słowa kluczowe: Polska, Rosja, Syberia, Sybir, Toruń, antypolonizm, polonofobia.
Linki, cytaty, nowiny2011.09.21 13:10

Dewastacja tablic Golgoty Wschodu

(poleca )
 
Media milczą, politycy nie przepraszają.
 
Sejsmograf Antypolonizmu pisze na Nowym Ekranie:

W Toruniu zniszczono tablice poświęconej ofiarom wywózek na Syberię. Ten akt antypolonizmu wymierzony w ofiary Golgoty Wschodu nie spotkał się z żadnym znaczącym oświadczeniem polityków. Jest tak dlatego, że polskie ofiary są dyskryminowane.

Jak podała TVP.info (17.09.2011):

Oburzający akt wandalizmu  w Toruniu. Nieznani sprawcy zniszczyli otwartą wczoraj plenerową wystawę otwartą z okazji  Dnia Sybiraka i rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Sprawę wyjaśnia policja.

 

Porozcinane fotosy i uszkodzone tablice – taki widok zastali mieszkańcy Torunia, którzy przyszli obejrzeć ekspozycję w alei Solidarności. Wystawa prezentująca zdjęcia z niedawnej wyprawy toruńskich podróżników do Workuty – miejsca dawnych sowieckich łagrów – została w nocy zniszczona.
 
Inaczej niż w podobnych przypadkach, gdy "nieznani sprawcy" coś pomazali czy zniszczyli (a akty te oczywiście były równie oburzające!), w tym wypadku żaden polityk nie przeprasza w imieniu swojego narodu, media światowe, a nawet polskie nie ubolewają specjalnie z tego powodu. Nikt nie organizuje marszu przeciwko nietolerancji i antypolonizmowi. Ba, nikt w relacjach nie używa właściwego terminu na incydent - antypolonizm. Autorytety moralne, tak skore do przepraszania w podobnych okolicznościach w imieniu całego narodu milczą. Czyżby te kilkaset tysięcy Polaków zamordowanych na Wschodzie to mało? Czy może polonofobia każe traktować je jako gorsze ofiary, podludzi, o których nie warto się troszczyć...

Zdjęcie za: tvp.pl

 
 
Źródło: http://sejsmoantypolonizmu.nowyekran.pl/ 

2611 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Dewastacja tablic Golgoty Wschodu 
Paweł Tonderski, 2011.09.21 o 15:54
Czy ta informacja była nadawana w polskojęzycznych mediach, na przykład w Telewizji Publicznej, albo w Polsacie albo w TVN-e z taką częstotliwością jak informacja o zdewastowaniu pomnika w Jedwabnem?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dewastacja tablic Golgoty Wschodu 
MatiRani, 2011.09.23 o 18:36
Normalna granda! Prawdopodobnie nawet nie szukaja winnych a kamery miejskie tego akurat nie nagrywaly albo byly wylaczone.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑