słowa kluczowe: Cezary Stachoń, GMO, Lepsza Polska, budownictwo, energia, ogrzewanie, żywność.
Linki, cytaty, nowiny2010.12.11 17:03

Najważniejsze dla Polski

(poleca )
 
(Cezary Stachoń) "Energooszczędne budownictwo to jedyny kierunek zmian, który nie budzi żadnych sprzeciwów, protestów, a nawet nie wymaga kosztów ze strony rządu."
 
Autor o sobie: Jestem założycielem partii Lepsza Polska oraz autorem programu tej partii opisanego na stronie www.lepszapolska.com. Takie działanie wynika z braku akceptacji aktualnych zmian, a przede wszystkim zaniechań, które obserwujemy w Polsce od wielu lat. Potrzebne są proste, skuteczne i zrozumiałe reformy, które mają służyć społeczeństwu a nie elicie wybranych.

Całość: prawica.net/opinie/24088 

2400 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Najważniejsze dla Polski 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.11 o 17:57
Mufti. Pięknie napisane. Może inaczej, jeszcze jeden odkrywca, tego o czym wszyscy wiemy.Za bardzo nie wiem, co znaczy domy pasywne.Tylko wiem napewno , że 230 kg węgla na rok do ogrzania 100m2 to bajka.W Polsce ogrzewamy mieszkania min sześc miesięcy.Czyli wychodzi dziennie około 1,2 kg węgla, aby to zobrazować bardziej, to lekko ponad kg cukru.Prawie eureka, nic tylko budować.Tylko pytanie, nikt nie chce tak tanio żyć ? Dlaczego , panie prezesie własnej parti.To tak jak ja pisałem gdzieś o sobie, że jestem dyrektorem. Pogadałem ze sobą i dałem sobie urlop bezpłatny, bezterminowo. I żyję. Jednak nikomu nie polecam tego rozwiązania, bo pomimo komforu urlopowego, trzeba sobie potrafic dać radę.Pomijam wszystko inne , tylko muszę kupić min 2 tony węgla + 400 zł co dwa miesiące za prąd. A to kolego daje 2 000 + 2 400 = 4 400 tyś.Gość proponuje ileś razy wszystko taniej, i co nikt nie chce ?
Nie wspomnę o skierowaniu tego tematu do rządu.Gdy by czlowiek nie wiedział, o co chodzi z tymi "rządami" To stwierdzenie że nami rządzą noworodki, nie wiem czy nie jest dla noworodka ludzkiego uwłaczające. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najważniejsze dla Polski 
Piotr Świtecki, 2010.12.11 o 18:19
Generalnie to jak zwykle - po lekturze mam więcej pytań niż odpowiedzi. Jedno, co jest konkretem, to że autor pokazuje coś do poprawienia bez dodatkowych kosztów. To trochę jak z ideą Krsztofa J. Wojtasa - wyszukać coś, co może ludzi skupić i ukierunkować bez kontrowersji. Może mi się wydaje bo zacząłem zwracać na to uwagę, a może rzeczywiście tak jest: że się ludzie coraz mocniej rozglądają wokół siebie i szukają sposobów poprawienia sytuacji poza schematami serwowanymi w mediach i przez różne tam POPiSy. Oby.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najważniejsze dla Polski 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.11 o 19:17
Mufti. To dobrze , że ludzie szukają.Moim jednak zdaniem, jeśli to jest porada idealna, to dlaczego nie stosowana.Na temat działek pod budownictwo , tak samo się zgadzam.Pisałem o tym .Powiem więcej, wszyscy Polacy powinni mieć prawo do działki pod budowę domu z racji bycia Polakiem. To ta "ziemia" nas urodziła i Bóg ziemię dał wszystkim ludziom.Podam przykład "który szedł w tym kierunku" za komuny- ci wymyslili dzierżawę na 99 lat. A powinni dawać za darmo. Bo to nie jest ziemia PZPRu, PO, PiSu itd.Są wielkie miasta, niech ludzie kupują.Wiadomo wszyscy nie mogą mieszkać w center.Jednak wszystkie miasta,gminy powinni mieć działki bezpłatne na tzw peryferiach , dla wszystkich chcących się budować.
Za komuny czytałem ,że w Kanadzie załatwienie wszelkich formalności z zezwoleniem [ po co to komu] trwa godzinę , bo chyba nie dzień.W Polsce, chyba dwa lata- to jest chore nieuleczalnie.Łapownictwo musi kwitnąć, stanowiska zbędne muszą byc, dla znajomych wiewiórek. itd .
Ani jeden z tych rządzących noworodków, nie jest w stanie mi wytłumaczyć tego 2 u letniego idiotyzmu.
Uparli się , że pieczęć musi być.Ok, zachodzę do 'pieczęciowego" niech stuka.A nie kilku, czy kilkunastu zbędnych pierdzistołków.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najważniejsze dla Polski   
Cezary Stachoń, 2010.12.12 o 10:17
Szanowny Panie Zenonie,

W komentarzu podzielił się Pan swoimi wątpliwościami "jeśli to jest porada idealna, to dlaczego nie stosowana". Wydaje mi się, że podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy jest niska świadomość społeczeństwa i automatyczne odrzucanie wszystkiego co proste, dobre i tanie no bo przecież jak to jest możliwe, żeby coś było i dobre i proste i tanie jednocześnie. Reklamy mówią, że to co dobre musi kosztować i taka już jest świadomość w społeczeństwie - nawet wśród osób które piszą o sobie dyrektorzy.
Przykładów na potwierdzenie powyższej tezy nie muszę szukać daleko. W pierwszym Pana komentarzu prawie na samym początku pisze Pan "Za bardzo nie wiem, co znaczy domy pasywne.Tylko wiem napewno , że 230 kg węgla na rok do ogrzania 100m2 to bajka". Widać, że nie wie Pan co to jest dom pasywny, nie wie Pan o czym ja piszę, ale nie przeszkadza to Panu stwierdzić "że to bajka", że to niemożliwe. I niestety tak myśli większość osób karmiona codziennie medialną papką i schematami, które ciągle się powtarzają. Polecam więc dowiedzieć się co to są domy pasywne i jakie mają parametry techniczne. Podstawowe informacje są np. na wikipedii +pl.wikipedia.org Podstawowy parametr domu pasywnego to zapotrzebowanie na energię do ogrzewania – poniżej 15 kWh/(m²•rok). Oznacza to, że w przeciągu sezonu grzewczego do ogrzania jednego metra kwadratowego mieszkania potrzeba 15 kWh, co odpowiada spaleniu 1,5 l oleju opałowego, bądź 1,7 m³ gazu, czy też 2,3 kg węgla. Domy pasywne nie mają typowego pieca więc nie pali się tam węglem jest tylko podana równowartość energetyczna różnych źródeł tak aby osoby, które nie wiedzą co to jest dom pasywny miały porównanie dotyczące skali oszczędności i skali zapotrzebowania energetycznego. Na domy pasywne są wydawane specjalne certyfikaty i kilka takich domów w Polsce już jest. W krajach o większej świadomości i rozsądnej polityce jest ich oczywiście znacznie więcej i nie są to mity, czy "bajki" tylko fakty - niestety żeby przełamać swoje standardy myślenia to trzeba się trochę otworzyć na wiedzę. Proponuję trochę poczytać, zgłębić swoją wiedzę i ... być może wtedy zaproponuje Pan lepsze rozwiązania.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najważniejsze dla Polski 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.12 o 11:25
Cezary Stachoń.
Witam pana serdecznie.Jestem przeciętnym czytaczem, jednak z tych uczciwych. Zaznaczyłem, że na temacie się nie znam. Dlatego brzmi to dla mnie jak bajka.Czytałem,gdzieś, kiedyś o wymiennikach ciepła.To podobno ta "technika" daje ogromne oszczędności.Wyrazilem tylko swoje zdanie. Jeśli jest pan fachowcem [ja doceniam takich ludzi] to czytaczom, powinien pan wytłumaczyc temat w bardzo prosty sposób.Pisze pan, że ludzie nie chcą, nie wierzą w taniochę.To nie prawda.Komuna nie znała takiego wielkiego wynalazku jak styropian. Dzisiaj prości ludzie budują, powiedzmy w jeden pustak i ocieplają domy styropianem. Bo widza, że jest to tansze i daje konkretne oszczędności opałowe.Szkoda , że nie podał pan kosztu takiej instalacji. To trzeba mieć na uwadze, znając poziom życia nam zafundowany.Ja mam chatkę 70m2. Jeśli poda mi pan koszt zainstalowania, to po jego "akceptacji" zapraszam pana do mnie i bedziemy działać.Jak raz już od kilku lat mieszkam na wsi.Przyprowadze "chłopów" do mnie i zademonstruję im ciepło uzyskiwane za grosze. Myśli pan , że nie zrozumieją.Zrozumieją, i zaczną budować w tej technologi.Może pan kilka słów napisać na temat koncesji.Bo moge zle zrozumiec, że na oszczedne ogrzewanie trzeba miec specjalne zezwolenie. Wtedy napiszę, jeszcze jeden idiotyzm.
Słyszy pan od ponad 20 stu lat o wędce i rybie.Tylko jak ci dadza wędkę to i przydział na "akwen wodny" [bez przydziału ani rusz].Z piętnaście lat temu,załatwiłem manekina [faceta}.Ubrałem go jak przystało na bezrobotnego. Postawiłem na trawniku.Do ręki przymocowałem prawdziwą wedkę, nawet z kołowrotkiem.Postawilem oczywiście akwen wodny [na przydział] czyli muszlę klozetową.Dodatkowo muszlę pomalowałem na czerwono. Myśli pan że nie miałem racji.
Pozdrawiam serdecznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najważniejsze dla Polski 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.11 o 18:05
Mufti. Podobny temat jak mój, zainteresowanie jednoosobowe. +polacy.eu.org Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑