słowa kluczowe: Gazeta Wyborcza, Izrael, eksport mięsa, ubój rytualny, żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2012.10.25 20:11

Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy

(poleca )

Jerzy Szygiel

 
Polska jest [...] największym na świecie eksporterem mięsa koszernego do Izraela. [...] dyskretna Wyborcza słusznie pisze, że do tej pory ten biznes jawnie (choć po cichu) łamał prawo
 
Gazeta Wyborcza była łaskawa cokolwiek napisać o aferze uboju rytualnego. Rzuciło mi się w oczy, że artykuł „Ubój rytualny będzie w Polsce zgodny z prawem” * mówi coś o polskim eksporcie mięsa z takiego uboju do Turcji czy Arabii Saudyjskiej, ale przemilcza, że Polska jest przede wszystkim największym na świecie eksporterem mięsa koszernego do Izraela. Poza tym dyskretna Wyborcza słusznie pisze, że do tej pory ten biznes jawnie (choć po cichu) łamał prawo, zresztą za doskonałą wiedzą rządu. Ale właściwie nie to przyciągnęło moją uwagę.

Wypowiedź wiceminister rolnictwa. Wylicza ona co domyślnie uprawnia masowy eksport (niedługo już połowa polskiego bydła, setki tysięcy zwierząt, będzie ubijana rytualnie): wchodzące właśnie w życie unijne rozporządzenie (dopuszczające „wyjątek religijny” od ustawodawstwa europejskiego), Traktat Lizboński (który mówi, że unijne prawo ma pierwszeństwo przed naszym), i nawet Karta Praw Podstawowych (której Polska nie ratyfikowała).

Pani wiceminister przekręca patrząc prosto w oczy. Rozporządzenie dotyczy terytorium europejskiego , nie dopuszcza eksportu poza kontynent. Wyjątek religijny polega na zaspokojeniu tych obywateli europejskich, którzy wierzą, że zwierzęta należy ubijać przy użyciu tych samych środków, co tysiące lat temu na azjatyckich pustyniach. Prawo europejskie ma fundament chrześcijański, tj. wierzy, że zadawanie niepotrzebnego cierpienia jest grzechem. Wyjątek ustanowiony dla mniejszości religijnych zamieszkałych w Europie nie ma nic wspólnego z aspiracjami wąskiego, ale bardzo silnego politycznie polskiego lobby uboju rytualnego, związanego szczególnie z PSL. Europejska Karta Praw Podstawowych nie obejmuje Izraela ani Arabii Saudyjskiej nie tylko z powodu odmiennych wartości. Tolerancja dla cudzych przekonań nikomu nie nakazuje służenia im, ani ich dzielenia.

Można zrozumieć gruby, trwający kilka lat przekręt, kryty przez osoby bardzo wysoko postawione. Wiadomo, politycy, więc gangsterzy. Ale do grupy trzymającej polskie bydło za mordę, że tak powiem, należy nawet Główny Lekarz Weterynarii, jedyny lekarz na tym stanowisku w Europie, który gorąco popiera cele lobby rytualnych rzeźników. Gdyby produkować mięso koszerne/halal tylko dla naszych mniejszości, jeśli to konieczne, problem byłby mikroskopijny, jednak teraz Polska zabija rytualnie wielokrotnie więcej zwierząt niż kiedy żyły tu miliony żydów. Jedyne wytłumaczenie powinno być religijne: że polskie bydło cierpi za polskie grzechy.

Jerzy Szygiel

*+wyborcza.pl
+blog.wirtualnemedia.pl

Źródło: +www.bibula.com 

2166 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy 
Hindukusz-Milena, 2012.10.26 o 00:37
Zawsze twierdziłam, że nie należy wchodzić do Unii Jewropejskiej i co krok utwierdzam się w tym, że miałam rację.
Jedyna rada - wystąpić z tego kołchozu lub modlić się o jego rychły upadek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy 
MatiRani, 2012.10.26 o 03:11
A GDZIE LIGA OBRONY ZWIERZAT!!!??? NO GDZIE!!!????
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy 
Paweł Tonderski, 2012.10.26 o 19:04
I tak zwani ZIELONI i inne Greenpeasie? Gdzie ci wszyscy oburzeni, gdzie ci co protestowali nad Rospudą?

Gdzie anarchiści, gdzie oburzeni, gdzie organizacje pozarządowe, które bronią polskie konie przed wyjazdem do rzeźni do Włoch, a nie bronią innych zwierząt, które są zabijane w ten sposób? I co na ten temat mówią dyrektywy unijne oraz przepisy unijne?

Gdzie nasi europarlamentarzyści, którzy zajmują się anarchistkami w Rosji i niewolą Białorusinów na Białorusi, a nie zajmują się sprawami Polski? Mało tego, oni nawet nie zajmują się swoimi wyborcami innymi Polakami, którzy z powodów swoich poglądów są szykanowani i wsadzani do polskich więzień. A co dopiero pisać o zwierzętach, zresztą zwierzęta i goje to chyba dla nich to samo. Jest jednak chyba dla nich jeden problem w tym wszystkim. Goje dopiero w trzecim pokoleniu mogą stać się pełnowartościowymi Żydami judaistami, inaczej mogą dopiero, wtedy stać się w pełni koszerni, tak jak te zwierzęta.

No chyba, że ich się poświęci w rytualnym mordzie, ale to, to już zupełnie inna historia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy 
Hindukusz-Milena, 2012.10.26 o 20:27
Swoją drogą to mamy ogromny wpływ na zdrowie i życie żydków skoro ich karmimy !
Myślenie ma kolosalną przyszłość...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy 
w.red, 2012.10.28 o 11:26
Gdybyśmy mieli choć rozwiniętą nanotechnologię i byli potęgą w genetyce odwieczny problem ludzkości zostałby rozwiązany ;) Niestety ,ale do tego oni nie dopuszczą. Wiedzą czym to pachnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy 
Hindukusz-Milena, 2012.10.28 o 12:05
w.red,
A ja myślę, że une nie są w stanie kontrolować wszystkiego i nie są takie najmądrzejsze. Poza tym sami dowiedli(ponoć naukowo), że są odrębną rasą(?)To daje do myślenia i stwarza nadzieję dla ludzkości.Arabowie powinni wziąć to pod uwagę, tym bardziej, że mają dużo kasy.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy 
w.red, 2012.10.28 o 14:04
Dla tych też powodów są zagrożeniem i mają podlegać eksterminacji. Cóż metoda stara jak świat. Albo z "nimi" jako niewolnicy. Albo przeciw nim. Niestety większość ludzi wybrała niewolnictwo w zamian za pozory wolności życia.Jedyna pociecha to że nie wszyscy.

pozdrawiam :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Masowy ubój rytualny. Przekręt władzy 
MatiRani, 2012.10.28 o 15:05
Pocieszylem sie ostatnio sprawdzajac dlugosc zycia Rotszyldów - +-80 lat, czyli jeszcze leku na smierc nie wynaleziono... a u Du Pont maja okolo 100 niebezpiecznych wariatów ( hodowla wsobna ) zamknietych w prywatnej lecznicy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑