słowa kluczowe: arabowie, islam, manipulacja, manipulacje, media, mistyfikacja, muzułmanie, polityka, terroryzm, świat.
Świat2011.05.02 14:42 19:42

Osama zrobił swoje, Osama może odejść

 
 
Od rana media zachłystują się „śmiercią Bin Ladena”. W zgodnym chórze wtórują sobie politycy, prezenterzy, eksperci i odpytywani na ulicach widzowie.
 
Osama Bin Laden był przez dekadę dla wyznawców demokracji naczelnym „czarnym ludem” (do pewnego momentu ex aequo z Saddamem Husseinem).

Medialna bańka legendy Bin Ladena już nazbyt się rozrosła. Trudno było podtrzymywać napięcie, po dekadzie „publiczność międzynarodowa” zaczynała się nudzić.
Uniknięcie groteski było narracyjnym majstersztykiem. Lata bezowocnego uganiania się „postępowego świata” za jednym Arabem, którego na dobrą sprawę nikt nie widział na oczy…

Wojna z terroryzmem, uosabianym przez Bin Ladena, była i jest bardzo wygodna dla rządców. Przy okazji przyspiesza erozja cywilizacji Zachodu, poczynając od ograniczeń praw obywatelskich i przyzwolenia na inwigilację, przez poręczne usprawiedliwienie militarnych agresji, aż po zawieszenie domniemania niewinności i akceptację tortur.
Gdzie się podziali ci wszyscy lewacy, jodłujący zaciekle o mrokach średniowieczakrwiożerczej Inwizycji?

Okoliczności śmierci Bin Ladena nie przyczynią się do wygaszenia spiskowych teorii dziejów. Dla Husseina przynajmniej zachowano resztkę pozorów, organizując szczątkowy proces sądowy. Teraz problem został rozwiązany jednym cięciem - Osamę zabito, tożsamość potwierdzono badaniami DNA. Na wszelki wypadek nie ma nawet grobu (mówi się o „pochówku w morzu”).

Najpierw posprzątano, potem poinformowano.

Wszyscy są zadowoleni, niektórzy wręcz w ekstazie. Politycy i służby, bo wykazały swoją skuteczność i że podatki nie idą na marne. Lud demokratyczny miast i wsi (w pewnych kręgach znany jako elektorat), bo okazało się, że politycy i służby jednak nie robią go w bambuko. Bo, jak to powiedział przyłapany na ulicy przez reportera amerykańskiej telavizji pożyteczny idiota, „mój kraj i świat będzie teraz bezpieczniejszy”.

W tym zalewie euforii dają się już słyszeć pojedyncze głosy rozsądku. Że mianowicie choć Osama odszedł, to terroryzm pozostał. Oczywiście są to głosy tych, którzy żyją z terr… pardon, ze zwalczania terroryzmu.
Kto będzie następnym króliczkiem do gonienia?

Wygląda na to, że czas przyspiesza. A konkretniej, przyspieszają działania organizujące nam Nowy Porządek Światowy. I choć wieże World Trade Center jako symbol zachodniej cywilizacji są dość dwuznaczne, to jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że jedenastego września 2001 r. na oczach całego świata w gruzy zaczęło się rozsypywać coś znacznie większego i ważniejszego, niż tylko najwyższe budynki Dolnego Manhattanu. 

5168 odsłon średnio 5 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Christophoros Scholastikos, 2011.05.02 o 15:15
Beatyfikacja JP II czy śmierć Bena Ladena? Co bardziej elektryzuje tłumy? Przykryli Benem naszego Jana.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść   
Centuria, 2011.05.02 o 22:37
Zapomniałeś o ŚLubie Stulecia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Christophoros Scholastikos, 2011.05.03 o 13:32
Bo go prawie przegapiłem :). Taki jestem niezapatrzony w televizjer.
Pozdrawiam :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Piotr Świtecki, 2011.05.03 o 14:28
Kobiety jednak widzą świat z nieco innej perspektywy ;-))
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Christophoros Scholastikos, 2011.05.03 o 16:55
I to jest piękne :).
Dopiero dwa spojrzenia dają pełnię :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść   
Centuria, 2011.05.04 o 08:09
Hej, można różnie. Już pisałam, że na pewnym angielskim forum czytałam, że Kate jest podstawiona przez Illuminati, aby położyc na kolana monarchię. Inni twierdzili, że to spisek papiestwa, które dazy do powrotu na tron Stuartów. Czego to sie człowiek w sieci może dowiedzieć!!!!!Same poważne sprawy :-))))).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Hanys, 2011.05.02 o 17:42
Śmierć Ben Ladena sprzed kiku dni to fake. Wpadli na to już nawet dziennikarze angielskiego "The Guardiana". Nie rozumiem, po co mnożyć te spekulacje i wikłać w tę nieczystą polityczną grę, w którą niepotrzebnie uwikłali się już swoimi kłamliwymi wypowiedziami murzyn O'bambo, a nawet nasz gajowy Komoruski, postać umarłego papieża-Polaka?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść   
Centuria, 2011.05.04 o 08:11
Najważniejsze, że już nikt nie mówi o akcie urodzenia!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.05.02 o 21:20
Ta sytuacja jest zadziwiająca; pisałem o tym kiedyś.
Zniszczenie WTC to początek ataku na podstawowe wartości ludzkie. Tak, jak napisał Mufti - zaczeła sie totalna inwigilacja i ograniczanie praw ludzi.
Można twierdzić, że to siły zła rozpoczęły swój marsz ku zwycięstwu.

I zauważcie. Niedługo po ataku - nastąpiło poswięcenie Bazyliki Miłosierdzia Bożego (Łagiewniki). Był JPII - o tyle dziwne, że ta wizyta nie była planowana - miała więc symboliczne znaczenie: była zadośćuczynieniem i przeciwstawieniem się WTC.

Jeśli rozważyć powstałą sytuację - atak sił zła nie powiódł się. Co prawda padł Irak i Afganistan, ale nie osiągnięto dominacji na Środkowym Wschodzie. I teraz widać, że te siły muszą się wycofać.
Są jeszcze potężne - ale przegrywają.
Ta koincydencja informacji - o Bin ladenie i beatyfikacja JPII - nie jest przypadkowa.

Dlatego należy pytać - po której stronie stoisz? Bo to czas decyzji i podziałów , a nie konsensusu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
R.Rzekome ataki terrorystów. 
Jacek, 2011.05.02 o 22:13
Były dużo wcześniej.1915 Lusitania,1941 Pearl Harbor,2001 WTC,Londyn,Madryt,Moskwa,Biesłan.Ostatnio coraz częściej.Ile niewinnych ludzi trzeba zabić by można było bez problemu:wkroczyć do suwerennego państwa,wprowadzić coraz większą inwigilację ludzi,wprowadzić "demokrację",zarobić na wojnie,przejąć surowce naturalne i na koniec powiedzieć, że dzięki nam świat stał się lepszy i bezpieczniejszy? Czy dla tych p... życie ludzkie ma jakąś wartość? Oświeceni trzymają ludzi w ciemnościach.Te ciemności to oficjalne wiadomości z tv,prasy,radia.Dawniej mówiono(1 poł. 20w.),że w każdym domu będzie siedział diabeł(kłamca) i tak jest.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: R.Rzekome ataki terrorystów. 
Hanys, 2011.05.03 o 00:43
Zgadzam się z Towją całą wypowiedzią, lecz mam wątpliwość przy Lusitanii. Czyje to było sprawstwo przy zatopieniu tego statku, niemieckie czy amerykańskie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: R.Rzekome ataki terrorystów.   
Centuria, 2011.05.04 o 08:24
Lusitania to tylko prowokacja, która miała zmienić postawe Amerykanów, którzy byli nastawieni raczej pro-niemiecko. Lusitania była konieczna, aby Stany przyłączyły się do IWS.

Ponoc z przylączniem było tak. Wilson był szantażowany przez "unych". Miał romans z sekretarką, a dowody były w ich rękach. Zaproponowano mu zapłacenie 40,000 dolarów, a że ich nie mial (to była spora suma), to wybrał drugie rozwiązanie. Jak sie polączy kropki, to ma to wszystko sens. IWS była krokiem ku utworzeniu Izraela.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: R.Rzekome ataki terrorystów. 
Hanys, 2011.05.04 o 17:46
Zgadzam się z Tobą co do tej prowokacji amerykańskiej, za którą był współodpowiedzialny niejaki Winston Churchill, o czym niewielu wie. W afery miłosne i szantaże Wilsona raczej zanadto bym się nie wgłębiał, bo to jest, sama przyznasz, dość delikatny materia, o której zazwyczaj niewiele lub prawie wcale nic nie wiemy. Lusitania zatonęła od JEDNEJ tylko torpedy odpalonej z pokładu łodzi podwodnej U20, dowodzonej przez Walthera Schwiegera. Ponad wszelką watpliwość wydaje się, że główną przyczyną jej zatonięcia w ciągu zaledwie 18 minut była potężna eksplozja amunicji przewożonej na pokładzie. Było to, jak ktoś skrupulatnie policzył: 5468 skrzyń z amunicją, 4200 skrzyń z nabojami metalowymi, 18 skrzyń zapalników i 1250 skrzyń czarnego prochu, załadowanych w porcie w Nowym Yorku. Lusitania była oficjalnie statkiem pasażerskim linii Cunard, a de facto wojennym. Niemcy wtedy walczyły o przerwanie angielskiej blokady morskiej, która oznaczała głód i śmierć dla wielu setek tysięcy cywili. Anglicy dopięli swego nieco później. Z chwilą oficjalnego zakończenia I WŚ zarządzono wstrzymanie jakiejkolwiek znaczącej pomocy żywnościowej dla głodującej ludności niemieckiej. Wynik tej blokady: około 10 milionów cywili poszło do piachu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
w.red, 2011.05.02 o 21:46
Nie wiem kogo amerykańce utłukli (bo czy to mityczny "Bin Laden" nie za bardzo im wierzę, tak jak w przypadku WTC i przypisywania mu "autorstwa"). Dla mnie jest to pokaz hipokryzji społeczeństw i rządów "rozwiniętych demokracji" napawającej się w orgiastycznej ekstazie z powodu śmierci człowieka. Pusty śmiech ogarnia gdy słyszy się odniesienia do Boga w ustach tych samych ludzi piejących peany z tryumfu zła i bandytyzmu (bo tym była w istocie ta "operacja"). Skoro ludzie popierają "likwidację" człowieka mającego być zagrożeniem dla "systemu" w ten sposób to równie dobrze sami mogą zostać wyeliminowani w taki sam sposób bez certolenia się z sądami.
Słusznie Mufti zauważasz, że prace nad wprowadzeniem NWO nabrały tempa. Bo już dziś widać wyraźnie że nikt nie zamierza się ze społeczeństwami liczyć. Działanie jest proste jak drut. Robią to co chcą zrobić bez zawracania sobie głowy "opinią publiczną" i jakimiś "prawami" dla maluczkich. A przy całym medialnym zgiełku "top newsów" umykają wprowadzane tylnymi drzwiami "przepisy" i działania na rzecz totalnej kontroli nad ludźmi.
A to tworzenie "baz danych" w najrozmaitszych konfiguracjach dla celów "administracji", a to nie zawsze zgodne z literą prawa pozyskiwanie "danych wrażliwych" od ludzi (choć niby "lege arits", ale w gruncie rzeczy "jure kaduko"). Uważny obserwator mógłby sypać przykładami jak z rękawa na temat infiltracji i "legalizacji" totalnej inwigilacji ludzi.
Mnie ostatnio o uśmiech przyprawiła spotkana w necie drobna notka o "monitorowaniu lasów" przez odpowiednie "służby" (ponoć by zapobiec ich zaśmiecaniu). Tyle że był to uśmiech ironii i goryczy ( Zenek już chyba może pożegnać się o kontynuowaniu "leśnych tradycji"). I tak powoli dzień po dniu odbiera się i odbierać się będzie każdą formę niezależności nie kontrolowanej przez "system".

pozdrawiam :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.02 o 23:06
W.red. Witaj
Ja tylko piszę, aby brać z nich przykład. Oni mówią, że zamordowali BinLadena. Który to już raz, to mało istotne. A jeśli nawet, to niestety, "BinLadeny" prawdziwe zostały. Ilu "BinLadenów" mamy w Polsce, Ilu ich mamy w świecie. Widzimy, że likwidowanie, mordowanie ludzi przez tych BinLadenów jest bandytyzmem. Im już nie są potrzebne nawet pozorowane sprawy sądowe. Kto wydaje takie wyroki zbójeckie bez sądów w skali światowej. Czy nie jest obowiązkiem normalnych, prostych ludzi świata eliminacja ich sposobami prawdziwych "BinLadenów". "Nasz jeden BinLaden" za wymordowanie górników został właśnie uniewinniony. Nasz drugi "BinLaden" nie doczeka wyroku o czym pisałem dawno. A resztę "BinLadenów" proszę sobie samemu wypisać na kartce. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
w.red, 2011.05.02 o 23:40
Witaj Zenku

Może już też to czytałeś, ale jeśli nie to zajrzyj bo w każdej takiej informacji
zawsze znajdzie się okruch prawdy. Tylko kto dziś jeszcze chce czytać ze
zrozumieniem ?

+fakty.interia.pl

+biznes.interia.pl

Ech... szkoda gadać :(

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.02 o 23:51
W.red.
To tylko potwierdza potrzebę zrobienia porządku o którym piszę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść   
Centuria, 2011.05.04 o 08:44
Pamiętam dokładnie, co czułam po 11 września. Myślałam, że byłoby to bardzo głupie ze strony Arabów, bo wiedzieli, że będzie kontr-atak ze strony Amerykanów.

Jednocześnie na wiele pytań nigdy nie znalazłam odpowiedzi. Ot, np paszport głównego porywacza znaleziono kilka ulic of WTC. Możliwe, ale jakie jest prawdopodobienstwo, że z plonącego samolotu ocalał jeden jedyny paszport i to właśnie jego? Potem pojawił sie i szybko zniknął reportaż o izraelskich szpiegach schwytanych mniej więcej w tym samy czasie w Nowym Yorku. Szybko ich zdeportowano i sprawa umilkła. Podobnie jak cieszący sie i tańczący na dachu ciężarówki Izraelczycy. Znowu deportacja i cisza. Kolejna sprawa to relacja Netanyahu, który na pytanie, co myśli o ataku, wykrzyknął z entucjazmem "To bardzo dobrze!" PO chwili zorientował sie i zaczął mącić. Poprawił, że Amerykanie mogliby zruzumieć, gdyby za każdego żyda, który zginąl w Izraelu, zginęlo 40 Amerykanów. Kiedy zorientował sie, co mówi, zacząl platać o proporcjach w stosunku do populacji.
Właściciel WTC, niejaki Silverstein, sprzedał budynki dosłownie na kilka dni przed 9/11. Możliwe? Tak. Podejrzane? Na pewno.
Poza tym, tuż przed 9/11 były bardzo podejrzane transakcje na giełdzie. Pewna grupa zarobiła kupę pieniedzy.

I tak dalej i tym podobne.
Jest wiele, rzeczy, których nie rozumiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.04 o 13:11
Centuria.
A ja widzę wprost przeciwnie. Z Tobą można pogadać, bo wszystko dobrze rozumiesz. Reszta ględzenia to pasza dla brojlerów. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść   
Centuria, 2011.05.05 o 00:00
Dzięki, ale chyba nie istnieje ktoś, kto rozumie wszystko. Mam calą masę pytań odnośnie WTC, Bin Ladena i innych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.05 o 07:36
Centuria.
Dlatego piszę, że wiesz, bo stawiasz pytania i nie zgadzasz się z paszarnią. Gorzej z tymi co wszystko wiedzą bo słyszeli w telewizji. A to już chyba najwybitniejsi mówili, wiem, że nic nie wiem. :-)))Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść   
Centuria, 2011.05.02 o 22:23
Ok, wszelki teorie konspiracyjne zjadam z odrobiną soli, a jednak tutaj sama mam jakieś takie uczucie, że coś nie tak. Podawano różne informacje, wg jednej, że zabito go tydzień temu, ale czekano na wyniki DNA z podaniem oficjalnej informacji. Podawano, że zabito go predatorem, potem, - strzałem w głowe. Moge to sobie jednak wytłumaczyc, że "gadajace głowy" w tv nie wiedziały, ale fantazjowały.

Osobiście myślę, że Bin Laden nie żyje od lat, może nawet faktycznie od 1998 roku (kiedyś sie zetknęłam z taką opinia) .
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria 
w.red, 2011.05.02 o 23:33
Dla mnie to jest byt tylko i wyłącznie medialny. Coś w rodzaju gruppen fuhrera Wolfa ze "Stawki wiekszej niż życie", któremu przypisywano wszelkie zbrodnie.
A stworzonego tylko na zapotrzebowanie na "czarnego luda" by ludzi wziąźć skutecznie "za twarz".

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria   
Centuria, 2011.05.03 o 02:25
W tv nie mówią o niczym innym, a mnie robi się niedobrze.

Mówi się sporo o tym, że cały ten cyrk jest po to, aby umożliwić Obamie następna kadencję. Na to jednak jest za wcześnie, bo ogólnie mówi się, że wyborcy mają krótką pamięc. Chyba, że wydarzy sie coś innego....Skóra mi cierpnie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Centuria 
w.red, 2011.05.03 o 11:34
I chyba nie bez powodu :(
Bo nie rokuje to najlepiej dla nas wszystkich.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Hanys, 2011.05.03 o 00:51
Nie żyje najprawdopodobniej od połowy grudnia 2001 roku. Wierz mi na słowo. Rok 1998 jako data jego śmierci nie wchodzi w rachubę, ponieważ zachowały się relacje prasowe i zdjęcia z 2001 roku z jego pobytu w szpitalu w Pakistanie, gdy odwiedzali go tam agenci CIA bardzo zatroskani o stan jego zdrowia. On był już wtedy bardzo chory na płuca i robił regularnie dializy nerek, więc trudno sobie wyobrazić, by przez dziesięć lat, do tej pory, ukrywał się w jaskiniach górskich w Afganistanie, ciągnąc tam za sobą wózek ze sprzętem do dializy nerek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Osama zrobił swoje, Osama może odejść 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.05.03 o 21:32
próbowałem coś dodać na nE - ale nie mogę komentować.
Czyżby cenzura?
(Pożarłem się z niejakim carcajou)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑