słowa kluczowe: GazWyb, TVN24, czerwone dynastie, dziennikarze, postkomuna, Żydzi, Żydzi polscy.
Linki, cytaty, nowiny2013.01.28 09:22 09:23

Lustrowanie rodzin

(poleca )
 
"Mój ojciec Mordechaj i dziadek Juda" - dziennikarz TVN24 o "lustrowaniu" rodzin
 
- Życiorysy rodziców Bronisława Wildsteina są podobne do życiorysów moich starych. A redaktor Wildstein ma poglądy diametralnie odmienne od moich. Więc rodzice mają raczej ograniczony wpływ na wybór drogi życiowej dzieci - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" Andrzej Morozowski, dziennikarz TVN24.

Andrzej Morozowski został ostatnio "zlustrowany" w "Gazecie Polskiej" przez Dorotę Kanię. "Ujawniła", że jego ojciec przed wojną nazywał się Jodek Mordka i był komunistycznym działaczem, po wojnie spędzonej w ZSRR pracował natomiast w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego.

- Kania wszystko pokręciła. Mój ojciec rzeczywiście był Żydem, tylko nazywał się Mordechaj Mozes. Dziadek był Juda, dla kumpli Judka, więc Kania chyba połączyła dziadka z ojcem w poprzekręcanych wersjach - mówi Morozowski Marcinowi Mellerowi.

Po co ta lustracja?

- Ona chce mi tylko przyłożyć. Nieważne jak, choćby żydowskim ojcem - tłumaczy zachowanie Kani dziennikarz TVN24. Jego zdaniem to tylko zemsta za ujawnienie powiązań Doroty Kani z Markiem Dochnalem. - U mnie w programie Dochnal powiedział, że Kania wzięła od jego teściowej 300 tys. zł pożyczki, kiedy siedział w więzieniu. Zapewniała przy tym, że ma wejścia u Ziobry, wówczas ministra sprawiedliwości - opowiada Morozowski. Dodaje, że cała sprawa zakończyła się dla Kani zarzutem "powoływania się na wpływy w instytucji państwowej".

Żywioł komunistyczno-żydowski

Dorota Kania zasugerowała, że pochodzenie Morozowskiego wpływa na jego negatywny stosunek do idei IV RP. Skoncentrowała się przy tym na "żywiole komunistyczno-żydowskim", pomijając - jak to określił Marcin Meller - "żywioł chrześcijańsko-narodowy". Nie napisała o matce dziennikarza, która wywodziła się z rodziny o poglądach endeckich. - Dziadek startował nawet z listy Chjeno-Piasta do Sejmu II RP - opowiada Morozowski.

I dodaje: - Jej to po prostu pasuje do tezy. Życiorysy rodziców Bronisława Wildsteina są podobne do życiorysów moich starych. A redaktor Wildstein ma poglądy diametralnie odmienne od moich. Stąd wniosek, że rodzice mają raczej ograniczony wpływ na wybór drogi życiowej dzieci. Jak przyznaje, on sam jest ateistą, jednak jego siostra miała okres silnej religijności. - Pewnie jakiś tam światopogląd się wynosi, tylko że ja dostałem od moich rodziców w spadku bardzo negatywny stosunek do komuny - podsumowuje.

"Ale pan jest odważny..."

Morozowski przyznaje w rozmowie, że opowiedział o swojej rodzinie przede wszystkim dlatego, że miał dość słuchania w towarzystwie antysemickich dowcipów i uwag o Żydach. - Rzeczywiście, po jakimś czasie to się skończyło - zauważa. Dodał też, że nigdy nie ukrywał swojego pochodzenia, choć dla innych podawanie takich informacji uchodzi za akt odwagi. - W którymś momencie podchodzi do mnie nieznany poseł i mówi: "Ale pan jest odważny, ja też jestem pochodzenia żydowskiego, ale w życiu bym się nie przyznał, boby mnie nie wybrali".

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Newsweeka" 
 
Źródło: +wiadomosci.gazeta.pl 

3348 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Lustrowanie rodzin 
Paweł Tonderski, 2013.01.28 o 10:51
Żydki w Polsce zaczynają się pomiędzy sobą kłócić, ponieważ widzą, że naród polski budzi się z odrętwienia. A to może im przynieść albo sukces albo klęskę, muszą w takim razie zawczasu się wybielić albo pokazać polskim gojom, że oni nie są i nigdy nie byli wcale wrogami Polaków i polskiego narodu oraz polskiej państwowości. :)))

Trzeba z uwagą przyglądać się ich wewnętrznym kłótniom. Mnie na przykład bawi to, co od pewnego czasu wypisuje pan Piotr Piętak albo pan Korwin. To jest dopiero ekwilibrystyka, a pan Morozowski vel Mordechaj, to tylko mały wyrobnik na usługach żydowskich oligarchów i komunistycznych aparatczyków. :))))

p.s.

Pan Terlikowski na ten przykład, też ostatnio przyznał się do swoich żydowskich przodków. Być może z tego powodu, tak promował i nadal promuje na "Frondzie" tzw. nieistniejące judeochrześcijaństo? :)))))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Piotr Świtecki, 2013.01.28 o 10:55
Pan Terlikowski też?.. :)
Myślę, że warto podawać źródła/linki takich informacji. No, bo skoro Żydów w Polsce nie ma, a cały antysemityzm jest wyssany z palca, to każdy Żyd nam na wagę złota i okazja do udowodnienia braku antysemityzmu, czy tam innej rozpasanej tolerancji z orientacją...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Paweł Tonderski, 2013.01.28 o 11:09
Niestety, teraz nie podam źródła tej informacji, ostatnio czytając komentarze na temat Terlikowskiego, na którymś z portali, po kolejnym programie u Lisa z udziałem Terlikowskiego, gdzieś o tym przeczytałem i zapadło to mnie w moją pamięć...

Ale to właśnie Terlikowski był jednym z wielkich propagatorów judeochrześcijaństwa w Polsce, w zasadzie od kiedy pamiętam Terlikowski tym zagadnieniem się interesował i pisał na ten temat.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Paweł Tonderski, 2013.01.28 o 11:17
A najzabawniejsze jest to, że oni swoje drzewa genealogiczne znają doskonale, wiedzą doskonale kto jest kim, skąd pochodzi i skąd wywodzi się jego rodzina.

Natomiast, Polakom odmawiają tej wiedzy, zakłamują ją, ukrywają ją przed nami, wmawiając nam przy tym, że wiedza na ten temat nie jest istotna, jest mało ważna i zupełnie w dzisiejszych czasach już nie mająca dla nikogo żadnego znaczenia. Dlatego tak usilnie chcieli i nadal chcą, aby Polacy zapomnieli o swoim dziedzictwie, przeszłości, historii i nie interesowali się tym, kim i skąd pochodzili ich dziadkowie, pradziadkowie i przodkowie sprzed kilku pokoleń. :)))

W ten sposób chcą nas ogłupić, chcą nas pozbawić naszego dziedzictwa narodowego i prawdy o naszej historii, stąd właśnie pojawiają się takie historie, że Jezus był żydem, że istniało od zawsze judeochrześcijaństwo, że my tutaj na te ziemie przybyliśmy razem z nimi wraz z wielką wędrówką ludów, że żydzi byli tutaj od zawsze razem z nami, i podobne tego typu inne banialuki.

A kto pisze inaczej, to wariat, oszołom albo antysemita...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Piotr Świtecki, 2013.01.28 o 11:18
Łomatko, no... Przecież Jezus BYŁ żydem...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.28 o 11:21
Jezus był chrześcijaninem ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Paweł Tonderski, 2013.01.28 o 11:44
Nie był żydem urodził się w rodzinie żydowskiej, bo musiało się wypełnić proroctwo o przyjściu Mesjasza, był królem żydowskim, wywodzącym się z rodziny królewskiej. Ponieważ w takiej rodzinie musiał się narodzić, tak aby jego prawo do królowania było wiarygodne i dla wszystkich żydów oczywiste, tak aby wypełniło się Boże proroctwo o przyjściu Mesjasza. Po to, aby królem całej ziemi i wszystkich ludzi został Jezus syn Boży, zamiast zdetronizowanego już wcześniej Szatana Diabła, który wcześniej piastował tę funkcję, to on był Aniołem Światłości i opiekunem ziemi i ludzi, taka była jego funkcja i zadanie, które mu przydzielił jego pan i władca Bóg Stwórca, którą Szatan zanegował, chcąc tę władzę z rąk Boga Jedynego przejąć.

To było pierwsze przymierze zawarte z narodem wybranym i proroctwo zapowiedziane wielokrotnie przez Boga poprzez usta i słowa żydowskich proroków, ale to było SŁOWO BOŻE. I to nie oznacza wcale, że Jezus był żydem, został wychowany w tradycji żydowskiej, ale przyjmując chrzest, jako dorosły i dojrzały mężczyzna odszedł od wiary judaistycznej, i wtedy zostało zawarte z całą ludzkością drugie przymierze. Wtedy też powstała nowa wiara chrześcijaństwo, która w zasadzie nie ma żadnych wspólnych płaszczyzn i cech z judaizmem i żydostwem, ponieważ rabini żydowscy, oraz inni uczeni w piśmie, na przykład Faryzeusze i kapłani żydowscy, spośród których tylko jeden mógł raz w roku wchodzić do ich wielkiej żydowskiej świątyni, to przymierze odrzucili a samego Jezusa wydali na śmierć na Krzyżu na Golgocie.

Jezus był synem Bożym królem żydowskim, ale na pewno nie był żydem. :)))

W poczęciu Jezusa nie wziął udziału Józef, jego ludzki ojciec, tak jak i jego matka Maria, która była w tym przypadku zwykłym ludzkim inkubatorem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.28 o 12:29
Paweł mówienie o Matce Bożej "inkubator" troszkę mnie razi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Paweł Tonderski, 2013.01.28 o 12:31
Przepraszam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.28 o 13:02
Ok :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Piotr Świtecki, 2013.01.28 o 12:06
Panowie, litości...
Chrześcijaństwa się nie dziedziczy po matce.
Pytałem specjalistów na naszym portalu. Żydem się jest po matce.
Pan Jezus miał mamę żydówkę? Miał.
Co więcej, był obrzezany, do synagogi chadzał, nauczał.
Reszta to wykręcanie kota ogonem.

To może chociaż św. Paweł był?.. I św. Piotr? Chociaż przez chwilę! Proszę!..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Paweł Tonderski, 2013.01.28 o 12:16
Św. Paweł był z tego co wiem Rzymianinem albo Grekiem, który wcześniej prześladował pierwszych chrześcijan, z którym na początku Szymon nazwany potem Piotrem, nie chciał zasiadać przy jednym stole, bo tego zabraniała mu jego żydowska tradycja, chociaż już wtedy był chrześcijaninem i apostołem Jezusa, potem jednak i on przyjął w swoje grono Pawła - Szawła. :)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Paweł Tonderski, 2013.01.28 o 12:13
Chrześcijaństwa nie dziedziczy się po matce ani po ojcu, chrześcijaństwo się przyjmuje, chrześcijaninem może zostać i żyd, Murzyn, ateista, agnostyk, Arab, islamista i judaista. Natomiast judaistą nie zostanie w pierwszym pokoleniu były chrześcijanin, o tym decyduje Rabin oraz trzy pokolenia wstecz, wychowane i urodzone pośród żydów judaistów. :)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.28 o 12:28
Bez liczby mnogiej proszę, ja przecież żartowałem :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Piotr Świtecki, 2013.01.28 o 12:47
Również przepraszam.
Atmosfera ostatnio nie sprzyja...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.28 o 13:01
Kazus mniej więcej tu wskazany +christophorosscholastikos.polacy.eu.org

Spokojowo. Najtrudniejsze jest trwać.
Zero obrazy.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lustrowanie rodzin 
Hindukusz-Milena, 2013.01.30 o 13:37
Jakie piękne nazwisko i jeszcze piękniejsze imię nosił ojciec redaktora ! A czemu pan redaktor nie chce do niego wrócić? Z jednej strony "odważnie" przyznaje się do pochodzenia a z drugiej zaciera ślady.Gdyby nosił nazwisko swego ojca nie musiałby być taki odważny bo od razu byłoby wiadomo.
Przypomina mi się film o zamachu na Narutowicza i sceny z obrad sejmu II RP. Wiadomo było gdzie siedzą Żydzi a gdzie Polacy. Jeśli jakiś Żyd się przechrzcił to zawsze znalazł się jakiś inny , który nie omieszkał o tym poinformować reszty obradujących. Było wesoło i komu to przeszkadzało ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑