słowa kluczowe: społeczeństwo.
Cywilizacja Polska - dyskusje2012.09.23 08:00

Przyszłość portalu

 

polacy.eu.org

 
Na marginesie ostatnich kontaktów.
 

Wyłania sie pytanie jaka jest przeszłość portalu? Jakim celom ma służyć i w jakiej formie?

Pytanie nie jest retoryczne, gdyż aby wypowiadać się na temat przemian w Polsce - wypada przynajmniej określić własne poglądy.

Przynajmniej założenia.

Czy  ma to miejsce, czy też stajemy się kolejnym miejscem "pierdzenia w stołek" z poczuciem wypełniania "patriotycznego" obowiązku?

Niszowy portal, a takim jest polacy.eu.org  - ma szansę istnienia, albo jako miejsce wymiany hołdów towarzystwa wzajemnej adoracji, albo jako miejsce prezentacji poglądów o wąskim zakresie ideowym (tu ideą może być np. kolekconowanie znaczków pocztowych).

Moja obecność związana jest z prezentacją idei Cywilizacji Polskiej.

Tego nie ukrywam, a przeciwnie - cały swój wysilek kieruję na prezentację tej idei i sposobów jej implementacji.

Wydawało się, że w tym kierunku idziemy.

Tymczasem - zaczynam mieć coraz większe zastrzeżenia. Bo jeśli piszę o Sadach Obywatelskich  jako instytucji , której kształt może być wykorzystany w przyszłości - to żadnej reakcji, poza Muftim, który kwestionuje prawo do zajmowania się tematem.

Wcześniej - podobnym żądaniem było, aby nie poruszać tematu Kościoła.


Moi Drodzy. Jeśli mamy budować Polskę - to nie na zasadach, że ktoś nam pozwala, albo nie. I mnie nie interesuje, czy to "pozwolenie" jest z Moskwy, Berlina, Tel Awiwu, czy Watykanu. To są stolice - ośrodki odrębnych cywilizacji.

Podkreślam jednak, że celem nie jest walka z nimi. Ale na tych samych zasadach - z wszystkimi wymienionymi.

Naszym (moim) celem jest budowa Polski i w żadym wypadku nie chcę, aby energia była kierowana na walkę z tamtymi cywilizacjami. Ta energia ma być przeznaczona na budowę własnej cywilizacji.

Jesli zaś chodzi o Kościół; nie jest to walka ze Wspólnotą Wiernych, a z tymi przejawami działalności KRK, które są sprzeczne z Ewangelią. Do nich zaliczam hierarchiczność.

Odrębną kwestią są relacje wewnątrz grupy.

Czy wytworzyliśmy jakiś zalążek wspólnoty?

Bardzo wątpię. Wygląda na to, że próbuje się wykorzystać zainteresowanie dla realizacji zamierzeń własnych. 

Bo jak traktować wspólnotę idei, gdy przy każdej okazji zaznaczana jest odrębność? 

To, że Bitsay czuje sie odrębna i "wyższa" z racji pobytu w USA - nie widzę żadnych innych powodów do roli, jaką chce odgrywać, to jedno.

Ale Bitsay najpierw ostro zaoponowała przeciwko sprawczej roli Żydów w budowie obecnego systemu - to było pierwszym elementem różnicy poglądów. I na tej zasadzie - ciągły monitoring moich notek pod kątem - do czego można sie przyczepić.

Niestety, włączył się w to Mufti - rozumiem, że koneksje rodzinne odgrywają rolę.

Poglądy Bitsay poparła też Malawanda i Esperance.

Czyli portal staje sie wyrazem feministycznego ujęcia problematyki.

Chciałbym abyście wyrazili swe zdanie na ten temat - mnie obecna sytuacja nie odpowiada. Uważam, że portal przestał pełnić zamierzoną rolę. Natomiast nie zależy mi na tworzeniu kolejnego kręgu towarzystwa wzajemnej adoracji, gdzie najważniejsze jest, aby komuś przypadkiem nie nadepnąć na odcisk.


A na koniec. Takie sprawy należy załatwiać jednoznacznie; tego się nie wietrzy (bo smród szybko wraca) - to się myje.

 
 

 

3295 odsłon średnio 2 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Przyszłość portalu 
Christophoros Scholastikos, 2012.09.23 o 09:49
Dla mnie przesadzasz w oceniach i jesteś niecierpliwy.

Do tej pory cieszyliśmy się z krytyki CP. To, że ktoś błądzi między krytyką merytoryczną a personalną pozostawiłbym na boku. Tym bardziej, że odpowiedzi są nie tylko marytoryczne ale również personalne. Sprawa wymaga podejścia bo mamy pewność, że to nie jest trol a prawdziwa osoba tak myśląca. Zakrzyczenia i wyrzucenie to nie są metody tutaj stosowane, sam to dobrze wiesz.

Pokrzykiwanie, że nikt się nie wypowiedział trąci niecierpliwością. Ja naprzykład jestem chwilowo mocno zajęty sprawami prywatnymi. Obowiązku zostawienia komentarza pod każdą notką nie ma. Czasami żeby zabrać głos to trzeba go dobrze przemyśelć.
Pozdrawiam
ps. na marginesie chciałbym zapytać, skoro lecą już nicki, "wykorzystanie do zamierzeń własnych" to kogo konkretnie podstawiasz, bo takich rzeczy się na wiatr nie rzuca. Negowanie zalążku wspólnoty to po prostu błąd w ocenie. Nerwy do konserwy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Christophoros Scholastikos, 2012.09.24 o 09:40
Błąd w ocenie :-).
Przyjedź kiedyś na ognisko to się przekonasz :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Piotr Świtecki, 2012.09.23 o 10:41
Nie wiem - czy dobrze rozumiem? Krzysztof pisze, że [idea Cywilizacji Polskiej] nie ma na Polacy.eu.org wystarczającego wsparcia?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Leszek, 2012.09.23 o 12:19
odniosłem się w komentarzu do swojego niedawnego wpisu, ale przypomnę: dałem Ci się namówić, wysłałem im akces, ale oni mają trochę nierealne oczekiwania co do zakrfesu czasowego zaangażowania. A poza tym, przecież portalowi dobrze idzie i jesto wiele aktywniejszy niż jakiś chyba rok temu, kiedy go zauważyłem po x 1.
ZBYT OSOBIŚCIE PODCHODZISZ DO PEWNYCH RZECZY
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Zenon Jaszczuk, 2012.09.23 o 15:12
Krzysztof.
Machnij setę i będzie dobrze :-))) Sądy sądami a sprawiedliwość musi być :-))) Piszesz o adoracji jednocześnie się złościsz, że ktoś ma inne zdanie na jakiś temat ( czy fragmencik tematu). Wiesz, że ja chcę być prezydentem, dlatego zabiegam o poparcie internautów z naszego portalu. Aj tam internautów? To żle powiedziane. A więc powiem jak czuję, koleżanek i kolegów, znajomych z naszego portalu. Są wspaniali, razem oczywiście z Tobą. No chyba temu nie zaprzeczysz. A tak naprawdę w tej budowie Polski udało mi się przedstawić kilka książek celowo "zapomnianych" przez "rządzących". W budowie Polski udało mi się przedstawić moje zdanie, mój punkt widzenia na sprawy historyczne, obecne. Udało mi się pośmiać razem z wami z Humor i satyra. Wydaje mi się, że ja jestem tu i teraz, ja bym to wszystko roz.ier.olił. może i inni tego chcą. A ty jesteś tak blisko, a tak daleko, kilka pokoleń w przyszłość.
Mnie bardziej interesuje CP przedstawiona przez ciebie w budowaniu, zbieraniu jak najszybciej z tego co jest tzw elit (jeden za wszystkich, wszyscy za jednego). I natychmiastowe zabranie sie za budowę, odebranie Polski mafii światowej. To nie jest łatwe, tutaj musi boleć..... a do sądów za sto lat?!!
Pozdrawiam serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Zenon Jaszczuk, 2012.09.23 o 15:30
Krzysztof trafiłem w tej chwili na film z Oparą i koment naszego kolegi. Tutaj zgadzam się z nimi w całości, tylko do dzieła.
"Wielkie Brawa!
Wielkie Brawa dla NSZ i Ryszarda Opary!

Tak trzymać!

Czas na odzyskanie suwerenności przez Polskę i Polaków. Suwerenności politycznej, finansowej i ekonomicznej. Czas na odbudowę siły Narodu Polskiego. Trzeba się jednoczyć w imię Boga, Honoru i Ojczyzny, i nie pozwalać na dzielenie nas (i dzielenie się), poprzez prymat chciwości, egoizmu, własnego ego i intelektualnego infantylizmu.

Czas na budowę empatii, solidarności, milości wzajemnej, odpowiedzialności, wiedzy i solidnego działania!
nadużycie link skomentuj Jacek Rossakiewicz" -
- +carcinka.nowyekran.pl
A może warto by poznać kilku ludzi z NSZ, koniecznie
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
w.red, 2012.09.24 o 10:59
Nie ukrywam że Twoje komentarze bywają wredne i nie podoba mi się to. Proponowałby nieco powstrzymać język i najpierw pomyśleć. Bo jak na razie obracasz się na poziomie rozwydrzonego bachora któremu wydaje się że wszystko mu wolno z każdym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.09.24 o 10:42
Nie chcę wchodzić w polemikę - raczej byłem zainteresowany Waszym stanowiskiem w kwestii kierunku rozwoju, aniżeli personalnymi odniesieniami. Bo personalia łatwo przesłaniają cele.

Niemniej - muszę też przemyśleć własne ukierunkowania. Dlatego "biore urlop" - do końca października nie będę tu pisał ani komentował - nie będę się logował.

Pozwoli mi to na przeznaczenie czasu na inne działania - prof. Bojarski poprzez J. Rossakiewicza , zasugerował udział w konferencji naukowej na temat przyszłości panslawizmu (Uniwersytet w Siedlcach).
Jest po terminie zgłoszeń, ale chcę trochę popracować nad tematem . Myślę, że powinno to być :
"Cywilizacja Polska (Słowiańska) a Panslawizm".
Nawet jeśli nie będę zaproszony do udziału - takie opracowanie warto zrobić, a to trzeba przemyśleć.

Może mój brak obecności pozwoli Wam na ukształtowanie własnej wizji relacji społecznych. Zwłaszcza w wersji feministycznej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Christophoros Scholastikos, 2012.09.24 o 10:50
Pewnie!

Najbardziej pedagogiczna i prowspólnotowa postawa jaką sobie można wyobrazić.

Nie wiem co więcej powiedzieć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu   
Harcerz, 2012.12.30 o 20:33
W oparach magii i pseudonauki :)
I jeszcze .
Co dziś zauważyłem po dłuższym niebycie - jest kanalia (bo to jedna) sięgająca do metod dyskursu zwykłego bydła.
W innym wpisie (ktoś ) komentuje ni mniej ni więcej - "słusznie parawisz i nawet bez błędów ortograficznych (co za kutwa niemyta) i dalej brnie w "logikę" niemytych.

Po dłuższej nieobecności miałem kłopot z nawigacją do:
"Cywilizacji polskiej"
I?
zwątpienie "ojca założyciela"-

Postuluję:
- wypierdolić pudelkowe teksy .
- skończyć z jałowym salutowaniem
- prawdziwa cnota krytyki się nie boi (tępić w czambuł nawiedzonych)

Nadredaktor - ma prawa .
Jak ktoś pierdzi przy Twoim stole - zmilczysz?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Piotr Świtecki, 2012.12.30 o 20:47
Różnie można te uwagi rozumieć.
Generalnie portal to taki kocioł, tylko taką rolę ma pełnić. Co się urodzi, wygotuje - zależy od nas i mechanizmów doboru ewolucyjnego ;) Zobaczymy.

Krzysztof J. Wojtas poprosił o zdjęcie linków do "Cywilizacji Polskiej" i wycofał z bywania na stronach.

Wszystko przed nami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu   
Harcerz, 2012.12.30 o 21:14
to kto rządzi aktualnie rozpierduchą i ponosi odpowiedzialność z "kierunek dryfu"?
Nie wydaje się aby pudelek przegrał z Polacy.eu.org

Nie widzicie jak ludziska głosują nogami ?
Dzisiaj zaglądnąłem bo:
- umarła dyskusja na wielu portalach
- panuje powszechna głupota i promocja "ikon" nie wartości.

Powiedz Żyd, pokaż gołą dupę = sukces.
(lubię żydów a gołe dupy uwielbiam pasjami :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Piotr Świtecki, 2012.12.30 o 23:49
lubię żydów

Za co?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu   
Harcerz, 2012.12.31 o 12:25
Jest na kogo zwalić nasze własne skundlenie :)

Napieprzając na "raka" -
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Piotr Świtecki, 2012.12.31 o 12:43
Kolejny członek klubu uważającego za żŻydów tych, których uważa za żŻydów?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Jacek, 2012.12.31 o 11:08
A to ciekawe.
Ideę na której miała być podstawą budowania naszej , polskiej cywilizacji mamy uznać za nieistniejącą?
Może na innych stronach, może w innym gronie, na wyżym poziomie intelektualnym?
Pozostajemy na razie na "mechanizmach doboru ewolucyjnego"
Zawiedzione nadzieje.
Pozostaje walenie prawdą prosto w ślepia.
A to już jest więcej niż zero.
Tzw wrzutki nie są zbyt ciekawe.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Piotr Świtecki, 2012.12.31 o 11:31
Nie rozumiem?

(Co do Cywilizacji Polskiej, to nie jest idea tylko rzeczywistość i nie trzeba jej "budować" tylko uświadomić sobie i innym, odświeżyć, rozbudować. Cywilizacyjne podejście, chociaż nie zawsze konkretne i jasne, daje się coraz częściej zauważyć na różnych prelekcjach i w dyskusjach. Co więcej, nie spada na nie póki co odium "politycznej niepoprawności".)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Hanys, 2012.12.31 o 11:51
Moim skromnym zdaniem, każda wielka idea, zwłaszcza "cywilizacyjna", powinna opierać się na prawdzie, absolutnej prawdzie, jeśli to tylko możliwe, a nie na fałszu historycznym, słodkich kłamstwach i półprawdach, nieważne, jak słodkie dla ucha i pokrzepiające dla serca one by nie były. Przerabiano już w praktyce ideę "1000-letniej Rzeszy", nawiązującej do mitycznych Teutonów, gdy dla tej idei wyszlachtowano miliony istnień ludzkich, ideę włoskiego faszyzmu nawiązującą do mitycznych przodków epoki starożytnego Rzymu, ideę bolszewickiego kumunizmu, gdy każdy miał mieć po równo, a dostał gówno... Idea oparta na kłamstwie i półprawdzie nie jest warta nawet splunięcia, gdyż za nią kiedyś, prędzej czy później, przyjdzie walczyć na śmierć i życie... Ja osobiście za czyjeś kłamstwa nie chcę ginąć.

Pozdrawiam
Kutwa Niemyta
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przyszłość portalu 
Piotr Świtecki, 2012.12.31 o 12:04
Kutwa Niemyta

:-D

Na szczęście w Cywilizację Polską/Łacińską wbudowany jest bezpiecznik - podstawą wszystkiego jest poznanie rzeczywistości, realizm. Zatem oparta jest na prawdzie, zatem chociaż mogą pojawić się błędy poznawcze, jest mocniejszy od nich mechanizm korekty.

Fajna jest cywilizacja ta :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑