słowa kluczowe: drastyczne zdjęcia, manipulacje informacyje, rosyjski bloger, smoleńsk, wojna informacyjna.
Linki, cytaty, nowiny2012.10.16 23:15

Smoleńsk powraca

(poleca )

Kolejna odsłona wojny informacyjnej

 
Nam pozostaje jedynie domniemywać co rzeczywiście oznacza ta publikacja.
 
+wiadomosci.gazeta.pl

+wiadomosci.wp.pl

+wiadomosci.onet.pl

+www.wprost.pl

+janpinski.nowyekran.pl 
 
Zapomnieli zamknąć dach stadionu, drenaż słabo działa. Nic to, dzień jak co dzień. Za to zdjęcia moga być bądź ułamkiem prawdy ujawnionym w imię prawdy, bądź też kolejną odsłoną informacyjnej wojny i upokorzenia Polaków. 

3909 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Smoleńsk powraca 
w.red, 2012.10.17 o 01:29
Za cholerę nie znalazłem tych zdjęć, a to co zobaczyłem w żaden sposób nie odpowiada tej wrzawie na ten temat. Spodziewałem się na NE uchwycić te "zmasakrowane zwłoki". Jenak nawet link podany do takowej strony nie zawierał w sobie żadnych zwłok (a co dopiero mówić o "zmasakrowanych"). Nie żeby mnie to epatowało, ale nie lubię jak ktoś usiłuje mnie robić na "szaro" wmawiając że coś istnieje choć rzeczywistość temu przeczy. Dalej mnie zastanawia dlaczego po tym zdarzeniu nawet na filmie "koli" nie było widać żadnych zwłok. Żadnych. Zupełnie jakby się zdematerializowały pojawiając się dopiero w prosektorium. Jak dla mnie to co najmniej dziwne. No chyba że Plusk załatwił sobie kolejny "cud" by odciążyć budżet.
Ciekawym jest, że nawet na NE pojawiły się komentarze o "przerażających zdjęciach" podczas gdy w zalinkowanym materiale nie ma żadnego takiego ujęcia.
Doprawdy, wielka jest siła sugestii i mediów :/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Smoleńsk powraca 
MatiRani, 2012.10.17 o 03:34
a tu?
+gorojanin-iz-b.livejournal.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Smoleńsk powraca 
w.red, 2012.10.17 o 08:17
A czy na tych zdjęciach widać choć jedną ofiarę ? Trochę drzew, krzaków a poza tym normalka na dzikich wysypiskach wokół osiedli ludzkich za czasów socrealu. Na dodatek wszystkie były znane już kilku lat. Dość powertować materiały w necie na ten temat by to dostrzec.
Gdyby istniały jakieś materiały to w internecie byłoby ich multum i to w wielu kopiach. No i przede wszystkim byłoby na nich coś widać. Jak do tej pory nie istnieje żadna dokumentacja fotograficzna tego zdarzenia poza wrzutkami "służb" i filmem "Koli" (na którym też nie widać żadnych ciał, lecz za to widać śmigłowiec transportowy i elementy zawiesia transportowego).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Smoleńsk powraca 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.17 o 10:03
Wredzie miły, przyznam, że nie szukałem. Natknąłem się tylo, i linkowałem, o tym, że abw kazało całemu światu to pokasować. Tak rozkazywać umiemy w odróżnieniu od zamykania dachu stadionu gdy pada deszcz. Była info, że na amerykańskich i zdaje sie germańskich stronach nadal wiszą, bo ichniejsze prawo nie pozwala na coś tam coś tam, czego sobie życzeniowo zamawiała abwu.

Serdeczności
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Smoleńsk powraca 
Piotr Świtecki, 2012.10.17 o 10:49
Siedem zdjęć podlinkowanych w treści wpisu pod podanym adresem. W tekście są jako "Фото 1" do "Фото 7".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Smoleńsk powraca 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.17 o 12:27
Nie otwierajcie tego bez potrzeby.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Smoleńsk powraca 
Hindukusz-Milena, 2012.10.18 o 14:20
Wczoraj dostałam podany tu link do rosyjskiej strony i obejrzałam te zdjęcia. Sposób w jaki potraktowano ciała ofiar wystawiając je na widok publiczny bez należytego szacunku(nie osłonięte, często obnażone, brudne zwłoki)i pozwalając na ich "wymknięcie się" ze zbiorów prokuratury(wszystko na to wskazuje)świadczy, że Rosja to kraj, któremu nadal obce są europejskie standardy etyczne i moralne.
Żołdactwo stojące w gumiakach tuż przy leżących zwłokach kobiety z obnażonymi piersiami i niewiele bardziej zasłoniętą resztą ciała - to już dla mnie za wiele. Przecież to czyjaś żona,matkalub siostra ! Co muszą czuć bliscy ? Co musi przeżywać pani Marta Kaczyńska zmuszona w ten sposób do obejrzenia drastycznych zdjęć swego zmarłego ojca ?
Według mnie sposób potraktowania zwłok przez Rosjan nadaje się do wniesienia skargi do instytucji międzynarodowych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Smoleńsk powraca 
w.red, 2012.10.17 o 14:29
Mea culpa, nie otwierałem ich wcześniej w tym linku.Poprzestałem jedynie na zdjęciach widocznych przy otwarciu strony. Wartościowe w miarę jest jedno zdjęcie w którym człowiek leży w nienaturalnej pozycji twarzą w dół nieopodal samolotu. Pozostałe niczego nie wnoszą (może anatomopatologowi kryminalistyki mogłoby to coś powiedzieć).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Rytualne mordy 
Hanys, 2012.10.26 o 17:54
Przyjrzałem się bliżej rosyjskiemu „blogerowi”, który zamieścił drastyczne zdjęcia ofiar Smoleńska. Okazuje się, że to nie jest bloger (Gorjanin), ale blogerka Tatiana Karatsuba, bardzo inteligentna Rosjanka mieszkająca w Szwajcarii i obracająca się w kręgach rosyjskich VIP-ów, generałów, admirałów, gubernatorów, szefów specsłużb…
Tutaj jest galeria zdjęć jej znajomych: +www.karatsouba.com
Jej blog skasowano zaraz po nagłośnieniu faktu, że ktoś przekazał jej anonimowo przedmiotowe zdjęcia. Nie to jest jednak najciekawsze. Zastanawia mnie fakt, dlaczego zdjęcia weszły w jej posiadanie, a nie kogoś innego. Mnie się wydaje, że to nie przypadek, a pewien znak. Pani Karatsuba od wielu lat zajmuje się bowiem opisywaniem i ujawnianiem m.in. rytualnych mordów i (rzekomo?) tuszowanej przez władze działalności ludzkich bestii, „ludojadów”. Jeśli chodzi o Smoleńsk, to ta pani twierdzi, że trupy Polaków poniewierano, bezczeszczono (to pokrywa się z komunikatem polskiej Prokuratury sprzed paru dni) i patroszono(!).

I co Wy na to?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rytualne mordy 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.27 o 11:51
Może to taka poza. Putin najbardziej przyjacielski z poklepywaczy Tuska jednocześnie zatroskany jak dziadek mróz tym by wódka była dobrze schłodzona. Natomiast robota ma być zrobiona, czyli podsycanie, podkręcanie i ciągłe rozgrzewanie atmosfery w tym temacie. Ryzykuję tezę, że upodlenie, poniżenie i zahukanie Polaków jest "stronie rosyjskiej" bardzo na rękę. Dlaczego? Nie wiem. Jednak całość od 10 kwietnia 2010 jest ciągiem upokorzeń. Trudno uwierzyć, żeby sprawa tych zdjęć była spontanicznym wyjątkiem. Raczej wpisuje się w dotychczasowy kontekst.

Widzę jakąś lubość w tym, że zwłoki prezydenta to i owo.. To chyba przejaw współczesnej wojny informacyjnej. Efekt poniżenia, uległości i ustępstw osiągany przez turańskie techniki barbarzyństwa, okrucieństwa i strachu.

Prorokowałem, że ta sprawa przez lata nie zejdzie z pola uwagi. Zawsze można dorzucić jedną jakąś małą okoliczność "która wyszła na jaw" a będzie dość podniecająca by zająć uwagę widza. Pewnie w tym czasie okradają nasze skarbce..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Smoleńsk powraca 
MatiRani, 2013.02.04 o 17:53
Ten film jeszcze jest w jutiubie:
+www.youtube.com
Film „Anatomia upadku" stanowi podsumowanie dwóch lat wysiłków. Z jednej strony ogromnej pracy strony społecznej, naukowców, ekspertów, dziennikarzy usiłujących dojść prawdy, z drugiej -- nie mniej uporczywych działań władzy, aby tę prawdę ukryć, zbagatelizować, obśmiać lub przemilczeć, co znakomicie ukazuje zaprezentowana taktyka premiera.

Anita Gargas wróciła ze swoją ekipą do Smoleńska. Pewnie udała się tam nie po raz ostatni, chociaż coraz trudniej przychodzi jej znajdować nowe dowody. Okolica zmieniła się nie do poznania. Teren katastrofy zasypano grubą warstwą ziemi, na której położono betonowe płyty. Wycięto wszystkie drzewa, skłaniające do niewygodnych pytań, dlaczego oprócz „pancernej brzozy" maszyna nie uszkodziła żadnego z okolicznych drzew. Nie ma autokomisu, miejsce tragedii zasłonił pawilon handlowy...

scenariusz i reżyseria: Anita Gargas
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑