słowa kluczowe: Polska, infowar, kontrwywiad, media, naziści, nieutralizacja, wojna informacyjna.
Linki, cytaty, nowiny2018.01.28 08:14

Operacja pk. Wunderwaffel

(poleca )
 
Zanim podjęto działania przeciwko Polsce, studiowano i utworzono „polski portret psychologiczny” – do którego dopasowano odpowiednie metody ofensywne. Inne dobiera się wobec społeczeństw uwarunkowanych skromniej emocjonalnie (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Skandynawia) a inne wobec Polski, gdzie konfrontacja i konflikt jest integralną częścią społecznego temperamentu.
 
„Istotnym utrudnieniem dla działań osłonowych w Polsce jest zbyt wysoki współczynnik reaktywności zarówno po stronie politycznej jak i medialnej. W ujęciu pawłowowskim, czas reakcji pomiędzy bodźcem zewnętrznym i reakcją wewnętrzną jest szczególnie niewielki. To bardzo niebezpieczne. Wytworzenie sprzężenia zwrotnego jest podstawą działań ofensywnych przeciwnika. Zanim podjęto działania przeciwko Polsce, studiowano i utworzono „polski portret psychologiczny” – do którego dopasowano odpowiednie metody ofensywne. Inne dobiera się wobec społeczeństw uwarunkowanych skromniej emocjonalnie (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Skandynawia) a inne wobec Polski, gdzie konfrontacja i konflikt jest integralną częścią społecznego temperamentu. Kulturowo, społecznie, historycznie – mamy uwarunkowany niski współczynnik samokontroli zbiorowej. Nadal zbyt łatwo nas rozprowadzać. Wykorzystuje się w tym wypadku stare sprawdzone psychologiczne mechanizmy warunkowania klasycznego oraz warunkowania instrumentalnego tylko na skalę makro. W takich sytuacjach wypadku lepiej nie odpowiadać nic – aby nie tworzyć sprzężenia zwrotnego.”

Incydent, którym się posłużono w prowokacji, zasługiwał co najwyżej na poziom medialnej reakcji w randze komendanta wojewódzkiego Policji oraz standardową reakcję prokuratury. Jednocześnie, kluczowe działania prowadzić powinien kontrwywiad. Warto odnotować, że przez prawie rok – kontrwywiad nie wiedział o tym, że szykowany jest taki montaż oraz nie zneutralizował tej operacji przed ujawnieniem, albo co gorsze – wiedział, ale nie zneutralizował.

Całość: +sztab.org 

2010 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑