słowa kluczowe: Bauman, NOP, Uniwersytet Wrocławski, Wrocław, przerwany wykład, Ścios.
Linki, cytaty, nowiny2013.06.26 20:07 20:08

Państwo Baumana

(poleca )

Aleksander Ścios

 
[...] wszyscy powinniśmy czuć się dłużnikami tej grupy młodych ludzi, którzy w obliczu fałszowania prawdy historycznej i niszczenia elementarnych zasad moralnych, mieli odwagę wyrazić swój sprzeciw
 
Rozgrywana od kilku dni prowokacja z udziałem byłego funkcjonariusza PPR/PZPR Z. Baumana, pozwala sformułować oceny dotyczące III RP i znakomicie ułatwia dostrzeżenie głębokich więzów historycznych i aksjologicznych, spajających obecny reżim z komunizmem.

Po pierwsze, należy rzecz postawić „na nogi” i uświadomić sobie, że zdarzenie rozegrane na Uniwersytecie Wrocławskim ma cechy ewidentnej prowokacji, wymierzonej w Polaków.

To bowiem, że agenci obcego mocarstwa, zwani „polskimi komunistami” obdarzyli kiedyś majora Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego mianem „naukowca” i nadali mu tytuł profesorski – jest problemem tychże komunistów i w żaden sposób nie wiąże nas obowiązkiem uznania „dorobku naukowego” tego człowieka. Dla porządku przypomnę, że historia totalitaryzmu pełna jest postaci „literaturoznawców”, „filozofów” lub doktorów prawa, dokonujących najgorszych zbrodni.

Dla Polaków, doświadczonych półwieczem sowieckiej okupacji, której gwarantami byli tzw. „polscy komuniści” – najważniejszym kryterium winna być antypolska działalność Zygmunta Baumana w sowieckich organach represji. Począwszy od pracy w sowieckiej milicji, poprzez funkcję oficera KBW, po rolę agenta zbrodniczej Informacji Wojskowej i szefa Zarządu Politycznego Propagandy i Agitacji LWP. Ta działalność jest dostateczną i moralnie usprawiedliwioną przesłanką dla sformułowania negatywnej oceny Baumana. Na tej podstawie, mamy pełne prawo decydować o naszym stosunku do tak jednoznacznie odrażającej postaci. Z polskiego punku widzenia jest niezwykle istotne, że Bauman nigdy nie został rozliczony z działalności w przestępczych organach represji, nie zadośćuczynił za swoje czyny, nie poddał się moralnym i prawnym sankcjom.

Jest zatem oczywiste, że zapraszanie człowieka o takiej przeszłości do instytucji zwanej „polskim uniwersytetem” i prezentowanie go polskiej młodzieży, jako „wybitnego socjologa i naukowca”, należy odbierać jako groźną prowokację – tym groźniejszą, że wymierzoną w ludzi młodych i obliczoną na zanegowanie polskiej historii i polskich tradycji intelektualnych.

Nikt nie ma prawa wymagać, by ludziom pokroju Baumana przysługiwało uznanie i szacunek, wzgląd na „dorobek naukowy”, pozycję społeczną czy wiek. Fakt, iż rządzący III RP establishment nigdy nie odważył się nazwać ani rozliczyć zbrodni komunizmu, a samozwańcze „autorytety” tego państwa obdarzyły bandytów mianem „ludzi honoru” - w niczym nie umniejsza naszego prawa do dokonywania samodzielnych ocen, zgodnych z zasadami elementarnej etyki, logiki i prawdy historycznej.
 

str. 1 z 3   następna strona »
4333 odsłony średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Cytat z prof. Baumana 
Piotr Świtecki, 2013.06.29 o 08:46
"Walkę komunistycznych władz z podziemiem w komunistycznej Polsce można porównać do dzisiejszej walki z terrorem." (w wywiadzie dla brytyjskiego The Guardian w 2007 r., podaję za grafiką na +wolna-polska.pl

No i czy pan profesor nieprawdę mówi? Analogii sporo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Honory dla Baumana. Rektor nie widzi problemu 
Piotr Świtecki, 2013.08.13 o 12:32
"Stalinowska przeszłość funkcjonariusza KBW Zygmunta Baumana, nie przeszkodziła władzom Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z rektorem Robertem Kwaśnicą na czele, w przyznaniu mu tytułu doktora honoris causa. Major profesor odbierze wyróżnienie 24 października."

Całość: +www.pch24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
Piotr Świtecki, 2013.08.20 o 17:59
Jak poinformowała Telewizja Republika, były funkcjonariusz KBW Zygmunt Bauman, wbrew doniesieniom medialnym, nie zrezygnował z przyjęcia doktoratu honoris causa przez Dolnośląską Szkołę Wyższą [powinno być raczej "nadanego mu przez" albo "na" albo chociaż "Dolnośląskiej Szkoły Wyższej" - MT]. Poprosił natomiast by nie organizować z tego powodu oficjalnych uroczystości.
Ciąg dalszy: +www.bibula.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
Adam39, 2013.08.21 o 09:08
Tego należało by się spodziewać. Przecież chazaro-bolszewia nie myśli odpuszczać a posiadając władzę w swoich rękach bez walki jej nie oddadzą. Wbrew pozorom, obecnie w Polszczy, tych ónych jest nie mniej niż kilka milionów usytuowanych w najbardziej newralgicznych miejscach. I z tym musimy się liczyć.
Moim zdaniem, wcale nie oznacza iż portal Polacy należy omijać i lekceważyć, nawet odnosząc wrażenie jego zindoktrynowania. Mnie osobiście jako Polakowi bardzo brakuje na tym portalu obecności Zenka, Matiego i innych Polaków tu sekowanych i jakby obśmiewanych przez co poniektórych, tych niby mądrzejszych.
Pozdrawiam Polaków
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
Piotr Świtecki, 2013.08.21 o 09:46
Każdy ma prawo tu pisać, ale przecież nie obowiązek.
To, co ktoś napisze, a nawet sam piszący może zostać skrytykowany - takie ryzyko wiecowania.

Co do zindoktrynowania, zgadzam się jak najbardziej. Tylko, że tego zindoktrynowania jest całe morze dookoła. Dlatego warto by było zamiast się obrażać, właśnie czyścić te odrobiny zindoktrynowania pojawiające się na portalu. Także po to on jest i po to się rozmawia.
A przekonywanie już przekonanych większego sensu nie ma, poza płonnym poprawiwaniem sobie nawzajem humoru.

Niestety zindoktrynowanie zachodzi również w drugą stronę. Tj. zdarzają się nieprawdy, dezinformacje i czasem najzwyklejsze głupstwa, powielane i traktowane serio tylko dlatego, że brzmią inaczej, niż obowiązująca w oficjalnym dyskursie, politycznie poprawna linia.

Że o tępym "hajże na Żyda" nie wspomnę, które ma rezultat taki, że ważny temat zostaje rozbrojony, zdezawuowany i ośmieszony.

Ciekawe, że tacy najbardziej zajadli i bezkompromisowi "antysemici" (tzn. Prawdziwi Polacy) zamiast znaleźć sobie jakichś równie prawdziwych i szkodliwych Żydów, poprzestają na rąbaniu pierwszych lepszych, znajdujących się akurat w pobliżu, nie dość ich zdaniem polskich Polaków.

Nad czym też się warto na chłodno zastanowić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
Jacek, 2013.08.21 o 15:27
Otóz to!
Czy walki o wolną Polskę nie przysłaniają nam czasami drobne potknięcia czy nieprzemyślane wypowiedzi,tak skrupulatnie wyłapywane przez adwersarzy?
Każda wypowiedż się liczy,każdy wnosi jakąś cząstkę ku wolności. Bądźmy bogaci różnorodnością a silni jednością.
Czasami idziemy błędną drogą, po omacku.
Niektórzy nas ganią,inni wyprzedzają jeszcze inni zamilczają na śmierć.
Nie zrażajmy się tym. Ponośmy "ryzyko wiecowania".
Idźmy razem do wolnej Polski.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
MatiRani, 2013.08.21 o 18:14
Racja. Przyczynek do tematu:
+wolna-polska.pl
***
…zajęcia aktywnego stanowiska – dzielenie się z innymi tą wiedzą konsekwentnie i regularnie, w każdy możliwy sposób, za pomocą wszelkich talentów i umiejętności, jakie masz. I również stawianie oporu tej sile, choćby w najmniejszy sposób….
DOKLADNIE! My ludzie dobrzy mozemy zmienic swiat na lepsze tylko jezeli bedziemy MASA przekonani, ze zmiana jest koniecza i jezeli MASA zaczniemy dzialac.
Kazdego wodza syjonisci zamorduja, przkupia, zastrasza – ale z tlumem ludzi nie dadza rady. Wszak, wedlug Lobacze4wskiego, psychopatów jest najwyzej 6% – czyli zdrowych na duchu ludzi, nas, jest 94%. Mozemy i musimy dzialac. Wszyscy. Masa. Pomagajac sobie nawzajem.
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑