słowa kluczowe: John Fitzgerald Kennedy, obowiązki patriotyczne..
Polska2013.11.16 14:23

Co Ty możesz zrobić dla Polski?

 

Ponadczasowe przesłanie JFK

 
...położył kres moralnie destrukcyjnemu dysonansowi, jakim są uprzedzenia rasowe, wobec Nauki zawartej w Piśmie Świętym, dając tym przykład nie tylko Ameryce…

 
    W przyszłym tygodniu, dnia 23 listopada, mija 50-ta rocznica tragicznej śmierci Johna Fitzgeralda Kennedy, prezydenta Stanów Zjednoczonych.
 
    Prezydenturę JFK charakteryzowały liczne przełomy, polityczne i w światopoglądzie Obywateli USA.
 
    Zażegnanie „kryzysu kubańskiego” i zmuszenie – de facto -  Chruszczowa do odwrotu, było przełomem w polityce międzynarodowej, gdyż ograniczyło – niczym dotychczas nieskrepowaną – ekspansję komunizmu na świecie.
 
    O wiele znaczniejszym osiągnięciem JFK, było przełamanie złego obyczaju, panoszącego się w Ameryce od początków jej kolonizacji europejskiej, jakim była segregacja rasowa.
 
    Dopuszczenie dwojga - Czarnych - studentów na Uniwersytet Alabama, wbrew czynnemu oporowi gubernatora Wallace, któremu Kennedy zmuszony został do odebrania dowództwa Gwardii Narodowej, stało się symbolem zwycięstwa Moralności chrześcijańskiej, będącej podstawą organizacji wpierw dysydenckich (wobec angielskiego High Church) kolonii brytyjskich, a – po ich zjednoczeniu – Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 

Gubernator Wallace, własnym organizmem zastawił  wejście na Uniwersytet Alabamy, by nie wpuścić „Czarnuchów”. Ekscelencji towarzyszą Gwardziści, którzy po przejęciu dowództwa bezpośrednio przez Prezydenta, grzecznie poproszą Wallace'a o opuszczenie posterunku. Znamiennie, dla demokracji anglosaskiej, Wallace - pomimo emocji, które targały Nim i setkami współ-obserwatorów - natychmiast wykonał rozkaz Prezydenta i wejście odblokował.

 

    JFK – będąc, przypominam, Katolikiem – położył kres moralnie destrukcyjnemu dysonansowi, jakim są uprzedzenia rasowe, wobec Nauki zawartej w Piśmie Świętym, dając tym przykład nie tylko Ameryce…
 
    Jednakże najważniejszym i dotychczas niepowtórzonym akcentem prezydentury Johna Fitzgeralda Kennedy, były Jego słowa, wypowiedziane podczas inauguracji, w dniu 20. Stycznia 1961, w których – jako dotychczas jedyny mąż stanu – nie obiecał, wzorem polityków niczego, a jedynie zapytał „…a co Ty możesz zrobić dla Ameryki?”

 

Zaprzysiężenie JFK, w dniu 20.01.1961

 

    Powyższe słowa JFK przeszły nie tylko do Historii cywilizacji, lecz - poprzez swoją ponadczasowość, - stanowią jeden z ważnych drogowskazów, zwłaszcza dla błądzących „we mgle” Polaków, aby miast narzekania na Zło, w życiu publicznym Narodu i oczekiwania aż „ktoś zrobi z tym porządek”, lub władza zmieni się na "lepszą", Sami zakrzątnęli się wokół Spraw Narodowych, i - nie czekając na mityczną trzystutysięczną partię* - własnymi rękoma odbudowali Rzeczypospolitą, rozpoczynając - dla przykładu - od obsadzenia Polakami struktur samorządowych, obecnych w każdej Gminie, dosłownie "pod ręką".

 

Ceterum censeo Conventum esse delendum

 
 
* czekanie na "300.000 partię", która "zrobi porządek" jest nie tylko marzeniem totalniackim, lecz i doskonałą wymówką dla własnego lenistwa... 

3709 odsłon średnio 4,5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Piotr Świtecki, 2013.11.16 o 14:38
Szanowny Konserwatysto, pragnę zwrócić uwagę Myśli na fakt, że pod hasłami miłości bliźniego, nadstawiania drugiego (a jeśli trzeba, to kolejnych) policzka etc. dokonywane są z gruntu przeciwne duchowi tych haseł fakty.

Prezydent JFK był zdaje się katolikiem. Oraz, z jednej strony, podobno zginął za zakusy na powiązanie pieniądza z parytetem kruszcu, ale z drugiej był postępowy w znaczeniu kojarzonym z rokiem 1968.

Dla mnie osobiście najważniejsze jest, że pchnął Stany Zjednoczone (i Rosję) na podbój kosmosu. (Zapewne zaraz okaże się, że chodziło tylko o to, by dać zarobić Żydom z Hollywood...;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski?   
Vortex, 2013.11.16 o 16:34
Jest dobra książka "Wschód czerwonego księżyca".
Tak naprawdę, to Korolow najpierw nieco pokiwał Chruszczowa, bo miał zbudować dobrą rakietę strategiczną, a zbudował dobrą rakietę kosmiczną, a kiepską strategiczną (to Sojuz, lata do dzisiaj). Więc jak już tę rakietę miał, to tak do Chruszczowa ponawijał, że nie zaszkodzi programowi wojskowemu wysłać przy jej pomocy też satelitę na orbitę, tak przy okazji. Chruszczow się dopytał czy na pewno nie zaszkodzi, i wyraził zgodę, temat uważał za drugorzędny. Dopiero gdy ten satelita poleciał i Chruszczow dostał codzienny raport o sytuacji na świecie, dopiero wtedy uświadomił sobie jaki ma potężny oręż ... propagandowy - prasa całego świata, a szczególnie USA, szalała, wszyscy oceniali to jako ogromny sukces ZSRR ( i pytali czyżby USA przegrywały rywalizacją z ZSRR?). Więc szybko wezwał Korolowa i zarządził kolejne loty, i dał na to dużo kasy i wszelkie priorytety. No i USA musiały reagować (uruchomili jeszcze większe środki), i z czasem wygrali wyścig kosmiczny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.16 o 16:36
Szanowny Panie,
bardzo ciekawe informacje, za które dziękuję, gdyż książki tej nie znam
(jeszcze)
:-)
pozdrawiam Pana serdecznie
MStS

PS. krytykę "partii 300.000" umieściłem z myślą o Pańskiej wypowiedzi, lecz nie po to aby Panu dokuczyć, lecz "pro publico bono"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Piotr Świtecki, 2013.11.16 o 20:23
Przepraszam za szczególanctwo, ale Sojuz to nie rakieta. No i Kennedy - poprawiam turban i kiwam głową, przyznając rację p. Vortexowi - pchnął mocarstwa do wyścigu na Księżyc, a nie w kosmos. Rakiety pozwalające przenieść pociski w dowolny punkt globu już dawno wtedy istniały.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski?   
Vortex, 2013.11.16 o 20:29
Sojuz to też rakieta.

+pl.wikipedia.org

Rzeczywiście wtedy nazywała się to R-7. O tyle racja, że obecny Sojuz (rakieta) jest modyfikacją tej R-7, a nie identyczną rakietą. Ale cała koncepcja i wygląd nawet, to jest dokładnie to samo.
Co do drugiej tezy, to bym jednak wątpił. Dawno już o tym czytałem. Na pewno takie rakiety nie istniały, gdy poleciał pierwszy satelita. A czy istniały gdy poleciał Gagarin? Też chyba jeszcze nie, ale już wtedy bardzo intensywnie nad tym pracowano.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Piotr Świtecki, 2013.11.16 o 20:36
Aj, pięknie! Wykazałem się ignorancją! Dziękuję bardzo!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski?   
Vortex, 2013.11.16 o 20:39
Spokojnie. Sojuz to nie tylko rakieta, stąd pomyłki.

+pl.wikipedia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski?   
Vortex, 2013.11.16 o 21:20
Ta rakieta Korolowa R-7 miała oczywiste defekty jako rakieta bojowa. Była wielka (trudno było ją ukryć w silosie), bo gdy opracowywali jej wstępne założenia głowice atomowe ważyły po kilka ton, później ta waga radykalnie spadła. No i paliwo, ciekły tlen i nafta. Ona nie mogła stać za długo na wyrzutni z tym ciekłym tlenem, bo wciąż parował i mroził całą konstrukcję. Więc musiała stać pusta przed startem, a przewiezienie takiego kolosa na wyrzutnię i załadowanie paliwa, to było minimum 24 godziny (na wariackich papierach). Więc radzieccy generałowie dopiero gdy odbyły się pierwsze starty skojarzyli, że to nie dla nich impreza, bo nim ta rakieta wystartuje, to zostanie zniszczona przez wroga.
Więc ruszyły prace nad nową rakietą, tylko dla wojska, opartą o hipergole ( te nie parowały w temperaturze pokojowej). Hipergole to może i dobre paliwo, tyla że są bardzo trujące. I do tego same zapalają się przy zetknięciu paliwa z utleniaczem co oznacza eksplozję.
Co oni boleśnie doświadczyli, gdy podczas chyba nawet pierwszej próby startu spalił się generał (a może marszałek, już nie pamiętam) z ponad setką ludzi. Jest taka opowieść, że mu ludzie mówili że są przecieki paliwa, więc należy przerwać przygotowania do startu. On wydał rozkaz dalej ładować paliwo, i dla zasady (że on się nie boi) postawił pod rakietą krzesełko i na nim siadł.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Piotr Świtecki, 2013.11.16 o 22:03
Generał Nedelin.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
MatiRani, 2013.11.16 o 21:58
WSZYSTKIE Sowieckie rakiety mialy silniki skopiowane z niemieckich V2 i V3 - róznily sie one miedzy soba tylko i wylacznie wielkoscia oraz iloscia tychze popychadel podczepionych do danej rakiety.
Problemy ze sterowaniem rozwiazali Sovietom Amerykanie uzyczajac im technologii zyroskopów. Zanim ruskie ja dostali ich rakiety celowane w Irkuck spadaly na Arktyce lub w Mongolii.
Anthony C. Sutton - The Beste Enemy Money Can Buy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski?   
Vortex, 2013.11.16 o 23:32
Dużo w tym propagandy. Silniki z V-2 kopiowali najpierw jedni i drudzy. Ale później sami je rozwijali w podobnym kierunku, i dużo je rozwinęli, dzisiaj to już jest inny poziom technologiczny. Coś tak pamiętam, że USA teraz korzystają z silników rosyjskich RD-170 (chyba w rakietach Atlas), bo są znakomite (mają pewne rozwiązania na które Amerykanie nie wpadli) i oni nie mają lepszych.
Tylko ... coś mi się nie otwierają strony z wikipedii ( i niektóre inne), bo bym sprawdził. Coś ten mój komputer się buntuje, chyba będę go musiał rozstrzelać, żeby mu się za dużo nie wydawało ;-))). Ostatnio nowego darmowego avasta zapakowałem, i coś teraz się dzieje nie tak. Wezmę płatnego Kasperskiego szpiega ruskiego i już będzie jak trza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski?   
Vortex, 2013.11.17 o 00:32
Jak go postraszyłem że go rozstrzelam, to zaraz wrócił do porządku, to skutkuje ;-))).
Ten rosyjski silnik co go Amerykanie wykorzystują, to RD-180.

+pl.wikipedia.org

Podobno jednak ostatnio stwierdzili, że zaprzestają dostaw.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
MatiRani, 2013.11.18 o 05:00
Rosjanie a Sowieci to zupelnie inne kalosze.
Do konca Cara, ROSJA rozwijala swa mysl techniczna bystro jak Polska miedzy wojnami. Od pasozydowskich Sowietów do ich konca wladzy (? konca?) , w rezimie nieludzkiego zaklamania i terroru nic nie rozwineli.
Nowozytnie Putin, wedlug Siwaka Rosjanin bez koczowniczych domieszek, daje im wreszcie szanse na rozwój, czego nam, Polakom, rzady okupacyjne nie daja.
Wiec konkretnie - za sowietów nie bylo rozwoju i sowieci , z konieczniosci, kopiowali, kupowali, kradli i dostawali mysl techniczna "im" potrzebna do utrzymania wysokich wydatków na przemysl wojskowy w USrAelu.
Ponial filozofiu?
;-)
M
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.16 o 16:31
Szanowny Panie Piotrze,

Przedstawię Panu "sekrety warsztatu":

JFK przypomniałem dlatego, aby poruszyć problem nienawiści rasowej, jako niezgodnej z Nauką Chrystusową
oraz
podpowiedzieć RN, aby - nie oglądając się na rząd centralny - obsadziły samorządy.

Reszta tekstu to ozdobniki, tych dwóch Myśli...

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS

PS. na "efekcie Kennedyego, czyli kontraście Młodości na tle niemodnie ubranego i spoconego dziadygi, wygrał "wybory" Olek K. (ten w niebieskiej koszuli, co chciał dać wszystkim)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Paweł Tonderski, 2013.11.16 o 16:33
Panie Marku, czy zna pan jedno z ostatnich przemówień publicznych JFK, po którym zginął w Dallas, w jak dotąd niewyjaśnionych okolicznościach?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.16 o 16:46
Szanowny Panie Pawle,
w tej chwili - jestem w gawrze - nie pamiętam, więc będę wdzięczny za przypomnienie.
Jednakże zamach nie może być wynikiem tylko ostatniego speech'u, gdyż przygotowanie "takiego morderstwa" trwa dużo dłużej.
pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Paweł Tonderski, 2013.11.16 o 16:50
Na to pewnie złożyło się wiele spraw.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.16 o 17:01
podstawą polityczną zamachu, było zniesienie segregacji rasowej + katolicyzm Kennedych.
:-(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Paweł Tonderski, 2013.11.16 o 17:07
Ale czy ten kobieciarz żył, jak przystało prawdziwemu katolikowi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.16 o 17:24
może miał dobrego spowiednika?
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Jacek, 2013.11.16 o 22:21
A nie przygotowanie sporej sumki $ "rządowych" do obiegu i podziękownie FED-owi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.16 o 22:26
Szanowny Panie,
to całkiem prawdopodobne.
dziękuję za cenną uwagę
i pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
MatiRani, 2013.11.18 o 05:03
Naiwnosc.
Celem zamachu bylo usuniecie dekretu o rzadowej emisji waluty amerykanskiej. Bodajze dekret 11110. Dolary bez dlugu z czerwonymi numerami.
Bo tylko kleksy-bankstery moga emitowac papierki z niczego i kazac gupim gojom placic sobie lichwe za to.
No ale to nielatwe do zrozumienia...
;-)
pozdr
M
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 12:06
Szanowny Panie,

natomiast w Polsce doszło do sytuacji paradoksalnej:

fanatyk eNDecji, będącej tworem Wolno Mularstwa Narodowego, zabił prezydenta Gabriela Narutowicza...

pozdrawiam serdecznie z zamglonej Warszawy
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Paweł Tonderski, 2013.11.18 o 12:09
Który jednocześnie przed tym zamachem był pracownikiem w służbie kontrwywiadu już wtedy Legionów Piłsudskiego. To właśnie po tym zamachu zaczęło się prześladowanie Stronnictwa Narodowego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 12:23
Dziadek potrzebował "dobrego pretekstu"
:-(
pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Paweł Tonderski, 2013.11.18 o 12:32
A utrata suwerenności Polskiego Banku Centralnego, a Bereza, delegalizacja OWP i ONR-u, a to co wydarzyło się we wrześniu 1939 roku, Kto doprowadził Polskę do tamtej sytuacji politycznej i militarnej, kto wystawił na pierwsze uderzenie Polskę? Polskę, gdzie na niemieckich listach prospekcyjnych znaleźli się w przeważającej ilości ludzie związani z przedwojennym Stronnictwem Narodowym, a zmiana wyglądu Herbu RP, a Teheran, Powstanie Warszawskie, Akcja Burza, Jałta, Poczdam, a rozwiązanie AK, a zwolnienie z przysięgo żołnierzy AK, a namowa i apel do żołnierzy AK, aby się zgłaszali do przedstawicielstw rządu lubelskiego i PKWN... itp. itd.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Piotr Świtecki, 2013.11.16 o 17:13
Czy uważa Pan, że tym, co najbardziej obciąża Polaków, jest właśnie rasizm?
Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.16 o 17:24
raczej brak Miłości Bliźniego, wprost proporcjonalny do posiadanej "kasy"
oraz lenistwo polityczne,
gdyż "zawojowanie samorządów" nie jest aż tak trudne, tu podam przykład Podkarpackiego, gdzie w wielu Gminach "rządzą nasi*"
pozdrowienia z gawry
MStS
* proszę, tym razem nie dopytywać, Kim są owi "Nasi" :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.17 o 10:30
Kim są Wasi?
Pozdro dla wielkiego miszcza ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.17 o 11:21
Dziękuję, przekażę
;-)
pozdrawiam i Pana
równie serdecznie
MStS
PS. "My" przynajmniej - całkowicie pragmatycznie - obsadzamy samorządy, Osobami działającymi w interesie Obywateli zamieszkujących dany obszar administracyjny (gmina, powiat, miasto) i to zwykle wbrew interesom "rządu centralnego" oraz wszelkiego partyjniactwa, a co konkretnego robicie "Wy"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.18 o 09:55
Panie Marku, nie jestem zrzeszony w żadnym ugrupowaniu politycznym nawet sensu largo. Więc mogę odpowiedzieć panu tylko za siebie. Robię mało.
Spodziewam się po polskich fartuszkach działania absolutnie pragmatycznego, nawet nie bójmy się zakomplementować ultra racjonalnego.
Czy mógłbym prosić o doświetlenie kwestii jakie jest uzasadnienie monarchistów do startu w wyborach lokalnych? Na zasadzie wygrajmy wg. obowiązujących reguł by wprowadzić wielkiego króla?
Kłaniam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 11:50
Szanowny Panie Krzysztofie,

Pańskie życzenia, co do pragmatycznego działania Polaków w fartuchach roboczych (murarskich) i białych rękawiczkach (na znak czystości intencji) są wypełniane w 100%. Zaś sympatyczny komplement przekażę .:WM:. :-)

Monarchiści, z braku sojusznika politycznego, "bogatszego w Osoby ludzkie", w postaci Narodowców*, są zmuszeni do "osobistego"zajęcia się wymienionym przez Pana racjonalnym pragmatyzmem i zatroszczenia się o sprawy lokalne (samorządów).

Programowo nie jest to sprzeczne z Monarchią konstytucyjną, która jest centralną Władzą wykonawczą**.

Rzeczypospolita konserwatystów i monarchistów, a także Ligi Polskiej (Wolno Mularstwo Narodowe) i "jej dzieci": Narodowej Demokracji, Stronnictwa Narodowego, ONR, Związku Jaszczurczego i ta, za którą oddawali życie Żołnierze NSZ - oparta jest o Samorządy terytorialne.

pozdrawiam Pana programowo
MStS

* +ekotrendy.com strona 275, akapit 3-ci

** +ekotrendy.com strona 100 - schemat organizacji państwa

PS. zapomniałem dodać (poranna skleroza), iż poważne teorie polityczne (anglosaskie) zakładają, iż reforma państwa nie może dokonać się "od góry", tylko "od dołu", stąd postulaty Myśli konserwatywnej o "obsadzaniu samorządów".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.18 o 13:26
Ultra racjonalność niekoniecznie jest dla wszystkich komplementem ;-).
Dziękuję za odpowiedź i informacje.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 14:33
Szanowny Panie Krzysztofie,
proszę nie mylić racjonalnego, pragmatycznego myślenia i działania z racjonalizmem, który kojarzony jest z ateizmem.
Dla ateistów nie ma miejsca w Wolno Mularstwie Narodowym.

Ateizm odnajdzie Pan w pseudo-masonerii francuskiej (Wielki Wschód Polski), której WLNP nie uznaje, a wzięcie udziału w spotkaniu "ich loży", skutkuje natychmiastowym wykluczeniem.

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS

PS. właśnie czytam +www.naszdziennik.pl
i nie mogę się zgodzić z zawartą tam nad-interpretacją i stronniczymi przeinaczeniami...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.18 o 14:50
:-)
Proszę się nie zgadzać! Może list otwarty do ND z polemiką? Podpisany przez bractwo fartuszkowe polskie narodowe?
Pozdrawiam serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 15:03
Szanowny Panie Krzysztofie,
charakter artykułu z ND, jest ofensywno-zaczepny a niewykluczone, iż odnosi się do pseudo-masonerii.

Odpowiadanie na zaczepki, nie jest działaniem pragmatycznym, więc nie posiada żadnego sensu praktycznego, oprócz wywołania nadkwasoty żołądka :-)

Na szczęście, dla prowadzenia rzeczowej dyskusji na tematy poza-doktrynalne, Ojciec Święty jest Jezuitą, a więc dialog pomiędzy Kościołem katolickim, a Wolno Mularstwem Regularnym, toczy się bez przeszkód, wysuwanych np. przez nadgorliwych Redaktorów ND, którzy ani nie posiadają święceń, ani pełnomocnictw papieskich...

:-)
pozdrawiam Pana w duchu Dialogu pro publico bono
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.18 o 15:56
Szalenie ciekawe! Czy są jakieś dostępne źródła o toczącym się "bez przeszkód" dialogu Kościoła Katolickiego z aktualnym papieżem, a masonerią? Czy też to tajne masońskie działania są one?

No i jestem ciekaw postulatów masonerii pańskiej ulubionej. Niech zgadnę: możliwość zakładania parafii, glejty na wykonywanie lokalnej i regionalnej władzy, spowiadanie grzeszniczek? :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 16:53
Szanowny Panie Krzysztofie,

spowiadanie grzeszniczek i sposób udzielania absolucji, są - jak mniemam - domeną zastrzeżoną dla...

Wolno Mularstwo Regularne nie prowadzi dyskusji w sprawach zastrzeżonych dla Sumienia, a więc Religii i polityki, tak więc pytania Pańskie pozostawię bez odpowiedzi :-)

Co do pierwszego pytania, to od dawien dawna "jest wiadomym", że Masonerię zorganizowali Jezuici +arsregia.com.pl

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS

PS. polecam ciekawą pozycję +www.antyksobieski.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.18 o 18:57
Panie Marku, nie odpowiedział Pan. Czy aktualnie prowadzony dialog z Franciszkiem można wskazać? Czy jest tajniutki jak fartuszki i białe rękawiczki? Swoją drogą białe rękawiczki mają odwrotne konotacje niż zamierzone :-).

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 20:25
Szanowny Panie Krzysztofie,
osobiście powątpiewam, aby Ojciec Święty miał obecnie czas na takie dysputy, ale od czego są gene- czy też kardynałowie...

Wątpię też, aby Stolica Apostolska wydała jakikolwiek komunikat w sprawie ewentualnych rozmów, a Moja skromna Osoba nie jest rzecznikiem prasowym Kogokolwiek, aby Coś takiego potwierdzać, lub temu zaprzeczać.

Podam Panu jednak, generalną zasadę rządząca światem różnorodnych interesów, iż Ten, kto z nikim nie rozmawia, najwięcej traci i powoduje konflikty z nieodwracalnymi szkodami.

Proszę spojrzeć na poniższą tabelkę, ze strony +www.freemasonry.org.il podającej spis lóż Wolno Mularskich w Izraelu.

~ ~ Name of Lodge ~ ~ Language
9 Genossar Hebrew
36 Acco ("Acre") Arabic
37 Gaaton Hebrew
31 Galil ("Galilee") Arabic
71 Nazareth Arabic
45 Haidar Arabic

Jak Pan uważa, dlaczego w lożach nr. 36, 31, 71 i 45 (a jest ich więcej) językiem obrad, jest arabski? Czyżby Żydzi porozumiewali się jednak - na jakimś "poziomie" - z Palestyńczykami, pomimo Intifady, bomb i ogromu nienawiści? Ciekawe też, jak "dogadują się" odnośnie Imienia B*ga?

:-)

pozdrawiam zalecając przemyślenia
MStS

PS. a skąd wziął się, "nagle", taki egzotyczny sojusz? +konflikty.wp.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.18 o 16:10
Chyba nawet widzę ten dialog :-) +www.pch24.pl

Tak wiem, to nie ta dobra masoneria od pana kolegów, tylko ta bardzo zła od pana nie kolegów.

Tu jeszcze w temacie.
+www.bibula.com

No to pytanie czy już Franciszek coś odpowiedział?
Ciekawy jestem, może się okaże, że będziecie nowym świeckim zakonem..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 16:18
ciekawe linki :-)

i znowuż Pan nie trafił, gdyż Wolno Mularstwo, od samego początku jest Zakonem...
:-)
pozdrowienia i ukłony
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Jacek, 2013.11.17 o 07:53
Może wyjaśnimy pojęcia , by nie było niedomówień.
Co to jest patriotyzm?
Co to jest nacjonalizm?
Co to jest rasizm?
Co to jest szowinizm?
Co to jest faszyzm?
Czy którąś z tych cech można przypisać RN i dlaczego?
Zwrócmy uwagę na ewolucję znaczenia tych wyrazów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.17 o 11:32
Szanowny Panie,

zdaniem Myśli konserwatywnej, kierownictwo RN cechuje patriotyzm i tradycjonalizm polski
gorzej jest z werbalnymi zwolennikami czyli tymi, co dużo krzyczą a nic nie robią, a u których obserwuję pozostałe, przez Pana wymienione + ciągotki socjalistyczne.

ONR zaś, zjechał na lewo biorąc "na sztandary" socjalistę Balickiego, co - niestety - nie równoważy autentycznego patriotyzmu

Powyższe jest odwrotem o 180 stopni od zasad i polityki (przedwojennej) Narodowej Demokracji, ONR, Związku Jaszczurczego i NSZ, a kojarzone może być tylko z Falangą Piaseckiego, który poszedł na współpracę z komuną i "wyhodował" np. niejakiego Mazowieckiego i wielu podobnych.

:-(

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Leszek, 2013.11.18 o 10:41
JFK zginął w kilka miesięcy po wprowadzeniu Executive Order 11110 +www.youtube.com
w skrócie: odebrano władzę kreacji pieniądza i kontroli nad USA z rąk Fed'u. Tak jakoś stało się to 50 lat po założeniu (23 XII br -- 100 lat tejże instytucji)

Pytanie jest tylko częściowo trafne. Wielu z nas od lat się angażuje bo chce coś dla Polski ale
1. nie chcą tego pilnujący ten folwark
2. chyba do tej pory nie zależało na tym nikomu poza angażującymi się.
Dopóki coś tu się nie zmieni, apele nie dadzą skutku. Żeby zmienił się pkt. 2, (1 się chyba nie zmieni), ludzie muszą dostać kopa w d... ale nie takiego zwykłego kopa, ale takieeeeeeego! I muszą zobaczyć, że wyśmiewanie się z tych, co chcą, przypisywanie im złych intencji a tym samym pozbawianie wsparcia w staraniach na których w końcu sami powinni skorzystać, to nic innego jak podcinanie gałęzi na jakiej się siedzi. Właściwie to już w tym momencie ludzie powinni się poczuć jakby spadli z tą gałęzią na ziemię (co zastępuje poniekąd taaaaki kopniak), ale kto we czy w sumie się poczuli? Może narkoza trwa? Tak czy inaczej, świadomość może się zmieniać, ale na poparcie ogółu to ja bym za bardzo nie liczył. Trzeba liczyć na siebie, czyli na 2-3%. A więc rozważając co możemy zrobić dla Polski, należy mieć w/w na uwadze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty możesz zrobić dla Polski? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.18 o 11:46
Szanowny Panie,
dziękuję za racjonalne uwagi :-)

w związku z tym, co Pan wymienił, napisałem +polacy.eu.org

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑