słowa kluczowe: Chanuka, Naczelny Rabin Polski, Niesiołowski, Sejm, Sejm RP, Shudrich, judaizm, rabin, tradycja, światła chanukowe, świece chanukowe, żydzi, חנוכה.
Polska2010.12.02 16:56 12.03 19:02

חנוכה

 
 
Chanuka w polskim sejmie.
 
Wczoraj w polskim sejmie uroczyście zapalono pierwszą z chanukowych świec. Uroczystość transmitował Polsat News, okraszając niosące się po sejmowym hallu śpiewy wynurzeniami zaproszonych do studia ekspertów: pp. Piotra Kadlčika i bodajże Jarosława J. Szczepańskiego, prezydenta Żydowskiego Związku Stowarzyszeń Humanitarnych B’nai B’rith Polska (B'nai B'rith – Loża Polin).

My również w obawie przed posądzeniem o niecny, zoologiczny a nawet zgoła botaniczny antysemityzm nie ośmielamy się o tym wydarzeniu nie wspomnieć.

PS Napis na białym pasku mówiący "Podejrzewa się ich o kradzieże i podrabianie paszportów" uchwycony został przypadkowo i o ile wiem nie dotyczy jegomościów powyżej. MT 
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chanuka
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bnai_Brith 

7043 odsłony średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.02 o 20:46
"Teoria" spiskowa dziejów jest realizowana tu i teraz. Knesejm, Judeopolonia,"patrioci"- Kaczyński a obecnie Komorowski. Wychodzi że to bracia jednojajowi. Jedyna chyba demonstracja żydowska w Europie - żwycięstwo żydów nad Polską i Polakami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.02 o 21:50
Mufti...
A znasz bajkę o wężu?
Proszę usilnie nie zaśmiecać tego kawałka podłogi.
No. Rzekłem!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Piotr Świtecki, 2010.12.03 o 05:53
Trzeba się przyzwyczajać do postępów postępu :-)
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.03 o 21:34
Ten tekst potwierdza to co napisałem j/w.
Żydowskie święto w Sejmie – płonie chanukowa Menora
Aktualizacja: 2010-12-2 1:20 pm

Corocznym zwyczajem, wprowadzonym w Polsce za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski wspólnie z naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem zapalili w środę w Sejmie świece chanukowe. Niesiołowski z okazji święta Chanuki otrzymał miniaturę miasta Jerozolimy.Niesiołowski zapalił chanukowe świece – Fot. PAP

Stefan Niesołowski zapalił świece chanukowe w Sejmie RP również i w zeszłym roku, także z naczelnym rabinem Polski, Michaelem Schudrichem. Wtedy to z okazji święta Chanuki otrzymał pamiątkowy świecznik żydowski i wyraził radość z faktu, że “to wielkie święto wielkiego narodu żydowskiego jest obchodzone również w gmachu polskiego parlamentu”.

W tym roku wicemarszałek Sejmu ponownie wyraził radość z obchodzenia święta Chanuki w parlamencie i zaznaczył, że jest to “święto pokoju, tolerancji i wzajemnego szacunku”. Podkreślił, że narody polski i izraelski są do siebie podobne i związane od setek lat walką o wolność. – Zawsze jesteście mile widziani w gmachu parlamentu – zwrócił się do gości wicemarszałek Niesiołowski.

Rabin Shalom Stembler ze wspólnoty Chabad Lubawicz powiedział, że zapalone świece symbolizują “zwycięstwo moralności i zwycięstwo ciemności nad światłem”.

Warto w tym kontekście przypomnieć, że tym, który dosłownie “niesie światło” jest upadły anioł – Lucyfer ( łac. lux: światło oraz ferre: nieść – niosący światło).
W poprzednich latach w Pałacu Prezydenckim uroczystości zapalenia świec chanukowych przewodził bądź sam prezydent (ś.p.) Lech Kaczyński, bądź – jak w zeszłym roku – pani (ś.p.) Maria Kaczyńska. Pierwsza Dama wręczyła wtedy, wraz z Sekretarzem Stanu Kancelarii Prezydenta, panią Ewą Juńczyk-Ziomeck, w imieniu Prezydenta RP ordery i odznaczenia “osobom zasłużonym dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce oraz w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”.

Pan Prezydent Lech Kaczyński niezwykle hojnie obdarował środowisko żydowskie i uhonorował najwyższymi odznaczeniami Państwa Polskiego szereg osób słynących z antypolskiej i antykatolickiej działalności.

Przypomnijmy, że za “wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce” odznaczony został:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Piotr Krzysztof KADLČIK.
Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”, odznaczeni zostali:

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Krzysztof Symcha KELLER oraz Michael Joseph SCHUDRICH
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Joanna Małgorzata PODOLSKA-PŁOCKA oraz Marek SZUKALAK
Za “zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce”, odznaczeni zostali:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI – Yosef EREZ oraz Michał Stanisław SAMET.
Chanuka to żydowskie “Święto Światła trwające osiem dni. Najważniejszym rytuałem święta jest zapalanie kolejno świateł: jednego – pierwszego dnia święta, dwóch – drugiego, aż do ósmego dnia, kiedy to zapalane jest osiem świateł. Używany jest do tego charakterystyczny, dziewięcioramienny świecznik zwany chanukiją, zwany też chanukową menorą (siedmioramienny świecznik).

Ceremonię zapalenia żydowskich symboli w gmachach państwowych nagłaśnia się i celebruje się w sytuacji gdy oficjalnie w Polsce zarejestrowanych jest zaledwie około tysiąca Żydów (czy nawet kilkunaście tysięcy – zależy jak kto liczy).

Akcję zapalania chanukowych menor organizuje na całym świecie ortodoksyjna sekta Chabad-Lubavitch. Czym jest sekta Lubawiczerów i cały skupiający się w niej jak w soczewce żydowski fanatyzm religijny? W najbardziej poczytnym piśmie żydowskim wydawanym w Stanach Zjednoczonych – Jewish Week (wydanie z 26 kwietnia 1996), rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch powiedział szczerze czym kieruje się ten rasistowski ruch:

“Dusze nie-Żydów (gentiles) są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. [..] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA [z komórki ciała Żyda] jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego.[...]

Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła [bowiem] życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda niż w życiu nie-Żyda”.

Obok mnóstwa przykładów z Talmudu – najbardziej rasistowskiej księgi spisanej ludzką ręką, ukazującej pychę grupy Übermensch – założyciele ruchu Chabad-Lubavitch, określanej dziś jako “największa na świecie żydowska organizacja edukacyjna”, rozwijają te myśli. Oto rabin Shenur Zalman nazywa nie tylko chrześcijan, ale i nie-chrześcijan, czyli wszystkich oprócz Żydów: “śmieciami, odpadkami Boga” (“supernal refuse“) – oczywiście w najgorszym znaczeniu tego określenia. Cytowany powyżej rabin Ginsburg nie wymyśla zatem nic nowego, a jedynie powtarza słowa rabina Zalmana. “Materiał, z którego stworzono nie-Żydów pochodzi z odpadów boskich. W rzeczywistości, oni sami pochodzą ze śmieci (odpadów), a to że jest ich znacznie więcej niż Żydów, jest potwierdzeniem tego, gdyż przecież ilość odpadów jest zawsze większa niż liczba ziaren. [...] Wszyscy Żydzi są naturalnie dobrzy, a nie-Żydzi – naturalnie niedobrzy.”

Jak można zatem oceniać polityków – często nominalnie katolickich – a tym bardziej duchownych katolickich, angażujących się w imprezy celebrowania tego typu symboli religijnych? Wspomaganie ruchu, którego przywódcy oficjalnie i publicznie głoszą rasistowskie hasła, powinno mieć swój epilog w sądzie, a uczestniczenie w celebrowaniu świąt i w upublicznianiu symboli religijnych tej religii, której korzenie sięgają wyparcia się Boga, Jego ukrzyżowania, a później, przez dwa tysiąclecia czyniącej z walki z Bogiem swój główny cel – jest zdradą Jezusa Chrystusa.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - +www.bibula.com - na podstawie tvn24
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Piotr Świtecki, 2010.12.03 o 22:15
"Zwycięstwo ciemności nad światłem"? Wrzuciłem w google - i rzeczywiście, wiele źródeł tak cytuje, więc to nie przejęzyczenie? Ciekawe.

Natomiast nie wiem skąd wzięli informację, że "oficjalnie w Polsce zarejestrowanych jest zaledwie około tysiąca Żydów". I o co dokładniej chodzi, co w tym przypadku rozumieją przez "Żydów"?

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.03 o 22:37
Mufti.
Jak wiesz to temat nie jest dobry do zastanawiania się. Na tematy żydowskie masz dane jakie tylko ci przyjdą do głowy. Widocznie ci żydzi robią za żydów, a reszta robi za "polaków" i inne nacje. Dla przykładu, sam wiesz że - wszyscy żydzi tzw Polscy zostali wymordowani przez niemców [obecnie nie wiedzą przez kogo]. Potem tych wymordowanych , mordowali po wojnie "polacy". Potem tych wymordowanych , mordowali w Kielcach. Potem tych wymordowanych wygonili w 1968 roku. Michniktów nie wygonili, bo one były rewolucyjne, to ich zostawili, aby obalali komunę. Możliwe że to ci co zmartwychwstali z obozu Auschwitz. Bo tam ich wymordowali od 6 miln,po 4 mln, po obecnie chyba milon. Kłamstwo żydowskie zawsze widać, jest zrobione nieudolnie. Co nie znaczy że z tego nie mają mamony. Czytać to wszystko , co sami żydzi piszą , to trzeba by stwierdzic że to jacyś niespotykani durnie.itd Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Piotr Świtecki, 2010.12.04 o 20:38
Tak, ale mi chodzi o to że Bibuła pisze, a nie wiem na jakiej podstawie. Nie chciałbym wpadać z deszczu pod rynnę, z jednej manipulacji w drugą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.04 o 21:30
Witaj Mufti.
Żydzi są najwiekszymi manipulantami. Więc jak pisałem, jakie kolwiek żródła, są bajkopisarstwem. Ja to tak rozumię i dlatego nie dociekam podanej ilości żydów.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Piotr Świtecki, 2010.12.05 o 08:29
Ok, rozumiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Paweł Tonderski, 2010.12.03 o 01:10
+www.youtube.com

+www.youtube.com

Polecam Państwu ten film, szkoda, że nie po polsku, można by było go przetłumaczyć super dokument!

The Zionism Conspiracy - Part 1 of 4

+www.youtube.com

+www.youtube.com

+www.youtube.com

+www.youtube.com

Znając "YT" obawiam się, że ten film już wkrótce będzie niedostępny!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
teli, 2010.12.03 o 16:34
nie wiem Pawle gdzie wynajdujesz te filmy, ale byłem 69 osobą która go zobaczyła
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Paweł Tonderski, 2010.12.03 o 16:43
Mam swoje sposoby. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
w.red, 2010.12.04 o 22:20
Niestety przyszło nam żyć w podłych czasach. Choć muszę przyznać, że takiego sq..a w takim stopniu śmiem twierdzić długo nie było. A ta menora w knesecie judeopolonii to tylko znak pod czyim butem jesteśmy i gdzie mieszkamy :/
Titanic tonie, orkiestra gra do końca, a idioci się cieszą z perspektywy bata, łańcucha i kagańca.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.04 o 23:31
Ciekawe czemu "niepoprawni" jakoś nie poruszają tego tematu?...
Tak o "wolność" przecież walczą :D)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.04 o 23:52
Witaj W. red
Czyli zgadzamy się, jak pisałem w pierwszym komencie j/w.
Zacytuje kilka słow z książki [okładki] - Judeopolonia, żydowskie państwo w Państwie Polskim - pana Andrzeja Leszka Szcześniaka.
"Dla przeciętnego Polaka problem Judeopolonii po prostu nie istnieje, ponieważ nie było mu dane poznać prawdziwą historię swojej Ojczyzny. Najpierw totalitarne państwo, a teraz poprawne politycznie programy szkolne i media nie są zainteresowane, aby prawda historyczna kształtowała właściwie postawy obywateli. O niewygodnych tematach samozwańcze autorytety milczą. Publikacja ta wolna jest od takiej poprawności i w świetle dokumentów przybliża Państwu skrupulatnie przemilczany fakt tworzenia żydowskiego państwa na ziemiach polskich, o czym wiedzieli do niedawna nieliczni. Osoba dr. Andrzeja Leszka Szcześniaka zapewnia rzetelnośc opracowanego tematu " Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Chanukowe świece w Belwederze 
Piotr Świtecki, 2010.12.05 o 19:25
Prezydent Bronisław Komorowski zapalił w Belwederze świece z okazji żydowskiego święta Chanuka. Podczas trwającego osiem dni święta, każdego wieczora, na chanukowym świeczniku Żydzi zapalają jedną świecę. W niedzielę zapalono pięć świec - w piąty dzień święta.
Całość: +www.wprost.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chanukowe świece w Belwederze 
teli, 2010.12.05 o 22:33
Jak to usłyszałem w radiu to przekląłem, mam nadzieję że dziecko nie będzie powtarzało QQQ.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chanukowe świece w Belwederze 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.06 o 01:23
A kto rozpoczął tę nową "tradycję"? Jedyny "patryjota" jakiego mieliśmy.
Całe szczęście, że miał brata bliźniaka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: (na Kubie też) חנוכה 
Piotr Świtecki, 2010.12.07 o 07:52
A przed chwilą w Polsat NEWS pokazano, że na Kubie Raúl Castro obchodził/zapalił chanukowe świece. Na dodatek podano, że zrobił to w "tradycyjnym stroju żydowskim".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: (na Kubie też) חנוכה 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.07 o 07:55
No ale to komuchy to co się dziwić...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: (na Kubie też) חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.07 o 10:02
Witaj Mufti.
A już myślałem , że Alkaida wszystkich naszych blogerów uśpiła.Ruszaj w świat bo się zakonserwujemy.

Nie podam ci namiarów, ale czytałem na 100% , że Fidel to żyd. A jak zapewne widzisz, one wszystkie przed śmiercią, robią się bardzo święte-religijne. Jeśli ta chanuka ma cokolwiek z religią. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.08 o 06:48
Słyszeliście jaki program ma nasz gubernator w USA?
Zaraz po pobudce - marsz oddawać hołdy strasznym braciom...
Żenada... Ale to pewnie dla żony robi...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Piotr Świtecki, 2010.12.08 o 10:08
"Wizyta w muzeum historii holocaustu", jak podaje TV. Zapewne i z enigmatycznymi "środowiskami żydowskimi" też.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.08 o 09:20
Spirito.
Masz dychę za strasznych braci.To jest idealne określenie.One tak mają, mam na myśli tych z patyczkiem w bycie. Wszystkie które tam jeżdziły to obowiązkowe spotkanie ze strasznymi braćmi. Potem czasami z Polakami. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Acidek303, 2010.12.08 o 14:15
+www.ynetnews.com

Niezapomniane zdjęcie prezydenta:

+www.ynetnews.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.08 o 14:33
Witaj acidek.
Moim zdaniem potrzebny jest album ze zdjęciami tych wszystkich komików.
Może trafileś gdzieś na rysunek, jak michnik niesie kiszczaka i odwrotnie.Nie moge sobie przypomnieć gdzie go widziałem. Czy w internecie, czy w książce, może Łysiaka, Pająka . Myslę że wiesz o co mi chodzi. Jeśli byś trafił , to wklej. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Paweł Tonderski, 2010.12.08 o 15:14
+www.youtube.com

Jestem ciekaw, czy ten drugi filmik, to jakiś fotomontaż?

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Acidek303, 2010.12.08 o 15:25
Jak napotkam owe dzieło, może nawet chetnie wrzucę do swej mini kolekcji, którą planuję stopniowo powiększać (na samym dole):

+stopsyjonizmowi.wordpress.com

Pozdrawiam Zenek ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Paweł Tonderski, 2010.12.08 o 15:27
To przemówienie Bermana kiedyś zamieściłem na Prawicy.PN, mało mnie po tym tam nie rozerwano na strzępy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Acidek303, 2010.12.08 o 15:45
Musiało ich bardzo zaboleć.. ;]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.08 o 17:59
Witam Acidek303, witam Paweł.
Trochę znam te tematy, bo interesowałem się wydawnictwami spod lady. I tak to się zaczęło.Pierwszym takim bodzcem była gazeta wręczona mi na rynku - Tylko Polska.Tym sposobem zdobywałem książki; Łysiaka, Pająka, Szcześniaka, Bunicza, Szahaka itd. Pozdrawiam i dzięki za materiał.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Acidek303, 2010.12.08 o 19:03
Wspólnymi lekturami musielismy poszerzać horyzonty ;]

Kiedyś znalazłem w necie archiwalne numery TP:

+narodowiec.com

Wszystko na wagę złota...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.08 o 19:17
Acidek 303
Trochę jestem uparty. Znalazłem -michnik-kiszczak i odwrotnie.W książce Waldemara Łysiaka - Rzeczpospolita KŁamców -SALON strona 197.
Pani E.Barańska-Jamrozik opatrzyła własnym projektem graficznym zbiory felietonów R. Legutki "Nie lubię tolerancji";z lewej kiszczak dzwiga na plecach michnika [faza PRLu], a z prawej michnik dzwiga kiszczaka [faza III RP]. Coś pięknego. Mam nadzieję że przy tych danych coś znajdziesz w sieci - ze mnie kiepski specjalista. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Acidek303, 2010.12.08 o 19:48
Cieżko Zeniu znaleźć zdjęcie w 100% oddające podany przez Ciebie opis. Namierzyłem jedynie takie, które połowicznie go odzwierciedla:

+ktoczytaniebladzi.prv.pl

Nie jest takie złe hehe
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.08 o 20:57
Acidek 303
Może ktoś zrobi zdjęcie z książki j/w i umieści.Słabo mi chodzi komp - radiówka.Zdjęcia podanego przez ciebie nie widzę- coś tam tylko po angielsku w krateczce-no wizit.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Paweł Tonderski, 2010.12.09 o 17:42
Proszę bardzo panie Zenonie:

+niepoprawni.pl

Stworzyłem wczoraj ten wątek na niepoprawnych, bez żadnego odzewu, ok 100 odwiedzin, w tym zapewne ze 30 moich, dwa głosy na 10.

Taka jest świadomość wśród Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
teli, 2010.12.09 o 17:51
z czego jeden mój
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Paweł Tonderski, 2010.12.09 o 17:59
Domyśliłem się i zapewne reda, dzisiaj ktoś przed chwilką dodał kolejną ocenę na 10.

Niestety Polaków interesuje najbardziej, to, kto komu dołożył mocniejszego kopa, dwoma głównymi kopaczami w Polsce na dzisiaj są PO oraz PiS, natomiast wszelkie argumenty o tym, że Polska jest w tym czasie niszczona z premedytacją trafia niestety w próżnię.

Na szczęście jest kilku takich jak my "straceńców", być może z tego powstanie coś nowego, mam taką nadzieję, dlatego jestem tutaj z Wami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.09 o 18:13
Witamy Paweł,witamy.
Czyli nie jest tak żle, dostałeś trzy dychy. A od nas z portalu masz po dysze, to policz ile się nazbiera.Jak słyszę z tego filmu, menora to "znak" Izraela. Czyli dobrze pisałem, że palenie menory w knesejmie jest znakiem dla świata, że tutaj rządzą żydzi.Pozdrawiam, powodzenia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.09 o 18:16
Witaj Acidek 303.
Dzisiaj wyświetla , widzę to zdjęcie.Szkoda , że brak kompletu. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: חנוכה 
PP, 2012.01.28 o 18:14
Ale się uśmiałam z Ps. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑