słowa kluczowe: Bauman, NOP, Uniwersytet Wrocławski, Wrocław, przerwany wykład, Ścios.
Linki, cytaty, nowiny2013.06.26 20:07 20:08

Państwo Baumana

(poleca )

Aleksander Ścios

 
[...] wszyscy powinniśmy czuć się dłużnikami tej grupy młodych ludzi, którzy w obliczu fałszowania prawdy historycznej i niszczenia elementarnych zasad moralnych, mieli odwagę wyrazić swój sprzeciw
 
(c.d. z poprzedniej strony)
 

Tego prawa nie odbierze Polakom fałszywy bełkot funkcjonariuszy medialnych czy sofistyczne brednie głoszone przez premiera i wrocławskich urzędników. Nie ma i nie może być żadnego dyktatu w okazywaniu szacunku ludziom takim jak Bauman. Nie tylko nie zasługuje on na miano „polskiego naukowca”, ale nie może stanowić wzoru i autorytetu dla polskiej młodzieży. Mamy prawo wymagać, by była ona szczególnie chroniona od takich wzorców i  nie poddawana obcej indoktrynacji.

Ludzie o przeszłości Baumana winni znaleźć się na marginesie życia publicznego, zasłużyć na całkowity ostracyzm i wykluczenie ze społeczności, zaś w państwie prawa i sprawiedliwości musieliby ponieść surowe konsekwencje swoich czynów.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że żadne akcje policyjne, sądowe represje i wrzaski medialnych wyrobników, nie mogą stłumić prawa do wyrażania przez Polaków negatywnej oceny takich osób jak Zygmunt Bauman.

Po wtóre – wszyscy powinniśmy czuć się dłużnikami tej grupy młodych ludzi, którzy w obliczu fałszowania prawdy historycznej i niszczenia elementarnych zasad moralnych, mieli odwagę wyrazić swój sprzeciw wobec obecności Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Nazwanie ich przez jakiegoś urzędnika „nacjonalistyczną hołotą”, ujawnia nie tylko nienawiść i strach wobec polskości, ale jest policzkiem wymierzonym tym wszystkim, których oburza promowanie podobnych postaci i nie zgadzają się na kreowanie majora KBW na „autorytet naukowy”. Owemu urzędnikowi trzeba uświadomić, że tylko komuniści kojarzyli polskość z nacjonalizmem i w każdym przejawie patriotyzmu upatrywali szowinizm i „narodową megalomanię”. Polakom obce są takie skojarzenia.

Tym młodym ludziom winniśmy wdzięczność również dlatego, że ich interwencja na UW – jak żadne inne wydarzenie - obnażyła prawdziwe oblicze III RP. Wrzask ośrodków propagandy, histeryczne reakcje przedstawicieli reżimu, zapowiedź represji i „twardego egzekwowania prawa” - nie wynikają przecież z wierności zasadom demokracji, czy – jakże chętnie deklarowanego – „liberalizmu” i „tolerancji”.

Po prowokacji wrocławskiej padły ze strony reżimu ostre słowa: „nie ma zgody na obrażanie polskich uczonych”, „to rodzaj bandytyzmu, który trzeba zwalczać”. Nie mogą dziwić, bo nie po raz pierwszy ta władza wykorzystuje sprowokowane przez siebie wydarzenia do zaostrzania prawa, udzielania dodatkowych uprawnień służbom i przygotowań do rozprawy z ludźmi o odmiennych poglądach. Cytowane słowa brzmią tym bardziej obłudnie, że obecny reżim ma w głębokim poważaniu polską naukę, a jeszcze głębiej-walkę z bandytyzmem.

W tym przypadku, chodzi jednak o coś więcej.
 

4257 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Cytat z prof. Baumana 
Piotr Świtecki, 2013.06.29 o 08:46
"Walkę komunistycznych władz z podziemiem w komunistycznej Polsce można porównać do dzisiejszej walki z terrorem." (w wywiadzie dla brytyjskiego The Guardian w 2007 r., podaję za grafiką na +wolna-polska.pl

No i czy pan profesor nieprawdę mówi? Analogii sporo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Honory dla Baumana. Rektor nie widzi problemu 
Piotr Świtecki, 2013.08.13 o 12:32
"Stalinowska przeszłość funkcjonariusza KBW Zygmunta Baumana, nie przeszkodziła władzom Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z rektorem Robertem Kwaśnicą na czele, w przyznaniu mu tytułu doktora honoris causa. Major profesor odbierze wyróżnienie 24 października."

Całość: +www.pch24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
Piotr Świtecki, 2013.08.20 o 17:59
Jak poinformowała Telewizja Republika, były funkcjonariusz KBW Zygmunt Bauman, wbrew doniesieniom medialnym, nie zrezygnował z przyjęcia doktoratu honoris causa przez Dolnośląską Szkołę Wyższą [powinno być raczej "nadanego mu przez" albo "na" albo chociaż "Dolnośląskiej Szkoły Wyższej" - MT]. Poprosił natomiast by nie organizować z tego powodu oficjalnych uroczystości.
Ciąg dalszy: +www.bibula.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
Adam39, 2013.08.21 o 09:08
Tego należało by się spodziewać. Przecież chazaro-bolszewia nie myśli odpuszczać a posiadając władzę w swoich rękach bez walki jej nie oddadzą. Wbrew pozorom, obecnie w Polszczy, tych ónych jest nie mniej niż kilka milionów usytuowanych w najbardziej newralgicznych miejscach. I z tym musimy się liczyć.
Moim zdaniem, wcale nie oznacza iż portal Polacy należy omijać i lekceważyć, nawet odnosząc wrażenie jego zindoktrynowania. Mnie osobiście jako Polakowi bardzo brakuje na tym portalu obecności Zenka, Matiego i innych Polaków tu sekowanych i jakby obśmiewanych przez co poniektórych, tych niby mądrzejszych.
Pozdrawiam Polaków
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
Piotr Świtecki, 2013.08.21 o 09:46
Każdy ma prawo tu pisać, ale przecież nie obowiązek.
To, co ktoś napisze, a nawet sam piszący może zostać skrytykowany - takie ryzyko wiecowania.

Co do zindoktrynowania, zgadzam się jak najbardziej. Tylko, że tego zindoktrynowania jest całe morze dookoła. Dlatego warto by było zamiast się obrażać, właśnie czyścić te odrobiny zindoktrynowania pojawiające się na portalu. Także po to on jest i po to się rozmawia.
A przekonywanie już przekonanych większego sensu nie ma, poza płonnym poprawiwaniem sobie nawzajem humoru.

Niestety zindoktrynowanie zachodzi również w drugą stronę. Tj. zdarzają się nieprawdy, dezinformacje i czasem najzwyklejsze głupstwa, powielane i traktowane serio tylko dlatego, że brzmią inaczej, niż obowiązująca w oficjalnym dyskursie, politycznie poprawna linia.

Że o tępym "hajże na Żyda" nie wspomnę, które ma rezultat taki, że ważny temat zostaje rozbrojony, zdezawuowany i ośmieszony.

Ciekawe, że tacy najbardziej zajadli i bezkompromisowi "antysemici" (tzn. Prawdziwi Polacy) zamiast znaleźć sobie jakichś równie prawdziwych i szkodliwych Żydów, poprzestają na rąbaniu pierwszych lepszych, znajdujących się akurat w pobliżu, nie dość ich zdaniem polskich Polaków.

Nad czym też się warto na chłodno zastanowić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
Jacek, 2013.08.21 o 15:27
Otóz to!
Czy walki o wolną Polskę nie przysłaniają nam czasami drobne potknięcia czy nieprzemyślane wypowiedzi,tak skrupulatnie wyłapywane przez adwersarzy?
Każda wypowiedż się liczy,każdy wnosi jakąś cząstkę ku wolności. Bądźmy bogaci różnorodnością a silni jednością.
Czasami idziemy błędną drogą, po omacku.
Niektórzy nas ganią,inni wyprzedzają jeszcze inni zamilczają na śmierć.
Nie zrażajmy się tym. Ponośmy "ryzyko wiecowania".
Idźmy razem do wolnej Polski.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bauman jednak przyjmie doktorat. Bez udziału publiczności 
MatiRani, 2013.08.21 o 18:14
Racja. Przyczynek do tematu:
+wolna-polska.pl
***
…zajęcia aktywnego stanowiska – dzielenie się z innymi tą wiedzą konsekwentnie i regularnie, w każdy możliwy sposób, za pomocą wszelkich talentów i umiejętności, jakie masz. I również stawianie oporu tej sile, choćby w najmniejszy sposób….
DOKLADNIE! My ludzie dobrzy mozemy zmienic swiat na lepsze tylko jezeli bedziemy MASA przekonani, ze zmiana jest koniecza i jezeli MASA zaczniemy dzialac.
Kazdego wodza syjonisci zamorduja, przkupia, zastrasza – ale z tlumem ludzi nie dadza rady. Wszak, wedlug Lobacze4wskiego, psychopatów jest najwyzej 6% – czyli zdrowych na duchu ludzi, nas, jest 94%. Mozemy i musimy dzialac. Wszyscy. Masa. Pomagajac sobie nawzajem.
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑