słowa kluczowe: Izrael, Polska, emigracja, obywatelstwo.
Linki, cytaty, nowiny2011.04.09 10:07

A jednak się "kręci" ? ;)

(poleca )
 
"..W ciągu ubiegłego roku Polsce przybyło ponad 2,5 tys. obywateli - w Izraelu. Izraelczycy coraz częściej starają się o polskie paszporty, ponieważ to drugie obywatelstwo otwiera im drogę do Europy.."

 
Powinno mnie to cieszyć ? Dziwne, jakoś mnie to nie buduje. A już taka argumentacja :"..Dzieci emigrantów z Polski mogą je uzyskiwać automatycznie, jeśli tylko ich rodzice są lub byli obywatelami polskimi..." otwiera mi "nóż w kieszeni".
Bo skoro tak, to duża część naszych rodaków zza wschodniej granicy nie powinna mieć najmniejszych z tym problemów. A z tego co mi wiadomo, ma.
Ktoś tu więc kogoś robi "na szaro". 

2062 odsłony średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: A jednak się "kręci" ? ;) 
Paweł Tonderski, 2011.04.09 o 11:04
Tylko 2,5 tysiąca, myślałem, że ta liczba jest o wiele większa, co otworzę telewizję, pójdę do teatru, otworzę jakąś gazetę, to sami żydzi? U nas w Polsce jest jedna różnica z innymi krajami na świecie, żydzi po przyjeździe do Polski szybko sobie obcinają pejsy i szybko ze swoich głów zdejmują mycki, być może z tego powodu, żeby wtopić się w tłum, a być może z tego powodu, że Polacy to "antysemici", którzy wiedząc o tym, że to żydzi nie wybraliby ich nigdy do polskiego rządu, nie kupiliby ich gazet, nie poszliby na przedstawienie do teatru albo na film do kina wiedząc o tym, że 90% aktorów i polityków w Polsce to żydzi...Przejaskrawiam, tak, ale coś w tym jest...

Najlepsze są programy w TVN u Mellera, "śniadanie u mistrza", czy jakoś tak, siedzi sześć osób w tym sześciu żydów i rozmawiają o Polakach, o ich wadach, o ich przewinieniach, o ich kulturze, o ich religii i wierze, nauczają nas jak mamy żyć, krytykują nas...A Polacy to łykają jak stary gąsior kluski...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A jednak się "kręci" ? ;) 
w.red, 2011.04.09 o 11:38
Podziwiam Pawle Twoją wiarę w "słowo pisane". Ja już od dawna tę wiarę utraciłem.
Jeżeli piszą o dwu i pół tysięcznej wielkości, to najprędzej komuś "umknęło" jedno zero. Przy czym napisano tu o "obywatelach państwa Izrael". A gdzie baranki tejże nacji z pozostałych krajów ? Nie przypuszczam że jakikolwiek ich rodak żyjący w innym państwie dałby się wyprzedzić w sytuacji kiedy obywatelstwo związane jest z jakimkolwiek zyskiem. A jak wszystkim wiadomo dobra wszelakiego u nas dostatek i czeka ono na powrót swych "właścicieli".O innych prawach wynikających z posiadania obywatelstwa nie wspominam, choć "przyszłościowo" myśląc też nie są bez znaczenia.
A Polacy..cóż. Niestety do bojkotu o jakim piszesz nie są już mentalnie zdolni (a przynajmniej większość z nich). Bo dla jednego grosza oszczędności dziś gotowi są poświęcić złotówkę jutro.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A jednak się "kręci" ? ;) 
Adam39, 2011.04.09 o 13:44
w.red, to już trwa od wielu lat. Od chwili całkowitego przejęcia władzy po "okrągłym stole" przez różne frakcje żydowskie. Większość przyjeżdżała nawet z bronią, na którą z miejsca otrzymywali zezwolenie. Niektórzy z nich zostali wybrani nawet na posłów do sejmu R.P.mimo że wcześniej Polskę i Polaków szkalowali.
A Polacy na wschodzie mają problemy z uzyskaniem wizy do Polski, nie mówiąc już o pobycie stałym. Nawet część rodowitych Polaków, która przyjechała na stałe, zmuszona była opuścić ojczyznę, ponieważ nie mieli pracy i zabrakło im środków do życia. Były prawdziwe tragedie całych rodzin, ponieważ z uwagi na brak dostatecznej pomocy ze strony władz, wrócili tam skąd przyjechali, mimo że przed wyjazdem do Polski pozbyli się całego mienia wypracowywanego latami. O tym zakłamane niepolskie mendia mainstream'owe milczą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A jednak się "kręci" ? ;) 
w.red, 2011.04.09 o 15:20
Stąd też w tym tonie zakończyłem sugerując innym zajrzenie do art. na onecie. I nie dlatego żebym przypuszczał że o tym nie wiedzą. Ale dlatego by zwrócić uwagę na skalę zjawiska i milczące "przyzwolenie" społeczeństwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A jednak się "kręci" ? ;) 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.09 o 15:32
W.red. Witaj.
Widze że sie wciąłem Ci z tematem. Nie czytałem tego wczesniej. Sorki. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
w.red, 2011.04.09 o 18:50
Bez znaczenia jest kto i w jaki sposób. Ważne że w ogóle.
My sami jesteśmy przy tym pozbawieni jakiegokolwiek znaczenia. Nie sumituj się ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.09 o 19:21
W.red.
Dzięki, jednak trochę przykro. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑