słowa kluczowe: 2017, ONR, Polska, Winnicki, delegalizacja ONR, interpelacja, prawo.
Linki, cytaty, nowiny2018.01.01 17:53

Posłowie zapytują, czy rząd chce zdelegalizować ONR?

(poleca )
 
Posłowie Kukiz’15 Bartosz Józwiak oraz Tomasz Rzymkowski oraz poseł niezrzeszony, prezes Ruchu Narodowego – Robert Winnicki wystosowali interpelację w sprawie wypowiedzi podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdaleny Gawin o delegalizacji ONR.
 
– Wydaje mi się, że ten marsz jest absolutnym problemem. Nie wiem, jak doszło do rejestracji ONR, bo w zasadzie jest to sprzeczne z konstytucją. I na pewno będziemy musieli się temu przyjrzeć. To znaczy delegalizacja ONR w jakiejś perspektywie czasowej jest absolutnie niezbędna, potrzebna. Oni też powinni wziąć całkowitą odpowiedzialność za to, co się dzieje na ulicach Warszawy, ale też za tę swoją stałą, powtarzającą się taktykę, że używają ludzi jak tarczy – mówiła na początku grudnia na spotkaniu organizowanym przez społeczność żydowską min. Gawin.

Oto treść interpelacji:

Szanowny Panie Ministrze!

Według doniesień medialnych (m.in. portale: wPolityce.pl i DoRzeczy.pl) podczas seminarium pt. „Zjawisko antysemityzmu w Polsce: Diagnoza – Konsekwencje – Metody przeciwdziałania” zorganizowanego przez AJC Central Europe i Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego, pani Magdalena Gawin – podsekretarz stanu w kierowanym przez Pana ministerstwie, zabierając głos na temat tegorocznego Marszu Niepodległości stwierdziła konieczność delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego, cytuję: „Wydaje mi się, że ten marsz jest absolutnym problemem. Nie wiem, jak doszło do rejestracji ONR, bo w zasadzie jest to sprzeczne z Konstytucją. I na pewno będziemy musieli się temu przyjrzeć. To znaczy delegalizacja ONR w jakiejś perspektywie czasowej jest absolutnie niezbędna, potrzebna. Oni też powinni wziąć całkowitą odpowiedzialność za to, co się dzieje na ulicach Warszawy.”

W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

Czy podsekretarz stanu Magdalena Gawin występowała na ww. seminarium jako przedstawiciel rządu RP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czy jako osoba prywatna?

Czy cytowana wypowiedź podsekretarz stanu Magdaleny Gawin jest oficjalnym stanowiskiem rządu RP czy jej prywatną opinią?

Czy Rada Ministrów nadal podejmuje za pośrednictwem Policji, służb specjalnych i prokuratur działania operacyjne mające na celu dyskredytowanie i krępowanie działalności organizatorów Marszu Niepodległości jak to miało miejsce za rządów koalicji PO-PSL?

Czy Rada Ministrów będzie podejmowała działania mające na celu delegalizację stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny oraz innych organizacji o charakterze narodowym?

Proszę wskazać obszary funkcjonowania Obozu Narodowo-Radykalnego, które są sprzeczne, jak twierdzi Magdalena Gawin, z Konstytucją RP.

Łączę wyrazy szacunku,
Tomasz Rzymkowski 
 
Źródło: +dzienniknarodowy.pl 

1795 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑