słowa kluczowe: 2014, PKW, PiS, Polska, demokracja, jedność, lemingi, razem, wybory.
Polska2014.11.21 17:14 11.22 01:57

Barykady ponad podziałami

 
 
Wybory – fundament i  szczyt demokracji – okazały się farsą.
 
Wczorajszą demonstrację pod PKW współorganizowały różne środowiska. Ale głównonurtowe media wrzuciły je do wspólnego wora, opatrzonego etykietką „prawica”. Ma to nader komiczny wydźwięk, bo robiący dotąd w mediach za patriotyczną prawicę PiS na demonstracji nie był, a od okupacji sali konferencyjnej w budynku PKW skwapliwie się odciął.

Stosunek do wyborczej hucpy ujawnił także podział (a raczej konsolidację) mediów niezależnych. Choćby red. Sakiewicz i „frondelek” niezwykle niezależnie, ale unisono zwyzywali okupujących od ruskich agentów.

Sprawa jest zatem poważna. Oto wybory – fundament i liturgiczny szczyt oficjalnie obowiązującego kultu demokracji, akt, do którego zgodnie nawołują i partie parlamentarne, i organizacje pozarządowe – okazały się farsą. Do tego odegraną niechlujnie i nieudolnie.

Czy to wystarczy, by zainicjować zmiany?

Obawiam się, że barykady będą zbyt krótkie. Nasz piękny kraj zamieszkują bowiem w większości tzw. „tutejsi” („byle nasza wieś spokojna”), wymieszani z żywiołem przywiezionym na czołgach Stalina (takim, co to wprawdzie wypić musi, ale zakąsić już niekoniecznie). Dla nich różnica między combrem z królika a suwerennością (nie mówiąc już o „srenności”) jest zbyt subtelna, by się nią przejmować.

Na ilustrującej ten wpis, zrobionej wczoraj fotografii widać adresowany do tzw. lemingów, dość rozpaczliwy w wymowie transparent. By dotrzeć ze swoim przesłaniem, autor posłużył się znanym z „afery Rywina” i „afery podsłuchowej” językiem elit politycznych*). Ten zabieg formalny nie jest niestety przypadkowy. Ma sens. Taka bowiem klasa polityczna, jakie społeczeństwo. A że tej klasie politycznej klasy brak? Cóż…  
 
*) Do doczytania po kliknięciu w zdjęcie. 

3082 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Barykady ponad podziałami 
Marek Stefan Szmidt, 2014.11.21 o 20:17
Szanowny Panie Piotrze,
przyznałem 5 punktów za konkluzję "Jakie społeczeństwo, taka klasa polityczna."
Do tego ciągu dodam: ... takie wybory, taki rząd, takie państwo.
Zastanawiające jest, iż taka sytuacja jest niewyobrażalna w krajach normalnych, a zwłaszcza tam, gdzie na rządy posiada wpływ Wolnomularstwo Regularne: np. w Anglii i Stanach Zjednoczonych, krajach praworzadnych i - dzięki temu - bogatych, stanowiących cel westchnień i - niestety - emigracji Polaków.
Proszę zauważyć, iż tam gdzie nie istnieją wpływy Wolnomularstwa Regularnego, lub przeważa Wielkich Wschodów - tam panuje chaos, bezprawie i bur..l.
Nawet w cybernetyce pana Koseckiego 2+2=4, więc może już czas przestać psioczyć na Wolnomularstwo Narodowe i posłuchać, jakie proponuje rozwiązania dla naprawy państwa, gdyż praktyka (empiria) wykazała, iż tam gdzie jest silne, tam panuje prawo, ład i dobrobyt, czego życzę każdej formie Państwa Polskiego, nawet tak ułomnej jak dzisiejsze.
pozdrawiam w szkocką kratkę
MStS

PS. Unisono, na które zwrócił Pan uwagę było jednym z powodów usuniecia się Konserwatysty z "niezależnej" blogosfery.
Symptomatyczne jest także, iż Konserwatysta "wie" o pewnych sprawach przynajmniej na rok przed vox populi...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Barykady ponad podziałami 
Piotr Świtecki, 2014.11.21 o 20:27
Ależ... Stany Zjednoczone są krajem zamordystycznym, socjalistycznym z wciąż rosnącym obszarem biedy, policyjnym, opętanym "postępem" i polityczną poprawnością, zadłużonym; słowem: staczającym się po równi pochyłej kolosem na glinianych nogach... Jakże je dawać za pozytywny przykład?
Raczej sobie skośne oczy zrobić i uczyć się mandaryńskiego...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Barykady ponad podziałami 
Marek Stefan Szmidt, 2014.11.21 o 20:57
Malkontenci mogą zapuścić nochale i pejsy.
:-?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Barykady ponad podziałami 
Piotr Świtecki, 2014.11.21 o 21:02
Gdybyż to było takie proste... ;-)
Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑