słowa kluczowe: Niemcy, farmacja, koncerny farmaceutyczne, korupcja, lekarze, medycyna, wolny zawód, zdrowie, łapówki.
Linki, cytaty, nowiny2012.07.01 08:56

Niemcy: zgoda na korumpowanie lekarzy

(poleca )
 
Federalny Trybunał Sprawiedliwości (BGH) wydał skandaliczne orzeczenie, zgodnie z którym lekarzom wolno, bez żadnych konsekwencji, przyjmować „prezenty” od koncernów farmaceutycznych.
 
Takie orzeczenie ułatwi korumpowanie lekarzy przez koncerny farmaceutyczne. W orzeczeniu czytamy, że „lekarz nie sprawuje żadnego urzędu, ani nie jest pełnomocnikiem kas chorych, tylko wykonuje wolny zawód”.
 
Tym samym lekarz, który rozlicza się z kasą chorych, a przyjmuje prezenty ze przepisywanie leków określonej firmy farmaceutycznej nie będzie mógł zostać ukarany. Trybunał orzekł, że także korumpujący lekarza pracownicy koncernów nie będą karani.
 
Federalna Izba Lekarska przyjęła to orzeczenie z zadowoleniem, ponieważ jak zaznaczono „Trybunał podkreślił raz jeszcze, że lekarze wykonujący wolny zawód nie są ani etatowymi pracownikami, ani urzędnikami publicznych instytucji”.

Źródło: dw.de, ged

Komentarz MT:
Nie rozumiem czemu redakacja PoloniaChristiana nazywa to orzeczenie "skandalicznym". Mi się ono wydaje rozsądne, jest rezygnacją z hipokryzji. Ale oczywiście epitet ten jest zrozumiały ze względu na linię programową i adresatów tego "prawicowego" i "katolickiego" portalu. 
 
Źródło: +www.pch24.pl 

2417 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑