słowa kluczowe: bestialstwo na drogach, społeczeństwo.
Polska2011.05.06 08:03

Jedź wolno, bo ...!

 

Krucjata antyprędkościowa

 
O zabijanych zwierzetach.
 

Pisałem już kiedyś, że zdarzyło mi się zamieszkać w Falentach Nowych, przy Drodze Hrabskiej – gmina Raszyn. Kiedy podejmowałem tę decyzję – koniec lat 80-tych - to było zadupie. Wszyscy znajomi, a już  rodzina najbardziej, śmiali się ze mnie i wytykali głupotę palcami.

Po 10 latach – opinie zmieniły się na skrajnie przeciwne.

 

Niestety. Nie przewidziałem, że tę drogę upodobają sobie „młodzi, niedokształceni niewolnicy, spieszący do swoich miejskich Panów , a którzy muszą „odrobić” pieniądze pożyczone na budowę podmiejskich domostw”.

Moja spokojna Droga Hrabska stała się obwodnicą Raszyna – fakt – jedną z niewielu możliwości ominięcia „korków” raszyńskich . Tyle, że teraz ci ludzie stoją w „korku” nie na Krakowskiej, a w po polach.

 

Wśród tej niewolniczej zgraji występują osobnicy niebezpieczni; ci , nie zważając na warunki i okoliczności – rozwijają nadmiernie duże prędkości. Im się zdaje, że po wsiach mogą sobie pozwolić na taką jazdę.

To potencjalni mordercy. Co i rusz zdarzają się wypadki. Niedawno takie bydlę, w nieodległej miejscowości, zamordowało kobietę z małymi dziećmi – „bo się nie wyrobił na zakręcie”.

 

Cóż. Ludzie mają szansę uskoczyć. Jednak najbardziej poszkodowane są zwierzęta. Są nie tylko zabijane, ale często poranione i zostawione bez pomocy.  To bestialstwo nie jest piętnowane przez „ekologów”. Bo to pewnie oni sami w tym uczestniczą. A to niewygodne.

 

Wczoraj takie bydlę w skórze człowieka zamordowało moją kotkę.

 

Cóż. Kota nie da się utrzymać na uwięzi. Zdarzało się jej przechodzić na drugą stronę jezdni. Robiła to bardzo ostrożnie, co kilka razy obserwowałem. Pewnie dlatego żyła, jak na kota, długo.  W tym wypadku – musiał ktoś jechać z bardzo dużą prędkością. Uderzenie w pysk pokiereszowało całą głowę. To było potrącenie, a nie przejechanie. Widać nawet bez hamowania.

 

Już wcześniej, także publicznie stwierdziłem, że w przy wypadku z ludźmi – zorganizuję ekipę, która wyciągnie wójta z urzędu i wywiezie na taczkach do oczyszczalni ścieków. Bo „psim” obowiązkiem władz lokalnych jest przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców.

Teraz – wydaję prywatną  wojnę  prędkości. Na początek  - ostrzeżenie. Umieszczam u siebie tablicę informującą:

 

„Jedź wolno, bo...!!!. Mieszkańcy.

 

Skutki będą stosowne, ale skoro te bydlęta nie rozumieją konieczności przestrzegania zasad współżycia – muszą się liczyć z uszkodzeniami samochodów.

 

Nie policja  będzie dla nich zagrożeniem, tylko mieszkańcy.

 

Kto się przyłącza do krucjaty? 
 

 

1787 odsłon średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jedź wolno, bo ...!   
Hektor, 2011.05.06 o 14:25
Wsółczuję.
Niestety,sam straciłem wielu swoich małych przyjaciół w ten sam sposób...
Chciałem rozwinąć temat ale jakoś mi się smutno zrobiło.
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...! 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.05.06 o 17:25
Na ja zamierzam (zleciłem synowi sprawy organizacyjne - liternictwo), powiesić tablicę z napisem , jak w tytule.
Ciekawe, że zgłosili się do mnie już ludzie, którzy chcą ten pomysł zastosować u siebie.
Może to coś da.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...! 
Adam39, 2011.05.06 o 18:16
O kulturze jazdy i chamskich zachowaniach co poniektórych prowadzących pojazdy, można by dużo. Jacy rodzice i nauczyciele, takie dzieci a i później dorośli. Obserwuję to od lat, szczególnie jak samochody stały się ogólnie dostępne. Wyprzedzanie tam gdzie nie wolno, wymuszanie wjazdu w kolumnę, ładowanie się na trzeciego, wyprzedzanie rowerzystów prawie się ocierając o nich, wyrzucanie śmieci przez okno pojazdu, niekiedy całe worki, nie mówiąc już o niedopałkach, co jest prawie nagminne. Bezrozumne przekraczanie prędkości w miejscach niebezpiecznych i rozrywająca bębenki w uszach głośna "muzyka" szczególnie nocą na wsiach.
Myślę że pomysł nie zły z tymi tablicami, ale zda egzamin jeżeli będzie czynne poparty przez społeczność i sąsiadów, oraz egzekwowany...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...! 
Piotr Świtecki, 2011.05.06 o 21:19
Prosimy (ja i mój turban) o obfotografowanie napisu, jak już będzie i pochwalenie się na stronach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...! 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.05.06 o 21:29
Też o tym myślałem.
Młody miał jakiś test - to pewnie przesunie się na przyszły tydzień.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...! 
Malawanda, 2011.05.07 o 00:26
Przyłączam się. Naszą ulicą też, szczególnie wieczorem jeżdżą za szybko. Na nic się zdały wcześniejsze interwencje o montaż "progu" - natura załatwiła to sama - w poprzek jezdni jakiś korzeń "wybulbił" asfalt. Ale i tak niektórzy dalej bezkarnie rozjeżdżają małe zwierzątka.Co będziemy im robić, tym za szybko jadącym, potencjalnym zabójcom?
Bardzo mi szkoda Państwa kotki, i z całego serca współczuję, rozumiem.Wiem..
Moja kocica od 3 maja jest mamą pięciu kociątek -kocury 2 czarne i płowy, 2 szylkretowe słodkie kiciusie. Już widać, że wyjątkowo udane....za 2 miesiące może Państwo zechcą, by któreś z nich Was pokochało?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...! 
Malawanda, 2011.05.07 o 02:51
W kontynuacji analizy ( kobity myślą analityczne, synteza jest Wasza - mężni Polacy) woli KJW o podzieleniu się z nami swoim żalem wobec okropnej śmierci kiciusi, uważam, że apel KJW ~
( jedź wolniej) -to alert!!
LUDZIE, bracia Polacy, nasz wielki czas!
Pan Krzysztof J. Wojtas właśnie otwiera nam oczy! Nie ma co liczyć na wsparcie sąsiadów ( oprócz Białorusinów, którzy się z nami w słowiaństwie identyfikują) Jasne ?!
Zatem nie ma na co czekać, czas na MAT - bierzemy sprawę w swoje ręce,tak pojmuję wpis naszego KJW.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...! 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.05.07 o 06:50
Malawanda
Właśnie z myślą o czymś takim napisałem tę notkę.
Idea Strażników EDEN-u - jest taka sama.
Zorganizujmy swoje otoczenie - nie odgórnie, pod dyktando "elit" - i usłużnych wobec nich władz, a zgodnie z naszymi lokalnymi potrzebami i okolicznościami.
Jeśli zaś taka akcja, która nie jest niezgodna z prawem, bo przecież nie jest określone jakie formy represji będą stosowane; równie dobrze może to być zdjęcie i wysłanie zawiadomienia na policję, - rozwinie się, to będzie to zaczątkiem wspólnego działania i przekonanie, że można coś osiągnąć.
Podobnie ruch Strażników - ma dać impuls - poczucia wspólnoty, siły wspólnego działania i oparcia w innych - że nie jesteśmy jednostkami.
Pozdr.

PS. A sprawę kociaka - ustalimy ( muszę zapytać Szefa - znaczy żony;-))

PSII.
Rok temu musiałem uśpić psa. Została jeszcze stara już suczka. Też choruje - ma jakieś kłopoty z tylnymi łapami. Czyli jest na emeryturze, a właściwie w hospicjum.
To pies żony - miłość niesamowita. Mnie lubi, szanuje, ale za bardzo nie słucha. Jak na nią czasami nakrzyczę - to idzie do żony na skargę.
Otóż kiedyś, siedział taka smętna. Podszedłem, pogłaskałem i mówię: wiesz, nudzisz się sama. Może byśmy wzięli jakiegoś małego pieseczka. Byś go uczyła jak się zachowywać. Miałabyś się z kim pobawić.
Posłuchała i nic.
Ale tak po pół godzinie podchodzi do mnie, schyliłem się - polizała mnie po twarzy i zaczęła coś mruczeć.
Jeśli to nie była zgoda na propozycję - to ja jestem świety turecki (Muftiego nie obrażając).
Teraz jesteśmy zagonieni pracą, ale mamy się wybrać do schroniska. Mieliśmy wziąć i kociaka, i psiaka. Ale jeśli kociak byłby ... przekażę żonie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...!   
esperance, 2011.05.06 o 23:54
Popieram krucjatę duchem. :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...! 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.05.07 o 00:02
Duch zapłać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedź wolno, bo ...!   
esperance, 2011.05.07 o 00:10
Mmmm...!
Smakowite! :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑