słowa kluczowe: demokracja, satrapa, wolny świat, zgrzytanie zębów, Łukaszenka.
Świat2010.12.20 10:11

Precz z Satrapą!

 
 
Nie sprzedał jeszcze za jednego rubla wszystkich banków. A fe... Pod kipami się gotuje.
 
Wybory prezydenckie na Białorusi, które wczoraj zatwierdziły po raz czwarty Łukaszenkę na fotelu prezydenta wzbudziły zrozumiałe zainteresowanie w tzw. „wolnym świecie”.

Nie obyło się oczywiście bez utyskiwań na „ostatnią dyktaturę” na naszym kontynencie i obsikiwanie nogawek satrapy.
Brzmi to jednak wszystko cokolwiek nieszczerze, zwłaszcza w ustach piesków salonowych Brukseli czyli naszego establishmentu politycznego.

Co takiego zawinił ów satrapa? Ciemiężyciel Narodu Białoruskiego i polskiej mniejszości.
Ano nie daje sobie od kilkunastu lat odebrać władzy. Rządzi tak,żeby jemu i jego rodzinie nic nie zabrakło. Ale czy tylko? Czy społeczeństwo białoruskie ma naprawdę tak źle jak nam to przedstawiają „wolne” media?

Tu odpowiedź nie może być jednoznaczna. Bo z pewnością innej odpowiedzi udzieli szary człowiek a innej członek aparatu władzy.

„Łamanie praw człowieka” i „swobód obywatelskich” to ulubione zarzuty oświeconych polityków postępowego zachodu. Ostatnio takie zarzuty wysuwa nawet wszech demokratyczna Rosja więc klękajcie narody... Zapominamy tylko np. o jednej rzeczy – Łukaszence udało się zerwać z energetycznej smyczy Putina a nasi gubernatorzy powiesili nas na kilkadziesiąt lat.
Dlatego m. in. Rosja rozmawia z satrapą jak z równym sobie a nie jak z wasalem i nawet pozwala praktycznie bez ograniczeń sprzedawać u siebie białoruską żywność. Zdrową i nieskażoną jeszcze tak jak u nas. A dlaczego zdrową? Bo satrapa nie wpuścił jeszcze do siebie Monsanto Nestle', Knorra i innych światowych przodowników światowego przemysłu spożywczego. Taki zacofany typ...

Swobody obywatelskie to rzecz wspaniała. Można na ten przykład jeździć sobie za granicę, pracować tam do woli na zmywaku. Żyć nie umierać. My, Polacy bardzo cenimy sobie tę przyznana nam wielkopańskim gestem możliwość. No.. może trochę nasz największy sojusznik – USA trochę psuje ten sielankowy obraz ale co tam! Nie takie żaby łykaliśmy z uśmiechem na twarzy.

Jeżdżąc czasami do tej przodującej części kontynentu spotykam wielu ludzi, wielu emigrantów za chlebem, wykonujących najpodlejsze prace. I tu rzecz dziwna, spotkać można Ukraińców, Rosjan czy Litwinów ale Białorusinów jakoś niet... Pewnie Łukaszenka ich wszystkich pozamykał a kraj otoczył 8 metrowym murem jaki nasi straszni bracia wznoszą w Palestynie.
Chyba wybiorę się niedługo w okolice Grodna, żeby zobaczyć jak taka konstrukcja wygląda bo do Palestyny jednak trochę za daleko.

Cały świat zarabia na produkcji i sprzedaży broni. Nie żebym popierał zbrojenia, ale jest to następny przykład jak źle prowadzi swój folwark satrapa.
My już praktycznie nie posiadamy żadnego przemysłu zbrojeniowego i biegamy jak żebracy po prośbie by nam jakieś latające trumny za ciężką kasę sprzedali albo chociaż chcieli u nas zaparkować za nasze pieniądze a satrapa produkuje, sprzedaje i jeszcze na tym zarabia. No wariat jakiś...
Oszczędności robi jeszcze na polu pomocy internacjonalnej. Jakoś nie słychać o udziale żołdaków satrapy w wojnie z gnębiącym świat terroryzmem.

Łukaszenka jako rasowy dyktator, żeby sobie po torturować ludzi nie musi ich zwozić tak jak my z odległych krajów. Ma na pewno dość materiału ludzkiego na miejscu.

Można by jeszcze długo wyliczać przewiny satrapy i jego zacofanie. Kilka jednak jeszcze wypadałoby wymienić.
Nie sprzedał jeszcze za jednego rubla wszystkich banków. A fe... Pod kipami się gotuje.
Nie zlikwidował handlu wpuszczając super sieci handlowych z wolnego świata sprzedających gówno w kolorowych papierkach.

No i nie dał się wczoraj sprowokować... To palant.
Wszyscy wkoło już przeżyli kolorowe rewolucje a ten satrapa zgniótł ciężkim buciorem w zarodku sorosowe prowokacje.

Wiecie kiedy będzie prawdziwy koniec satrapy Łukaszenki? No i samej Białorusi, rzecz jasna.
Jak w Mińsku otworzy swój oddział Fundacja Batorego a ten co będzie na tronie po satrapie (bo przecież wiecznie żyć nie będzie) na klęczkach przywita przedstawicieli pewnej starozakonnej organizacji humanitarnej co ma takie same inicjały jak francuski symbol seksu z lat 60'... 

6360 odsłon średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Precz z Satrapą! 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.20 o 11:52
Spirito.
Witaj. Ty jesteś niereformowalny, a ja to calkowity moher.Zgoda z tym co piszesz na sto procent.Mnie sie jeszcze coś widzi. Napisałem to pod innym art.jednak wlepię i tutaj.Może to też jakiś cel.
Re: Łukaszenka wyborczy nowy
Zenon Jaszczuk, 2010.12.19 o 21:45
"Mufti, coś czytam na Onecie, że narazie przegrywa. Zastanowiłem się, czy przegrywa, bo ma przegrać. Propozycję dostał do nie odrzucenia. Ja cały czas czytając o "faszyżmie" [czy jak tam go nazywają] mam na myśli plany strasznych braci. Plany Judeopoloni, od morza Bałtyckiego, do morza Czarnego. A to leciało na lewo i prawo Bugu. Zobacz, na kształt tylko woj.podlaskiego i woj.lubelskiego. Po tej lini Bugu , wszyscy w garści, tylko ten Narodowy Łukaszenko. A tak obsadzi się kahałowca i Białoruś bedzie cacy. Może jestem w błędzie, ale tak to widzę." Pozdrawiam

Widzisz jaka piękna propaganda, że przegrywa.
A tak by sie chciało już menorę zapalić w "pałacach" Łukaszenki.Może się mylę, ale dla mnie to ostatni gość z jajami który został w Europie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.29 o 00:44
Spirito. Zobacz sam, jak wyglądają wszarze osadzone w Polsce w stosunku do Białorusi. A najciekawsze ostatnie zdania.
Powstał pierwszy białoruski armator
Aktualizacja: 2010-12-28 3:42 pm

W połowie grudnia poinformowano o powołaniu pierwszego, białoruskiego armatora – Belmorflot, który będzie zajmował się żeglugą morską.


Głównym udziałowcem, posiadającym 70% akcji będzie Zepter Group, pozostałe 30% należy do innych, nieujawnionych zagranicznych podmiotów. Zepter planuje zainwestowanie 100 mln $, w tym zakup nowych statków, które mają powstać w stoczniach chińskich i chorwackich.

Na początek swej działalności Belmorflot wyczarterował parę masowców: Katarina (27 000 dwt) i Karolina (35 000 dwt). Pierwszy z nich ładuje obecnie nawozy w Kłajpedzie i jeszcze w tym roku wyruszy w podróż do Brazyli, jako pierwszy statek w barwach Belmorflot.

Alexander Belousov – przewodniczący Rady Nadzorczej Bermorflot powiedział na konferencji w dniu 16.12.2010 r., iż „(…) Głównym rynkiem dla nas jest Ameryka Łacińska, Wenezuela, Brazylia i Kuba. Statki będą pływały w tamtym kierunku i wracały w rejon Bałtyku. Region ten jest wygodny dla nas w warunkach handlowych, w ramach operacji statków i zabezpieczeń. W przyszłości planujemy współpracę na chińskim rynku”. Belousov dodał, że inwestycja w białoruską flotę handlową powinna zwrócić się w ciągu 10 lat.

“Dziś dziesiątki międzynarodowych spółek morskich z Ameryki, Niemiec, Francji, Polski, Norwegii i innych państw obsługują operacje wywozu i przywozu towarów z Białorusi. To są setki statków do różnych celów i różnej nośność. Własna flota pomoże zapewnić niezależności Białorusi w zakresie handlu zagranicznego i usług morskich, stworzyć nowe miejsca pracy, rozwijać potencjał tranzytu i zapewnić większe przychody w walucie obcej. Szacunkowo, nasz eksport i import ładunków przewożonych drogą morską wynosi około 20 milionów ton. Ponadto białoruska kolei transportuje około 40-50 milionów ton ładunków przez porty bałtyckie, a następnie do Ameryki Łacińskiej, czy na Morze Śródziemne.” – mówi Alexander Belousov.

Mówiąc o zagadnieniach dotyczących specjalistycznego personelu, Alexander Belousov powiedział, że nie ma żadnych problemów, ponieważ na Białorusi jest wielu marynarzy, którzy mają doświadczenie w pracy na statkach handlowych. Na początku jednak załogi będą mieszane, białorusko-chorwackie, ponieważ Chorwacja została dla tego projektu partnerem strategicznym, ale w przyszłości planowane jest tworzenie załóg w pełni białoruskich.

Z kolei wiceprzewodniczący grupy Zepter, członek rady nadzorczej Belmorflot Vibor Mulic zauważył że przedsiębiorstwo zdecydowało się rozwijać działalność na Białorusi głównie z tego powodu, że klimat dla przedsiębiorczości w kraju poprawił się znacząco w ostatnich latach. “Białoruś jest jednym z państw, gdzie warunki dla inwestorów są najbardziej korzystne w Europie” – podkreślił V.Mulic.

RW

Źródło: +www.export.by +www.portalmorski.pl

Za: Mysl.pl
Za bibula.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.29 o 07:38
Tak wygląda Zenek, że tam chyba jakiś gospodarz jest.
A u nas sami "mendowie stanu"...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
w.red, 2010.12.20 o 12:03
Jak widzę Panowie podążamy tymi samymi ścieżkami :)
S.L mnie nieco uprzedził przed zalinkowaniem tekstu Kudlińskiego w tej samej sprawie, ale nic to ;)
My tu szukamy sprzymierzeńców po świecie a nie dostrzegamy tych co są pod bokiem.

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Wiwat Tyrani! 
Xipon Jan Itor, 2010.12.20 o 12:23
Czy muszę dodawać ,iż przedkładam solidnego Pizystrata nad demagoga Peryklesa? Nie wspominając już o sycylijskich jednowładcach.

Vive valeque drogi SL:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Panowie szlachta! 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.20 o 12:46
Miłym niezmiernie jest mi wasz aplauz... Aż spłoniłem się jak jakaś dziewoja nie sperforowana.

Ten mój tekst to raczej w satyrze (tej gorzkiej) powinien zawisnąć.
Jasne, że tam nie wszystko złoto bo byłoby to co najmniej dziwne. Starałem się tylko pokazać hipokryzję "naszego" świata.
Ja bym z chęcią cofnął się do tego etapu na którym jest obecnie Białoruś...
I zaczął budować i budować.

Mało ostatnio pisze, raczej serwuje odgrzane kotlety, żeby ten nasz dzidziuś wystartował. Ale tej okazji nie moglem sobie odpuscić.
Wena gdzieś sobie poleciała (pewnie do ciepłych krajów)...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Panowie szlachta! 
Xipon Jan Itor, 2010.12.20 o 13:04
Obawiam się szanowny panie SL,iż powrót do stanu taoistycznego "nieciosanego kloca" jest w naszym konkretnym przypadku mało prawdopodobny,nawet próby napotkały by/ją? zdeterminowany opór.
Daleki jestem od potępienia w czambuł [ciekawe słówko] ugruntowanej ewolucyjnej i świadomej demokracji-lecz w całościowy pakiet wszystkich ogłaszanych nahle;),bogaty wiedzą historyczną wątpię, całkiem retorycznie-pewność implementacji kontrolującego elementu zarządczego, przy pozorze suwerenności- mając.

BV
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Szanowny Xiponie 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.20 o 13:38
Nie daj Boże wracać do stadium tego nieociosanego kloca. Mądrzejsi z pewnością o nasze tradycje jesteśmy. Ale żal patrzeć jak naszej byłej prowincji wiedzie się lepiej a my jeszcze przyłączamy się do chórku piesków łańcuchowych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Acidek303, 2010.12.20 o 13:05
Witam wszystkich.

Apropo tematu, pozwolę sobie zareklamować świetny materiał pt: Polskojęzyczny kundlizm przeciwko Białorusi Henryka Pająka, wraz z filmem pt Polacy na Białorusi nakręconym przez ekipę Wolni Polsce Suwerennej:

+stopsyjonizmowi.wordpress.com

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Dzięki Acidek :) 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.20 o 13:25
To co ja czuje w kościach to pan Pająk podpiera faktami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą!   
Paziem, 2010.12.20 o 15:05
Prawidłowa nazwa stowarzyszenia, którego ekipa zrealizowała film pt. "Polacy na Białorusi" brzmi: Wierni Polsce Suwerennej.

Zapraszam na film oraz do obejrzenia innych materiałów filmowych na +suwerennosc.com

oraz na +www.wiernipolsce.wordpress.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.20 o 16:33
Acidek303.
Ciekawe filmy, nóż sam się w kieszeni otwiera. Nie jestem zaskoczony. Na Biołoruś jezdziłem bardzo często.Ci co mnie znają z portali, to wiedzą, że nigdy nie pisałem zle o Białorusinach, czy Rosjanach.Wręcz przeciwnie. Napiszę to jeszcze raz z doświadczenia wielu,wielu pobytów.Nocowałem u wielu ludzi. Wspaniali, gościnni, serdeczni ludzie. Pozdrawiam znajomych Białorusinów, Rosjan, Ukraińców i wszystkich spotkanych na mojej drodze "turystycznej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą!   
ratus, 2010.12.20 o 17:24
Czyżby tradycja I Rzeczpospolitej przetrwała w Wielkim Księstwie? Na to wygląda. Koronie tym bardziej wstyd za poddanie się gebelsom bez walki.

To naprawdę doby tekst, Spirito.
Czołem
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Krzysztof J. Wojtas, 2010.12.20 o 18:31
"Jak w Mińsku otworzy swój oddział Fundacja Batorego"

Z tego, co pamiętam - fundacja Sorosa tam już była i została usunięta około 95-go roku.

PS. Takietam. Popatrz na dyskusję na NP pod wpisem "Boże Narodzenie"; miałem dobre zdanie o tańczacym z widłami. A tu ciekawostka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Krzysztofie 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.20 o 21:53
Musisz mi to skopiować i zapodać bo ja nie jestem tam mile widziany...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Moja "osobista" redaktorka pusciła 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.21 o 16:06
ten kawałek na SG. Zobaczymy jak pójdzie.
Miłe jest to, że tam można komentować bez logowania.

+interia360.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Piotr Świtecki, 2010.12.22 o 00:02
Nie mogę się oprzeć by nie zacytować komentarza z gajówki Maruchy:
Wystarczy zapytać yntelygenta, które wybory były demokratyczne: Łukaszenki na Białorusi, czy Rompuya i Ashton w Unii?
+marucha.wordpress.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Paweł Tonderski, 2010.12.22 o 14:11
Nie jestem jakimś specjalnym wielbicielem Łukaszenki (jego przeszłość nie jest dla mnie zbyt chwalebna, był przecież funkcjonariuszem KGB), jednak to jedyne państwo w Europie, które nie jest jeszcze pod całkowitym panowaniem żydostwa, które nie jest zdominowane przez żydowskie korporacje oraz przez masońskie banki. Ostatnio jednak na Białorusi zainstalowała się Fundacja Batorego, jestem ciekaw, ile jeszcze czasu Białoruś będzie wolnym i suwerennym krajem pod tym względem. Mam jeszcze jedno pytanie, czy Białoruś nie jest zależna przypadkiem całkowicie od Rosji?

Z jednej strony podoba mnie się to, co robi Łukaszenka w swoim kraju, z drugiej jest to zapewne dyktatura, która w europejskich mediach jest zupełnie kłamliwie przedstawiana i porównywana do tego, co działo się w Polsce za czasów Gierka, czy generała Jaruzelskiego. Na Białorusi nie ma wcale takiej biedy i zniewolenia, które są nam przedstawiane w sposób kłamliwy w światowych żydowskich mediach, na przykład w Polsce, jednak wolności na Białorusi też nie ma, zapewne nie ma jej takiej, jaką osobiście ja bym sobie życzył.

Myślę, że Polska i Białoruś powinny iść swoimi własnymi drogami, być może wspólnie, ale bez Unii Europejskiej, bez NATO, bez Rosji, jednak, czy jest to w dzisiejszej sytuacji geopolityczne na świecie w ogóle możliwe?

Jednak, jeżeli na Białorusi ostatnie wybory zostały sfałszowane, to jak nazwać wyborczą farsę, która miała miejsce ostatnio w Polsce? Czy naprawdę Polacy uważają, że w Polsce są uczciwe wybory, że ich głosy są zliczane w sposób przejrzysty i uczciwy, że naprawdę wygrał Bronisław Komorowski, że w Warszawie Gronkowiec Stolec wygrała z takim poparciem, że Bielecki dostał aż tyle głosów? Osobiście wątpię w uczciwość tych wyborów, uważam również, że głosy oddane w tych wyborach jak i w poprzednich były w Polsce sfałszowane.

Przecież w Polsce też zamyka się ludzi za ich poglądy polityczne tak jak i na Białorusi.

+www.youtube.com

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Adam39, 2010.12.22 o 15:08
Bardzo dobry artykuł. Pozazdrościć pozostaje Białorusinom takiego satrapy, który mimo nacisków i nagonek z różnych stron, nie pozwolił rozkraść swego państwa, unych pogonił i nie dopuścił do dalszego przejmowania władzy. Białorusini przeżywali już krótki okres tak zwanej demokracji i w ogromnej większości zdają sobie sprawę czym obecnie groziło by odsunięcie od władzy Łukaszenki. Nie chcą powtórki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
w.red, 2010.12.29 o 16:25
Mało kto lubi argumentację wspartą batem. Jednak ile w rzeczywistości tam jest stosowany to mogą powiedzieć tylko sami żyjący tam "zainteresowani". Bo to, jak jest to przedstawiane w naszych "mendiach" w moim odczuciu zupełnie nie przystaje do rzeczywistości. A wziąwszy pod uwagę ich "obiektywność" (wspartą PRL-ską) tradycją i czasem późniejszym z założenia, z dużym prawdopodobieństwem można uznać za kłamstwo i manipulację. Zmienili się tylko "zleceniodawcy" i nic więcej.
Nie jestem "rusofilem", ale jakoś dziwnie bliżej mi do Rosjan niż do Niemców czy załganych Francuzów. Stąd może też bardziej na serio biorę Rosjan. I jak taki mówi że "przy..łoży" to faktycznie da w dziób. Ale jak wyciąga rękę to nie muszę obawiać się że za plecami ma nóż.
Sprawa Rosji (z przyległościami) jest bardzo ciekawa i można rzec "wielowymiarowa".
Generalnie jednak da się zaobserwować dążenie "przyległości" do odzyskania suwerenności po latach przymusowego małżeństwa co samo w sobie nie jest niczym dziwnym. A i sama Rosja i Rosjanie chcą odzyskać swą tożsamość. Doskonale wpisują się w ten scenariusz wszystkie działania pro narodowe "przyległości" i niej samej. Ale jak to zwykle bywa sytuację (też jak zawsze) pragną wykorzystać dla siebie ... . Oczywiście że się nie mylicie. Nasi "starsi bracia" z lokami na bokobrodach. Przykładem w samej "Matiuszce" Czubajs i jego "wolnościowa" grupa wsparcia (choć nieco poskromiona przez Putina <Chodorkowski & consorses>) W "przyległościach" równie bogato reprezentowana i wspierana kasą. A że nie ma tam już twardej łapy Putina. To i "hulaj dusza, piekła nie ma". Przykładem "pomarańczowa rewolucja", gdzie Julia miała spełnić taką samą rolę jak Bolek z Tadziem i Con'donkiem. No, ale nie do końca się udało i teraz trzeba sukcesywnie mendzić.
Łukaszenka prawie tak samo obchodzi się z "pejsatą opozycją" jak Putin. To i nie ma się co dziwić, że do walki ruszyły hordy "mendialne" wsparte rządami niektórych państw (w tym niestety naszego). Najboleśniejszym jednak jest cios ze strony Węgier gdzie co rusz dostają solidnego kopa. Co z pewnością zaskutkuje takimi czy innymi restrykcjami i nagonką w "niezależnych mendiach" "rozwiniętych demokracji.
Co jest ciekawe. Powoli wykluwają się (w takiej czy innej formie) w tych państwach ruchy autentycznie pro narodowe. Wątłe bo wątłe o różnej proweniencji i "rodowodzie" ale jednak.
I tu reakcja jest taka sama bo okrzykuje się je mianem nacjonalistów, faszystów itp odsądzając je od czci i wiary z jednoczesnym ich ośmieszeniem i dyskredytowaniem gdzie się da. A i w krajach "rozwiniętych demokracji" takie grupy powstają zyskując zwolenników. Prawda że nie nazbyt liczne to ugrupowania i skazane na "mendialny" niebyt w imię "jedynie słusznych załganych wartości".
Dlaczego o tym piszę. Bo w moim odczuciu odbudowa państw narodowych naszego regionu w oparciu o rzeczywiste interesy tych społeczeństw "przewietrzyłaby" w znacznym stopniu te kraje z zaduchu czosnku. A w przyszłości umożliwiła powstanie silnego bloku państw w Europie. Z którym "jewropa" już musiałaby się liczyć. A i Rosja musiałaby zrewidować swe imperialne aspiracje powściągając apetyt. Ale będzie to możliwe jedynie wówczas gdy wszyscy zechcemy traktować siebie z szacunkiem i uszanujemy nawzajem swoje prawo do życia i rozwoju. To jednak już inna bajka.
A że będziemy podszczuwani przez ... wiadomo kogo to jest równie pewne jak amen w pacierzu. Rzeczywista integracja Europy w oparciu o społeczeństwa państw i ich wartości jest jednoznaczna z końcem panowania "braci" w tej części świata.

Zatem. "Pejsy na .....(tu czekam na propozycję dla nich. Pamiętajmy jednak że żadna nacja nie jest nam na tyle wroga by "uszczęśliwić" ich tym towarzystwem)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.29 o 16:52
W.red.
Zgoda. Tylko nie zapominaj, że to oni zaplanowali trzy wojny światowe. Trzeciej światowej, podobno się wystraszyli z powodu broni "jądrowej". Jednak, jak pisze Henryk Pająk w książce "Trzecia wojna światowa" , że ona właśnie trwa. Zmienili tylko system. Niszczą państwa i Narody pojedynczo, Jugosławia, Irak, Afganistan czy Iran ?. Wspomina też o tym Orwell w "Rok 1984" , to tu to tam będą spadały "bąbki". Narazie to oni wysyłają mięso armatnie tam gdzie chcą. A Ty piszesz, aby znależć im miejsce !!!. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
w.red, 2010.12.29 o 18:20
Zenku, Zenku :)
Ponoć są jeszcze na świecie nie zaludnione i pozbawione fauny jakieś wysepki. Tylko czy godzi się ptactwu odbierać jego miejsce ? ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.29 o 18:57
W.red
Trzeba mieć nadzieję, że oni sami znajdą miejsce dla własnych braci. Tak jak znależli dla własnej biedoty podczas II wś. Mogą dojść do wniosku, że za dużo ich jest to podziału złotego cielca.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
PP, 2010.12.29 o 22:02
Dałam 5, bo ciekawe, ale Łukaszenki nie cierpię!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Piotr Świtecki, 2010.12.29 o 22:07
Dlaczego, szanowna PPtko, Łukaszenki nie cierpisz?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Szanowny Mufti 
PP, 2010.12.29 o 22:23
A choćby za to, jaki słodki jest dla Polaków i za to, co wygadywał po katastrofie smoleńskiej. O! ;P
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
PPepko :) 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.29 o 22:09
O! Witam naszego cenzora :D)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Spirytku :) 
PP, 2010.12.29 o 22:23
Ależ się stęskniłam! :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Spirytku :) 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.29 o 22:25
Czyżby trójkąt bermudzki jakiś boczek zgubił, że nas zaszczyciłaś?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Spirytku :) 
PP, 2010.12.29 o 22:32
Złośliwy jak zawsze. :DD
W tym tygodniu mam luzy: jestem zajęta tylko 5 dni w tygodniu. :PP
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Spirytku :) 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.29 o 22:44
PP.
Witaj piękna pani.Czy możesz napisać po kilka słów pod "Czy ty napewno jesteś Polakiem" , nr 2, nr 3. Mam na myśli oczywiście książki. Wiem, że sporo poczytałaś z tego zestawu który Ci poleciłem. Miło by było, dzięki. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.31 o 18:59
"Mośkowicze w akcji"
+wiadomosci.onet.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z Satrapą! 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.27 o 17:19
Witam panowie.
Łukaszenko narazie się trzyma i pokazuje gdzie kogo ma. Panie prezydencie Łukaszenko, Polacy nic nie chcą od Białorusi. To robota, jak pan wie polskojęzycznych wichrzycieli świata. Pozdrawiam pana z Polski.
+wiadomosci.onet.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑