słowa kluczowe: Czerwony Krzyż, Dora, Mickiewicz, Odessa, Rok 1919, czerezwyczajka, tortury rozstrzeliwania bolszewickie, Żydzi, Żydówki.
Historia2011.02.13 18:03 22:40

Tortury bolszewickie w Odessie.

 

Krwawa Dora.

 
17 000 rozstrzelanych. - Maszyna do obcinania rąk i nóg.
- Krwawa Dora. - 10 000 Polaków w Odessie oczekuje powrotu do kraju. Czy pan prezydent z panami "historykami" postawią pomnik krwawej Dorze.
 
Warszawa 6 listopada.
W tych dniach powróciła do Warszawy polsko - amerykańska misya Czerwonego Krzyża, która wyruszywszy z Warszawy w dniu 24 sierpnia bezpośrednio via Galacz [Rumunia}, dotarła do Odessy, by skorzystac z chwili i uratować naszych rodaków.
Przewodniczący misyi p. Mickiewicz opowiada o strasznych okrucieństwach, jakich dopuszczali się w Odessie [jak zresztą wszędzie] zbrodniarze bolszewiccy.
Bolszewicy panowali w Odessie od 6 kwietnia do 23 sierpnia. W czasie pobytu ich rozstrzelano 17 000 ludzi [ zarejestrowano oficjalnie], w tej liczbie 72 proc. robotników i włościan.
Bolszewicka "czerezwyczajka" natychmiast po wkroczeniu do Odessy rozpoczęła stosować niesłychane w dziejach tortury.
W suterenach domu Lewaszczowa na placu Katarzyny ustawiono maszynę do obcinania rąk i nóg.
{Maszyna ta pozostała w Odessie i obecnie jest przechowywana]. Torturowano jeszcze w ten sposób, iż do ukropu pogrążano ręce lub nogi i następnie zdzierano skórę.
Największą bezwzględnością wyróżniała się żydówka - sadystka Dora , która własnoręcznie zabiła 1500 osób.
Nadmienić należy, iż członkowie "czerezwyczajki" zostali aresztowani przez wojska ochotnicze i rozstrzelani.
Misya zastała w Odessie około 10 000 Polaków, którzy powitali misyę jak zbawców.
Tysiące osób błagało o wywiezienie, niestety misya mogła tylko zadośćuczynić żądaniom dwustu osób wskutek braku transportu. Reszta nadal oczekuje z utęsknieniem chwili powrotu do kraju.
Wiadomośc tą podaję za - Ilustrowany Kurier Codzienny,
Kraków, sobota 8 listopada 1919 roku Nr 304.


Okrucieństwo bolszewickie w Kijowie
Lotnicy, którzy powrócili z Kijowa, przywieżli wstrząsające wiadomości o rządach "bolszewików", a zwłaszcza ich "czerezwyczajek" ["nadzwyczajne komisye do walki z kontrewolucyą"]. Podług tych wiadomości, padło ofiarą tych bestialskich "rządów" około 40 000 osób. W "czerezwyczajkach" pracuje 90 proc. Żydów.
"Rządy" te były tak okrutne, że nawet zezwierzęceni Chińczycy odmawiali posłuszenstwa w wykonywaniu rozkazów, przekraczających wszelką miarę dzikiego, krwiożerczego okrucieństwa. Zdarzało się często, że zamiast Chińczyków, wykonywała własnoręcznie wyroki, należąca do zarządu "czerezwyczajki" żydówka, znana pod przezwiskiem "Rojza", którą ujęto i rozstrzelano.
W dwa dni po wkroczeniu do Kijowa armii Denikina rozpoczął się straszny pogrom Żydów.
Wiadomość tą podaję za - Ilustrowany Kurier Codzienny Nr 260 środa 24 września 1919 roku.

Myślę, że te dwie notatki, dadzą państwu, wiele do myślenia. Myślę, że wielę wyjaśniają, potwierdzają.
Potwierdzają wszelkie dzisiejsze kłamstwa, oszustwa pseudohistoryków, pseudopisarzy i wszelkiej maści bajkopisarzy. Proszę przenieśc to wszystko na całość tamtych i nie tylko tamtych dni na całym obszarze.
Pozdrawiam państwa. 
 
Proszę o zabranie głosu. 

5480 odsłon średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Piotr Świtecki, 2011.02.13 o 19:14
Noo... Tego... To tylko potwierdza głęboko zakorzeniony, polski, zoologiczny antysemityzm, prawda? Kto to widział, tak brzydko pisać o Żydach i to w gazecie! Poza tym jak ktoś był komunistą, to już nie był Żydem - tak gdzieś czytałem, może nawet w Wyborczej. A w końcu kto ma lepiej wiedzieć o tych sprawach jak nie sami Żydzi i komuniści?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.13 o 19:41
Mufti.
Witaj. Miałem gości dlatego dopiero teraz pisze. Możemy tylko stwierdzić, że historii tej prawdziwej to znamy bardzo mało. Nasza historia została napisana prze tych bolszewickich bandytów. Po IIwś nic w tym względzie się nie zmieniło. Jak widzimy, komu ci oprawcy stawiają pomniki i obciążaja Polaków za wytłuczonych przez siebie żydów. Kilka lat temu wpadły mi te gazety w rece. Zrobiłem ksero z interesujących mnie tematów. Widzimy jaka jest prawda, widzimy tych sadystów, widzimy ile ich bylo, 90% a nie trzy czy pięć itd,itd,itd. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Piotr Świtecki, 2011.02.13 o 19:50
Zenon, z tym "widzimy jaka jest prawda" to się moim zdaniem trochę pospieszyłeś. Skąd mamy wiedzieć, że w tych gazetach więcej prawdy niż w GazWybie czy innym Der Dzienniku?
A przecież nawet bez złej woli każdy nieco inaczej widzi sytuację, plotki rozdymają się do nieprawdopodobnych rozmiarów, są różne zmyślenia, jedni widzą Maybacha ojca dyrektora, inni Matkę Boską na drzewie. A to na dodatek były czasy bardzo niespokojne, które pobudzają fantazję i upiory wyobraźni.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.13 o 20:02
Mufti.
Może ty nie widzisz, ja widzę. Żydzi mi to mówią prawie codziennie w książkach, prasie, telewizji, internecie.
Prosiłem, przeczytaj Kośińskiego "Malowany ptak" i Siedleckiej "Czarny ptasior". Tutaj zobaczysz fałsz Żyda Kosińskiego "maltretowanego z rodziną" przez chłopstwo.
I w "Czarnym ptasiorze" pani Siedleckiej zobaczysz [która dotarła do faktów} jak to chłopi obchodzili się z tym konkretnym żydostwem jak z jajkiem. A potem tate poszedł do UB , zapewne ....jak myślisz, bronić Polaków. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Piotr Świtecki, 2011.02.13 o 20:38
Tak, tylko że jeśli pan A mówi co innego niż pan B i wiemy, że pan B kłamie, to jeszcze nie znaczy, że pan A mówi prawdę. O to mi chodziło.

A cytaty z Kuriera - bardzo smakowite.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.13 o 21:28
Mufti.
:-))) To nie jest tak. Jeśli pan A mówi, to albo wierzymy, albo nie. W większości wierzymy, co ci mówi rodzic od małego, co ci mówi nauczyciel itd. I z taka wiedzą zostajesz do pewnego czasu. Natomiast tutaj nie widzę sprzeczności, bo nie ma czegoś takiego jak pan B. Be jest zerem i nie bierzemy tego pod uwagę. Chyba, że masz na myśli działania matematyczne, to zero jest jak najbardziej istotne. Dla mnie np. nie ma najmniejszego znaczenia co powie; Kwaśniewski, Michnikt, Celiński, Komorowski, Rotfeld, Gross i setki im podobnych, takich samych.Zobacz najnowsza wiadomość niktów. Wszyscy nikci chwalą Życimskiego, czy słyszałeś aby ktoś z tych niktów wspomniał uczciwe, że Życimski jako ksiądz był błaznem pod pseudonimem TWu Filozof itd. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Piotr Świtecki, 2011.02.13 o 21:33
Oczywiście. Tylko widzisz ile takie "zero" kosztuje - podobno 65 miliardów dolarów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.13 o 21:45
Mufti.
Sam widzisz, że to same zera. Koszt jest umowny. Jak się zera umówiły, tyle zera zaakceptowały i tyle zera zerom wypłacą. A im się od Polski należy zero. Jeśli już to Polsce się należy te 65 razy z pięć , albo dziesięć.myślę, że to już Historycy i Matematycy Polscy mają dawno wyliczone.Pozdrawiam
Ps. To tak samo jak obecny "dług".
Polska, Polacy nie mają ani centa długu. Jeśli menel zero pożyczał kumplowi menelowi zero wirtualne pieniądze zero. To jest zero. Czy dałbyś menelowi tysiąc czy sto tysięcy i byś oczekiwał zwrotu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
w.red, 2011.02.13 o 18:47
Zeniu, bój się Boga! Toż oni gotowi przysłać oddziały "delta", albo i inne których tam zatrzęsienie by zlikwidować "materiały źródłowe" i zdelejtować tak je jak i wszelkie ślady po nich. Nie nauczyłeś się jeszcze że jak mówią na białe że jest czarne to tak ma być ? ^^ Oj, niepoprawny ty, niepoprawny ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.13 o 19:51
W.red
Witaj. Takie są fakty. A u nich to wszystko bajkopisarstwo. To sie zgadza z tym co fachowcy piszą. Żydzi nie mają histori, oni mają bajki napisane, im pasujące i przedstawione to jako historia. A, że fakty są inne to jak oni mówia, tym gorzej dla faktów. Świadomy człowiek powinien olewac ich propaganę bajkową, o masakrach żydowskich. Mamy naoczny przykład z tych gazet. A z obecnych to oszustwa Kośinskiego "Malowany ptak", czy z obozów Auschwitz. Gdzie to zydów zginęło pięć milionów, potem cztery, potem dwa, a obecnie nie cały milion. Za parę lat to wszystko zsumuja i wyjdzie im , że jedenaście milionów ich zginęło w Auschwitz. Szkoda słów na to badziewie. Polacy są czyści jak łza. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.15 o 20:34
W.red.
Nu "tysz prawda"-
-W kwietniu 1917, z Berna w neutralnej Szwajcarii wyruszyło około 200 zawodowych, wyselekcjonowanych, doskonale wyszkolonych bolszewickich bandytów. Wśród nich byli:

Abramowicz Maja Zelikowna
Ajzenbund Meer Kiwowich
Armand Inessa Fedorowna
Goberman Michaił Wulfowich
Grebelska Fania
Kohn Elena Feliksowna
Konstantinowicz Anna Jewgienijewna
Krupska Nadieżda Konstantinowna
Lenin (Uljanow-Blank) Władimir Iljicz
Linde Jogan (Arnold Joganowicz)
Miringof Ilja Dawidowicz
Miringof Maria Efimowna
Mortoczkina Walentina Siergiejewna
Pejneson Semen Herszowicz
Rawicz Sara Naumowna
Radek (Sobelson) Karl Bernardowicz
Radomylska Złata Jewnowna
Radomylski-Zinowiew (Apfelbaum) Grigorij Jewsiejewicz
Radomylski Stefan Owsiejewicz
Riwkin Zalman (Berk Oserowicz)
Rozenblum Dawid Mordkowicz
Safarow (Wołdin) Georgij Iwanowicz
Skowno Abram Ancziłowicz
Slusarewa Nadieżda Michajłowna
Sokolnikow (Brilliant) Hirsh Jankielewicz
Suliaszwili Dawid Sokratowicz
Usiewicz Grigorij Aleksandrowicz
Haritonow Moisiej Motkowicz
Szakaja Michaił Grigoriewicz
Awdiejew Iwan Ananewicz (z żoną i synem)
Akselrod Towia Lejzerowicz (z żoną)
Aptekman Josif Wasiljewicz
Asiriani Sosipatr Samsonowicz
Astrow (Powes) Izaak Sergiejewicz
Baugidze Samuel Grigorjewicz
Bielenski
Belenski Zahar Dawidowicz (z żoną i dzieckiem)
Bogrowa Walentina Leonidowna
Bronsztejn Roza Abramowna
Wanadze Aleksandr Semenowicz
Wojkow (Wajner) Pinkus Łazarewicz
Heronimus Josif Borisowicz
Gerszten
Giszwaliner Petr Josifowicz
Gogiaszwili Polikarp Dawidowicz (z żoną i dzieckiem)
Gohblit Matwiej Josifowicz
Gudowicz
Dobrowicki Zahar Lwowicz
Doidze Salomon Jassewicz
Zhwif (Makar) Semen Moisiejewicz
Joffe Dawid Naumowicz (z żoną i dzieckiem)
Kogan Władimir Abramowicz
Kogan Izrail Jeremiewicz (z żoną i dzieckiem)
Kopelman
Kristi Michaił Petrowicz
Lebiediew (Poljanski) Pawieł Iwanowicz (z żoną i dzieckiem)
Lewina
Lewin Johim Dawidowicz
Lewitman Liba Berkowna
Łunaczarski (Balich-Mandelstam) Anatolij Wasiljewicz
Liudninska
Manewicz Abram Jewel Izrailewicz (z żoną)
Manuilski Dmitrij Zaharowicz
Martow (Cederbaum) Julij Osipowicz
Martynow (Pikker) Semen Julijewicz (z żoną i dzieckiem)
Mgeładze Własa Dżarismanowicz
Mowszowicz Moisiej Salomonowicz (z żoną i dzieckiem)
Muntjan Siergiej Fedorowicz (z żoną)
Nazarjew Michail Fedorowicz
Orzerowski Mark (z żoną i dzieckiem)
Orłow (Mender) Fedor Iwanowicz
Ostaszkinska Roza Hirsh-Arapowna
Pewzaja Wiktor Wasiljewicz
Psziborowski Stefan Władisławowicz
Plastinin Nikanor Fedorowicz (z żoną i dzieckiem)
Pozin Władimir Iwanowicz
Rabinowicz (Skenrer) Pilja Josifowna
Rajtman (z żoną i dzieckiem)
Rozenblum German Haskielewicz
Rohlin Mordechaj Wuhlfowicz
Ruzer Leonid Izaakowicz (z żoną)
Riazanow (Goldendah) Dawid Borisowicz
Sagredo Nikołaj Petrowicz (z żoną)
Sadokaja Josif Bezanowicz
Semkowski (Bronsztejn) Semen Julijewicz (z żoną)
Sokolinska Gitlja Łazarewna (z mężem)
Sokolnikowa (z dzieckiem)
Strojewa
Turkin Michaił Pawłowicz
Finkel Moisiej Adolfowicz
Haperija Konstantin Aleksiejewicz
Szejkman Aaron Lwowicz
Szifrin Natan Kalmanowicz
Erenburg Ilja Łazarewicz
Abramowicz (Rejn) Rafaił Abramowicz (z żoną i dwojgiem dzieci)
Alster Estera Izrailewna (z dzieckiem)
Barak
Boltin Lejzer Haimowicz
Wejnberg Markus Aaronowicz
Galperin
Diment Lejzer Naumowicz
Drankin Wuhlf Meerowicz (z żoną i dzieckiem)
Drejzensztok Anna Meerowna
Zanin Majrom Monaszewicz
Idelson Mark Linmanowicz
Joffe Pinkus Joselewicz
Klawir Lew Solomonowicz
Kantorski Samuel Dawidowicz
Lewit (Gellert) Ejdel Meerowna (z dzieckiem)
Lerner Dawid
Lipnin Juda Lwowicz
Liubinski Mieczisław (Abram) Osipowicz (z żoną i dzieckiem)
Luksemburg Moisiej Salomonowicz
Mahlin Tajwa-Zejlik Zelmanowicz
Meerowich Mowsza Gilelewicz
Nahimzon Meer Ickowicz
Pinlis Meer Bencianowicz
Rakow Moisiej Iljicz
Rozen Chaim Judowicz (z żoną)
Sweticki A.A.
Skeptor Jakob Lejbinowicz
Słobodski Walentin Osipowicz
Tuseniew Izaak Markowicz
Hefel Abram Jakubowicz
Cukiersztejn Salomon Srulewicz (z dwojgiem dzieci)
Szejnberg
Szejnis Iser Chaimowicz
Bezzemielny (Ustinow) Aleksiej Michajłowicz
Bielajewa (Ures) Maria Aleksandrowna (z dzieckiem)
Bobrow (Natanson) Mark Andriejewicz (z żoną)
Wesnsztejn Izrael Aaronowicz
Winogradowa Elizawieta Jewrowna
Gawronski Dimitrij Osipowicz
Dahlin Dawid Grigorjewicz (z żoną i dzieckiem)
Kljan Jewgienija Nikołajewna
Kliuszin Boris Izrailewicz (z żoną)
Lewinson Meer Abramowicz (z żoną i dzieckiem)
Łunkiewicz Zoja Pawłowna
Perel Rebekka
Proszjan Tron Perszowicz
Rosenberg Lew Josifowicz (z żoną i dwojgiem dzieci)
Uljanow Grigorij Karlowicz
Tendelewicz Leonid Abramowicz (z żoną i dwojgiem dzieci)
Frejfeld Lew Władimirowicz (z żoną i dzieckiem)
Bucewicz Aleksandr Stanisławowicz
Wjugin Jakob (z żoną i dziećmi)
Giterman Abram Moisiejewicz (z żoną i dzieckiem)
Goldsztejn Abram Borisowicz
Lipdic Olga (z dzieckiem)
Maksimow (Jastrzembski) Timofiej Fedorowicz
Miller Abram Lipowicz (z żoną i dwojgiem dzieci)
Riwkin Abram Jakubowicz
Rubinczik Efraim Abram Aaronowicz
Segałow Abram Wulfowiczh (z żoną)
Skutelski Josif Izaakowicz
Tojbiseman Wetia Izrailewna
Szmulewicz Ester Izaakowna
Justin Dawid
Goldblum Roza Mawrikiewna
Urban Ernst Iwanowicz (z żoną i dzieckiem)
Szuster Iwan Germanowicz
Kohn Feliks Jakubowicz
Łapinski (Lewinson) Meer Abramowicz
Szpakowski Jan Ignatij Aleksandrowicz
Wołownina Ałassa Owsiejewna
Kara
Dines Riwka Chaimowna
Rosenberg Lew Josifowicz
Martna Michaił Jurewicz
Awerbuch Szmul Lew Josifowicz
Bałabanowa Angelika Izaakowna
Braginski Monus Osipowicz
Goniondskij Josif Abramowicz
Zifeld Artur Rudolfowicz
Karadzaj Georgij Artemiewicz (z żoną)
Kimmel Jogan Wołdemarowicz
Makarowa Olga Michajłowna
Mararam Elja Ewelszewna
Mejsner Iwan (z żoną i dwojgiem dzieci)
Odojewski (Sewerow) Afanasij Semenowicz
Okudżawa Władimir Stepanowicz
Raszkowski Chaim Punkusowicz
Słobodski Salomon Mordkowicz
Sokołow Pawieł Jakubowicz
Stuczeski Pawieł Władimirowicz
Trojanowski Konstantin Michajłowicz
Szapiro Mark Leopoldowicz
Przyszłych władców Rosji przewieziono zaplombowanymi wagonami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.13 o 21:51
Mufti.
Jeśli zera budują pomnik zerom [ mordercom Polaków}, to czy te zera nie powinni pobudować pomnika dla Dory, Rojzy itd. Jeśli te zera budowały pomniki Leninowi, Stalinowi, pobudują i Hitlerowi. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tortury bolszewickie w Odessie. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.13 o 22:14
Mufti.
Specjalnie dla ciebie - +pl.wikipedia.org
Artykuł o tych zajściach z tej samej gazety przedstawię chyba w nowym artykule. To uwiarygadnia gazetę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑