etapie scenariuszowym. Zostały odrzucone.

+niezlomni.com


Pan Robert Gliński od dawna nie boi się "kontrowersyjnej" tematyki: +www.filmpolski.pl


Na Facebooku powstała strona "Tylko świnie siedzą w kinie" +www.facebook.com "Nazwa wydarzenia pochodzi z książki "Kamienie na szaniec" i tego właśnie tytułu dotyczy. Nie idziemy na film "Kamienie na szaniec". Okazuje się to być wzięciem tytułu i luźnym posłużeniem się historią, której celem jest stworzenie filmu akcji oraz uderzenie w Polskę i obraz naszych bohaterów." 

3135 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: „Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny” 
Malawanda, 2014.02.13 o 20:36
Skandal! Ten Robert Gliński to zwykła szmata. Jaka Kontrowersyjna tematyka... jest kodeksowa obraza czci i zniesławienie wprost ( KC i KK) . Dobrze, że oburzonych jest więcej niż pochlebców, którzy też cię wycofają, gdy temat znajdzie epilog w sądzie. Słusznie społeczność facebooka zaleca :Nie idziemy na film "Kamienie na szaniec"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny” 
Adam39, 2014.02.14 o 08:49
Daje się coraz częściej zauważać systemowe obrażanie i szkalowanie Polaków przez tych niby polskich "twórców" i to za pomocą pieniędzy wyrwanych polskim podatnikom.
Obecne "polskie" gazety i "polskie" filmy pełnią taką rolę jak niemieckie gadzinówki za okupacji. Tylko że teraz są żydowskie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny” 
Paweł Tonderski, 2014.02.14 o 12:22
Czułem pismem nosem, że jak jednym z aktorów w tym filmie będzie Chyra, to musi to być coś na czasie i postępowego. :)))))

Pewnie nie podoba się to wielu ludziom w Polsce, że Rudy należał w przedwojennej Polsce do ONR-u, trzeba było i to środowisko skalać i z ich dziewczyn zrobić prostytutki, jednak z tego co mi wiadomo, to ci ludzie nawet nie palili, ale także w mowie codziennej nie używali nigdy plugawego języka, to naprawdę była bardzo kulturalna, ideowa i patriotyczna polska młodzież, jej elita, z której dzisiejsza polska młodzież powinna brać tylko przykład.

A poza tym, My nie Francuzi, którzy w czasie wojny aby zamordować jakiegoś gestapowca lub esesmana pokładali swoje kobiety im do łóżek, aby ona po tym mogła wykonać bezpiecznie karę śmierci.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny” 
Malawanda, 2014.02.14 o 18:08
No, pan Chyra "Andrzej Chyra urodził się 27 sierpnia 1964 roku w Gryfowie Śląskim. Jest aktorem i reżyserem. W 1987 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, a w 1994 roku, na tej samej uczelni, Wydział Reżyserii.. Na ekranie zadebiutował w filmie "Kolejność uczuć" Radosława Piwowarskiego. Rok później wyreżyserował na scenie warszawskiego Teatru Stara Prochownia sztukę "Z dziejów alkoholizmu w Polsce". Popularność zdobył dzięki rolom w takich filmach jak "Dług", czy też "Kallafior". Swoją rolą Gerarda w filmie Krzysztofa Krauzego zaskoczył zarówno publiczność jak i krytyków." musi się sprzedawać, bo kasy potrzebuje. Chłop po rozwodzie, długi, alimenty.. Co w niczym nie usprawiedliwia zdrady wobec Nas, wobec Narodu. Dorabia warcholąc, niestety, nie on jeden.Upadek moralności, ot co..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
„Nie ma ludzi ze spiżu. Widz zobaczy fajnych chłopców” 
Piotr Świtecki, 2014.02.20 o 09:15
Jak ocenia Pan film pod względem wiarygodności historycznej? Podobno konsultant historyczny prof. Grzegorz Nowik wycofał się ze współpracy z Wami? Pytanie także o wnuka Aleksandra Kamińskiego Wojciecha Feleszko - czy on oglądał już film?

R.G.: Prof. Nowik miał zastrzeżenia co do rozwiązań niektórych scen. Mówił, że są niewiarygodne w warunkach konspiracyjnych. Na przykład zbiórka młodzieży w lesie w mundurach - ja mam zdjęcia, na których jest taka zbiórka, ale profesor mówił, że to niemożliwe, żeby byli w mundurach. Były pewne spory w kwestii przedstawienia niektórych scen. Ostatecznie profesor powiedział, że mimo całego szacunku dla filmu musi się wycofać.

Pan Wojciech Feleszko oglądał film kilkakrotnie, ale różne jego wersje, różniące się zawartością. Ostatniej wersji nie widział. Na początku film mu się podobał. Potem pan Feleszko zaczął zmieniać swój pogląd na jego temat.

Wiarygodność historyczna odnosi się do wydarzeń, a także do spraw scenograficznych, spraw mundurów, broni. W trakcie prac nad filmem mieliśmy oddzielnych konsultantów do wszystkich tych spraw.Rozmowa z R. Glińskim: +www.polskatimes.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑