słowa kluczowe: Albright, Czechy, Europa, Havel, Kuroń, Madeleine Albright, Michnik, Praga, Vaclav Havel, Václav Havel, antysemityzm, pogrzeb, polityka, pożegnanie, spiskowa teoria dziejów, Żydzi.
Świat2011.12.23 10:35 10:58

Pożegnanie Havla

 

Przyśpiewki gordyjskie (18)

 
To w końcu kto tu propaguje „antysemityzm” i „spiskową teorię dziejów”?
 
Przed dziesiątą rano włączyłem na chwilę TVP Info - a tam transmisja z pożegnania Václava Havla. Informacje o planowanych uroczystościach przeplatane krótkimi rozmowami z osobami, które miały okazję być blisko żegnanego dziś polityka.

Głos zza kadru podaje, że na ceremonii ma się pojawić m. in. przyjaciółka Václava Havla, Madeleine Albright.
Następnie w roli odpytywanego pojawia się p. Leszek Mazan. Wspomina początki lat 90. i ulubione miejsca, do których Prezydent zapraszał zagraniczych gości... tu wymienia pp. Kuronia i Michnika.

To w końcu kto tu propaguje „antysemityzm” i „spiskową teorię dziejów” - ja, czy telewizja? 

2969 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Witaj Effendi :) 
w.red, 2011.12.23 o 12:58
Wydawać się może, że mainstreamowe media chcą nas wygryźć z "niszy". Ale to tylko POzory. Jak wszystko w tym POzornym kraju będącym cząstką POzornego świata.
Ogłaszają wszem i wobec to co dla wielu już od pewnego czasu jest wiadome. Ale jak to u nich w zwyczaju ani słowa o ich przynależności etnicznej. Słowem - norma.
Prawda,ale nie do końca prawda, i to chodzi.
Mnie natomiast frapuje powszechne stosowanie słowa-pojęcia
"antysemityzm". No bo przyjąwszy że ludami semickimi są przykładowo Arabowie ( w tym Palestyńczycy), tak jak żydzi (pardon - Marsjanie). To wychodzi na to że największymi antysemitami są właśnie ...Marsjanie. I to w wymiarze empirycznym bo "rezają" oni swych pobratymców bez zmiłowania. Inna rzecz, że nikt nie potrafi logiczne wytłumaczyć dlaczego wzmiankowani Marsjanie zawłaszczyli sobie prawo do określania się "semitami",odmawiając tego prawa innym ludom tego regionu. Nikt mi na to pytanie dotąd nie odpowiedział, choć pisałem o tym wielokrotnie w różnych dyskusjach. Gdzie uczestnikami byli też i Marsjanie. Najwidoczniej przyjdzie mi zejść bez uzyskania odpowiedzi :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Witaj Effendi :) 
Adam39, 2011.12.23 o 14:55
Uważam, że własnie marsjanie, często niby w zakamuflowany sposób propagują spiskową teorię dziejów. I ciekawe, w tym przypadku mówią prawdę - co prawda niewerbalnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Witaj Effendi :) 
Jacek, 2011.12.23 o 16:34
Po uczestnikach pogrzebu można zobaczyć w jakim obracał się kręgu i org. Czasami niejawne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
adam 39 
w.red, 2011.12.23 o 16:59
Problem w tym że "spiskowa teoria" jest istniejącym faktem. Niestety :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: w.red 
Adam39, 2011.12.23 o 20:57
Zgadzam się w 100% z tobą, z tym ze ta "teoria" prawdę powiedziawszy nie jest żadną teorią - jest ukrywaną przed goimi praktyką stosowaną już od najdawniejszych czasów przez owych marsjan.
Pozwolę sobie wkleić artykuł z "Myśli Polskiej" dotyczący umiłowanego i wychwalanego w mainstreamie przez marsjan, lub pożytecznych idiotów, Havla:

+mercurius.myslpolska.pl

Havel był tylko symbolem
Vaclav Havel nie był – według mnie – najwybitniejszym Czechem. Wcześniej byli więksi (Tomasz Masaryk), obecnie także (Vaclav Klaus). Nie podzielam więc medialnej biegunki, tych „ochów” i „achów”, zachwytów i budowania pomniczków. Havel był politykiem ulepionym z tej samej gliny co u nas Adam Michnik – wyznawał prymat interesów międzynarodówki nad interesami narodowymi, dla swoiście pojętych „praw człowieka” był gotów akceptować przemoc i zło. Mało kto pamięta, że to właśnie Havel, przedstawiany obecnie jako uosobienie pokoju i dobroci – poparł bez żadnych wahań brutalną agresję NATO na Serbię, poparł bombardowania miast i wsi serskich, i zabijanie cywilów. W cztery lata później także bez wahań poparł atak USA na Irak. W tym samym czasie Vaclav Klaus ostentacyjnie odwiedził ambasadę Serbii w Pradze, solidaryzując się z losem masakrowanych Serbów. Nie ma więc nic dziwnego, że na pogrzeb Havla przybyła sama Madeleine Albright, która była jednym z architektów amerykańskiej polityki zagranicznej w latach 90. i która zasłynęła powiedzeniem, że nie po to Ameryka wydaje tyle pieniędzy na armię, żeby nie czynić z niej użytku. Havel wysługiwał się też Amerykanom będąc zaciekłym krytykiem Rosji, rzucając w ten sposób kłody pod nogi prezydenta Vaclava Klausa. Dodajmy też, że w roku 2007 domagał się przysłania do Polski obserwatorów zagranicznych mających pilnować „demokracji”.

Havel był zaprzeczaniem Klausa – i walkę z nim o rząd dusz Czechów przegrał. To Klaus bowiem okazał się bardziej „czeski”, to on wyznaczył kierunki polityki czeskiej, charakteryzującej się realizmem i konserwatyzmem. To Klaus nie dopuścił do tego, żeby Czechy stały się amerykańskim pionkiem na europejskiej szachownicy, dopilnował, by nie tzw. prawa człowieka, ale interes narodowy stał się wytyczną postępowania dla kolejnych rządów. To wreszcie Klaus zahamował bezkrytyczne rzucanie się na szyję Brukseli, do czego dążył Havel. Owszem, wokół Havla panował zawsze większy zgiełk medialny, pozostawał ulubieńcem salonów, był obsypywany nagrodami i hołdami. Klaus nigdy na to nie mógł liczyć, pewnie nawet tego nie oczekiwał. Ale to on jest przywódcą Czechów. Havel był gwiazdą sezonu w 1989 roku – potem już tylko symbolem, i niczym więcej.

Jan Engelgard
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pożegnanie Havla 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.24 o 15:45
Mufti.
Nie bardzo się nim interesowałem, ale gdzieś czytałem, że to żydek. Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego. Aby Polska Polską była. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑