słowa kluczowe: Arcana, Polacy, Polska, alianci, arena międzynarodowa, osamotnienie, sarmaci, sarmacja, sojusznicy, stosunki międzynarodowe, współpraca.
Linki, cytaty, nowiny2011.05.25 23:04

Polska nie ma żadnych przyjaciół wśród silnych państw

(poleca )
 
...brak zainteresowania sprawami gospodarczymi i wstydliwość w stosunku do pieniędzy jest pozostałością czasów, gdy sprawami kapitałowymi zajmowali się Żydzi, zaś jaśnie pan dziedzic jeździł zagranicę uczyć się Oświeceniowej ideologii...
 
Ewa Thompson, amerykańska literaturoznawca, profesor Rice University w Houston, redaktor naczelna kwartalnika „The Sarmatian Reviev”.

Źródło: Arcana nr 96: +www.portal.arcana.pl 

1698 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Polska nie ma żadnych przyjaciół wśród silnych państw 
Adam39, 2011.05.26 o 12:56
Artykuł ciekawy i godny polecenia, aczkolwiek niczego odkrywczego według mnie pani profesor nie zaprezentowała. Tym nie mniej dobrze by do ogółu społeczeństwa polskiego dotarło, że "Liczenie na amerykańskich przyjaciół było i jest nieporozumieniem." "Na papierze Unia Europejska jest dobrowolnym związkiem państw", podkreślił bym jeszcze wagę słów, NA PAPIERZE. Z niektórymi tezami tam wygłoszonymi nie mogę się zgodzić. "Ponieważ Polacy są dyletantami w polityce", autorka ma na myśli obecnie rządzących Polską. A czy Polską rządzą rzeczywiście Polacy?, i czy oni mają na uwadze polskie interesy. Albo "którym nie podoba się fakt finansowania przez Niemców think tanków i prasy w Polsce, prosiłabym o publiczne ujawnienie alternatywnych źródeł kapitału." A czy w ogóle Niemcom, czy niemieckim Żydom, Żydom,lub w ogóle nie-polakom należało sprzedać-oddać środki przekazu. Gdyby w Polsce, Polacy mieli coś do powiedzenia, mam na myśli uchwalanie i realizację prawa, do tego nigdy by nie doszło, jak również do rozkradzenia majątku narodowego z takim trudem zdobywanego i zbudowanego dzięki wyrzeczeniom kilku pokoleń Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑