słowa kluczowe: Dziennik getta warszawskiego, Hitler, IIwś, Mary Berg, Oświęcim, Pawiak, Polacy, historia, książka, niemcy, szkalowanie Polski, żydzi.
Polska2012.02.07 21:24 22:19

Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg.

 

Chyba z perspektywy siedemdziesięciu lat po gettcie?!!

 
Inaczej się nie da. Mamy tutaj tragedię żydów, przez żydów, ale mamy też tragedię milionów "aryjczyków" i dziesiątki państw mordowanych w II wś. A ile zbrodni po IIwś do dnia dzisiejszego włącznie.
 

Ciężko jest pisać na ten temat. Łatwiej by było przeczytać "Dzienniki getta warszawskiego" Mary Berg zapominając o całym świecie i chłostać się gettem. Młoda dziewczyna mieszkająca w Judeorajum, w Polsce, bawiąca beztrosko na wakacjach z bogatymi rodzicami - raj rzeczywisty. To wszystko zostaje w jednej chwili przerwane.

Wojna!!! Tak "lubiana" przez dzisiejszych żydów, może żydów syjonistów, może żydów przyszłych władców świata.

Mary Berg oczywiście nic nie wie, kto i dlaczego dopuścił Hitlera do władzy. Nic nie wie, kto i dlaczego opracował plany zagłady Polaków i biednych żydów. Nic też nie wie, kto i dlaczego Hitlera zbroił, finansował, współpracował z niemcami nad zagładą Polaków i biednych żydów.

Mary nawet pisze "Całe getto spływa krwią. Dosłownie widzimy świeżą ludzką krew i czujemy jej zapach'- i zadaje (dzisiaj można powiedzieć) naiwne pytania. Czy świat zewnętrzny wie o tym cokolwiek? Dlaczego nikt nie przychodzi nam z pomocą? Nie mogę już życ; moje siły wyczerpały się. Jak długo będą nas tu trzymać, byśmy byli świadkami tego wszystkiego (str 185 Mary czeka deportowana do Pawiaka , na wyjazd do Ameryki - matka ma obywatelstwo Amerykańskie (dopisek ZJ).

Dzisiaj bym powiedział, Mary!!! Cały tzw "cywilizowany" świat o tym wie i wiedzą o tym Twoi bracia żydzi, żydzi syjoniści. Ciekawe, że Twoi rodzice tak bogaci, nic o tym nie wiedzą. Przecież żydzi tak się kochają na całym świecie i wieści przekazywali sobie błyskawicznie. Przecież całe lata były przygotowywane niemcy do tej wojny. Chyba ta wasza jedność, miłość była i jest g.... warta- przereklamowana. O tym wszystkim musieli wiedzieć bogaci żydzi.

Może ktoś obiecał im likwidację Polski i budowę Judeopoloni?!!. Dlatego żydzi tak śpieszyli do gett, aby nie odnieść uszczerbku na zdrowiu podczas wojny z gojami. Uciekli do gett czekając na zagładę Polski i Polaków. Czy to nie było celem rabinów sterowanych przez światowe ośrodki żydowskie.

Tobie kłamstwa nie zarzucam, byłaś dzieckiem - panienką. Ciekawy tylko jestem, czy prawdy dowiedziałaś się po wojnie, czy wiesz dzisiaj i co z tej wiedzy wynika.

Moim zdaniem te Twoje pamiętniki trochę przez pisarza zostały zmanipulowane, a może Ty zostałaś zmanipulowana przez rodziców i innych żydów. Bo coś za dużo jest tutaj o "antysemitach". Może to już jest któreś wydanie z kolei i poprawiane do dzisiejszych zapotrzebowań żydostwa. Tak odczytuję jakby były to obce wtręty w Twój dziennik.

Są bardzo istotne zapiski ( dla dzisiejszych oszustów żydowskich, do niepokonania) np; " 29-X-1942 Wielu więżniów Pawiaka zostaje wysłanych do obozu w Oswięcimiu, skąd nikt nie wraca. Wszyscy teraz już wiedzą, że jest to obóz śmierci, jak Treblinka, z tą tylko różnicą, że ofiarami Oswięcimia są przede wszystkim Polacy" (str 212 ZJ). Z wiedzą jest gorzej niż myślisz Mary. Ci "wszyscy" żydzi którzy tym strowali oraz się uratowali i ich dzieci ( może Twoje też) dzisiaj kłamią na cały świat we wszystkich przekaziorach o POLSKICH OBOZACH ZAGŁADY.

Powinienem Ci współczuć z powodu tych przejść, z powodu stresu, z powodu niepewnego jutra, z powodu dostarczenia dziecku tak strasznych widoków morderstw, krwi , z powodu tej wojennej ohydy ludzkiej spod znaku swastyki, ale i gwiazdy żydowskiej w służbie Hitlera. Myślę, że w służbie to delikarnie powiedziane i fałszywe twierdzenie. Bliskie prawdy będzie  stwierdzenie faktów, że to Twoi bracia razem z niemcami zgotowali nam ten los - nam Polakom i wam żydom wyselekcjonowanym w jakichś sposób. Ktoś z waszych was naznaczył, że nie nadajecie się do zasiedlenia Izraela. To Twoi bracia zawracali statki od brzegów Ameryki z żydami uciekającymi z Europy na rzeż. To Twoi bracia mordowali Polaków w czasie wojny i setki tysięcy po wojnie. Pytanie jest retorycznie - Kiedy przestali mordowac Polaków?!!

Muszę pozostawić dokonania żydów światowych po IIwś w dziele zagłady narodów i świata innym piszącym . Nie zmieści się wszystko.

Jako uzupełnienie wiersz znaleziony w sieci. Co prawda dotyczy to Grossa. Jednak czy tylko Grossa?!!

W odpowiedzi na ten kolejny paszkwil i policzek zadany Polsce przez Grossa, nasz rodzimy poeta Kazimierz Józef Węgrzyn z Istebnej-Kubalonki/ k.Wisły ..napisał tak :

I niech pan zabierze czaszkę ze złotym zębem ..

i nauczył się pan ubliżać panie gross
Narodowi Który był wam przybraną Matką
a złote żniwa były przez wiele pokoleń
nie naszą...a waszą ...haniebną zagadką...

niech pan zatem prowadzi swoich braci w wierze
do ziemi obiecanej daleko od kraju
i niech pan zabierze czaszkę ze złotym zębem
do własnego wymarzonego poprzez wieki raju

i niech pan nas nie uczy historycznej prawdy
bo ją mamy wypisaną w katowniach i krwi
tylko ten co na grobie nie postawił krzyża
z miłosierdzia i miłości oraz prawdy drwi../.

a ten interes się w Polsce panu nie uda
nasza Ojczyzna będzie wierna Chrystusowi
Judeopolonia zostanie w chorej wyobraźni
tych co próbowali ubliżać naszemu ludowi

będziemy nasze dzieje rozumieć przez krzyże
i prawo Dekalogu i wielkość sumienia
bo zbyt często byliśmy podstępnie zdradzani
i za chleb nagradzani szyderstwem kamienia

to nie my stawialiśmy fabryki śmierci
i Polską handlowali w karczemnym zapale
nieśliśmy za to wasze oraz nasze krzyże
bądźcie więc powściągliwi w swym lichwiarskim szale...

"póki my żyjemy..."Foto: źródło

/Kazimierz J. Węgrzyn/

Pozdrawiam państwa serdecznie.

 

 
 
Bóg,Honor, Ojczyzna. 

5356 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2012.02.07 o 21:34
Współczuć trzeba. Bo to zawsze jest tragedia. Po to jesteśmy ochrzczeni.A nie podcięci.
Tylko po co mamy się zajmować tymi sprawami. One jakoś się nie przejmują...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.07 o 21:43
Jarek Spirito.
Dlatego napisałem, że powinienem Ci współczuć, tylko....
Ile milionów dzieci od tamtej pory włącznie nie napisało takich dzienników bo zostały zamordowane. Ile dzienników takich nienapisanych, napisały dzieci z Polski, z Europy, ze świata. I im nikt jakoś nie współczuje, nie wrzeszczy na świat o tych mordowanych dzieciach Polski, Rosji, Jugosławi, Palestyny, Iraku, Afganistanu, Libii itd,itd,itd. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.07 o 22:53
Węgierski nacjonalista powiedział prawdę o Izraelu-
-+stopsyjonizmowi.wordpress.com
Niby nic nowego, ale odnotować warto, że jeszcze ludzie potrafia powiedzieć prawdę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
Leszek, 2012.02.07 o 22:56
Zofia Kossak-Szczucka, która swego czasu dość wyraźnie winą za rzezie na Kresach w 1917-1920 obarczyła intrygujące i szczujące Rusinów na Polaków środowiska żydowskiej inteligencji i handlu (Pożoga) sama przyłączyła się do działań organizacji Zegota, pomagającej gettu. Za to Gross i inni uratowani tak się nam odwdzięczają, że będąc ratowani w czasie wojny uważają za swą powinność teraz na nas pluć. I nawet jeśli prawdą jest to co mówił mi znajomy z Jedwabnego, że część tamtejszych Polaków nie była załamana egzekucją bo "nie ma żyda nie ma długu" to przecież nie my ich mordowaliśmy, choć oni wcześniej denuncjowali czerwonym. I jeśli ktoś potępia wykopywanie srebrnych talerzy spod ziemi po ludziach zamordowanych to czy lepiej by było żeby tam tkwiły pod ziemia sto lat czy może takie prawo przysługuje jedynie rabinowi Szudrichowi (teraz chcą prywatnej własności czegoś co nie było ich prywatną własnością)?

Taka między nami różnica. Tylko na tym pomylonym swiecie to my jesteśmy pod pręgierzem. Niesprawiedliwy jest ten świat
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.07 o 23:13
Leszek.
Dlatego Zofia Kossak-Szczucka jest celowo zapominana. Ona jest zastepowana Bydłoszewskim który był jakimś gońcem w Żegocie. I jak to w bajkach żydowskich nastąpła zmiana - parobek robi obecnie za całego wodza Żegoty a o Kossak przestanie się wspominać. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.08 o 13:42
Bitsay.
Witaj. Dobrze, że bronisz, tylko chyba nie przedemną. Ba ja jej nigdzie nie atakuję. Właśnie zadaję pytania, jakby po wojnie - czego i czy się dowiedziała o niepomocy żydom. Twój opis słusznie potwierdza moje przypuszczenia ( nadmieniłem w art), że czuję tutaj w książce treści wrzucone przez inna osobę, za jej zgodą lub bez. Jak się czyta to widać, że te wtręty są obce Mary chociażby z racji wieku. Pisałem też w nawiasie że byli deportowani do Pawiaka jako obywatele Ameryki. Wnoszę z tego co napisałaś, że Mary nie dała, nie pozwoliła sie kupić i kłamac, zaprzeczać temu co przeżyła, co widziała - cześć jej za to. Czytałem kiedys opracowanie, jak to żydów po wojnie przybyłych do Ameryki szantażowano. Jeśli nie napiszesz ( antypolskiej książki czy zeznań) zafałszowanej histori nie dostaniesz mieszkania, pomocy, dobrej pracy itd. Dlatego jest tyle fałszu, zakłamania i obłudy, bo dużi żydów poszło na taka współpracę. Jak chyba słusznie piszesz ona na to nie poszła zorientowawszy się w całej tej makabrycznej hucpię. Wiem, że nawet stary Karski dał stempel swojego nazwiska w antypolskiej książce -zmanipulowanej. Dzięki temu zapewne syn, a może wnuk robi dzisiaj w Polsce za posła!!! Dziękuję bardzo za te wiadomości i Pozdrawiam serdecznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.08 o 16:47
Bitsay.
Juz Ci czytam. Książke przełożyła Maria Salapska z orginału; Warsaw Ghetto. A Diary by Mary Berg, edited by S.L. Dhneiderman,New York 1945. Wydawca w Polsce - Czytelnik. Warszawa 1983rok. jest kilka stron wstępu pana S.L. Shneiderman. Pisze on na wstepie.-
dziennik Mary Berg, pierwszy autentyczny dokument z dziejów warszawskiego getta, został opublikowany w języku angielskim przez L.B. Fishera w Nowym Jorku, w kwietniu 1945 roku i przyjęty przez amerykańskich czytelników jako świadectwo masowych mordów dokonywanych przez Niemców na Żydach w Polsce ( to też ciekawe bo dzisiaj żydzi nie wiedzą kto ich mordował- oczywiście piszą te głąby że Polacy , mój dopisek ZJ)Świadectwo wystawione przez naocznego świadka. (....) Wkrótce jej dziennik ukazał się również w języku francuskim, włoskim, duńskim, hiszpańskim, portugalskim i hebrajskim. Przekłady drukowano także w odcinkach w codziennej prasie na całym swiecie. Do dziś książka ta jest uważana za jeden z najważniejszych dokumentów...... Mary Berg ( Miriam Wattenberg)córka znanago łódzkiego antykwariusza dzieł sztuki....(...) 14 III 1944 roku rodzina Wattenbergów przybyła do Nowego Jorku na szwedzkim statku s/s "Gripsholm".
19 IV 1944 roku w pierwszą rocznicę powstania w warszawskim gettcie, w miesiąc zaledwie po przybyciu co NJ , Mary Berg maszerowała na czele masowej demonstracji 35 000 polskich Żydów, zorganizowanej dla uczczenia pamięci bohaterów i ofiar tego powstania oraz żądającej od rządów alianckich, by przerwały zmowę milczenia wobec zbrodni popełnionych przez nazistów przeciw europejskim żydom. ( to jest bardzo trafna ocena - zmowa milczenia, czytaj poparcia, wykonastwa planów zagłady - dopisek ZJ).(...)
Pod datą 27 V 1942 roku Mary Berg zanotowała, że polski policjant odmówił przeprowadzenia egzekucji na 110 Żydach, jaką zarządzili Niemcy w więzieniu na Gęsiej(..) Fakt ten w oczywisty sposób neguje autentycznośc sceny z telewizyjnego filmu "Holocaust", w której pokazani zostali polscr policjanci mordujący Żydów. Nic takiego nie miało miejsca w warszawskim gettcie. (to też bardzo ważny dokument na tych wszystkich psich , antypolskich żydów - dopisek ZJ). (...) Dziennik Mary Berg stanowi także wyważony dokument swiadczący o stosunku polskiej ludności do prześladowanych Żydów. Opisywane przezs nią poswięcenie niektórych Polaków itd. Pozdrawiam
Książka nie jest wznawiana, bo zadaje kłam oszustom żydowskim w dzisiejszym świecie. Ojciec raczej był żydem. Bo o ile pamiętam, jest taki moment wspomnień. Jak idą do Pawiaka, to ojciec zabiera jakiś zwój czy coś podobnego do modlitwy. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
Paweł Tonderski, 2012.02.08 o 09:56
Historia powstania w getcie warszawskim oraz samego istnienia tego getta jest już tak zakłamana oraz zmieniona w sposób perfidny, dzięki czemu w świadomości Polaków objawia się jako jeden niekończący się mord na obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego, którzy zostali pozostawieni na pastwę Niemców zupełnie bez pomocy ze strony Polaków, w tym miejscu trzeba przypomnieć sobie o istniejącej wtedy sytuacji w Polsce i o realiach okupacji, godzina policyjna, kara śmierci dla Polaków za udzielanie pomocy żydom, jedyne państwo pod okupacją niemiecką z takim drakońskim prawem, nieznajomość języka polskiego u obywateli polskich pochodzenia żydowskiego zamieszkujących Polskę do wybuchu II wojny światowej, a tak poza tym, w świadomości Polaków jest tak jak już wcześniej napisałem, dlatego też dzisiaj jest już bardzo trudno ją odkłamać, no ale trzeba dalej próbować naszą historię odkłamywać. Tym bardziej gdy powstają nowe kłamstwa i obrazy filmowe, mowa o najnowszym dziele Agnieszki Holland, który tę historię całkowicie zakłamuje, pokazując w niej biednych nieporadnych żydów i bezwzględnych Polaków, którzy na ich cierpieniu korzystali.

Nie czytałem tej książki, ale chyba trzeba będzie, chociaż przyznam szczerze, że mam awersję do tego typu wydawnictw i w ogóle autorów, no ale chyba trzeba będzie się przez nią przebić. :)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak czytać taką książkę??? Dziennik z getta warszawskiego - Mary Berg. 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.08 o 14:06
Paweł.
Zgadzam sie całkowicie. Ja nie wiem co musiałaby napisać Holand, abym zmusił się do przeczytania ( z góry zakładam, bo ona tak ma)jej szejsu. Nie tylko jej zresztą a wsztsrkich dyżurnych oszustówidiotów jak Gross itd. Zmuszony byłem z ciekawości - po przeczytaniu książki pani Siedleckiej "Czarny ptasior" - przeczytac książkę Kosińskiego "Malowany ptak". To w wolnej Polsce będzie lektura obowiązkowa, pokazująca stu procentowe kłamstwa żydowskie. To jest poprostu elementarz wiedzy o tych oszustach. Za tą książkę jako czytelnik dałem pani Siedleckiej POLSKIEGO NOBLA od czytelnika:-))).
Mary Berg daje tutaj kilka dowodów prawdy, że Polacy (ona używa raczej goje, aryjczycy itp) im pomagają, że Polska policja odmawia strzelania do żydów. Daje świadectwo nieludzkich zachowań Ukraińców i Litwinów zastępujących niemców, którzy poszli na front wschodni. Z oczywistych względów, pominołem treśc książki. Chciałem na to spojrzeć a perspektywy dzisiajszej. Dlatego taka a nie inna forma zachęcenia do przeczytania tej książki. Prawdziwym okiem na sprawę getta w Warszawie chciała spojrzec pani Ewa Kurek w książce "Poza granicami Solidarności" Jednak ttą książkę trzeba umieć czytać między wierszami. Bo pierwsze wydanie zarekwirowali jej żydzi. Wydanie następne poszło ze stekiem kłamstw i oszustw. Nie wiem czy wypuściła to świadomie i poszła na układy. Czy przypszcza, że ci co czytają wiedzą o co chodzi. Kto nie zna tych aspektów sprawy, nie powinien czytać. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑