słowa kluczowe: Bandera, Berkut, Majdan, Polacy, Swoboda, UPA, Ukraińcy, szowiniści.
Linki, cytaty, nowiny2014.01.25 12:26 12:29

Ukraina ociera się o destabilizację

(poleca )

Wschód kontra zachód

 
O Ukrainie oczywiście zaznajemy najwięcej propagandy. Warto poczytać różne punkty widzenia na ten temat. Informacja plus samodzielne składanie faktów, ferowanie ocen i opinii. Żmudna ale konieczna praca.
 
"Należy zdać sobie sprawę z tego, iż praktycznie żaden z możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji na Ukrainie nie jest dla nas korzystny. Zajęcie tego państwa przez Rosję stworzy dwa zagrożenia – rozgrywanie mniejszości polskiej przeciwko Svobdowcom (co znamy już z przeszłości) oraz problem związany z bezpośrednim sąsiedztwem z Rosją (przy założeniu dalszego, prozachodniego, prozachodniego kursu). Rozpad Ukrainy na dwie części spowoduje powstanie u naszych granic kraju, który w dłuższej perspektywie czasowej zawrze sojusz z Niemcami, a dodatkowo, w przypadku Svobody tam rządzącej, roszczącego pretensje do kilku naszych ziem."

Czytaj całość: +www.kresy.pl

Link do strony Polacy za Janukowiczem +www.facebook.com

Odrobina przemocy i pisku reportera TV Republika +www.youtube.com

A tutaj antypolska niesmakowitość +narodowcy.net 
 
Na zdjęciu dostawa pokojowych narzędzi protestu - wprowadzania demokracji - spod znaku neobanderowców. Ciekawe czy dostawę sponsoruje UE? 

4759 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.26 o 18:30
+www.kresy.pl

Ciekawe czy rumunii i węgrzy wejdą "zabezpieczać" swoje mniejszości na terytorium Ukrainy. Czyżby kozacy zrobili taką zadymę, że państwo im pęknie? Coraz bardziej prawdopodobny scenariusz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Malawanda, 2014.01.26 o 22:00
Christo, piszę do Ciebie z potrzeby serca, natomiast nijak od siebie nie umiem skomentować Twego pytania. Ale nie bez kozery piszę, bo mam nieoficjalne, świeże info, że nikt zadymy nie wspomoże.W Kiszyniowie i w Charkowie okaże się, kto wspiera, lub nie -ukraińską zadymę.To ichnia wojna. Eech, gdyby żył Prezydent Kaczyński...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.27 o 16:36
Tego komentatora warto czytać bo jest w temacie bardzo dobrze zorientowany +www.prawy.pl

Lech Kaczyński by uratował Ukrainę? Ciekawa teza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.27 o 18:15
Nie sądzę, aby Węgrzy znowu chcieli się pchać na wschód.
Podczas II Wojny Światowej w walkach o miasto Woroneż wycięto w pień całą ich "Drugą Armię Królewską". Ducha wyzionęło wtedy 150 tysięcy Madziarów. Tu jest krótki artykuł o tym, ale niestety b.mocno przypudrowany: +www2.polskieradio.pl
Węgrzy wsławili się tam takimi aktami bestialstwa i zezwierzęcenia (np. szlachtowanie przeciwników nożami), że Ruscy dostali rozkaz nie brania żadnego Madziara "w plen". Każdego jeńca węgierskiego czekała od razu kulka.
Pod Woroneżem zginęło jeszcze więcej Niemców niż pod Staligradem, o czym w ruskiej historiografii zaczęto napomykać półgębkiem dopiero od 2007 roku, gdy odtajniono archiwa wojenne. Niemieckich jeńców było tam ponad 700 tysięcy. Hitler dla podniesienia ducha swych wojaków wysłał pod Woroneż legendarny doborowy pułk, noszący jego imię - po 2 dniach walk zostało z niego tylko 8 żołnierzy!
Nie wiem, czego Ruscy się wstydzą. Przecież Niemcy, Węgrzy, Włosi i Rumuni w Woroneżu dostali takie baty, że powinno się o tym pisać w każdej książce... A o dziwo do tej pory trwa cisza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie   
Lona, 2014.01.27 o 19:29
Nie podobne to do Ruskich aby się nie pochwalić czymś takim. Przeważnie milczą jeżeli za zwycięstwem kryje się jeszcze większe przestępstwo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.27 o 20:10
Prawdopodobnie krwawą bitwą o Woroneż Ruscy się nie chwalą po pierwsze dlatego, że o losie tej batalii zdecydował jeden z bardziej zdolnych młodych generałów, który po wojnie nie wszedł do panteonu oficjalnie uznawanych "bohaterów CCCP", a po drugie dlatego, że po wojnie Węgry stały się jednym z "bratnich" państw bloku sowieckiego i chyba głupio było im powiedzieć, jak potworna liczba ich rodaków zginęła z rąk ich powojennego sojusznika.
To są absurdy i paradoksy historii II wojny światowej. Woroneż, gdzie zabito i wzięto do niewoli więcej Niemców niż w słynnym Stalingradzie jest jednym z wielu tematów tabu.

Podobnym, jeśli nie większym, tematem tabu jest do dzisiaj np. fakt użycia przez Amerykanów zdobycznych niemieckich bomb atomowych do zniszczenia japońskich miast Nagasaki i Hiroszima. Amerykanie też jakoś wcale się nie chwalą, że złupili Turyngię, Pragę czeską i Dolinę Kłodawską przed nadejściem Ruskich, a Ruscy się nie chwalą, dlaczego zdobyli polarną wyspę Bornholm, uprzedzając Angoli. Zdaje się, że w tym wszystkim, tylko prawda jest ciekawa...

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.27 o 20:35
Szanowny dziękuję za ubogacenie historyczne. Jakoś podsuwane przez Ciebie współczesne elementy historyczne są strawniejsze niźli reszta. :)

Czy mógłbyś podsunąć jakiś trop do tego, że to były niemieckie bomby atomowe? Oczywiście, pierwsze o tym słyszę, jak pewnie większość czytających.

Przeczytałem linkowany artykuł. Dzięki.

Kłaniam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.27 o 22:33
Oczywiście z przyjemnością mogę "podsunąc tropy", choć to będzie chyba dość trudne zadanie (bariera językowa?).

Tutaj jest taki oficjalny film, wyemitowany na niemieckim kanale rbb: +www.youtube.com
który opowiada historię zbombardowania przez aliantów zakładów zbrojeniowych Auer-Werke w Oranienburgu (Brandenburgia). Do zniszczenia produkcji związków uranu i tzw. siły żywej przeciwnika (głównie Bogu ducha winnych więźniów obozów KZ) użyto wyjątkowo perfidnych bomb z opóźnionym (wielodniowym) zapłonem, które nota bene wybuchają do dnia dzisiejszego. To, co zostało tam z zapasów izotopów uranu, zagarnęli w 1945 roku Sowieci do swoich własnych reaktorów.
Oficjalnie, i tak brzmi teza tego filmu, Niemcy stracili przewagę w badaniach nad bronią atomową od 1942/43 roku. Jest to nieprawda, gdyż w słynnym amerykańskim ośrodku Los Alamos zdecydowano się na archaiczną metodę pozyskiwania izotopów metodą wirówkową, brnąc z czasem w ślepą uliczkę. Niemcy zrobili to sprytniej i zdecydowanie prostszymi metodami, przy użyciu dużo mniejszego nakładu sił i środków niż Amerykanie. „Wunderwaffe” (cudowna broń) Adolfa wcale nie była wymysłem chorego człowieka.
Przez ostatnie lata wojny wszystkie tajne projekty w tym zakresie były nadzorowane przez SS. Pewnie dlatego Himmlera, tuż po złapaniu, bezpardonowo zaduszono, a jego ideowych pobratymców ścigano po wszystkich zakątkach Europy i bez pardonu likwidowano. Niemcy posiadali mnóstwo niezależnych ośrodków, doskonale zamaskowanych, głównie w podziemnych sztolniach, które kopali więźniowie. Ogromne podziemne kompleksy fabryczno-laboratoryjne znajdowały się miedzy innymi w Turyngii w dolinie Jonastal między miasteczkami Ohrdruf i Crafeld (po wojnie aż do dzisiaj mieli tam wojskowe poligony najpierw Ruscy, potem Bundeswehra, a teraz ma NATO). Podobne ośrodki były w wielu innych miejscach, np. w Norwegii, pod Pragą czeską (pod zakładami Skoda!), w Alpach austriackich, Innsbrucku, Bawarii, pod Hannoverem, na Bornholmie itp. itd.
Jak niektóre z tych podziemi do dzisiaj wyglądają, można obejrzeć w tym oficjalnym filmie: +www.youtube.com
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że chyba największe sukcesy w budowie broni atomowej osiągnęła niemiecka poczta Reichspost (to nie żart!).

Oczywiście ze wzgledów czasowych nie jestem w stanie naświetlić wszystkich szczegółów, dlatego odsyłam na przykład do książek współczesnego badacza Thomasa Mehnera (niektóre z jego książek kosztują obecnie tylko 3 euro + przesyłka gratis w Kopp-Verlag).

Podpowiem tylko, że jedną z ciekawszych historii był los ładunku i niemieckiej załogi łodzi podwodnej U-234, która wypłynęła z norweskiego Christiansand z tajną misją do Japonii, lecz po kapitulacji Niemiec poddała się Amerykanom w Halifaxie, a także historia niewypału atomowego (na Japonię zrzucono 3 bomby!), który Japończycy „zatroskani” monopolem amerykańskim przekazali Ruskim.

Pozdrawiam

PS. Zastanawiałeś się może, dlaczego Alianci pod koniec wojny tak barbarzyńsko, wręcz na chama, atakowali z powietrza wszystkich Niemców? Odpowiedź jest porażajaca: w przeciwnym razie, gdyby nie postawili wszystkiego na jedną szalę, Adolf mógłby rozpalić im ognisko pod d.upą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Adam39, 2014.01.27 o 23:51
Hanys, ciekawy jest twój punkt widzenia historii.
A w kontekście Ukrainy i obecnych tam wydarzeń jest tym bardziej interesujący.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.28 o 09:11
Dzięki. A przy okazji, jesteś ze Śląska? Ostatnio ślązacy bardzo u mnie zapunktowali.

Tutaj w małym rewanżu ciekawostka. Stonehenge zrobione przez domowego majstra +www.youtube.com
Mam nadzieję, że nie wierzyłeś w kosmitów ;-).

Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.28 o 17:40
Dzięki za linka - to bardzo pomysłowy majsterkowicz. Na podnoszenie bloków kamiennych za pomocą sprytnej "huśtawki" sam nigdy bym nie wpadł.

Ja oczywiście wierzę w "kosmitów", gdyż świadectw na ich istnienie jest aż nadto, by w to nie wierzyć, ale co to ma wspólnego z angielskim Stonehenge?
O bardzo współczesnej historii budowy/renowacji tych kamyków tutaj rok temu nawet napisałem notkę: +polacy.eu.org

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.28 o 18:23
Ha, to dlatego mi gdzieś z tyłu głowy dzwoniło połączenie Ciebie i Stonehege. A kosmitów wmieszałem przypadkowo w całe zajście, jako tych co pojawiają się jak nie można czegoś wyjaśnić :).

Pozdrowionka
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.28 o 19:01
Całe szczęście, że przynajmniej sprawa Stonehenge jakoś się wyjaśniła ku obopólnemu zadowoleniu :)
A Ślązakiem nie jestem i nigdy nie byłem, więc niestety mi nie zapunktujesz.
Pochodzę z Mazur, a konkretnie urodziłem się tam, gdzie jeszcze przed II WŚ większość tubylców szwargotała (byłe Prusy Wsch.).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie   
Lona, 2014.01.27 o 23:09
Sowieci, żeby nikt się ich nie czepiał, naszych Niezłomnych fałszywie oskarżali o współpracę z nazistami by móc ich spokojne, wymordować.
Węgrzy ginęli w czasie kiedy byli sojusznikami Hitlera, więc tu chyba mają proste wytłumaczenie.
Poza tym, czy im w ogóle bywa z jakiegokolwiek powodu głupio? ;)

Kwestia młodego generała tez mnie nie przekonuje. Bo na jego miejsce wcisnąć do historii takiego co im pasuje to dla nich żaden problem.

Szukajmy dalej.

PS
700 tys jeńców to dużo, ciekawe co się z nimi stało.
Przebąkiwanie o tej bitwie dopiero po dwutysięcznym roku to tak jakby czekali aż świadkowie wymrą.

O tych bombach produkcji niemieckiej zrzuconych na Nagasaki i Hiroszimę gdzieś czytałam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.28 o 19:35
Proponujesz dalsze poszukiwania, dlaczego Woroneż spowito kurtyną milczenia.
Jedyna rzecz, która mi jeszcze do głowy przychodzi, to los Madziarów - sojuszników Adolfa. Pewnie nie wszyscy z nich zginęli podczas 212 dni krwawych walk i jakaś ich liczba poszła do niewoli, co mogło oznaczać dla nich po prostu: pod lufy karabinów ruskich plutonów egzekucyjnych. A o takich "sukcesach" na wojnie nikt przy zdrowych zmysłach chyba się nie chwali.
Podam niżej linki do dwóch ruskich filmów dokumentalnych o Woroneżu:
+www.youtube.com
+www.youtube.com

Może Ty będziesz w stanie wyciągnąć z tego jakieś inne wnioski?

Zauważyłem, że piszesz o Ruskich z sarkazmem i dużą niechęcią. Czyżby to znaczyło, że wg Ciebie np. Amerykanie lepiej się zachowują od Ruskich? Nie kłamią i nie mordują?
Ostatnio dużo czytam o "podbojach kosmosu" w wydaniu ruskim i amerykańskim.
Chcę tutaj podać taki oto, mocno nie związany z naszą pogawędką, przykład:
Z całą pewnością słyszałaś o bezpardonowym prześmiewcy - amerykańskim astronaucie Virgilu Iwanie Grissom’ie, który zginął tragicznie podczas testów kapsuły załogowej w 1967 roku, a przynajmniej o tej tragedii z kapsułą astronautów?
Patrz oficjalny „życiorys” śp. Grissom'a: +pl.wikipedia.org
Jeśli dobrze wczytać się w jego historię (oczywiście nie na Śmieciopedii), to okazuje się, że to nie był nieszczęśliwy wypadek, lecz coś zupełnie przeciwnego, a mianowicie: skrytobójcy z NASA, pozorując wypadek, zamordowali tego b.odważnego człowieka z pełną premedytacją.

A więc i Amerykanie wcale nie są takimi świętoszkami, jakby się na pierwszy rzut oka wydawało, i wcale nie są lepsi od Ruskich.

Pozdrawiam serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie   
Lona, 2014.01.28 o 21:30
Tak jak pisałam wcześniej, kwestia losu Madziarów mnie jakoś nie przekonuje. Będę w miarę możliwości szukać dalej.

Sarkazm to delikatnie powiedziane ;)
W tej tematyce powinnam pisać nawet nie Sowieci a konkretnie - stalinowcy. Na pewno nie Ruscy, taka nazwa wyskakuje spod klawiszy raczej z rozpędu, przez nieuwagę.

Przeważnie tak bywa że jak ktoś jest krytyczny wobec Sowietów to Amerykanów wychwala. Jednak ja zbyt dobrze pamiętam kto nas sprzedał Stalinowi. Można tu jednak zawsze powiedzieć, że co ich mogą obchodzić Polacy, tak im pasowało i już. Kiedy jednak czytam np. o wyciszeniu zbrodni Japończyków w zamian za dokumentacje z badań nad bronią chemiczną - doświadczeń prowadzonych na amerykańskich jeńcach - to co o takich łotrach myśleć. Lista ich draństw też długa.

Można by zadać jednak tu pytanie. Gdybyśmy musieli wybierać między niewolą u Amerykanów i Sowietów to chyba odpowiedź jest mimo wszystko oczywista.

A może mi się tylko wydaje...

PS
Oglądam filmy i mimo że ostatnio dużo przesiaduje na ruskich stronach to jednak znajomość języka ciągle za mała aby po pierwszym wysłuchaniu wyciągać jakieś wnioski.

Pozdrawiam wieczornie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.28 o 22:04
Jeśli chodzi o łotrowstwa Japończyków, zwłaszcza w odniesieniu do amerykańskiej transakcji wiązanej za rzekome przejęcie wyników badań nad jeńcami z wykorzystaniem słynnego wąglika, jak się domyślam, ale pewnie nie tylko, to ośmielę się nieśmiało zaoponować. Bakterie wąglika niestety nie powodują śmierci człowieka, a więc także jeńców, przywiązywanych promieniście do słupów drewnianych, co powojenna propaganda aliancka ponoć przypisuje Japońcom. Te rewelacje są tak absurdalnie głupie, że aż niewiarygodne. Ja w to nie wierzę, a zwłaszcza w tzw. broń biologiczną, zdając się przy tym na swój pomyślunek.
No, ale Amerykanie sa mistrzami w tworzeniu iluzji, więc jak ktoś lubi filmy hollywoodzkie i bierze ich fabułę za rzeczywistość, to jego sprawa. Mnie nic do tego :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie   
Lona, 2014.01.28 o 22:17
Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę ale wąglik to chyba broń biologiczna. To o czym ja czytałam ( nie oglądałam) to broń chemiczna i niestety dawno temu więc trudno mi przypomnieć sobie źródło :(
O tych słupach, wąglikach to pierwsze słyszę. Pewnie dlatego , ze od wielu lat nie mam TV :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.28 o 22:37
Ja wprawdzie mam telewizor, ale bardzo rzadko w niego się gapię, a jak to już robię, to dostaję od razu drgawek. Widocznie jakiś niezrównoważony jestem.

Japończycy ponoć wiązali jeńców do słupów, ustawionych na placu koncentrycznie wokół źródła, z którego rozsiewano na nich "śmiercionośne" bakterie. Działo się to ponoć nawet w Tokio, tam gdzie teraz jest wylany asfalt i są autostrady. "Zbrodniarze" badali w ten sposób ponoć, jaki jest zasięg bakterii.
Nie tak dawno w USA, tworzono w mediach sztuczną psychozę strachu, opisując przypadki śmierci delikwentów, którzy dostawali w przesyłkach pocztowych śmiercionośne wągliki, ponoć od jakichś terrorystów. I rzeczywiście parę osób zmarło, ale nie od tego, a dopiero w szpitalu po intensywnej kuracji nowymi antybiotykami, stworzonymi na tę okazję. Ich zabójcą był więc nie słynny na cały świat wąglik, ale po prostu "lekarstwo", które miało im ratowac życie. Ale kto tam na takie drobne szczegóły zwraca uwagę. Ważne są hasła: wąglik, terrorysta, ofiara itp. Wiekszości to wystarcza, po co bowiem myśleć, skoro od tego może zaboleć głowa :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie   
Lona, 2014.01.28 o 23:08
Rozmawiamy tu często o fałszowaniu historii II wś. i innych epok. Mnie zaintrygowała ostatnio postać Anny Walentynowicz i na tą okoliczność wyszło na jaw ile z mojej "wiedzy" o Solidarności to produkt bezpieki. A więc mamy takie fałszowanie historii z dziś na jutro. Chyba trzeba się będzie najpierw z tym uporać bo to jest przerażające.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Hanys, 2014.01.28 o 23:15
A co w postaci śp. Walentynowicz jest tak intrygującego, poza tym, że jej syn i wnuk do tej pory nie wiedzą, gdzie pochowano ich matkę/babcię?

PS. Ten wątek, zdaje się, jest o obecnej Ukrainie, no więc dodam tutaj, że Kliczko, "przywódca" rozrób na Majdanie, to ewidentny agent wpływu pani Merkelowej, a Merkelowa to sługa i podnóżek Amerykanów. I koło się zamyka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie   
Lona, 2014.01.29 o 00:12
Czytając życiorys A. Walentynowicz można odnieść wrażenie, ze nie było chyba zła które by ją nie dotknęło. Najgorsze z nich wszystkich to chyba nie bieda której doświadczyła czy prześladowania przez bezpiekę ale zaprzaństwo przyjaciół. To chyba człowieka zawsze najbardziej boli. Ona jednak do śmierci była bardzo ideowa i nigdy nie przestała pomagać innym.
Miała też jakieś wyjątkowe wyczucie tego co dobre a co złe. I nigdy z tym złem nie poszła na kompromis. Jak wielu z byłych solidarnościowców dziś widzimy przy Tusku czy Komorowskim.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.29 o 10:20
W wątku solidarnościowy podrzucę ciekawostkę, rozmawiałem z człowiekiem, który jest z trójmiasta i współzakładał solidarność. Wszystkich zna ze wszystkimi pił. Opowiadał, że Kuroń od samego początku działalności mówił o innych ludziach, w tym działaczach solidarności "bydło". Jak znajdzie się łaska czasu to pojadę tam z kamerą nagrać wspomnienia. Teraz nie chce mówić ale po śmierci będzie mu obojętne.
Takich smaczków było więcej oczywiście i bardziej znamienite. Ale i ten pokazuje sposób myślenia.
PZdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pęka jedność państwowa na Ukrainie   
Lona, 2014.01.29 o 14:18
O tych "bohaterach" chyba można przeczytać w książce "Resortowe dzieci".
Czekam teraz na książkę o "najbardziej zdemoralizowanej grupie zawodowej w Polsce " tych samych autorów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina ociera się o destabilizację 
Adam39, 2014.01.27 o 22:21
Z mojej strony chcę przypomnieć dyskusję jaka toczyła się na naszym blogu w związku z ubiegłorocznym artykułem blogera p.e.1984:" W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - 'Generale, dziękujemy'?"
+polacy.eu.org
Czy nie daje się zauważyć podobny scenariusz poprzednio zastosowany i sprawdzony u nas w Polsce, a obecnie zastosowany chyba drugi już raz na Ukrainie.(Nie mówiąc już o "Wiośnie Arabskiej") Wyraźnie widać podobne działania zgodne z opracowanym schematem i niewielkimi zmianami, stosowany od tamtego czasu celem wprowadzenia w "pokojowy sposób tej swoiście pojętej demokracji"?
Oczywiście scenariusz moderowany w zależności od możliwości i siły moderujących.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina ociera się o destabilizację 
Paweł Tonderski, 2014.01.29 o 18:34
Moim zdaniem tej jedności narodowej na Ukrainie nigdy nie było, tam żyją obecnie tak naprawdę cztery narody, Ukraińcy, Rosjanie, Tatarzy i Polacy oraz inne mniejszości narodowe...

Są wśród nich również polityczni przebierańcy, którzy chcą rządzić Ukrainą, jako ich ukraińska elita, na przykład bracia Kliczko.

My w Polsce też to swojego czasu przerabialiśmy, z tą różnicą, że "nasi" polityczni przebierańcy potrafili posługiwać się językiem polskim, natomiast ich przebierańcy nie znają nawet języka ukraińskiego, zamiast tego posługują się językiem rosyjskim, angielskim lub niemieckim, no i żydowskim...

ps

U nas to kiedyś wyglądało tak.:)

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina ociera się o destabilizację 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.29 o 22:40
Trudno jest mówić o narodzie ukraińskim. Oczywiście wszystkie te młode narody cierpią na brak dokonań i kultury własnej ale Ukraina jest zbyt rozległa terytorialnie by była jednością. Wpływy Polskie i Moskiewskie spotykają się gdzieć na Dnieprze. Ale słusznie ktoś zauważył, że pęknięcie Ukrainy teraz na dwie to opcja niekorzystna dla nas. Mieć tuż za granicą państewko wyrosłe na antypolskości to podobnie jak Litwa, w dodatku mogłoby się związań z Niemcami jak to w historii bywało.

Brak wizji i polityki z jajami w sprawie Ukrainy. Jak zresztą wszędzie indziej..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina ociera się o destabilizację 
Zenon Jaszczuk, 2014.01.29 o 23:33
Paweł Tonderski.
Myślę, że zminimalizowałeś żydów na Ukrainie. Wspomnę o tych trzech działaczach na Majdanie. Gdzieś czytaŁEM, ŻE Kliczki to żydzi, "Jaceniuk" czy jak mu tam to wypisz, wymalu żyd - chyba, że ktoś jest ślepy. Ktoś pisał to samo o tym The....... A więc rozgrywka żydowska rękami naiwnych Ukrainców ( powiedzmy taki "nasz" żydowski KOR)Kto chce niech w to wierzy lub nie. Oczywiście ja jak wiadomo jestem milośnikiem spiskowej teoriii.....
Mnie bardziej zastanawia postawa Janukowicza. Jakiś jest opieszały z rozpier.... iem tego kabaretu. Śmiech mnie ogarnia na zachowanie (przerekalamowanej)tzw cywilizacji zachodniej. Jak oni dbają o prawa człowieka na Ukrainie:-))))))))))))). Gdyby zaistniała sytuacja odbyła się w jakim kolwiek tzw kraju zywilizowanym - już dawno taki Majdan byłby zlikwidowany. A tutaj jest gra.........
Trochę mnie wkurza jak czytam internautów- a polski rząd to czy tamto, po co się wtrąca, po co jadą polscy politycy na Majdan itd itp. To jest podstawowy błąd wiedzy, rozumowania - bo jaki to polski rząd, jacy polscy politycy. A może jadą swoi do swoich (jak w):-))))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑