słowa kluczowe: ACTA, Prawodawstwo stanu wojennego, Stanisław Koziej, kulisy niewoli.
Polska2013.11.17 12:49 23:03

Czy w Rzeczpospolitej Polskiej, Polacy są Obywatelami wolnymi?

 

Kulisy niewoli

 
...kolejne sowieckie generały, znów będą aresztować i więzić Obywateli według własnego widzimisię, i to na "ruski miesiąc"...

 

    Pytanie tytułowe – z powodu jego pozornej absurdalności - może oburzyć całą, postępową część Rabów systemu państwa prawa, rozsiadłego „nad Wisłą”, skutkiem inwazji sowieckiej z roku 1944, a od ponad dwudziestolecia, uchodzącego za – ponoć – demokratyczne.

    Aby nie rozwlekać tematu na wątki poboczne, przejdę od razu do przypomnienia starej i już zaśniedziałej, bo mającej grubo ponad rok (ze stycznia 2012) wypowiedzi Pana, który odebrawszy wykształcenie generalskie w najbardziej miłującej Wolność Polaków stolicy świata, jaką była, jest i będzie Moskwa, zagroził był - ponoć wolnym Obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej - wprowadzeniem stanu wyjątkowego na wypadek, gdyby podjęli Oni jakiekolwiek działania niemiłe porządkowi publicznemu, (co jest zwykłym eufemizmem dla ochrony interesów „kliki trzymającej władzę”).

    Czytelnikom, którzy – na Ich szczęście – nie doznali dobrodziejstw stanu wojennego, wprowadzonego przez umiłowanego przez niektórych „narodowców” patrona TP. Grunwald wyjaśniam, iż na mocy „jego surowych praw” aresztowano i więziono bezterminowo wszystkie Osoby, jakie podpadły ówczesnej klice, trzymającej władzę w PRL.

    Ponieważ stan wojenny niczym – oprócz nazwy – nie różni się od wyjątkowego, obietnica powyżej przytoczona oznacza, iż w interesie dzisiejszego porządku publicznego…, kolejne sowieckie generały, znów będą aresztować i więzić Obywateli według własnego widzimisię, i to na "ruski miesiąc".

    W tej, drażliwej kwestii samowoli władzy, warto rozejrzeć się w prawodawstwie innych państw, „stojących na gruncie prawa”, jak dla przykładu Anglia, gdzie w roku 1628 parlament uchwalił, a Król zatwierdził, iż:

                        „Żadna Osoba cywilna nie może być aresztowana na podstawie prawa wojennego”.

    Powyższe sformułowanie nie oznacza nic innego niż to, że Anglicy są Obywatelami wolnymi i chronionymi od ekscesów władzy państwowej.

    Natomiast w warunkach demokratycznego państwa prawa, za jakie uchodzić chce Rzeczpospolita Polska, jej Obywatele traktowani są jak Raby, którego to określenia użyłem w pierwszym akapicie celowo, gdyż Niewolnik - w starożytności - posiadał znacznie więcej praw, w tym do wyzwolenia, a nawet i własność.

    Jeżeli dodać do tego niewolę kredytową i podatkową oraz rozmaite przymusy, jak szkolny, czy monopole, wraz z przymusową opieką zdrowotną, i całą plejadą przymusów pośrednich (VAT, akcyzy, etc.), wraz z państwową „polityką zatrudnienia” dla swoich, to okazuje się, iż nawet określenie "Rab", jest zbyt pieszczotliwe i mocno "na wyrost"...

    Poziom zniewolenia w państwie o nazwie Rzeczpospolita Polska przerósł – zdaniem Myśli konserwatywnej – zniewolenie systemem PRL-u, gdyż odebrał on Obywatelom możliwość obrony, np. w postaci bojkotu państwowych środków produkcji. Dodatkowym czynnikiem rozbrajającym w zarodku ewentualne ruchy protestu obywatelskiego, jest „udzielenie” pozornej własności, opartej tylko o „zdolność kredytową”, czyli zaledwie na podstawie zaświadczenia o krótkoterminowym kontrakcje na pracę najemną, której groźba utraty (a wraz z nią wypowiedzenie umów kredytowych „własności” mieszkania, domu, samochodu, etc.) skutecznie tłumi wszelkie odruchy buntu, przeciwko nadużyciom władzy.

    Z powodu wyłożonego powyżej, doradzam wszystkim Osobom snującym marzenia o powrocie do Polskości, a zwłaszcza już o tym, że władza "leży na ulicy", aby rozejrzały się wpierw wokół Siebie i uświadomiły, w jak głębokiej niewoli się znajdują… a może nawet, otrzeźwiawszy...  wyciągnęły jakieś wnioski... jak rozerwać ten pierścień zależności i zniewolenia, bez czego wszelkie rozmowy o Polsce, będą zwykłym bajaniem.

Ceterum censeo Conventum esse delendum

 

1510 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Czy w Rzeczpospolitej Polskiej, Polacy są Obywatelami wolnymi? 
MatiRani, 2013.11.19 o 17:55
Mossad działa...prawo rabiniczne wprowadza... a wyłamujący się bedą karani i szykanowani.
pozdr
Maćko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy w Rzeczpospolitej Polskiej, Polacy są Obywatelami wolnymi? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.19 o 18:05
no cóż, jeżeli pozwalają Sobie na to wszystko, to pewnie się to - Polakom - podoba
:-(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy w Rzeczpospolitej Polskiej, Polacy są Obywatelami wolnymi? 
MatiRani, 2013.11.19 o 18:21
Logiczna konkluzja.
Zmatyzowana moze tym, ze ci Polacy przebyli długą na dwa pokolenia tresurę w uległosci. Plus szkołe zdrady, nadziei i zdrady przez kolejne pokolenie, już trzecie.
Co absolutnie nie zmiania ani diagnozy ani choroby.
:-(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy w Rzeczpospolitej Polskiej, Polacy są Obywatelami wolnymi? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.19 o 18:44
choroba postępuje, ale jest widoczna tylko dla niewielu Osób. reszta jest szczęśliwa.
Czy zatem, warto budzić Ich z błogich snów?
:-(
pozdrowionka
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy w Rzeczpospolitej Polskiej, Polacy są Obywatelami wolnymi? 
MatiRani, 2013.11.19 o 22:46
Czy warto ich budzic? Dla nich samych pewno tak, a dla nas samych absolutnie. Bo bez nich, bez spiochów pomocy, raz, ze nic nie wskóramy a dwa, ze nas wykoncza jako pierwszych.

pozdrówka
Macko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy w Rzeczpospolitej Polskiej, Polacy są Obywatelami wolnymi? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.19 o 23:10
dla dobrego towarzystwa Cygan dał się powiesić,
a więc :-)
pozdrowienia
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑