słowa kluczowe: NIK, informatyka, informatyzacja, niegospodarność, nierząd, oszustwa, przekręty, rząd, urzędnicy, urzędy.
Linki, cytaty, nowiny2011.12.13 15:01 15:03

Padł rządowy system e-administracji

(poleca )
 
Rzad dopiero liczy, ile pieniedzy wyrzucono w błoto
 
"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że kontrola NIK odkryła, iż padł rządowy system e-administracji. Z 28 projektów sprawnie działa tylko 5 - wynika z kilkunastu protokołów kontroli, do których dotarła gazeta. Rzad dopiero liczy, ile pieniedzy wyrzucono w błoto - czytamy w dzienniku.
  

  "Dziennik Gazeta Prawna" wyjaśnia, że informatyzacja polskiej administracji w latach 2007-2010 miała kosztować 2 i pół miliarda złotych. Plan nie został wykonany, a w nieskoordynowanych projektach utopiono setki milionów złotych. Teraz trzeba wydać kolejne 6 miliardów złotych, by zadziałało to, co miało juz funkcjonować - podkreśla gazeta.

 "Dziennik Gazeta Prawna" podaje przykłady urzędów miejskich w Bydgoszczy i Sławkowie oraz urzędzie gminnym Stężyca, gdzie nie działa aplikacja ZMOKU (Zintegrowanego Modułu Obsługi Krańcowego Użytkownika), mimo że został kupiony sprzęt. Brakuje jednak oprogramowania, które miało zapewnić MSWiA. Utrzymanie systemu w Bydgoszczy kosztowało 70 tysięcy złotych - dodaje dziennik.

 NIK na razie nie jest w stanie oszacować całościowych strat, jakie powstały z chaotycznego wprowadzania informatyzacji, bo nikt sie nie rozliczył z planu. Z 2 i pól miliarda złotych aż 2 miliardy miały pochodzić z funduszy unijnych. Jego kontynuacja w latach 2011-2013 miała kosztować kolejny miliard, ale rząd już zwiększył tę kwotę do 6 miliardów 464 milionów złotych - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". 
 
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry/nyg

Źródło: +www.bankier.pl 

2202 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Padł rządowy system e-administracji   
Jan, 2011.12.15 o 19:03
To jest wlasnie prawdziwa Polska. Interes musi sie krecic.Musi byc kasa na lapowki dla zleceniodawcow, musi zadzialac mechanizm wyprowadzania kasy na fikcyjne ekspertyzy zeby znajomym albo rodzinie nabic kieszenie.Jak cos nie wyjdzie to przeciez panstwo doplaci czyli zaplaca podatnicy a nie odpowiedzialni za te numery politycy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Internetowy system zapisów do żłobków też "padł" 
Piotr Świtecki, 2012.01.02 o 11:18
Wyjątek czy reguła? Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do żłobka w Warszawie muszą dziś uzbroić się w cierpliwość. Nowo uruchomiony system elektronicznej rejestracji zawiódł +kontakt24.tvn.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑