słowa kluczowe: MFW, Orban, Viktor Orbán, Węgry, banksterzy.
Linki, cytaty, nowiny2012.09.07 21:37

Węgry odrzucają pożyczkę od MFW: "Nie za taką cenę"

(poleca )
 
Węgry nie chcą pożyczki od MFW na warunkach postawionych przez Fundusz - poinformował premier Viktor Orban
 
Węgierska gospodarka wychodzi na prostą i nie zamierzamy korygować naszego budżetu na 2013 rok. Nie spełnimy wygórowanych żądań MFW, ponieważ warunki udostępnienia linii kredytowej uderzyłyby w węgierskie społeczeństwo – oświadczył Orban.

Całość: +www.forbes.pl

Z argumentacją premiera nie zgodził się prezes Węgierskiego Banku Narodowego Andras Simor. Jego zdaniem "porozumienie z UE i MFW powinno nastąpić jak najszybciej". Ze względu na swe wysokie zadłużenie Węgry pozostają podatne na "ewentualne kryzysy zewnętrzne", a "rządowe plany zmniejszenia zadłużenia poprzez wprowadzenie podatku od transakcji finansowych są niepewne" - zaznaczył Simor.

Negocjacje kredytowe rządu Węgier z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym przerwano w grudniu ubiegłego roku, po uchwaleniu przez węgierski parlament zmian w przepisach o banku centralnym, które zdaniem krytyków ograniczyły jego niezależność. 6 lipca parlament anulował kontrowersyjne przepisy i w tym samym miesiącu negocjacje zostały wznowione.

Całość: +www.tvn24.pl 

2381 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Węgry odrzucają pożyczkę od MFW: "Nie za taką cenę" 
Paweł Tonderski, 2012.09.09 o 12:08
Trzeba uważnie obserwować, kolejne decyzje Fideszu i Orbana.

Przy tym jednak zastanawiam się, czemu Fidesz nie przeprowadza na Węgrzech ogólnonarodowego referendum na temat:

Czy Węgry powinny pozostać dalej w Unii Europejskiej, czy nie powinny?

To jest meritum tej sprawy i problemów Węgrów, tak jak i Polski. Ten domek po tym gdyby Węgrzy zadecydowali o tym, aby wyjść z Unii, powinien posypać się jak zamek na ruchomych piaskach.

Ale być może Węgrów wyprzedzą Finowie? Podobno w Finlandii takie referendum jest przygotowywane pod ogólnonarodowe referendum w tej sprawie.

Na polskich polityków rządzących obecnie Polską nie ma co liczyć w tej sprawie, na razie Polacy zajmują się wojną polsko-polską, katastrofą smoleńską, napierdzielanką PO z PiS-em i na odwrót, "aferą" Amber Gold, podczas gdy w Polsce działa sobie w najlepsze podobnych parabanków ponad 10, a żona prezesa Amber Gold założyła właśnie podobną działalność gospodarczą (!), Polacy zajmują się również programem na uzdrowienie polskiej gospodarki, który zaproponował nam PiS, a banki działają sobie dalej w najlepsze, korporacje finansowe i przemysłowe także, drenując nasz polski system finansowy do cna, a polski Naród zadłużając na całe pokolenia, OFE, który zadłuża wewnętrznie Polskę, ZUS, a giełdy finansowe spekulujące na polskiej złotówce, jakoby w połączonych systemach finansowych naczyń połączonych, które są od siebie jakoby zależne od bankowy terrorystów, którzy na tych zależność tworzą swoje fortuny i wpływają na całe narody poprzez swoją politykę finansową. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Węgry odrzucają pożyczkę od MFW: "Nie za taką cenę" 
Piotr Świtecki, 2012.09.09 o 12:21
Ale to chyba nie byłoby tak prosto? W dobie globalizacji i wszechwpływów "społeczności międzynarodowej" takie wybijające się na niezależność państwo będzie natychmiast sekowane (casus Białorusi).

Chyba bezpieczniej i rozsądniej zakładać, że te ruchy na Węgrzech to kolejna hutzpach (tylko błazeństwo jest głębiej ukryte).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Węgry odrzucają pożyczkę od MFW: "Nie za taką cenę" 
Paweł Tonderski, 2012.09.09 o 12:42
Pewnie że nie byłoby to proste, bo oni nie chcą zawierzyć w mądrość narodów, udają tylko, że rządzą w imieniu narodów i większości, wykorzystując do tego słowa wytrychy, liberalizm, wolność gospodarcza czy demokracja, społeczeństwa demokratyczne, które na nich głosują w wolnych wyborach, które w rzeczywistości nie są żadnymi wyborami, ponieważ w parlamentach pojawiają się od lat ci sami ludzie lub ludzie związani z poprzednimi rządzącymi, a i tak potem czynią to, co chcą banksterzy i ukryci, ale jednocześnie widoczni masoni...

Na przykład poprzez przyjmowanie dyrektyw unijnych w narodowych parlamentach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑