słowa kluczowe: Europa, Polacy, iloraz inteligencji, iq, narody.
Linki, cytaty, nowiny2013.03.10 11:48

Polacy i iq

(poleca )
 
Powod do dumy!
 

POLAK MARNUJE SIĘ NA ZACHODZIE

 

IQ - ZA POLAKAMI???

 

Nareszcie jakieś dobre informacje doszły do nas ze strefy zachodniego dobrobytu, który zaludniamy przeważnie w roli taniej siły roboczej, a nasz kraj ma tam opinię czarnej dziury, która rodzi niezbyt rozgarniętych tubylców.

Oto wyniki badań prof. Richarda Lyna z University of Ulster ujawniły, że przeciętny iloraz inteligencji (IQ) u Polaków wynosi 106 punktów. Jesteśmy w tym rankingu drudzy w Europie po Niemcach i Holendrach, którym ustępujemy ledwie o jeden punkt – można powiedzieć w granicach błędu statystycznego. Za nami są Szwedzi (104), Włosi (102), Austriacy i Szwajcarzy (101), Brytyjczycy i Norwegowie (100), Belgowie, Duńczycy i Finowie (99), Czesi, Hiszpanie i Węgrzy (98). Kompromitująca dziewiętnastą pozycję okupują Francuzi (94), a ranking zamykają Turcy z 90 punktami.
Prof. Lyn twierdzi, iż mieszkańcy Europy Północnej rozwinęli wyższą inteligencję od swych pobratymców z południa, albowiem zmuszeni byli radzić sobie w trudniejszych warunkach klimatyczno-geograficznych i ogólnie bytowych na przełomie swych historycznych dziejów. Są tutaj pewne nieścisłości, np. klasyczni południowcy Włosi z wysokim IO oraz mieszkańcy północy Norwegowie i Finowie niżej notowani od nich pod względem ilorazu inteligencji. Występują też w Europie swoiste narody pośrednie, dla których podział na czysto północne i południowe, wydaje się zbytnim uproszczeniem. Jednak prof. Lyn prowadzi swe badania od 30 lat i z pewnością są one bardzo miarodajne pod względem warsztatu naukowego. Podobno też mężczyźni wykazują większą inteligencję od pań ( w granicach 5 IQ), ale to już podaję na ryzyko samego profesora.


Nareszcie Polacy winni odczuć samozadowolenie i bez kompleksów spoglądać na możniejsze siostry i braci z tego samego kontynentu. Zawsze twierdziłem, że głowy mamy nie od parady, ale szwankują na polskiej ziemi rządy z obcego nadania, takież systemy polityczne(szczególnie mieszanka demokracji z anarchią) i smutna choroba zachwytów nad wszystkim, co przychodzi do nas z szeroko rozumianego Zachodu. Jeżeli tego nie zmienimy, próżne są efekty badań najtęższych umysłów, bo niska narodowa samoocena uzna je za domenę przypadku.

ROBERT LARKOWSKI
 za: http://larkowski.nowyekran.pl/post/89456,polak-marnuje-sie-na-zachodzie

 

3135 odsłon średnio 4 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Polacy i iq 
Piotr Świtecki, 2013.03.10 o 12:56
Już można? Odczuć i spoglądać? Od razu mi ulżyło! No i, jasno wyłuszczone, że im gorzej tym lepiej... Statystyka i mierzący nie-wiadomo-co współczynnik. A od razu radośniej! I się zaczyna podśpiewywać pod nosem...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polacy i iq 
Paweł Tonderski, 2013.03.10 o 15:21
No i nasi skoczkowie narciarscy nawet biathlonistki oraz Radwańska, Kowalczyk i nasi Himalaiści znowu wygrywają i zdobywają najwyższe szczyty, znowu Polacy w mediach na samej górze i tym samym Polska górą. Ale co to? W czasie schodzenia ze szczytu w Himalajach zginęli, a na ulicach polskich miast coraz mniej polskiej młodzieży, bo wyjechała na obce ziemie do pracy za chlebem, bezrobocie rośnie a bieda w Polsce coraz większa. Ale nic to, mamy przynajmniej najinteligentniejszych i z najwyższym IQ w Europie, a może i na całym świecie, a już na pewno w Unii Europejskiej. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polacy i iq 
Zenon Jaszczuk, 2013.03.10 o 13:53
Witaj Toja.
Pewnie to będzie nie zbyt grzeczne, ale zawsze tak myślałem io podtrzymuję. Mało tego, nawet o tym pisałem bez tzw badań. Polska ma wszystko oprócz Polskich rząDÓW. Tylko ślepcy nie widzą z jaką premedytacją nas tzw zachód niszczy. Głupców się nie niszczy, głupcy są przydatni. A nas obecnie niszczą wszyscy, najbardziej żydowie z pożytecznymi durniami. Oczywiście mam nadzieję, że przetrwamy. Nie piszę tutaj o tzw durnej inteligencji, bo szkoda słów. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polacy i iq 
Hanys, 2013.03.10 o 14:36
Wydaje mi się, że testy na inteligencję to sprawa dość umowna i chyba mocno wątpliwa. Sam fakt, że jakiś profesor utrzymuje z tych testów siebie, żonę i dzeci przez 30 lat, też nie napawa optymizmem.

Podam prosty przykład. Ciekaw jestem, jak odpowiedziałby każdy "inteligentny" człowiek na takie oto, zdawałaby się, proste pytanie:

-jaki jedyny obiekt na ziemi jest widzialny z kosmosu?

Rozumiem, że za odpowiedź "mur chiński", każdy dostałby jeden punkt.
A ja uważam, że to nieprawda i że taka odpwiedź wcale nie świadczy o inteligencji, lecz o jej braku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polacy i iq 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.10 o 21:15
Aż spojrzałem w lustro i grzywę poprawiłem z błyskiem w oku! :)
Serdeczności
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polacy i iq 
Piotr Świtecki, 2013.03.10 o 21:32
Szczęściarz. Ma jeszcze co poprawiać... Ja to nawyżej - turban... ;-/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polacy i iq 
Toja, 2013.03.12 o 22:56
Wlasnie o to chodzilo!Serdecznie pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑