słowa kluczowe: Joe Chal, Turcja, UE.
Świat2016.07.29 19:56

Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną!

 
 
W poniedziałek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oskarżył UE, że nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych w ramach porozumienia polegającego na ponownym przyjęciu wszystkich syryjskich uchodźców na drugą stronę Morza Egejskiego. ( Dla wyjaśnienia podam, że wszyscy uchodźcy a jest lub było ich kilka milionów przybyli do Grecji z Turcji).
 
W poniedziałek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oskarżył UE, że nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych w ramach porozumienia polegającego na ponownym przyjęciu wszystkich syryjskich uchodźców na drugą stronę Morza Egejskiego. ( Dla wyjaśnienia podam, że wszyscy uchodźcy a jest lub było ich kilka milionów przybyli do Grecji z Turcji). W marcu Ankara i Bruksela podpisały kontrowersyjną umowę, w której Turcja zgodziła się na przyjęcie syryjskich imigrantów znajdujących się na Bałkanach (Grecja), w zamian za określone w tym porozumieniu korzyści polityczne i finansowe. (Jak mi wiadomo jest to kwota nie mniejsza niż 4 mld euro - 3 mld euro gotówki i ponad 1 mld pomocy gospodarczo-politycznej nie wliczając kosztów bezwizowego poruszania się Turków w Europie). Transakcja obejmuje miliardy euro pomocy gospodarczej oraz ruchu bezwizowego dla Turków w Europie, ale więzy zostały napięte przez masowe represje Erdogana po nieudanym zamachu stanu w tym miesiącu. Prezydent powiedział, że UE obiecała $ 3 mld euro (gotówki), ale jak do tej pory wypłacono tylko około 1 czy 2 mln euro. "Europejskie rządy i cała UE są nieuczciwe i pozbawione honoru", powiedział Erdogan w wywiadzie transmitowanym wczoraj przez główne stacje TV w kilku krajach europejskich. "Trzy miliony Syryjczyków i Irakijczyków przebywa obecnie w Turcji," powiedział. "Unia Europejska nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań w tej sprawie". Erdogan szacuje, że uchodźcy których wielu uciekło przed niszczycielską pięcioletnią wojną domową z sąsiadującej Syrii, będzie kosztowało Turcję nie mniej niż 12 mld euro. Unia Europejska podpisała umowę z Turcją, która miała za zadanie zahamować ogromny wielomilionowy napływ imigrantów, którzy przekroczają granicę UE (tylko w 2015 roku przybyło na Bałkany około 2 mln imigrantów). „W zeszłym miesiącu w Brukseli otworzył się nowy rozdział wielkich nadziei dla Turcji a negocjacje w sprawie członkostwa w UE po obietnicach utknęły w martwym punkcie”, powiedział prezydent Turcji. W wyniku niezadowolenia społecznego Turków, represji Erdogana w stosunku do Kurdów i innych mniejszości narodowych dokonano puczu wojskowego i nieudanego przejęcia władzy w dniu 15 lipca tego roku, który zakończył się aresztowaniem więcej niż 13 tys osób. Niemcy w przeszłości również przyczynili się do podgrzania już i tak napiętej sytuacji w Turcji poprzez parlamentarne ośmieszanie w Bundestagu prezydenta Turcji Erdogana. Prezydent powtórzył swoje wezwanie do przywrócenia kary śmierci dla konspiratorów. Jak twierdzi prezydent „Problem ten powstał i został spowodowany przez UE. Ludzie chcą przywrócenia kary śmierci"!. "My jako rząd musimy słuchać, co ludzie mówią," dodał. Turcja zniosła karę śmierci w 2004 roku jako jeden z wymogów w dążeniu do członkostwa w UE. Dodatkowy link http://www.politico.eu/article/recep-tayyip-erdogan-calls-on-eu-to-deliver-cash-visa-free-travel-migration-deal-turkey/ 
 
W artykule tym wykorzystano informacje zawarte w internetowych środkach masowego przekazu jak i ze źródeł własnych. 

2450 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Piotr Świtecki, 2016.07.29 o 21:24
Czyli Turcja odwraca się od gnijącej Europy.
Chyba dożyliśmy "ciekawych czasów" :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Joe Chal, 2016.07.31 o 08:15
Za zamachem stanu w Turcji stoja: Niemcy i USA. W tej chwili ogolna liczba aresztowanych siega prawie 20 tys. Jest to zbyt duza liczba aby mozna myslec o zakonczeniu napietej sytuacji w tym kraju.

Pozdrawiam
Joe Chal
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Piotr Świtecki, 2016.07.31 o 10:17
Czy mógłby Pan wyjaśnić, na jakiej podstawie wysuwa Pan takie twierdzenie? Bo rouzmiem z niego, że to, co się dzieje w Turcji jest tym państwom na rękę - a mnie się wcale nie wydaje, by tak było.
Z góry dziękuję za wyjasnienia!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Joe Chal, 2016.07.31 o 19:35
Wczesniej pisalem na te tematy na niepoprawni.pl Osmieszanie prezydenta Turcji i pokazywanie jego jako zboczenca doprowadzalo go do bialej goraczki. Turcja zablokowala na swoim terytorium baze niemiecka. USA odmowilo Turcji pomocy w opanowaniu kryzysowej sytuacji w czasie zamachu jak i po.
Vice szef sztabu US Army (byly dowodca NATO) gen Campbell bezposrednio zaangazowany w nieudany przewrot w Turcji;link ponizej:

+www.rt.com

Kilka moich linkow.

+niepoprawni.pl

+niepoprawni.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Piotr Świtecki, 2016.07.31 o 21:29
Ruska propaganda (RT)... Jeszcze chyba te kraje tak nisko nie upadły, by je było stać tylko na taki "przewrót".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑