słowa kluczowe: HGW, Hanna Gronkiewicz-Waltz, PO, Warszawa, bufetowa, media, radio Z.
Polska2011.05.19 16:33

Przegrzana bufetowa?

 

Przyśpiewki gordyjskie (14)

 
Ledwo człowiek odstawił telewizor, a już piramidalne brednie osaczają go innymi drogami.
 
Przedwczoraj media uprzejmie rozniosły po domach „bronka” Bufetowej. Nim się zebrałem do napisania notki, wypowiedź HGW doskonale podsumował Fiatowiec +fiatowiec.nowyekran.pl Pozostaje mi zatem jedynie dodać parę drobniejszych myśli.

Czy to „puszczanie Bronków” to jakaś nowa moda, wprowadzona przez miłościwie nam pajacującego prezydenta? Sposób na dowartościowanie i pociągnięcie za sobą Młodych, Wykształconych, z Wielkich Miast?
Ale może nie ma co wpisywać tego konkretnego przypadku w Spiskową Teorię Dziejów. Można złożyć winę na upały, spotęgowane skorupą stołecznego betonu.

Czy pani Gronkiewicz-Waltz naprawdę uważa, że projektant pomnika nie ma pojęcia o historii uprawianej przez siebie gałęzi sztuki? Bo jeśli tak, to na zasadzie mierzenia innych swoją miarą Pani Prezydent pod wielkim znakiem zapytania stawia kompetencje swoje i swoich urzędników.
No chyba, że chodziło o „oczywistą oczywistość”: że skoro to pomnik wiadomo jaki, to projektował go wredny PiSowiec. A wredni PiSowcy z definicji nie mają o niczym pojęcia. Za cokolwiek się wezmą – spaprzą. Tylko jątrzyć i dzielić potrafią.

Trzeba wszelako przyznać, że pani Gronkiewicz-Waltz zachowała resztki rozsądku i samokontroli. Nielogiczne, ale właściwe z punktu widzenia politycznej poprawności skojarzenie z hitleryzmem padło, ale oskarżenie o antysemityzm – już nie.
I tu się z panią Hanną zgadzamy. Nie w tym, co powiedziała, tylko co do tego, czego NIE powiedziała. Bo faktycznie, posądzać PiS i Prezesa o „antysemityzm” po prostu się nie da.
A mogło być tyle śmiechu…

To, że media zamiast zamilczeć rozgłosiły wypowiedzi wiceprzewodniczącej PO, kolejny raz daje do myślenia. Medialna wajcha została przestawiona. Tylko wciąż jeszcze nie bardzo nam szaraczkom wiadomo, w którą stronę. Może to tylko taktyczna redukcja biegów? 
 
Rozmowa w Radio Z: +www.radiozet.pl (o sondażu ws. pomnika od 9' 8" i o świetlnym pomniku od 14' 7")
Doniesienia: +warszawa.gazeta.pl +www.fronda.pl 

2505 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Przegrzana bufetowa?   
Były bloger, 2011.05.19 o 17:26
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przegrzana bufetowa?   
Były bloger, 2011.05.19 o 17:36
Pardon, nie ten klawisz nacisnąłem i wcięło mądrości... Fiatowiec jak Fiatowiec, nie wiem czemu, ale nie mam jakoś sentymentu do tego klienta, a jego obarczanie warszawiaków odium wyboru Bufetowej do bufetu uważam za mocno naciągane, toż już wróble ćwierkają, że wybrali plemienną neofici, dowiezieni i fałszujący. Zatem panie Fiatowiec - ukrywaj się lepiej i nie wyżeraj jagód gajowemu, w końcu może się zdenerwować i wygoni te antykapitalistyczną partyzantkę z lasu wprost na nową drogę szybkiego bezruchu... Całość to klasyczne redukowanie biegów, owszem, wajcha ruszyła, ale przecież nie w kierunku unieruchomienia pojazdu, ale wjechaniu pod górkę. Mam nadzieję, ze dość stromą, by ugrzęźli w połowie podjazdu.

A co się tyczy reszty wypowiedzi tej nieszczęsnej kobieciny - zawracanie Wisły kijem i tyle. Mają przytroczone do paseczków sakiewki z nabojami: jak się trafi antysemityzm to będą nim rzucali. Jak hitleryzm - to i tym machną w kogoś. Aż wreszcie przyjdzie może kto silniejszy i tak kota pogoni, ze brzydki zapach nawet nie zostanie. Na razie jest tak, że ten straszny PiS znów został obnażony: popatrzcie ludzie czego to im się zachciewa! Jak nie pochodnie to zabawy z reflektorkami. No czarna rozpacz - po prostu.
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przegrzana bufetowa? 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.19 o 23:03
Mufti.
Hanka wykonała taniec walca dla ubogich. Jak wiesz często piszę o tych śmiesznych ludziach. Tak jak i Marek zaznacza, ona miała "wygraną" przed "wyborami". O tym tez pisałem jak tylko PiS wystawił "orła" do "wyborów" tylko po to, aby Hanka zaklepana mogła bez problemu "wygrać". Ona wie, że to wszystko w rodzinie. No i znów kilka dni propagandy minie na bocznym torze. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przegrzana bufetowa?   
Były bloger, 2011.05.19 o 23:16
No to by Panów nieco rozbawić - a i Czytelników też - pozwolę sobie wpuścić tekst o innych damszczyźnianych piraniach, jakie grasują i grasowały w politycznych basenach. I popatrzcie tylko: jacys idioci głosowali na ryżego albo włochatego cherubinka, a partia dodała im w pakiecie i te panienki. Więc może to nie tacy ostatni głupcy? Polecam tekst "Piranie". Z pozdrowieniami!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przegrzana bufetowa? 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.19 o 23:24
Marek Zarębski.
A gdzie ten tekst ukryłeś? Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑