słowa kluczowe: 2012, Gazeta Wyborcza, Kossecki, doc. Kossecki, nacjonaliści, narodowcy, Łódź.
Linki, cytaty, nowiny2012.12.19 13:37

GazWyb pluje na Kosseckiego

(poleca )
 
Przy okazji wyszydzania marszu "Idzie Antykomuna", łódzki oddział Gazety wspomina o doc. Kosseckim.
 
Oczywiście wspomina w swoim charakterystycznym stylu. Na dodatek za dyżurnego autoryteta robi w artykule znany skądinąd Waldemar Kuczyński... Śmiać się, płakać, w głowę pukać?

Panu Docentowi gratulujemy tego dyplomu uznania. Taka opinia na łamach antypolskiej Gazety to dla każdego Polaka powód do dumy.

Odnośny fragment cytuję poniżej.

[...]

Nowi idole

W walce ze starą komuną, reprezentowaną przez tak znanych komunistów jak Wałęsa czy Palikot, urodzonym na przełomie lat 80. i 90. narodowcom mogą przydać się bardziej doświadczeni zawodnicy. O jednym z nich wspominałem na łamach "Gazety", pisząc o zorganizowanym przez nacjonalistów wykładzie Narodowej Akademii Informacyjnej w Grand Hotelu. Współtwórcą tego tworu jest Józef Kossecki, specjalista od cybernetyki społecznej. Zanim w III RP został szefem Partii X (tej od Stana Tymińskiego), zapisał piękną "antykomunistyczną" kartę w historii Polski. Był członkiem PZPR do jej rozwiązania. Od 1983 r. odpowiadał za propagandę w niesławnym Zjednoczeniu Patriotycznym "Grunwald". Aktywnie działał w strukturach ORMO.

No i wiele lat współpracował z bezpieką. Kilka lat temu sprawę opisał na swym blogu Waldemar Kuczyński, znany publicysta, ekonomista i polityk. - Był gorliwym szpiclem, donosił na mnie przez 25 lat. Jest 14 albo więcej tomów jego donosów. Na mojej stronie widnieje zaświadczenie z IPN identyfikujące go jako szpicla - mówi "Gazecie" Kuczyński.

Po opublikowaniu tekstu o wykładzie w hotelu Narodowa Akademia Informacyjna przysłała pełne oburzenia oświadczenie żądające przeprosin i sprostowania informacji, że Kossecki współpracował z SB. Triumfalnie opublikowano je w portalach prowadzonych przez nacjonalistów. Razem z oświadczeniem zamieszczono też, jak to nazwano, "dokument" przysłany przez NAI. Okazał się nim wycinek z dodatku IPN-u do "Niezależnej Gazety Polskiej" z niejasną wymianą replik Kosseckiego i pewnego historyka do jakiegoś innego artykułu. Kiedy pokazałem wycinek znającemu temat badaczowi z IPN-u, nie mógł powstrzymać się od śmiechu: - Niesłychane, że można być tak bezczelnym i przedstawiać to jako dokument.

[...]

Całość: +lodz.gazeta.pl 

2553 odsłony średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: GazWyb pluje na Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.19 o 14:16
Wczoraj lecząc zapalenie oskrzeli wysłuchałem jednego wykładu. Doc. Kosecki mówi w nim o tym jak Polascy oficerowie przed wojną byli szkoleni z zakresu kontrwywiadu. Trzy wyróżniki agenta:
1) jest nadpobudliwy/nadaktywny;
2) występuje z oskarżeniami o agenturalność na innych;
3) zmienia polityczne zapatrywania/ jest niestały w poglądach.
To tak na marginesie, bo otarłem się też o temat tych oskarżeń o współpracę z SB Koseckiego.
Pozdrowienia
ps. jak występuje jeden ww. czynnik to jest 0.5 prawdopodobieństwa, że nie jest, jeśli więcej to dalej mnoży się razy 0.5. Nigdy nie ma pewności całkowitej tą drogą ale uprawdopodobnienie jest wystarczająco wysokie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: GazWyb pluje na Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.12.19 o 15:36
Racja :) Nawet tu w Warszawie na własne uszy słyszałem.
Pan profesor z ogromnym uznaniem wyraża się o przedwojennym polskim wywiadzie i kontrwywiadzie. M. in. właśnie polski wywiad szkolił zaczątki Mossadu ;-F
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑