słowa kluczowe: KL, Obama, Wprost.pl, antypolonizm, cenzura, historia, internet, media, obozy koncentracyjne, polskie obozy koncentracyjne, przejęzyczenie.
Humor, satyra2012.05.30 10:17 14:59

Cenzura na wprost.pl

 

Przyśpiewki gordyjskie (30)

 
Prezydent USA obraził Polaków. "Tylko się przejęzyczył" - relacjonuje "Wprost".
 
Oczywiście kto chce, niech w tę epidemię przejęzyczeń wierzy. Najwyżej na kolejnym etapie dziejowym zostanie zrugany za to, że uważał dziennikarzy i - jak w tym przypadku - polityków, i to pierwszego sortu, za niekompetentnych idiotów.

Póki co, takich wierzących w przejęzyczenia jest sporo. Wbrew pozorom (i propagandzie, sączączej się z brudzących ręce resztkami farby drukarskiej łamów, przypisującej wiarę rozumianą jako wykwit irracjonalnej ciemnoty i uprzedzeń głównie osobom starszym i niewykształconym) bodaj czy nie najwięcej wyznawców z sekty przejęzyczeń rekrutuje się spośród "młodych, wykrztałconych, z wielkich miast".

No i przede wszytkim ta wiara to nie żadna "spiskowa teoria dziejów".
Ze strony czujnych, dbających o postępowość i inne takie środowisk nie pada nawet cień podejrzeń o wszechświatowe knowania, o tajemniczego wirusa mieszającego chwilowo zmysły, o stosowanie militarnej technologii zakłamującej wybiórczo fragmenty pamięci, ani o UFO, sterujące ośrodkami mowy dziennikarzy i polityków.

Ot - przejęzyczenia.
W najgorszym razie dobrotliwe skróty myślowe.

Wiara góry przenosi, że o marnych 65 mld USD nie wspomnę. Nec Hercules contra demokratycznej dyktaturze plures, szkoda czasu i energii na przekonywanie. Szczególnie jeśli owa przeważająca masa plures lubi mieć w głowie porządek, czyli pusto.

Ale pod tym doniesieniem na wprost.pl chciałem dodać niewinny skądinąd komentarz. Jedno zdanie:

Niemieckich obozów w okupowanej Polsce.

Niestety. System wyrzucał za każdym razem następujący komunikat (przytaczam z oryginalną interpunkcją, a raczej jej brakiem):

Przykro mi ale twój komentarz został zaklasyfikowany jako SPAM.

Nie przyjmował również wariantów z KAPITALIZACJĄ przymiotników, z objęciem ich gwiazkami (*okupowanej* Polsce) itp.


* * *

Ale ja nie o tym.

Bo w sumie, to się cieszę!

Cieszę, że jeszcze w ogóle wspominają o Polsce.

Bo o Niemcach - już nie. Tylko o tajemniczym plemieniu "Nazistów".

Zatem i tu mogliby zamiast o Polsce, mówić o Generalnym Gubernatorstwie, "przywilańskim kraju" czy "autonomicznym regionie antysemickim".
Precedensy już były, prawda?

Korzystajmy, póki można. Dziękuję, Panie Prezydencie! 
 
+www.wprost.pl 

6623 odsłony średnio 5 (10 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Cenzura na wprost.pl   
bydzio63, 2012.05.30 o 11:35
Nasuwa się pytanie!dlaczego to robią?Odpowiedź jest banalnie prosta!!
Chcą obarczyć Nas Polaków za holokaust!!!!
I wyrwać minimum 65mld dolarów!! Bisnes is bisnes!!
Proponuję abyśmy my jako Polacy wystąpili o zadość uczynienie i rekompensatę finansową oraz zwrot zagrabionych przez iwana Naszych ziem od stuleci należących do Polski!!
Ten kwach Nas zdradził i sprzedał!Może zróbmy rozliczenie z zdrajcami Narodu Polskiego i wtedy dochodźmy swoich Praw!!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl oraz reakcja na tę wypowiedziać Jarosława Kaczyńskiego. 
Paweł Tonderski, 2012.05.30 o 12:26
Dobrze, że tym razem natychmiast zareagował nasz niezastąpiony Jarosław Kaczyński. :))))

O tym można przeczytać tutaj:

+baltowcom.nowyekran.pl

Czy z tego powodu wyjdziemy z Afganistanu i Iraku, czy nie będziemy wysyłali do Libii swoich najemników, nie będziemy dozbrajali najemników w Syrii, nie będziemy wysyłali swoich myśliwców na szkolenia do Izraela?

Mam nadzieję, że po tym wszystkim nasze polskie dzieci w polskich szkołach już nie będą nauczane zafałszowanej historii II wojny światowej oraz tzw. "Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" zaplanowanej, przez dygnitarzy gestapo, SS (Wielu z nich było żydami.) oraz koncernu niemieckiego IG Farben - I.G. Farbenindustrie AG (skrót od Interessen-Gemeinschaft Farbenindustrie, niem. Wspólnota Interesów Przemysłu Farbiarskiego), w których skład i rady nadzorcze wchodzili również żydzi, a udziały w tym koncernie posiadały rodziny żydowskie zamieszkujące na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej?!

Obama przyjaciel obywateli polskich "narodowości" żydowskiej, a dokładnie chazarskiej i syjonistycznej oraz judaistycznej, no bo przecież dopiero śp. pan Karski musiał, im od tym opowiedzieć, bo tak to oni przecież o tym nic nie wiedzieli, co się dzieje w Niemczech opanowanych przez NSDAP oraz nie wiedzieli nic o tym, że bogaci żydzi z Niemiec musieli się zrzec swoich majątków na rzecz NSDAP, aby móc dzięki temu wyjechać z Niemiec na przykład do Szwajcarii, aby potem znaleźć schronienie w Stanach Zjednoczonych? Dlatego też Obama przyjaciel Polaków może do tej pory o tym nic nie wiedzieć, że obozy koncentracyjne były stworzone od początku przez Niemców, którzy byli w tym względzie dowodzeni przez żydów obywateli Niemiec, którzy pokończyli szkoły rabiniczne, może o tym nie wiedzieć, ponieważ nie wie, nikt go tego nie nauczył na lekcjach historii, że w tych obozach mordowano najpierw tylko Polaków i innych Słowian, a nie samych żydów, dlatego Obama powiedział, to co powiedział, bo przecież Obama ma doradców tez samych przyjaciół Polski i Polaków, którzy są syjonistami i żydami, tak jak jego poprzednik Bush junior.

Dlatego pewnie z tego powodu w czasie trwania II wojny światowej nie zrzucono z alianckiego bombowca, na przykład z Wellingtonów albo z Moskitów (bombardowania punktowe) jednej bomby na krematoria w żadnym niemieckim obozie koncentracyjnym.

Może dlatego tak się działo, ponieważ w niektórych niemieckich obozach koncentracyjnych, na przykład na Majdanku i Treblince nie było żadnych krematoriów, a w Auschwitz prawie do końca 1942 roku mordowano tylko Polaków.

Ale przecież w polskich szkołach Polaków nie naucza się takiej historii, a tym bardziej nikt o tym się nie dowie w szkołach amerykańskich, angielskich, czy kanadyjskich...

No ale program nauczania na przykład w Polsce w tym względzie jest tworzony pod bacznym okiem organizacji żydowskich, na przykład takich jak "Nigdy Więcej" pod wiele mówiącym tytułem Szoa - Shoah, o programie nauczania w polskich szkołach na temat holokaustu i ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej biorą udział ministerstwo spraw zagranicznych Izraela i nasze tzw. "polskie" ministerstwo spraw zagranicznych. Tak, tak drodzy państwo, dobrze przeczytaliście izraelskie MSZ. :)))

p.s.

Jeżeli coś poplątałem, to proszę mnie poprawić.

A tutaj przykład takiego programu nauczania o tematyce, o której wspomniałem powyżej:

Program dydaktyczny Pracowni Pytań Granicznych na rok akademicki 2011/2012 - Semestr letni

A. Wykłady interdyscyplinarne

Porzucić etyczną arogancję. Humanistyka wobec ofiar Szoa

Prowadzący: zespół wykładowców koordynacja mgr Beata Anna Polak, prof. Tomasz Polak
Charakter zajęć: wykład interdyscyplinarny
Godzin: 30
ECTS: 2
Semestr: letni
Termin miejsce zajęć: środa, godz. 18.45-20.15, Collegium Maius UAM, Sala Śniadeckich; pierwszy wykład 22 lutego 2012
Opis:
Cykl nawiązujący do projektu badawczego zakończonego publikacją „Porzucić etyczną arogancję. Ku redefinicji podstawowych pojęć humanistyki w świetle wydarzenia Szoa” (Poznań 2011). Zadaniem tej publikacji było: uchwycić, nazwać i umiejscowić krytycznie ujawnioną w tragicznych wydarzeniach historii wewnętrzną blendę humanistyki – i to zarówno w aspekcie mechanizmów, z których ona się rodzi, jak i sposobu odnoszenia się do generowanych przez nie tragicznych skutków, uniemożliwiającego autodiagnozę i samonaprawę.
Milczenie panujące wokół tego gwałtu, to milczenie zarówno dotychczasowych ofiar, podwójnie skrzywdzonych – raz samym wydarzeniami, ponownie zaś odmową prawidłowego usytuowania znaczenia ich krzywd w wymiarze realnym i symbolicznym, jak i milczenie ofiar potencjalnych, i milczenie ich potencjalnych krzywdzicieli, bowiem skoro milczenie to obejmuje nadal uczestników przestrzeni społecznej, wystawia żyjących w niej ludzi na dalsze możliwe skutki symbolicznej i realnej przemocy. Proces, który należy tu przeprowadzić, to proces odkrywania, przywracania, wydobywania i skutecznej recepcji znaczenia tego, co się stało – przede wszystkim znaczenia tego, co dotknęło ofiary Szoa. To proces, w którym każdy szczegół, każdy fragment i strzęp pamięci o krzywdzie i winie powinien być wyeksponowany, bo tylko tak mogą zostać uchronione godność i prawa ofiar.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany całością, to proszę wejść pod ten adres:

+studenci.amu.edu.pl

O tego typu nauczaniu w polskim szkolnictwie decyduje polski MSZ pod baczną kuratelą Izraelskiego MSZ oraz innych organizacji żydowskich zajmujących się tzw. holokaustem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl oraz reakcja na tę wypowiedziać Jarosława Kaczyńskiego. 
Piotr Świtecki, 2012.05.30 o 12:31
Nie mnie się wypowiadać o szkolnictwie wyższym, ale z tego co do mnie dociera - to włosy stają dęba, a myśl zawraca...
BTW: pan Polak był zdaje się jezuitą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Efendi 
w.red, 2012.05.30 o 13:27
No to jeszcze jeden świeżutki kamyczek do ogródka ;)
+zpolski.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl   
bydzio63, 2012.05.30 o 14:45
Co Wy wszyscy piszecie?same bzdury!Wy mówicie że jesteście Polakami?
Żydoskie śmiecie jak tylko usłyszą że ktoś ich obraża to jest larum na cały świat!
Nas Polaków zdradzano tyle razy że aż siekiera się otwiera w kieszeni!nie scyzoryk!
Co Wy wszyscy piszecie?gdzie jest Wasza Polskość?
Ja osobiście bym tego Obame pozwał do sądu!jeśli Polak by obraził żydów to zapłacił by po tysiąc kroć! Co z Wami? Napiszmy pozew przeciw temu bydlakowi! Co? brak odwagi?
A gdzie jest Polska duma?gdzie?
Lepiej potwierdzać że ten bydlak się przejęzyczył!jakoś łatwo to przechodzi!
Ja żądam przeprosin! I sprostowania! w formie przemówienia do narodu us! I polskiego! W szczególności polskiego!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Piotr Świtecki, 2012.05.30 o 14:57
Tak! I niech płaci! ;-)

Panie Bydzio67. Nie ma co się denerwować. Nie lepiej się pośmiać? Nic tu nie poradzimy. Ale samo się rozleci, z głupoty i pazerności.

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl   
bydzio63, 2012.05.30 o 15:10
Wybacz ale myślałem że mam do czynienia z Polakiem!
Poza tym nie robię specjalnie błedów nazywajac Pana Wielo Turbator!A takim Pan jednak jest!!Słowo turbator znaczy - przeszkadzacz! A słowo mufti -jest zakamuflowanym słowem -multi!- czyli wiele!
Czyli wielo przeszkadzacz!!
Takim Pana widzę!
Żegnam i nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia!
Może Pan udawać Polaka ale ja widzę w Panu konspiratora! Czyli Przed lustrem stoi katolik! A za lustrem zdrajca!judeochrześcijanin!
Żegnam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Bydzio 
w.red, 2012.05.30 o 15:17
A może tak wiadro wody dla otrzeźwienia ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Piotr Świtecki, 2012.05.30 o 15:28
Przepraszam, oczywiście Bydzio63 a nie Bydzio67. Szczególnie głupio taką literówkę strzelić pod artykułem o "przejęzyczeniach", niemniej jednak to tylko literówka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.30 o 14:56
Mufti.
Tak to jest jak zajmują się historią sterowane głąby. Dla jaj możemy wysłać "naszych" słynnych historyków Tuska i Komorowskiego z doradcami do Obamy, one mu wyjaśnią prawdę najprawdziwszą i jeszcze pomnik postawią. Kabaret wszarzy leci na swiat jako prawda najprawdziwsza. Wczoraj czytam na Onecie, że jakiś czarny kopacz piłki ostrzegał przed przyjazdem do Polski na impreze piłki kopanej, bo wrócą w trumnach. Spektakl ten był zaplanowany, zaakceptowany przez okupantów Polski - bo projekt karania za szkalowanie Polski i Polaków w "sejmie" nie przeszedł. A więc wolno!!! Obecnie niech nie robią z durni udając , że nas bronią. Żydzi żydom i swiatu zgotowali ten los. I nic tego nie zmieni dokąd my żyjemy, a mam nadzieję, że i do końca świata. Nauki żydowskie niech sobie w d.... wsadzą. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Piotr Świtecki, 2012.05.30 o 15:04
Zenon, na razie wysłali Pierwszą Damę Komorowską do Chin: +www.tvn24.pl Będzie utrzymywać dynamikę w relacjach.
Pilotował kpt. Wrona, ten co umie lądować bez podwozia.
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.30 o 15:22
Mufti.
A czy poleciał z nią pierwszy specjalista d/s Chińskich, mały tusek?!!:-))) Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl   
bydzio63, 2012.05.30 o 15:17
Zenku bracie czy pozwolisz na wyśmiewanie Nas Polaków?
Osobiście widzę że Nasz portal jest zasypany agentami(sami przyjaciele!)!
Czy nie przeszkadza Ci to?!
Proszę o odpowiedź!
Twój brat Polak!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.30 o 15:33
Bydzio63 witaj.
Ja od początku powstania naszego portalu o tym wszystkim pisałem. Jak wiesz prawda i tak wyjdzie na wierzch. Nic tutaj nie pomogą geszefty żydowskie. Żydzi jako sprawcy wojny zwalają swoje winy na Polskę i Polaków. My obecnie nic nie możemy zrobić bo jesteśmy pod okupacją żydowską. Pozostaje tylko pisanie o tym . I właśnie to robimy. Agenturą się nie zajmują bo ta jest wszędzie. Szkoda czasu na kłótnie, kto jest a kto nie jest. Tym bardziej, że sam byłem "odkryty" wielokrotnie jako agent. Po oczywistym zaprzeczeniu nie mam zamiaru kopać się z "końmi" Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl   
bydzio63, 2012.05.30 o 16:09
Mój honor nie zezwala na obrażenie Ciebie

Czy to starczy?
Jestem z Tobą! Na dobre i złe!
Czy wybaczysz mi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.30 o 16:22
Bydzio63.
Nic nie pisałem o Tobie. Powiem, że internet nauczył mnie nie obrażać się na internautów. Poprostu z jednymi ludzmi piszę, dyskutuję z innymi nie. A naprawdę już dostałem wiele 'kopów" jednak staram się byc ponadto...... Nie mam Ci czego wybaczać, cieszę się, ze jesteś i piszesz rozsądnie. Ja staram się nikogo nie atakować. Uważam że takie atakowanie bezmyślne w sieci jest gówniarstwem. Pozdrawiam serdecznie.
Ps. Może dodam, że to żydzi zaplanowali dwie a nawet trzy wojny światowe. Nie chce mi się szperać w materiałach, ale może trzeba o tym przypominać. Tak samo ciszę w prasie amerykańskiej podczas II wś. na temat "zagłady" żydów zorganizowali żydzi!!! Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl   
bydzio63, 2012.05.30 o 18:58
Wybacz ale nie jestem ignorantem politycznym.
To co pisałeś i piszesz to święta Prawda i ja to wiem!
Wiem może dużo więcej lecz może lepiej siedzieć cicho?
Powiem tyle że czerwona zaraza to plemie żmijowe które ma właśnie swoje 2-3 lata!nie więcej!Potem zniknie!
Zrozumiałeś bracie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.30 o 21:10
Bydzio.
Obyś miał rację. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cenzura na wprost.pl 
Adam39, 2012.05.30 o 22:45
Oby Bydzio63 miał rację.
A agenci są wszędzie i niestety musimy z tym żyć. Najczęściej to właśnie agenci wskazują na innych, by odwrócić uwagę od siebie. Szczególnie często robią to "ludzie" z tak zwanego "narodu wybranego".
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑