słowa kluczowe: manipulacja, oszustwo, pozytywzm, socjologia.
Blog2012.10.23 20:39 20:40

Nic na "wiarę" poza Bogiem cz1

 
 
jeszcze bardziej wkurza mnie presja na używanie sformułowań, pojęć lub słów, które zakłamują jedynie rzeczywistość jaka jest nam znana lub była znana.
 
Wkurza mnie gdy czegoś nie wiem lub nie rozumiem. A jeszcze bardziej wkurza mnie presja na używanie sformułowań, pojęć lub słów, które zakłamują jedynie rzeczywistość jaka jest nam znana lub była znana. Kojarzy mi się to nieodmiennie z Żydostwem i jego skłonnością do manipulacji (w tym słowami i pojęciami). W końcu czego można oczekiwać od nacji, która zawłaszczyła sobie Boga i prawo do "jedynie słusznej o nim prawdy", oraz interpretacji Jego słów i przesłań.
O co mi chodzi ? Otóż idzie mi tu o pojęcie "społeczeństwo". Dlaczego ? Bo (jest to słowo-pojęcie) pozbawione logicznej ciągłości. Służące jedynie zakłamywaniu rzeczywistości, oraz możliwości kreacji świata zgodnie z "zamówieniem". Poniekąd wyparło ono istniejące słowa-pojęcia takie jak:zbiorowość, wspólnota, plemię, narodowość (nacje), państwo zniekształcając ich definicje w taki sposób by je zohydzić i zdezawuować. Nawet jeśli brak w tym jakiejkolwiek logiki. Którą miały zastąpić kolejne "teorie" pączkujące niczym drożdże.
Ale właśnie kłamstwo ma to do siebie, że do jego utrzymywania niezbędne są kolejne dęte uzasadnienia (choćby nie miały nic wspólnego z rzeczywistością i znaną ludziom historii.
Nie drążyłem jednak tematu wnikliwie jakby może należało to uczynić. Dlatego poprzestałem na "społeczeństwie". Właśnie dlatego, że brak mi było logicznej ciągłości dla tego określenia.
Okazało się, że miałem rację, gdyż na ten "nowotwór" nie istnieje żadna definicja i jego "ałtor/ałtorzy" są nieznani ;) W każdym razie wywodzi się to z tzw "socjologii", a ta zaś z "myśli pozytywistycznej - oświeceniowej". Jak mniemam nikt nie ma wątpliwości z czego ta pochodzi (tak jak i nie może być wątpliwości co do jej autorów). To "dzieło" jak najbardziej "wolnych zamularzy". Co z kolei prowadzi nas do templariuszy i ich mrocznych sekretów rodem z żydowskiej "kabały". Czemu to miało i ma służyć ? Zniszczeniu państw narodowych i narodów oraz ich tożsamości ( religii nie wspomniawszy). Tak jak wedle ich koncepcji ma być "jedna władza" na całej Ziemi. Tak i ma zapanować "jeden słuszny kościół" Comte’a.
Na razie można to traktować w kategoriach sekty bo nie zdobyło to popularności. Jednak te "myśli" jak dżuma zaraziły świat prowadząc go do upadku, a ludzi ku samozagładzie.
Zwolenników jawnych i ukrytych wzmiankowanych "doktryn" nie brakuje na całym świecie. A szczególnymi ich nośnikami są komuniści i wszelakiej maści liberałowie i libertyni.
Dlatego nauka nie służy poznaniu i ludziom, lecz kreowaniu fikcji zmuszając ich poniekąd do egzystencji w takiej odrealnionej rzeczywistości. 

1844 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Nic na "wiarę" poza Bogiem cz1 
Piotr Świtecki, 2012.10.23 o 22:57
Ha! Właśnie wróciłem z kolejnego seminarium doc. Kosseckiego, czytam powyższy tekst - i sporo współbrzmi. Masoneria i Jezuici... W ciągu tygodnia postaram się wrzucić notatki.
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic na "wiarę" poza Bogiem cz1 
w.red, 2012.10.23 o 23:32
Będzie co poczytać :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑