słowa kluczowe: Jedwabne, antypolonizm, antysemityzm, manipulacje, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2011.09.14 14:33

Nie przepraszam za Jedwabne! Dołącz do protestu!

(poleca )

Matka Kurka

 
Nie oczekuję od Polski przeprosin za czyn nieznanych sprawców, taka postawa wynika z mojego głęboko zakorzenionego szacunku dla racjonalnych postaw.
 
Przez Polskę przetoczyła się ostatnio fala gorących apeli i wzajemnych niesnasek wywołanych przez incydent w Jedwabnem. Podobny scenariusz powtarza się za każdym razem, gdy dochodzi do incydentalnych wydarzeń, dokonanych przez nieznanych sprawców, Żydzi domagają się przeprosin w skali narodowej. Już na wstępie chcę oświadczyć, że nie przełączam się do tych wezwań, ponieważ mamy do czynienia z zakłóceniem porządków. Nie oczekuję od Polski przeprosin za czyn nieznanych sprawców, taka postawa wynika z mojego głęboko zakorzenionego szacunku dla racjonalnych postaw. Istnieje cała masa kompletnych nieporozumień w obrębie stosunków polsko-żydowskich, a ponieważ jako ludzie mamy tendencję do bicia się w cudze piersi, czuję się w obowiązku zaapelować do Żydów, aby uderzyli się we własne, nie w polskie.
Mam nadzieję, że moje słowa otworzą pole do rzeczowej dyskusji. Proszę Żydów o zachowanie zdrowego rozsądku w ferowaniu zbiorowych oskarżeń. Nic chyba nie irytuje, Żydów, tak mocno jak tzw. „spisek żydowski”, absurdalne uogólnienie. A czymże innym jest, jak nie lustrzanym zabiegiem, oskarżanie całego narodu za wybryk kilku ludzi? Nie oczekuję przeprosin od Polski, ponieważ wykluczam Polskę jako sprawcę tego nierozsądnego i podłego czynu. Jestem przekonany, że Polska nie sprofanowała pomnika w Jedwabnem, z tej prostej przyczyny, że sam czuję się częścią Polski, będąc obywatelem Polski. Nie było mnie w Jedwabnem 1 września, nie było mnie Jedwabnem w ogóle. Polska nie musi i nawet nie powinna przepraszać za ten czyn, byłoby to deprawujące rozgrzeszenia dla rzeczywistych sprawców.
  
Mało jestem również zainteresowany przeprosinami faktycznych sprawców, nie uzależniam od podobnych aktów ekspiacji bezpieczeństwa dla swojej tożsamości. Absolutnie nic nie powinno ubyć Żydom jeśli nie usłyszą przeprosin od ludzi, którzy dopuścili się niemądrych aktów wandalizmu. Podobnie nie oczekuję przeprosin od człowieka, który porysował mi karoserię na osiedlowym parkingu. Chciałbym tylko jednego, aby sprawców ujęto i ukarano zgodnie z prawem, jak to się dzieje w krajach cywilizowanych i w cywilizowanych stosunkach międzynarodowych. Trudno jest mi zrozumieć postawę Żydów, którzy próbują układać relacje polsko-żydowskie na gruncie kryminalnych występków. Byłoby rzeczą paradną, gdyby od podobnych wybryków zależały losy narodów. Proszę więc Żydów, aby zaprzestali tego rodzaju działań, aby uderzyli się w piersi, zanim popełnią kolejną odezwę do narodu polskiego za winy nieznanych sprawców. Szanowni Żydzi, spójrzcie czasem na siebie i zacznijcie od siebie, nie przejmujcie się tak bardzo kondycją moralną innych narodów. Co nie znaczy, że macie zrezygnować z własnej tożsamości, po prostu nie histeryzujcie wokół swoich narodowych wrażliwości, nie kultywujcie żydowskiego szowinizmu i megalomani narodowej.

 
Nie przepraszam za Jedwabne! Dołącz do protestu! +kontrowersje.ne 
 
Źródło: +matkakurka.nowyekran.pl 

3258 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Nie przepraszam za Jedwabne! Dołącz do protestu! 
Paweł Tonderski, 2011.09.14 o 19:02
Wydaje się mnie, że ja już do tego protestu się dołączyłem, chyba podpisałem już w tej sprawie list protestacyjny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nie przepraszam za Jedwabne! Dołącz do protestu! 
Adam39, 2011.09.14 o 20:30
Nie mam za co przepraszać żydów. Nic im złego nie zrobiłem. Natomiast oni po przejęciu władzy po wojnie doprowadzili do wymordowania setek tysięcy uczciwych Polaków. A milionom stworzyli gehennę. Zresztą cały czas to robią. Nigdy nie usłyszałem z ich strony najmniejszego gestu przeproszenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nie przepraszam za Jedwabne! Dołącz do protestu! 
Zenon Jaszczuk, 2011.09.15 o 13:13
Murti.
Co prawda nie napisałem, że protestuję, ale to wynika z treści - +polacy.eu.org
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nie przepraszam za Jedwabne! Dołącz do protestu! 
p.e.1984, 2012.05.26 o 00:59
Cytowany fragment to tylko wstęp do zbioru artykułów.

Jedwabne oszczerstwo i haniebne przeprosiny ( +myslnarodowa.wordpress.com )

Tekst jest publikowany “nierocznicowo”. Celem publikacji zbioru artykułów “poza sezonem” jest umożliwienie jak największej liczbie osób zapoznania się z poniższymi faktami przed 10 lipca. Warto rozpropagować ten tekst teraz – bądź w rocznicę tej “polskiej” zbrodni.

Sprawa Jedwabnego nie jest zwyczajnym oszczerstwem. Nie chodzi w niej o to, że kilka osób mając nieuzasadniony żal do swoich polskich sąsiadów bądź Polaków w ogóle oczernia ich. Nie chodzi o to, by pan Gross zarobił na antypolskich resentymentach diaspory żydowskiej, sprzedając im swoją książkę. Być może również szkalowanie Polaków na forum międzynarodowym nie jest tu celem. Całe to działanie jest najprawdopodobniej elementem zaplanowanej i szeroko zakrojonej akcji socjotechnicznej, mającej za cel wpędzić Polaków w poczucie winy wobec narodu żydowskiego. Po co miałoby to być robione? Chodzi o to, że osoba, która ma poczucie winy wobec kogoś jest mniej skłonna bronić swoich racji w sporze z tym kimś, komu (w swojej opinii) wyrządziła krzywdę. O jaki spór może chodzić? Zdaniem profesora Pogonowskiego (+www.youtube.com przedmiotem sporu jest kwestia zwrotu majątków domniemanym spadkobiercom (osobom fizycznym i instytucjom) żydowskim (patrz też Uwłaszczać na majątku narodowym aż kamień na kamieniu nie zostanie).

Niezależnie od sytuacji w Polsce – opisywana socjotechnika jest stosowana również wobec narodów innych niż Polski. Mówi o tym David Duke w filmie “How Zionists Divide and Conquer” ( +www.youtube.com od 11:58) [film z polskimi napisami, dostępne przez CC ].

Wróćmy jednak do problemu Jedwabnego. Poniższy zbiór tekstów jest kluczowy dla zrozumienia kto i w jaki sposób mordu w Jedwabnem dokonał oraz kto i dlaczego sprawcą (sensu largo, kierowniczym bądź dobrowolnym współsprawcą) tego mordu nie mógł być. Mord w Jedwabnem niekiedy bywa uzasadniany jako "słuszny odwet" polskiej ludności, która pamiętała zachowanie "sąsiadów" po 17.IX.1939 (polecam publikację prof. Krzysztofa Jasiewicza “Rzeczywistość sowiecka 1939-1941 w świadectwach polskich Żydów”). To bardzo poważny błąd. Jaki sens dla poznania prawdy o tym zdarzeniu ma usprawiedliwianie potencjalnych motywów kogoś, kto zbrodni się nie dopuścił – a mając okazję – dopuścić się nie chciał (i był raczej – ofiarą – raz przemocy okupanta, drugi raz – stalinowskiego aparatu represji (i istnieje duża szansa, że dochodzenie i proces miały podtekst nienawiści na tle etnicznym, ale skierowanym w niespodziewaną dla Grossa i polskich tumanów stronę), a trzeci raz – współcześnie – jest ofiarą kampanii oszczerstw, zdradzoną przez osobę pełniącą funkcje prezydenta III RP)?

Czytaj dalej >>> ( +myslnarodowa.wordpress.com )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nie przepraszam za Jedwabne! Dołącz do protestu! 
MatiRani, 2012.05.26 o 03:40
dalem na fejs-zbuka, a co mi tam, niech.. ze my nie czytelnicy GóWna ;-)
+www.facebook.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑