słowa kluczowe: Miód, bazarki, jakość, markety, medycyna ludowa, pszczoły, zdrowie.
Inne2011.1.30 18:49

Czy panstwo na pewno chcecie byc ZDROWI!!!

 

Zdrowie nasze zdrowie

 
"Biegając" po internecie, po pszczołach i miodzie, trafiłem na art. Czy państwo napewno chcecie być zdrowi, napisanego na bm24 przez czarnego anioła, czyli dzisiejszego Zenon Jaszczuk. Może się państwu przyda, jeszcze zima trwa.Zapraszam do poczytania
 
Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!!
czarny anioł, pon., 04/10/2010 - 16:22
Czy Ty i Ty, czy pani i pan, czy wasze dzieci i wnuki , chcecie być napewno zdrowi ?. Ktoś powie głupie pytanie. Ja powiem nie zupełnie głupie. Ludzie robią wszystko lub nie robią nic , aby byc zdrowym. Właśnie mamy początek jesieni, pięknej Polskiej złotej jesieni, jednak i zdradliwej. Wchodzimy w okres chorobowy; przeziębienia, katary, grypy itd. Większośc czeka aż zachoruje i wtedy leczy się wszelkimi truciznami tzw chemią. Tabletki, pigułki, antybiotyki, syropy zastrzyki i czort wie co jeszcze. Ciekawe jakie grypy w tym roku wymyslą dla nas producenci tych wszystkich "wynalazków" dla zdobycia złotego cielca. Ich zarobki to miliony, miliardy dolarów, euro, złotych wyłudzonych od ludzi chorych. Ludzie kupią wszystko, na zasadzie że tonący i brzytwy się chwyta. A jak wiemy, jak nam mówią specjalisci , od tzw grypy lekarstwa jeszcze nie opracowano. Pomijam skład tych pożal się Boże lekow [zawierające nawet rteć] , co przerabjaliśmy rok temu. Piszę to [może nie udolnie, ale od serca] do ludzi chcacych być i miec zdrowe rodziny w tym trudnym okresie. Trzeba koniecznie korzystac ze wspaniałych darów Bożych. A Bozia dała nam wspaniały lek , który zbieraja Boskie stworzenia , pszczoły - MIÓD. Jest jeden warunek [tak oczywisty, ale nie w dzisiejszych czasach] , miód musi być prawdziwy. Czyli POLSKI najlepszy miód na świecie , kupiony od pszczelarza na bazarku lub w domu. Nie patrzcie panstwo na certyfikaty UE, bo to jedno z wielu oszustw , początka tego wieku. Wszystkie z certfikatami, krystalizują całe zimy w ..............,z naklejka miód poczas krystalizacji. Nie bede wymieniał nazw miodów. Powiedzmy; majowy, czerwcowy, lipcowy. Miodu majowego juz nie ma prawa byc w stanie płynnym tylko skrystalizowanym. Ostatnie miody płynne, gęste mogą byc do konca roku, połowy stycznia.

Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA.

Mam do panstwa wielką prośbę - dla panstwa dobra. Proszę nie domagać się [i nie kupować] od pszczelarzy miodów płynnych w okresie w którym już takich nie ma. Dlaczego ? [troche zlosliwie, ale tylko trochę]. Dlatego że "miód" płynny kupowany w styczniu, lutym itd mozecie sobie zrobic panstwo sami za marne pieniądze [a wiec po co przepłacac]. Prosze kupić kg cukru zagotować w 1/2 litra wody, wlać do słoika i przykleic nalepkę "miód"{że bezwartosciowy to nic, ale tani]. Dlatego że prawdziwy pszczelarz nie bedzie panstwu podgrzewał, rozpuszczał miodu. Miód, aby był pełnowartosciowy, może byc rozpuszczany w temp 35 - 40 stopni C. Aby panstwu nie mieszac w głowach na tematy 'podgrzewania", proszę sprawdzic samemu. Ile czasu i cierpliwosci wymaga rozpuszczenie jednego słoika miodu w wymaganej temp. Po tym eksperymecie prosze sobie wyobrazic że pszczelarz pod panstwa naciskiem, musi rozpuścic 100 - 1000 litrów. Az nie bedę opisywał takiej operacji. Aby nikogo nie obrazić, powiedzmy, że są tacy co przestrzegają zalecanej temperatury

Stara medycyna ludowa - ja to stosuje z rodzina i nie chorujemy. To nie znaczy że latamy zima "nago"

1/2 kg dobrego miodu, 5 cytryn wycisnąc, 5 główek czosnku wycisnać. Mieszać przez tydzien i codziennie łyzkę dwie do buzi na zdrowie. Nie jestem propagandzista, posiadam tylko 15 rodzin pszczelich. A wiec zdrowia życzę wszystkim Polkom i Polakom. Pozdrawiam serdecznie. 
 
Jeśli będę w stanie chcętnie odpowiem na pytania. 

3801 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Malawanda, 2011.01.30 o 19:07
Miód jest cudownym darem ( produktem?) natury, smakuje i leczy, jest kosmetykiem i konserwantem. Natomiast nie wiemy, czy szkodzi ( np. spożyty w nadmiarze przez łasucha). A miód pitny? To zwykły trunek,mówią, że z miodu. Czy zachowuje któreś z właściwości miodu?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.01.30 o 19:30
Miód pitny z PEWNOŚCIĄ zachowuje WSZYSTKIE błogosławione właściwości.
Ale tutaj musi się wypowiedzieć Zenek :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.30 o 19:33
Malawanda.
Witaj. Nie jestem specjalistą od miodów pitnych. Jednak miody pitne są robione faktycznie z miodu. Mówiąc to co myślę, to moim zdaniem miody pitne są wartościowe i zachowują wartości miodu. Za komuny mieliśmy słynne na świecie, lubelskie miody pitne. Dzisiaj , nie wiem czy robią. Mając na uwadze likwidację wszystkiego co Polskie.
Zapewne sama wiesz jak wiele lekarstw jest z alkoholem.
Powiem ci szczerze, że nie znam nikogo, kto mógłby zjeść miodu ponad miarę. Jego nie da się tyle zjeść.
Najlepiej jest zagotować wodę, po ostygnieciu dodać ze dwie łyżki miodu, wymieszać, wskazana cytryna. Po odstawieniu na 10 - 12 godzin, wypić rano nadczczo.
Nie szkodzi nawet cukrzykom [ bezinsulinowym], ale odsyłam z tym do lekarza. Ponieważ są ludzie uczuleni, a tym bardziej cukrzycy. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Malawanda, 2011.01.30 o 22:26
Pytanie o miody pitne stąd, że jest ich wiele rodzajów na imprezach rycerskich, również prosto od właścicieli pasiek.
U mnie miód jest na co dzień, do chleba, zamiast sklepowych słodyczy. Wszyscy bezczelnie i arogancko ZDROWI, co najwyżej czasem połamani :)
Zaś co do alkoholu (np. w lekach), uważam, że równie cudowne ( jak miód) właściwości ma spirytus. Czy tak?

O nadmierne spożycie spytałam, mając w pamięci jedną z babcinych miodowych opowieści. Babcia za młodu objadła się miodem. Było źle, dopóki ciało, najbardziej w okolicach żołądka i odzienie zrobiły się lepkie ( babcia twierdziła, że miód przeniknął na zewnątrz).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.30 o 22:47
Malawanda. Ciekawe pytania zadajesz. Miody pitne robione przez pszczelarzy są napewno super, jak wszystko własnej roboty. Jeśli się obracasz w takim gronie, to napewno znasz smak kiełbasy tzw swojskiej czy tzw krzakówki. Te wyroby przemysłowe nijak się mają do wyrobów własnych. Spirytus moim zdaniem, traktowany jako lek, jest lekiem - tak. Powszechnie ludzie mówią, że konwalia to trucizna, pewnie mają rację. Co nie przeszkadza w mojej medycynie ludowej. Zalewam kwiatki spirytusem i piję łyżkę w bólach serca - czyli jest lekiem. Eee tam, babcia jak babcia trochę pofantazjowała. Jeśli ktoś przesadzi z jedzeniem, to się mówi, ciężko mi na żołądku. Miód jak wino jest napojem Bogów- dlatego jesteście zdrowi :-).
Tak trzymać, miód ma bardzo wiele zalet. A pospolitym chorobom mówi nie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
w.red, 2011.01.31 o 09:04
Co do spirytusu Zenku to niestety nawet i on "zmutował" i ma się nijak do oryginału. Powszechne stało się "uszlachetnianie" go prochami. Dawniej po wypiciu nawet większej ilości nalewki zrobionej na jego bazie wszelkie odczucia "kacowe" i inne przykrości były rzadkością. Dziś niestety nawet i to uległo zmianie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.31 o 11:33
W.red
Witaj. Dostałem przesyłkę. Masz kolego rację, dlatego napisałem Maleawanda o krzakóweczce. Po niej jak po dawnym solidnym spiritusie, wszystko jest ok. Dzisiaj wszystkie produkty są produktopodobne. Kiełbasy bez mięsa, pomidory bez smaku pomidora itd. A mogliśmy być potęgą w Europie i świecie w produkcji zdrowej żywności. Niestety pajacyki z patyczkiem w d..ie wszystko spieprzyły. Pamiętam jak jeszcze oglądałem tv jakiś psychol mówił, że musimy trochę zepsuć żywność Polską, aby móc wysyłać na Zachód.Nie twierdzę, że powiedziało mu się prawdę, tylko na takie układy się nie idzie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.30 o 23:04
Malawanda.
Szkoda, że się nie odzywa Solano. Ona jest "doktorem" , myślę, że na te tematy ma zawodową wiedzę. Mogła by nam sporo powiedzieć. A ja jestem tylko obserwatorem życia. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.31 o 15:38
Malawanda.
Miód pitny to wg Polskiej Normy napój uzyskany w procesie fermentacji alkoholowej wodnego roztworu miodu naturalnego (brzeczki miodowej), z ewentualnym dodatkiem ziół aromatycznych i przypraw korzennych, zawierający od 9,0 % do 18,0 % objętościowych alkoholu.
Miody pitne dzielimy na: półtoraki (1 część miodu + 0,5 części wody), dwójniaki (1 część miodu + 1 część wody), trójniaki (1 część miodu + 2 części wody) i czwórniaki (1 część miodu + 3 części wody).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Malawanda, 2011.01.31 o 19:20
Bardzo dziękuję za szczegółowe informacje :)
Dobrze wiedzieć, ile różności można wyprodukować z miodu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo napewno chcecie byc ZDROWI !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.31 o 19:28
Malawanda.
Bardzo proszę. Za komuny wszystkie miody pitne były pakowane, nalewane do pięknych ciemnych, brązowych butelek [ chyba z jakiejś kamionki]. Obecnie nie wiem jak jest. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy panstwo na pewno chcecie byc ZDROWI!!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 18:10
Zatrute jaja z Niemiec trafiły do Holandii
+www.rp.pl

Zatruta wieprzowina z Niemiec: dioksyny
+www.polskieradio.pl

Afera dioksynowa w Niemczech: Wstrzymano sprzedaż produktów z 4700 ferm drobiarskich
+www.polskatimes.pl
Smacznego !!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑