słowa kluczowe: edukacja, gender, ideologia, lewactwo, manipulacje, media, postęp, płeć, seks, sex, wychowanie seksualne, zlewaczenie, zmiana płci, żęder.
Idee2013.10.04 13:51 18:44

Zmiana płci

 
 
Wbrew medialnemu jazgotowi, nie można „zmienić płci”. Można zmienić najwyżej drugorzędowe cechy płciowe. Oraz, według niektórych, tak zwany gender.
 
Taki mniej-więcej, jak wyżej, komentarz zamieściłem pod artykułem na +www.wprost.pl

Komentarz ukazał się i uzyskał najwyższy stosunek ocen pozytywnych do negatywnych. Pojawiło się też kilkanaście innych wpisów, górujących rozsądkiem i trzeźwością nad potopem nowomowy i nowo-myśli.
To dodaje otuchy.

* * *

Sprawa na tym by się skończyła, gdyby nie riposta. Odpowiedziała bowiem Osoba modelowo ukształtowana (bo przecież nie wykształcona) przez współczesny system edukacyjno-medialny. Czyli taka, która zgodnie z planem Hitlera „umie tylko czytać, pisać i liczyć do stu”. I której - co najważniejsze - ta „wąska specjalizacja” bynajmniej nie przeszkadza.

Odpowiedź brzmiała następująco: „Pierwszorzędowe cechy płciowe osoba, która chce zmienić płeć zwykle ma JUŻ ZMIENIONE (np. mózg).

* * *

Co do zmiany mózgu - przez grzeczność nie przeczę.
Pominę również zadziwiający zawijas o zmianie już zmienionej płci, wynikający zapewne ze zwięzłej formy wypowiedzi.

Ale trudno nie odnieść wrażenia, że współczesne „wychowanie seksualne” traktuje o czymś zupełnie innym, niż podstawowe sprawy związane z płciowością człowieka. Jak choćby określenie pierwszo- i drugorzędowych cech płciowych.

Swoją drogą ciekawe, jak Autorka riposty radzi sobie na co dzień z rozpoznawaniem płci…

W każdym razie w swojej postępowej gorliwości przeszarżowała, bo nawet +pl.wikipedia.org wciąż jeszcze wymienia kilkanaście cech płciowych poczynając od najbardziej „sprzętowych”, jednoznacznych i obiektywnych, niezależnych od czyjegokolwiek widzimisię i indukowanego ideologicznie zamętu.
Są to: płeć genetyczna (determinowana rodzajem chromosomów płciowych: XY lub XX), płeć gonadalna, płeć germinatywna (zdolność do wytwarzania odpowiednio męskich lub żeńskich komórek rozrodczych), płeć genitalna, płeć hormonalna, płeć gonadoforyczna (budowa dróg rozrodczych), płeć fenotypowa (drugorzędowe cechy płciowe, np. owłosienie, piersi, wygląd zewnętrzny), płeć somatyczna (np. proporcje ciała), płeć mózgu (różnice w budowie mózgu determinujące płeć psychiczną), płeć psychiczna, płeć seksualna (ze względu na pełnione role płciowe) i płeć społeczno-kulturowa.

Najwyżej ostatnie cztery podlegają ideologicznej presji.
Tylko niektóre z pozostałych, na dodatek drugorzędne, poddają się do pewnego stopnia manipulacjom medycznym.

Płeć jest kategorią jednoznaczną i niezmienną. Jakiekolwiek niespójności między wymienionymi wyznacznikami, szczególnie tymi z początkowych miejsc listy są niczym innym, jak patologią.

Mówienie o zmianie płci jest więc czystą manipulacją - lub czystą głupotą.
Ale na orbitach galopującego postępu, w sferach nieubłaganej tolerancji, w apriorycznym oderwaniu od rzeczywistości - wszystko jest możliwe… 

3641 odsłon średnio 5 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zmiana płci   
Lona, 2013.10.04 o 19:05
Może trafiłeś na agitatorkę gender z "Pontonu" lub innych tego rodzaju organizacji. Kilkanaście uczelni w Polsce szkoli aktywistów gender (nie mylić tego z wykładami gender na chyba każdej uczelni)Niedługo ruszy w Polskę duża grupa takich aktywistów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zmiana płci 
Christophoros Scholastikos, 2013.10.05 o 23:53
Dewiacja maszerowała dziś po Wrocławiu. Piszą na internetach, że mimo iż Dutkiewicz nie zezwolił na kontrmanifestacje to zdrowa tkanka narodu usiłowała jakoś przywołać do porządku jako takiego maszerujące zoo. No ale tak to jakoś.

Dzięki za trzeźwą notkę. Jak człowiek takie coś poczyta to znacznie mu lepiej.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zmiana płci 
Marek Stefan Szmidt, 2013.10.07 o 18:59
Konserwatysta po dziś dzień nie może "zajarzyć" co to jest ów "gender"
:-)
pozdrawiam Autora
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zmiana płci   
Lona, 2013.10.10 o 22:28
Przyglądałam się dzisiaj komentarzom na "fejsowym" koncie K.Bosaka. Dyskusję wzbudził umieszczony tam plakat kpiący z mężczyzn noszących spodnie rurki.
Ręce opadają kiedy się widzi poziom wiedzy na temat ideologi gender a raczej chyba zupełny jej brak u wielu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑