słowa kluczowe: Ford, Kultura, Kuroń, Poklosie, aktorzy, kino, profesorowie, reżyserzy, soviety, sztuka, żydzi.
Kultura i sztuka2012.11.18 18:36

W odpowiedzi Marcinowi de Sas

 

Kultura i sztuka

 
W zasadzie co miałem napisać, napisałem w komentach pod art Marcina. Te kilka słów piszę tylko ze względu na to zdjęcie które zamieszczę . Myślę, że ono nie wymaga nawet komentarzy. Jakoś tak widzę Marcina po tej jego wypowiedzi. Jest cacy!!!
 

O wszystkich którzy popierają słowa Marcina mam takie same zdanie. Tutaj już nic nie pomoże. Może kilka cytatów z "Encyklopedi Białych Plam".

Niszczenie prawdziwych autorytetów w nauce. "Zdziesiątkowana w czsie wojny przez represje nazistowskie i sovieckie ( a kto to byli naziści i soviety-ja pytamZJ) nauka polska została poddana kolejnym represjom 1945-1956 ( a niby dalej już nie - ZJ) dążąc do jej stalinizacji usunięto z wyższych uczelni wielu starych, doswiadczonych profesorów, nierzadko ludzi z ogromnym dorobkiem naukowym; towarzyszyło temu hasło wyparcia z uniwersytetów "kułaków nauki"; na skutek tych uczelnianych czystek ( to w tym czasie latał Kuroń po uczelni ze spluwą i straszył profesorów - obecnie pomnikowany autorytet. Tam było wielu innych, kołakowski itd - dopisek ZJ)nauka polska, poniosła nie powetowane straty.... " Panie DE SAS!!!!!!!.........

Nowe "autorytety" naukowe.W miejsce usuwanych przez władze dawnych kadr nauk. powoływano młodych przedstawicieli reżymu, gotowych szkalować polskość i wysławiać rzekome osiągnięcia ZSRR. Przykładem może być blyskawiczna kariera Włodzimierza Brusa..... Innych pan sobie doczytaj, dopatrz w dzisiejszej rzeczywistości panie De SAS......

Kinematografia.

Główną osobą nadzorującą stalinizację pol. kina był Aleksander Ford ( o ile dobrze pamiętam to tak samo jak Kosiński, odebrał sobie zasrane życie- ZJ) już w 1943 roku zorganizował w ZSRR pod kuratelą Związku Patriotów Polskich tzw Czołówkę Filmową Wojska Polskiego; po wojnie przejął kierownictwo wytwórni Film Polski; znany był z niechęci do patriotycznych twórców; odegrał znaczącą rolę w zaszczuciu jednego z większych talentów Polskiego kina-reżysera Jerzego Gabrielskiego byłego asystenta Jeana Renoira i Rene Claira.

Gabrielski nakręcał tuż po wojnie filmy o obronie Warszawy i powstaniu warszawskim; w 1946 został zadenuncowany przez Forda i aresztowany przez NKWD, spędził 3 miesiące w więzieniu jako "CZARNY REAKCJONISTA" i "ANTYSEMITA" .......

Szkoda mi na pana więcej czasu panie de sas.

Pozdrawiam państwa.

 
 
!!! 

1416 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: W odpowiedzi Marcinowi de Sas 
Mufti Turbanator, 2012.11.18 o 19:25
Zenon.
Nie ma co stawiać zarzutów ofeirze manipulacji i szkolnictwa. Szkolnictwo to nie tylko tacy lub inni profesorowie, ale i programy. A te coraz mniej uczą samodzielnego myślenia i dociekania prawdy, a coraz bardziej odruchów i stereotypów.
A może jednak to p. Sas ma rację? :)
Mnie bardzo cieszy, że zechciał się wypowiedzieć. Z czymś się nie zgadzał - i nie zmilczał, nie odwrócił się na pięcie, nie popukał w czoło, ale o tym powiedział.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi Marcinowi de Sas 
Zenon Jaszczuk, 2012.11.18 o 20:21
Mufti.
Ofiara jeśli jest dorosła, może znależć wyjście. No chyba że boi się stracić to "de". Ja nigdzie nie napisałem, że sobie nie może pisać, czy przedstawiać własnego punktu widzenia. Tylko odpowiadam moim widzeniem świata na jego. A to chyba mieści się w temacie, aby nie zostać "antysemitą":-))). Nie tylko profesorowie, ale i programy. A programy to kto układa, zatwierdza jak nie "profesorowie". Czy mam jeszcze raz zacytować jakich to mamy prof.... De SAS może nie chce stracić de, a ci profesorowie nigdy by nie zostali profesorami. Tylko co ja tam wiem na ten temat.
Przecież "my" nawet nie wiemy kiedy wybuchla II wś. Pozdrawiam
PS. Mufti.
Marcin de Sas marację jak w tej histori- co to samochody rozdawali na placu czerwonym. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi Marcinowi de Sas 
Marcin de Sas, 2012.11.18 o 20:25
Panowie już nie będę drażnił panów moimi wywodami. Proszę nasycić się tą ulgą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi Marcinowi de Sas 
Zenon Jaszczuk, 2012.11.18 o 20:37
Wolę konkrety, ale dzięki i za to....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi Marcinowi de Sas 
Mufti Turbanator, 2012.11.18 o 21:37
Ależ to żadna ulga - przecież Pan nas w pysk strzelił - i wyszedł.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi Marcinowi de Sas 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.19 o 10:10
Ależ ja lubię ten blogowy świat :), jest on taki plastyczny, taki prawdziwy, taki uroczy :). Tylko trzeba mieć wyobraźnię, żeby jej oczyma ujrzeć to co nastawiane literki oznaczać mają zamiar..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi Marcinowi de Sas 
Mufti Turbanator, 2012.11.19 o 12:21
Wyobraźnia wyobraźną - a lico puchnie ;-(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi Marcinowi de Sas 
janekk, 2012.11.20 o 10:25
Polak z Polakiem powinien się dogadać bo przecież jedziemy na tym samym wózku, wróg stosuje kryteria narodowe a z Polaków dobiera sobie tylko tych gotowych mu służyć - szabasgojów, wysługiwanie się obcym ma bardzo krótkie nogi. Tu nie ma miejsca na obrażanie się tylko na określenie kim się jest czy wolnym Polakiem czy popychadłem u obcych którzy takich będą wynagradzać ale tylko tak długo dopóki będą im potrzebni.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2018   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑