słowa kluczowe: Polacy przeciwni aborcji, Polska, aborcja, demografia, depopulacja, populacja, przyrost naturalny, rodzina, sondaż.
Linki, cytaty, nowiny2012.12.03 17:53 17:54

Sondaż: Polacy przeciw aborcji

(poleca )
 
...w Polsce wyraźnie spada przyzwolenie na dokonanie aborcji
 
Z najnowszego raportu Centrum Badania Opinii Społecznych wynika, że w Polsce wyraźnie spada przyzwolenie na dokonanie aborcji jeśli nie występuje bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia kobiety ciężarnej i dziecka. Aż 84. proc. respondentów uważa, że w głosowaniu, w sprawie takiej jak dopuszczalność aborcji, posłowie powinni kierować się własnym sumieniem a nie dyscypliną partyjną.
 
W porównaniu z rokiem ubiegłym zmniejszyła się grupa osób, które dopuszczają zabicie nienarodzonego dziecka z przyczyn leżących po stronie kobiety – z powodu zagrożenia jej życia (o 6 punktów) lub zdrowia (o 8 punktów) oraz trudnej sytuacji finansowej (o 8 punktów) i osobistej (o 8 punktów).
 
Postulat liberalizacji prawa aborcyjnego ma więcej zwolenników wśród osób o lewicowej orientacji politycznej (50 proc.) natomiast potrzebę jego zaostrzenia sygnalizują przede wszystkim osoby bardziej zaangażowane religijnie.
 
Badanie przeprowadzono w dniach 8–17 listopada 2012 roku na liczącej 952 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
 
Źródło:wiara.pl
pam 
 
Źródło: +www.pch24.pl 

2930 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Sondaż: Polacy przeciw aborcji 
w.red, 2012.12.04 o 00:20
Wiesz Efendi co myślę o wszelkich "sondażach". Uważam ponadto jako typowy "samiec", że jest to sprawa w której rozstrzygać powinna tylko i wyłącznie kobieta w zgodzie z własnym sumieniem i sercem. Do nas należy jedynie by zapewnić jej optymalnie najlepsze warunki do wychowania potomstwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑