słowa kluczowe: Amnesty International, Orban, Orbán, Węgry, konstytucja, lewactwo, manipulacje, organizacje pozarządowe, protest.
Linki, cytaty, nowiny2013.03.09 21:41

"Orban - dyktator!"

(poleca )
 
Protest przeciwko zmianom w węgierskiej konstytucji
 
Kilka tysięcy Węgrów uczestniczyło w sobotniej demonstracji zwołanej w Budapeszcie przez Amnesty International i organizacje obywatelskie przeciw 47 rządowym poprawkom konstytucyjnym, które zdaniem opozycji, KE i rządu USA stanowią zagrożenie dla demokracji.

Całość: +www.tvn24.pl 

3946 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.09 o 22:03
Isten ald á Magyarorsag
!
Es boszsad meg huylie komunistak, es masszig lofas idiotak, vörös kurvak, es lopasok.
Mi Lengyelekk solidaris vagyung Magyarokben
Elyen a Magyar - Lengel baratsag
:-)
udvezlem Önnok
Es Mufti Ur
Jò estet kivannom :-)
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
MatiRani, 2013.03.09 o 22:15
過多飲用酒精的影響下,談論
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.10 o 00:24
ویسے اب بہنوں تیزی سے ان تبصرے کے ساتھ خلا میں ہے نکال دیا، لیکن بتاو کہ مذاق :-) snorted نہیں). شبھ ر
راتر jajcarze
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
w.red, 2013.03.10 o 01:53
tia, a świstak siedzi i zawija w torę oraz dzieła lenina ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
MatiRani, 2013.03.10 o 02:57
dla nieglupich:
+www.youtube.com

Published on Jul 31, 2012

In an interview for Book TV, investigattive journalist Edwin Black talks about his extraordinary book, "The Transfer Agreement" and its 25th Anniversary republication.

The Transfer Agreement is Edwin Black's compelling, award-winning story of a negotiated arrangement in 1933 between Zionist organizations and the Nazis to transfer some 50,000 Jews, and $100 million of their assets, to Jewish Palestine in exchange for stopping the worldwide Jewish-led boycott threatening to topple the Hitler regime in its first year.
merci a Agent__001 pour la traduction
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.10 o 10:54
Szanowny Panie,
II RP finansowałe emigrację syjonistów do Palestyny, a generał Anders przewiódł - niczym Mojżesz - 30.000 Żydów i ich uzbroił.
Hitler zaś od samego początku usiłował "rozwiązać problem..."
W Niemczech żyło 500.000 Żydów. Połowa uciekła, "resztę" wywieziono do podbitej Polski.
Niemcy próbowali wyrzucić "swoich" Żydów i do Palestyny i do USA, ale W.Brytania i Żydzi amerykańscy na to nie pozwolili.
Dlatego Mord na Żydach nazywa się die Endlösung - ostateczne rozwiązanie.
Tragiczna sprawa, gdyż gdyby nie rządy W.Brytanii i USA, to nie byłoby holocaustu oraz przedsiębiorstwa...
Pozdrawiam serdecznie
MSTS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Hanys, 2013.03.10 o 14:08
Przykro mi to stwierdzić, ale głosi Pan półprawdy i kłamstwa, jeśli chodzi o tzw. „Endlösung” (ostateczne rozwiązanie) kwestii żydowskiej. Rozumiem, że każdy z nas ma tę propagandę zakodowaną niejako z tyłu głowy, ale to nie może być wytłumaczeniem dla głoszenia kłamstw i półprawd. Postaram się to szybciutko sprostować, mając nadzieję, że nie odbierze Pan tego jako ataku ad personam, bo nie o to chodzi.
Po pierwsze, Niemcy nie „próbowali” wyrzucić Żydów do Palestyny i Ameryki, ale to robili. W tym celu Żydom stworzono wszelkie możliwości ustawowe, by w jak największej liczbie opuszczali teren Niemiec hitlerowskich. Preferencje podatkowe, zwłaszcza w odniesieniu do majątku wysiedleńczego Żydów, były tak daleko idące, iż można powiedzieć, że były krzywdzące dla samych Niemców, którzy ewent. chcieliby ze swego kraju też wyemigrować. Żydów wywożono tysiącami do Palestyny, specjalnie do tego celu wyczarterowanymi statkami. Wywózki zakończyły się, gdy Anglicy ogłosili blokadę morską na Morzu Śródziemnym. Nota bene o kibucach żydowskich istniejących jeszcze w roku 1942 w Berlinie można poczytać u śp. Ratajczaka.
Po drugie „Endlösung” i tzw. protokół z konferencji w Wannsee to zwykły chwyt propagandowy, który rozpowszechniono dopiero po wojnie, by podbudować dogmaty holokaustu. Istnieje tylko 16-ta kopia słynnego protokołu (w dwóch różnych egzemplarzach!), spośród podobno aż trzydziestu, których nigdy nie odnaleziono w archiwach. Jeden egzemplarz protokołu był użyty w aktach sprawy karnej w tzw. „procesie na Wilhelmstrasse” w dniu 14 kwietnia 1947 roku przez amerykańskiego oskarżyciela Roberta M.W. Kempnera przeciwko oskarżonemu Ernestowi von Weizsäckerowi. Drugi egzemplarz pojawił się w aktach Urzędu Spraw Zagranicznych zwróconych Republice Federalnej przez Amerykanów w roku 1949. Obie wersje protokołu różnią się od siebie, m.in. sygnaturą akt, krojem czcionki, pisownią znaku SS (w pierwszej wersji z 1947 roku były normalne litery, co prawdopodobnie rzucało się w oczy, natomiast w drugiej wersji pojawiły się już znaki runiczne, tj. czcionka z „piorunkami” stosowana w specjalnych klawiaturach, należących do placówek SS). 30 kopii protokołu dla zaledwie 15 uczestników, to rzecz zastanawiająca. Ponadto użyta w słynnym protokole sygnatura akt D.III.29. g.Rs. figuruje na innym dokumencie ministerialnym o sygnaturze D 111 29 g, kompletnie różnym merytorycznie. W protokole z Wannsee nie ma ani jednego słowa o Adolfie (poza znaną formułką „heil H…”), brak podpisu Heydricha, który ponoć brał udział w naradzie, brak rozdzielnika i pokwitowań, a z treści kompletnie nic nie wynika, żeby ktoś coś postanawiał o jakimś zbrodniczym przedsięwzięciu. Mowa jest natomiast o planach przesiedlania Żydów daleko na wschód, za idącym frontem. Jednym słowem jest to przewał propagandowy, jakich wiele po wojnie sfabrykowano.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.10 o 20:11
Szanowny Panie,
gdzie mnie, mizernemu kłamczuszkowi polemizować z tak uznanym Historykiem, jak Pan, czy Jan Tomasz...
chylę czoła przed zasadą:
fakty, fakty i jeszcze raz fakty
składam ukłony Nauce, reprezentowanej przez Panów
niegodny polemiki
niegodny nieuk i dyletant
MStS
PS. w uzupełnieniu Pańskich dowodów historycznych, jako materiał do nastepnej wypowiedzi, przekazuję przesłanie:
"Władzę w stolicy objął Rząd Tymczasowy, prawowity Rząd Polski, wyłoniony przez Krajową Radę Narodową na podstawie konstytucji z 1921 roku. ... Odrzućcie precz podszepty rozbijaczy jedności narodowej, reakcyjnych bankrutów politycznych, sprawców naszych klęsk i nieszczęść narodowych, winowajców tragicznego powstania we wrześniu ubiegłego roku, podżegaczy wojny domowej z AK i NSZ"
Proszę, kiedyś, pozdrowić Autora, tych - wiekopomnych - słów...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Hanys, 2013.03.10 o 22:16
Co ma piernik do wiatraka, a ja (jak się domyślam) do Grossa?
Mam przed swoim nosem skany pierwszych stron obu wersji tzw. protokołu z Wannsee, więc można chyba potraktować jako fakt to, co napisałem, prawda?
Spodziewałem się od Pana jeśli już to jakichś rzeczowych argumentów, lecz jak narazie w odpowiedzi otrzymałem zawiłą metaforę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.11 o 11:45
Szanowny Panie,
a czego się Pan spodziewał po napisaniu - w pierwszym zdaniu:
"Przykro mi to stwierdzić, ale głosi Pan półprawdy i kłamstwa"
???
całusków i przeprosin?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Hanys, 2013.03.11 o 17:13
Słuszna uwaga. Nie spodziewałem się całusków. Ale jak Pan pewnie zauważył, na wstępie zastrzegłem, że nie piję do Pańskiej osoby, lecz polemizuję z poglądem. Jak inaczej mam nazwać przekręt propagandowy Jankesów o "ostatecznym rozwiązaniu" - kłamszuszkowaniem? Dla mnie to jest po prostu kłamstwo i z nim polemizuję, nie z Panem. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.11 o 17:24
Szanowny Panie,
przepraszam za nieporozumienie - tekst krytykować wolno, natomiast proszę unikać inwektyw ad personam.

trzymam się jednak Mojej tezy
Panu, Pańskich poglądów nie zabraniając
:-)
pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Hanys, 2013.03.11 o 19:03
Rozumiem, że trzymając się swojej tezy jest Pan przeciwnikiem poglądów wyrażanych m.in. przez takich osobników jak: Germar Rudolf, Fred Leuchter, Robert Faurisson, Paul Rassinier, Gerd Honsik, Jürgen Graf, Carlo Mattogno, Ernst Zündel, Arthur Butz, Thies Christophersen, Wilhelm Stäglich, Udo Walendy itd.?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.11 o 21:08
Szanowny Panie,
"sprawy żydowskie" nie są Moją specjalnością ani "konikiem"
Żadnego z wymienionych nazwisk nie znam, ale poszerzę Swoją wiedzę o Ich dorobek.

Dowiedziałem się natomiast, kto zamordował Mojego Dziadka, zastrzykiem w serce w zamku Hartheim, długo przed "skutkami" konferencji w Wannsee, dotyczącą "kwestii żydowskiej":

"Śp. Piotr Szmidt (urodzony w Ciechanowie 16.04 AD 1904- zamordowany 8.12.AD 1941), Urzędnik PKP w Płońsku. Jeden z pierwszych „zakładników” spośród Inteligencji polskiej, wywiezionych do niemieckiego KL Mauthausen – Gusen w Austrii. W wyniku wycieńczenia pracą w kamieniołomie „zmarł na zapalenie płuc”, czyli – jak ustaliliśmy po długich procedurach poszukiwawczych - został Zamordowany w „Instytucie” eutanazji usytuowanym na Schloss Hartheim, w okolicach miasta Linz, kierowanym przez Rudolfa Lonauera i jego zastępcę Georga Renno (bezpośrednio odpowiedzialnego za morderstwa, obdukcję Zwłok i ustalenia „naturalnych” przyczyn śmierci)"
Idea Polski w Myśli konserwatywnej, str 253.
+www.holocaustresearchproject.org

To chyba ważniejsze od ogólnych dywagacji, pośrednio tylko dotykających spraw polskich.

pozdrawiam serdecznie
MStS
PS. "zajawka" z pedii:
Jürgen Graf (born August 15, 1951, Basel) is a Swiss Holocaust denier and conspiracy theorist.
Te teorie konspiracyjne, małolata który nie widział Wojny na oczy, trochę Mnie nie przekonują :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Hanys, 2013.03.12 o 17:24
"Małolat" J.Graf za swoje teorie spiskowe dostał wyrok bodajże 15 miesięcy więzienia. Będąc Niemcem, nie poddał się dobrowolnie rozporządzeniu władz wyższych, co samo w sobie jest już ewenementem, jeśli chodzi o mentalność mieszkańców tego kraju, lecz uciekł do Rosji, gdzie do tej pory mieszka i tworzy. Jest on przede wszystkim tłumaczem, posługującym się ponoć 15 językami obcymi. Jego własna strona internetowa jest tutaj: +juergen-graf.vho.org

Na Pana miejscu nie dowierzałbym tak bardzo "pedii" z przedrostkiem "wiki". Oczywiście wygodnie z niej korzystać, gdyż oferuje ona szybkie odszukiwanie haseł i streszczeń, lecz chyba nic ponadto. To jest pedia dla ludzi przeciętnych i mało wymagajacych, więc wyżyn intelektualnych im nie gwarantuje, w przeciwieństwie do innej, dużo mądrzejszej, wielojęzycznej, mało znanej i wręcz elitarnej pedii, opatrzonej przedrostkiem "meta": +en.metapedia.org

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.12 o 20:27
Szanowny Panie,
najpewniejszym źródłem informacji brakujących jest
+www.britannica.com
lub
+plato.stanford.edu
natomiast pedie, to chłam i lewackie bzdury
nie to, że wiki skasowała Mój życiorys...
:-)
pozdrawiam serdecznie
MStS
PS. negowanie "holocaustu" też jest w prl_bis karalne
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Piotr Świtecki, 2013.03.10 o 11:26
Jaki to ma związek z cytowanym artykułem?
Poza tym, że niektórym się "wszystko kojarzy"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.10 o 12:50
Szanowny PANIE,
to komentarz do filmiku proponowanemu przez Pana MatiRani
:-)
Miśkowi, to wszystko kojarzyło się z ....
:-)
Pozdrawiam serdecznie
MSTS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Piotr Świtecki, 2013.03.10 o 12:53
Moje pytanie było skierowane do p. MatiRani - zwracam uwagę, że komentarze w naszym serwisie są zagnieżdżone (kolorowe linie z lewej strony teoretycznie powinny ułatwiać orientację).
Niemniej jednak, coś mi mówi, że skojarzenia niejakiego Miśka były znacznie zdrowsze, niż...
Kłaniam się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.10 o 13:10
Oj tak:
Czysta i Czyste...
:-)
Zalecam
:-) :-). :-)
Ukłony
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.10 o 10:00
Znaczy się Panowie nie wierzą, że autentycznie znam język Madziarski?
W piśmie najsłabiej, stąd błędy, ale czytać i mówić - gadam tak, że Madziar długo się nie kapnie, że nie jestem Madziarem :-)
Jest to język dość prosty gramatycznie: nie zna podziału na męski i żeński (jak Oni się rozmnażają, to nie wiem do dzisiej, ale o tym poniżej :-)
jedyną trudnością są przypadki, których jest nie 7 - jak w polskim - tylko 29, a tego nawet Misiek nie jest wstanie zajarzyć :-)
Trochę komplikacji jest z przyimkami (w, z, do, na), które u Madziarów występują na końcu rzeczownika, np do Warszawy, po Madziarskiej gramatyce będzie: "Warszawado"

Skąd znam Madziarski?
latem 1971, wracaliśmy z Dziadkami z Bułgarii i spaliśmy pod Budapesztem, w domu Państwa Soos, którzy mieli córkę Julię... :-)
Gupi Misiek, zakochany po uszy (w młodzieńczej naiwności) całymi latami pisał listy przy pomocy małego słownika polsko-węgierskiego i odczytywał odpowiedzi przy pomocy słowniczka węgiersko - polskiego :-)
w roku 1974 byłem znów w Budapeszcie...
Julia była jeszcze piękniejsza, ale miała czerwoną legitymację i opowiadała o wspaniałości Lenina.
Widząc Moją oschłość w tym temacie i zainteresowanie hard-rockiem, Piękna Julia rzuciła Mnie, jako degenerata, na rzecz młodzieżowej partii komunistycznej :-)
Oj, bolało, bolało......
Około 1996 roku odnalazłem dom, w którym mieszka i pytając Pana, który wyszedł do płota czy Julia jest w domu - usłyszałem: A to ty jesteś "nieznanym tatusiem" mojego 18-letniego syna i przyjechałeś oddać zaległe alimenty?
Pan ów wydał z siebie jeszcze całą serię dźwięków, które doskonale zrozumiałem, ale nie będę ich w tym miejscu przytaczał...
Salwowałem się ucieczką przed ciosami Mojej, obecnej przy tym nieszczęściu Żony, której długo musiałem tłomaczyć, że Julię widziałem ostatnio w roku 1974, a osiemnastoletni syn "pochodzi" z roku 1978.
Ale która Kobieta potrafi szybko liczyć????
:-) :-) :-)
Poza tym wszystkim, mój cioteczny pra-pra-pra-Dziadek Lech Karpiński, jest jednym z budowniczych najpiękniejszego mostu w Budapeszcie - Lanchid (Wiszący Most), ufundowanego przez hrabiego Szechenyi +www.molon.de

także, jak mawiał nieśmiertelny Lenin:
"uczytsja, uczytsja i jeszczio raz uczytsja"
:-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

PS. Doradzam trzymania się "na dystans" od pięknych komunistek...
a zwłaszcza, że Partia, alimentów nie płaci... :-)

PS.2. Latami uczyłem się języka rosyjskiego, angielskiego i prycym na Srbski - ako uvidim lalicu plavicu, pusytelicu, vrstycu, sladku ljubicu :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.10 o 10:45
Ha! Historyja przednia! Coś czuję, że Szanowny Pan Marek uraczy nas jeszcze nie jedną taką hecą :).
Tylko nie wiem czy kobiety się nie pogniewają za zarzut powolnego liczenia...

Translator nie poradził sobie z Pana węgierskim, więc może faktycznie w tym piśmie coś trzeszczy ;-).

Tego jeszcze nie było, takie cyrki :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.10 o 10:57
Szanowny Panie,
Misiek jest pełen tajemnic i niezwykłych przygód...
:-)
Pozdrawiam serdecznie
MSTS
PS. Wystarczy do Mnie zadzwonić, to pogadamy po madziarsku :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Piotr Świtecki, 2013.03.10 o 11:24
Trzeszczy, nie trzeszczy, ale wrażenie i tak robi :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.10 o 13:06
Szanowny Panie,
jest jeszcze gorzej:
właśnie dzwoniła Moja Mama z zapytaniem ilu jeszcze wnuczków chowam przed Nią u Madziarek
:-)
Pozdrawiam serdecznie
MStS
PS. Żeby tylko u Madziarek.... :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Orban - dyktator!" 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.10 o 21:22
Czyli, że Misiek podstępny rozplenił się po Europie? Miejmy nadzieje, że ta rasa zasili polski obóz niepodległościowy :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑