słowa kluczowe: Białoruś, Marucha, Nasz Dziennik, Radio Maryja, dziennik gajowego Maruchy, Łukaszenka, Łukaszenko.
Linki, cytaty, nowiny2011.01.15 16:19 16:41

Białoruskie michnikówniarstwo prosi Polskę o pomoc

(poleca )
 
(kilka słów nt. Białorusi i Naszego Dziennika)
 
Opozycja prosi Polskę o pomoc

O działanie na rzecz zwolnienia więźniów politycznych oraz wsparcie dla niezależnych mediów na Białorusi apelowali przedstawiciele czołowych demokratycznych partii i ruchów białoruskich oraz rodziny zatrzymanych opozycjonistów zebrani na wczorajszej konferencji w polskim Sejmie.

Na konferencji pt. „Stan wojenny na Białorusi? Jak do tego doszło i co dalej?” zaprezentowano m.in. apel podpisany przez niemalże wszystkie siły opozycyjne na Białorusi, które nawołują Polskę do wspierania niezależnych inicjatyw na rzecz demokracji i obrony praw człowieka w tym kraju. Ostrzegali też przed zbyt pochopnym wprowadzaniem sankcji gospodarczych wobec Białorusi, gdyż – jak zauważył Michaił Czyhir ze Zjednoczonej Partii Obywatelskiej – prowadzą one do tego, że „zwykłym Białorusinom żyje się gorzej, tracą pracę, a władze reżimu wykorzystują to do nastawiania ich przeciwko opozycji i UE”.

Przedstawiciel „Młodej Białorusi” Artur Finkiewicz dodał, że sankcje gospodarcze mogą jedynie jeszcze bardziej skierować Alaksandra Łukaszenkę w stronę Moskwy, a białoruską gospodarkę doprowadzić do bankructwa i przejęcia przez Rosję. Dlatego też – jak podkreślił Władzimir Nowosiad z Partii Wolności i Postępu – polscy politycy powinni stawiać przede wszystkim na dobre relacje z narodem białoruskim, a nie z tamtejszą władzą.

Nasz Dziennik, 14.01.2010

Jak rozumiemy – „naród białoruski” to wyłącznie przeciwnicy Łukaszenki, czyli kilkanaście procent mieszkańców; ci, którym nie udało się zrobić złotych interesów na prywatyzacji, jakiej nie było; ci, którzy nie podłapali się do cycka Głównego Srula na stypendia; ci, którzy nie mogli pozakładać żydowskich „wpływowych gazet” i stworzyć żydowskich stacji telewizyjnych; ci, którzy nie mogli przejąć banków – i pewien procent pożytecznych idiotów.
Swoją drogą, o ile sceptycyzm wobec Rosji (powtarzam, sceptycyzm, a nie ślepa rusofobia oparta na przekonaniu, że „każdy Rosjanin ma mordy we krwi”) może być jakoś tam zrozumiały – to popieranie białoruskiej michnikówniarskiej „opozycji” przez toruńskie media jest kompromitujące
[podkreślenie MT], łagodnie się wyrażając.
A Polska powinna się raczej martwić o własną gospodarkę, a nie gospodarkę Białorusi, która znajduje się w sto razy lepszym stanie, niż polska.
Admin
 
 
Źródło: marucha.wordpress.com/2011/01/14/bialoruskie-michnikowniarstwo-prosi-polske-o-pomoc/ 

2229 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Białoruskie michnikówniarstwo prosi Polskę o pomoc 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.15 o 18:45
Myslę, że to jest najlepszą odpowiedzą.
Jak rozumiemy – „naród białoruski” to wyłącznie przeciwnicy Łukaszenki, czyli kilkanaście procent mieszkańców; ci, którym nie udało się zrobić złotych interesów na prywatyzacji, jakiej nie było; ci, którzy nie podłapali się do cycka Głównego Srula na stypendia; ci, którzy nie mogli pozakładać żydowskich „wpływowych gazet” i stworzyć żydowskich stacji telewizyjnych; ci, którzy nie mogli przejąć banków – i pewien procent pożytecznych idiotów.
Co ciekawe martwi się Artur Finkiewicz , że Rosja może zlikwidować gospodarkę. Moim zdaniem Rosja nie zlikwiduje na 100%, soviet , aby rządził musi jako tako Rosjan karmić. To przemysł Polski panie Finkiewicz zlikwidował Zachód razem z tymi "polskimi rządami" do których pan przyjechał. Nie znam opozycji Białoruskiej, jednak z tego co się dzieje i kto was wspiera, wiem w ciemno. Kto by pomyślał, że wasz tyran Łukaszenko w moich oczach, to ostatni w Europie człowiek, godny podziwu. Jak to mowią, z waszym prezydentem chetnie bym wypił kielicha, gdy by mnie chciał zaprosić. Niestety z nikim innym w Europie, może jeszcze po za prezydentem Czech Klausem.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Białoruskie michnikówniarstwo prosi Polskę o pomoc 
janekk, 2011.01.15 o 20:45
MT,
To że Nasz Dziennik zamieścił te apele to jeszcze nie jest dowód na popieranie, gazeta jest od tego aby informować. Dzięki temu wiemy co to "michnikówniarstwo" tam robi.
Kto zna sytuacje na Białorusi niech napisze do jakiejś białoruskiej gazety jak Polskę okradziono pod rządami europejsów, bo nie wszyscy mogą o tym wiedzieć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑