słowa kluczowe: Izrael, Japonia, Kanada, Moskwa, Polska, Smoleńsk, doktor, magister, żyrandolowy. tłumacze..
Polska2011.04.11 23:28

Ach zostac takim magistrem, doktorem.

 

Moher to zawsze półgłówek.

 
Proszę powiedzcie mi, co dzisiaj trzeba ukonczyć, aby został 100% durniem na stanowisku. Nie, ja stanowiska nie chcę, bo bym się spalił ze wstydu.
 
Cholera miałem juz dzisiaj nic nie pisać. Czytałem za komuny, może w czasie pierestrojki. W Kanadzie o ile pamietam zezwolenie na budowę domu trwa chyba godzinę. w Polsce turyści swiatowi proponuja ci błyskawicę dwuletnią.
W Japonii czytałem, że budują fabrykę ze wszystkim pod klucz w ciągu roku. Po pięciu rozwalają bo stara technologia, stawiają nową.
U nas turyści swiatowi projektują firmę pięć lat. Po pieciu latach przejść partyjnych, projektant nie poznaje własnego projektu. Budowa, jeśli już to 10 - 20- 50 lat.
A z humoru i satyry z najbardziej rajskiego narodu, czytałem takie wieści. Jak Boga Kocham, tym co nie wierzą.
Kołchożnica jako jakiś tam gieroj raboty, opieliła pięć ha. buraków cukrowych w ciągu zmiany.
Pomijam fakt, kto tak u nich widział pięć ha buraków.
Dzisiaj czytam , że był zamach w metrze Białoruskim w Mińsku.
Kto temu tyranowi upadającemu pobudował i kiedy metro, przecież tam żydów u koryta nie ma. Cud.
Zobaczcie w google, Łukaszenko wybudował na krzyż przez Mińsk, a te głąby w Polsce tylko jedną kreskę.
Czytam następny głąb mówi, że tablice musieli napisac w Smoleńsku i po Rosyjsku bo Rosjanie nie rozumielu co jest napisane po Polsku.
Jak piszę zawsze te durnie nawet kłamać nie potrafią.
Bo wynika z tego, że nikogo w Rosji nie ma co by przetłumaczył Polską tablicę i powiesił obok w języku Rosyjskim.
Znali tylko kilka słów Polskich i napisali, co potrafili, idiotyzm do spodu.
Widzę, że już cały świat jest zalany tymi durniami "rządzącymi".
Może cos sie zmieni, bo jak żyrandolowego witają prezydenci Izraelscy osadzeni w Moskwie, to widocznie ten sam wysoki poziom złapali.
To chyba ja jestem idiotą i tego wszystkiego nie rozumię. Co to znaczy byc magistrem, doktorem i innym durniem który mówi że dwóch chłopów to małżeństwo. 
 
Może państwo widzicie inaczej. 

3652 odsłony średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem.   
Były bloger, 2011.04.11 o 23:46
Mój daleki krewny w 1944 roku zaciągnął się jako bodaj 15-latek do Berlinga. Lubił wojsko, chciał, uciekł - to i się stało. Nikt nie wie jakim cudem przeżył, ale przeżył i wiele razy różne ucieszności opowiadał. Teraz bedzie o tej tablicy, co to ponoć ruskie nie mogli jej odczytac i pojąć. To numer stary jak świat, właśnie frontowy. Otóż te dzielne wojaki jechały w kierunku na Berlin ( z przerwami i zbaczaniem z trasy) częściowo na amerykańskich samochodach ciężarowych marki James. Któryś zapytał swojego oficera politycznego o co tu chodzi, czemu to nie ich alfabetem i nie w ich języku. A ten spokojnie mu wytłumaczył, ze na maskach tych aut stoi "Bij Giermańca". Oczywiście po germansku - by adresat zrozumiał, że właśnie nadeszła nań czarna godzina.

No dobra, odległa paralela. O zezwoleniach na budowę: musi być mętnie i powoli, bo ma być drogo. Każdy chce zarobić. Administracja, projektanci, królik i jego kumple, każdy. No to jak można pozwolić na to, by kasa wymknęła się z rąk? A propos inżynierów budowlanych, z którymi mam mocno na pieńku (to chodzi głównie o ich rzekome samorządy): jest taka organizacja, która jedną stroną gęby pyszczy, że ma być wolny rynek i oni beda tego wolnego rynku bronić jak sowiecki sołdat ogórca na rano. A drugą stroną gęby dodają, ze wolny rynek wolnym rynkiem, ale taki na przykład projektant budowlany ma zarobić w tym roku nie mniej, jak ponad 18 złotych za godzinę. No to co jest wolne? Ich zwoje mózgowe od pofałdowań? A przecież Hanry Ford senior był z oferta kolorystyczną Forda model T pierwszy - każdy byle tylko czarny.
Pzdr.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.11 o 23:57
Marek.
Mnie wystarczy jak napisałes nazwisko głąba który byl/jest szefem korporacji budowlanej. Ten od "dyplomaci" dziennikarzyna na zawołanie!!!Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem.   
Były bloger, 2011.04.12 o 00:48
Młody, żywy chłopak, który nie dotarł do Powstania, a rwał się do broni jak narkoman, nie wiem jak w tym wojennym zamęcie sfałszował datę urodzenia, ale sfałszował. Czy i jakie przeszedł przeszkolenie? Pewnie żadne, brakowało żywego mięsa. Ruscy nie poszli z Warszawy bezpośrednio na Berlin, skręcili na północ, na Wał Pomorski. Czy dlatego, że najkrótszą droge do Berlina zasłaniało coś, co dzisiaj nosi miano Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego? Nie mnie przesądzać, nie jestem historykiem - ale pewnie jest coś w stwierdzeniu, ze na północy było umocnienia drewniano-ziemne, a pod Kaławą i Międzyrzeczem stalowo-betonowe. A może nie chciano na północy i w Prusach zostawiać dużych i czynnych bojowo jednostek niemieckich? Pewnie jest pośród nas ktoś, kto te kwestie potrafi lepiej ode mnie wyjaśnić. W każdym razie opowieści o forsowaniu umocnień nadmorskich były wstrząsające. Dzisiaj wiemy o tym wszystkim więcej. Kiedy przed wieloma laty ja słuchałem o CKM-ach ustawionych nie przed, ale za atakującymi oddziałami ruskimi - to był to szok. Po długim czasie obejrzałem wstepny fragment filmu chyba niemiecko-amerykańskiego "Wróg u bram", rzecz dotyczyła Stalingradu i pojedynku dwóch snajperów - wtedy przypomniały mi się tamte właśnie opowieści. Bo było jak w nich! Długo by o tym opowiadać - ale po pierwsze to nie ja jestem tym człowiekiem, nie wiem nawet czy on jeszcze zyje. Dalej nie wszystko pamietam, umysl ludzki płata właścicielom figle, nakłada na siebie rzeczy widziane, słyszane od kogoś postronnego, na filmach, czy wręcz wyobrazone - nie chce tutaj opowiadać niczego błednie.
Pzdr.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 00:04
Marek.
Mozesz cos opowiedzieć o tym z Berlina/ga. Chodzi mi o opowieści kuzyna czy znajomego. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.11 o 23:53
Pewnie to nie ładnie, ale moim zdaniem. Aby zostac takim nikim trzeba miec odpowiednie korzenie. Trzeba mieć, pochodzic z "zasłużonego" rodu. Dla takiego uczelnia to pestka, tam są swoi dla swoich profesorowie. Znamy z opowieści - dzwoni partyjniak do rektora. Na którym roku jestem tow. rektorze?
Na drugim. Oj widze, że praca wam nie odpowiada. Na piątym, moze byc? No już lepiej. Starajcie się, starajcie. A bachory NKWDzistów to nawet mówili, że magistry są, a rektor nic o tym nie wiedział. Choc małżonka słyszała jak dostawał. A on biedny za pracą nawet nie miał czasu zadzwonic aby ustalic tego magistra. Zobaczcie dzisiaj na starych komuchów, same doktory, a że matur nie mają, kogo to obchodzi. Ławęsa po podstawówce jest doktorem. To unikat na skale swiatową. Ani jednaj książki nie przeczytał, a ile napisał. Koniec świata już blisko, jeszcze jedna elektrowniaq pier...e wybudowana przez tych złodzieji i po ptokach. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem.   
Centuria, 2011.04.12 o 07:24
Tak odnośnie tych zezwoleń na budowy, to przypomniała mi się pewna historyjka, jak to Bóg dał Noe 6 miesięcy na wybudowanie arki, bo postanowił zniszczyć świat, aby ten powstał od nowa.

Biedak Noe się nie wyrobił, bo najpierw boskie plany były niezgodne z wymogami. Potem zaprotestowali sąsiedzi, bo postawienie arki było niezgodne z przepisami lokalnymi. Noe nie mógł kupić wystarczającej ilości drzewa, bo były limity ze wzgledu na ochronę środowiska żyjącej w lesie sowy nakrapianej. Jak wreszcie zdobył drzewo, to zabroniono mu wzięcia na arkę pary sów, bo byly pod ochroną i nie wolno ich było łapać. Wreszcie musiał przebrnąć przez różne Agencje Ochrony Zwierząt i Ochrony Środowiska. Kiedy w końcu udało mu się pojmać pare zwierząt, to został podany do sądu przez Obrońców ich praw. Okazało się też, że zatrudnił za mało mniejszości narodowych przy budowie. Wreszcie Urząd podatkowy oskarżyl go o próbę wywiezienia posiadanej własności w celu uniknięcia podatków.

Kończy sie na tym, że Bóg stwierdza, ze rząd już dostatecznie nie zniszczył świat i nie potrzeba potopu.

Nie wiem, jak to wyglada w Kanadzie, ale wydaje mi się, że ta godzina to mocno przesadzona.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 07:56
Centuria. Witaj
O tym Noe to pierwszy raz czytam. Bardzo dobry kawałek. A o Kanadzie. Zapewne możesz gdzieś, coś wyszperać na ten temat. Jak jest naprawdę, ja nie wiem. Specjalnie napisałem kiedy to czytałem. A więc to wszystko mogą byc bajki, po za Polską rzeczywistością. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem.   
Centuria, 2011.04.12 o 21:59
Kanada jest jeszcze chyba nieco normalniejsza od Stanów, bo kraj mniejszy, to i idiotów proporcjonalnie mniej. Biurokracja tam też rozwinięta. Bardzo lubiłam te przypowieść o Noe, bo mimo, że śmieszna, jest jak najbardziej prawdziwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 22:12
Centuria. To u nas chyba jest klonownia, same durnie na stanowiskach. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem.   
Centuria, 2011.04.13 o 06:27
Ja kiedyś napisałam, z niejednego pieca chleb jadłam i nieco sobie poobserwowałam. Nie mieści mi się w głowie, ze milionowych narodach, najczęściej do władzy dochodzą durnie i nikczemnicy. Może dlatego, że ci mądrzy nie chcą się pchać do władzy. Czasem mam wrażenie, że idioci sobie kpią z nas, w miarę normalnych ludzi.

Jeszcze pamiętam, jak kiedyś ministrem edukacji w kanadyjskim Ontario został facet, który rzucił szkolę średnia w 11 klasie i zalożył firmę wywożenia śmieci. Społeczenstwu wytłumaczono, ze poziom szkól był dla za niski, więc się w nich nudził. Ten facet decydował o całym szkolnictwie, z uniwersytetami włącznie. Nazywał się Snobelen. No, ale przecież i w Polsce mieliśmy pewne tradycje z promowaniem nieuków, prawda?

Im dłużej żyję na Zachodzie, tym częściej dochodzę do wniosku, ze wcale nie da się uciec od komuny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.13 o 08:51
Centuria. Myśle, że masz prawidłowe obserwacje. Komuna to światowcy, tylko na Wschodzie zrobili poligon doswiadczalny w najgorszym wydaniu.
Widzisz, to ja ich prawidłowo nazywam, szambonurki. Tylko ci nie wywoża śmieci tylko żyją i rozwijają się w tym środowisku. A ile klas ukonczył to mało istotne, nazwisko ma "dobre". "Nasze ministry" przywiezione na czołgach to nawet podstawówek nie mieli, a dzisiaj są samymi doktorami. Taki nie musial się uczyć, bo partia da każdemu w/g potrzeb. No i dawała. Nie pamiętam w którym roku wprowadzili dla nich - DUPA /Dyplomowany Urzędnik Państwowej Administracji/ Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.04.12 o 08:09
Zenku
Chyba Musisz sobie zrobić przerwę:
Napisaleś - "ja stanowiska nie chcę, bo bym się spalił ze wstydu."

A z tekstu jednoznacznie wynika, ze stoisz na stanowisku (że nie chcesz stanowiska).
To jacię nie rozumiem;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 08:23
Krzysztow.
No widzisz, to są zawiłości chłopskiego rozumowania. Taki skrót myślowy. W tym towarzystwie nie chciał bym stanowiska, bo to są marionetki. I na takim stanowisku stoję, czyli mam takie zdanie. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.04.12 o 08:38
Teraz to mi podpadłeś; nie chccesz stanowiska w tym towarzystwie?
Znaczy w naszym? Gardzisz?

(W tym miejscu zwykle następuje rzeczowa wymiana argumentów, gdzie najbliższe środki lokomocji pozbawione zostają oparć - znaczy kłonic.)

W dalszej części pojawia się ksiądz z kropidłem i uspokaja sytuację.
A miód polewany na rany urażonej godności łagodzi ból.
Scena - "kochamy się".

;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 08:50
Krzysztow.
Oczywiście że nie o naszym towarzystwie mówie tylko o tym na zdjęciu.
Wykurowales sie już i czy wszystko rośnie w ogrodzie. Ja wczoraj zasiałem troche faceli i gorczycy dla pciółek. Ciekawy jestem jaki będzie ten rok. Pszczółki już dawno latają a nic dla nich nie ma na tym Bożym swiecie. Trochę gdzieś znajdują pyłku. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem.   
Mik, 2011.04.12 o 09:06
Zeniu
Co myslisz o ludozerstwie?
U Lisa w programie zauwazylem jak Najsztub chcial pozrec
prof.Czeslawa Bieleckiego,tylko za to ze nie myslal tak jak on o Kaczynskim,ktorego zapewne wczesniej juz zjadl.
Slyszales moze cos o tych ludozercach,tylko nie pisz ze to Zydzi,bo tacy z tego srodowiska,to tylko zwracaja uwage,no imoze sie troche denerwuja jak MAGISTER Najsztub.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 09:44
Mik.
Myślę, że ludożerstwo jest cały czas aktualne. Kiedyś ludozercy zjadali człowieka z głodu, jako pozywienie. Dzisiaj żrą z wielką przyjemnością, satysfakcją. W telewizji żydowskiej zainstalowanej dla Polaków wyżerka Polakami jest zjawiskiem ciągłym, miłym, przyjemnym. Cieszą się ci ludożercy jak by im kto w kieszeń narobił.
A tutaj cytat
Re: Jerzy.
Jerzy Ulicki-Rek, 2011.04.11 o 15:47
"Pewny Najsztub w Talmudzie kąpiąc się po uszy,
Cierpiąc, że go pchła gryzła; w końcu się obruszy:
Dalej czatować, złowił. Siedzi przyciśnięta,
Kręci się, wyciągając główkę i nożęta:
"Daruj, Najsztub, mądremu nie godzi się gniewać:
Potomkowi Lewitów możnaż krew przelewać?
"Krew za krew!" wrzasnął Najsztub,Belijala płodzie!
Filistynko, na cudzej wytuczona szkodzie!
Mrówki snują szpichlerze; pracowite roje
Znoszą miody i woski, a trucień napoje:
Ty się jedna śród ludzi z liwarem uwijasz,
Pijaczko tym szkodliwsza, iż cudze wypijasz
Zakończył i surowo:"cap" więźnia za szyje ,
Pchła konając pisnęła: A czym Najsztub żyje ?


Pozwolilem sobie dopasowac wiersz Adama Mickiewicza o rabinie do dzisiajszej rzeczywistosci.Mam nadzieje ,ze wieszcz mi to wybaczy."

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.04.12 o 09:42
Wykurować/ To chyba nie teraz.
Wczoraj jeździlem po Warszawie, a że zimno się zrobiło - to i podziębiłem się znowu. Chyba przejdzie dopiero w czerwcu. Nawet cytryńcówka nie pomaga. Trzeba czosnku!

Co do wiosny. Jest w normie, a powiedziałbym, że jeśli utrzyma się obecny układ pogodowy - to może być bardzo wczesna. Z tym, że można się liczyć z dłuższym przechłodzeniem majowym - z deszczową zimną pogodą.
Większość roślin dobrze przetrwała zimę - i właśnie rozpoczyna wegetację. Padła tylko juka - to lutowe mrozy przy braku śniegu. Kończą kwitnąć wczesnowiosenne. Oczar - kwiaty zanikły z dnia na dzień.
Oby nie przyszły większe przymrozki pod koniec kwietnia.

PS. Ptaszki się na potęgę p....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 09:54
Krzysztow.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale to podobno nowa jakaś grypa bezgorączkowa. Kaszel wykurowałem za dobę a z nosa fontanna juz trzy tygodnie. Zapewne i moja wina, bo do medyków nie chodziłem, a i z wyleżeniem kiepsko.
Widzę, że ptaszki zakochane. Wczoraj jeden miał zderzenie z szybą, aż go zamroczyło. Troche go popoiłem wodą, postawiłem na letnim stole pod oknem i za pół godziny poleciał. Można powiedzieć ten wariat zakochany miał szczęście. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 10:05
Krzysztow. Wszyscy
Na polepszenie humoru z rana zobacz ten film. Miałem go zapamiętanego i wlazł mi dzisiaj na oczy.
+niepoprawni.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem.   
Mik, 2011.04.12 o 10:23
Zeniu
Mam do Ciebie pytanko,ale o tym pozniej.
Co do humoru to tez sie poprzekrecalo i tak,kabareciarze sa smutni,politycy robia kabarety,my zamiast, zyc staramy sie posklejac polityke.Co z tego wszystkiego wyniknie,jakie dziecko sie urodzi,kto to wie,ale oby nie jakas krzyzowka,bo te sa najbardziej jadowite.
PS.Kiedys znalem podobnego usposobienia Zenka z Siedlec.
Przypominasz mi Go w kazdym calu,a moze to ON to Ty?
Wiem ze sie przeniosles i stad to pytanie.Czesto balowalismy w Hetmanie za dobrych czasow PRLu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 10:39
Mik.
Wiem gdzie był Hetman, ale byłem tam ze dwa razy. Trudno to nazwac balowaniem. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem.   
Mik, 2011.04.12 o 10:53
Wiec przepraszam za swoja supozycje.
Ja tam prawie mieszkalem,oj to byly czasy,gdzie wode zamawialo sie bez opamietania,a miejsce bylo zarezerwowane zawsze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Piotr Świtecki, 2011.04.12 o 11:04
A propos "wody", może zacząłby Pan pisać używając polskich znaków? :-) W końcu mamy drugie dziesięciolecie XXI wieku i chyba nie ma komputera/systemu, który by tego nie umożliwiał. Napiszę do Pana prywatną wiadomość w tej sprawie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.12 o 10:57
Mik.
Nie ma za co. Człowiek był młody to też balował. Kilka pierwszych lat pracy spędziłem w Warszawie. Potem rodzinne strony. Tak zostało do dzisiaj. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ach zostac takim magistrem, doktorem. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.14 o 21:55
+www.bibula.com

KOMENTARZ BIBUŁY: Gwałty, molestowania seksualne, skandale finansowe, korupcja, pranie brudnych pieniędzy, mafia narkotykowa, handel ludzkimi organami – oto prawdziwe oblicze rządu Izraela. Taki twór należy izolować na arenie międzynarodowej, a nie “zacieśniać stosunki” z nim, jak to mawiają i czynią polscy politycy, w tym z opcji PiS-owskiej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑