słowa kluczowe: 2014, Patryk Jaki, Polska, RM, RN, Radio Maryja, Robert Winnicki, Ruch Narodowy, TV Trwam, Winnicki, polityka.
Polska2014.07.08 20:07 07.09 07:59

Żydzi, Polacy, Winnicki

 

"Przeorać rzeczywistość"

 
W zeszłym tygodniu dzięki "imperium medialnemu Ojca Rydzyka" mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać w normalnej, kulturalnej atmosferze jednego z liderów Ruchu Narodowego, p. Roberta Winnickiego.
Chciałoby się wykrzyknąć: nareszcie!
 
Panowie Winnicki i Patryk Jaki (Solidarna Polska) brali udział w "Rozmowach Niedokończonych" w TV Trwam i Radio Maryja. Dla zainteresowanych - linki poniżej. Tutaj natomiast dwa zdania refleksji.

Po pierwsze, słuchając p. Winnickiego raz po raz miałem wrażenie, że mówi o sprawach, które przewijają się i u nas w dyskusjach portalowych, i to mówi często w sposób zaskakująco spójny z naszymi obserwacjami, wnioskami i postulatami.
Również słuchacze dzwoniący do audycji właściwie mówili naszym głosem.

W telefonach pojawiła się między innymi kwestia włączenia (się) osób starszych w działania Ruchu Narodowego, a także nieśmiertelny temat "antysemicki".

Jeśli chodzi o ten ostatni (telefon słuchacza pod koniec audycji), to p. Winnicki zgrabnie nad nim przeskoczył. Widać, że onegdajsza nauczka "żydowskich oczu" +mufti.polacy.eu.org nie poszła na marne. A przede wszystkim, zamiast wikłać się w walki z cieniem, p. Winnicki stawia na konkrety: rozbrajanie zakłamanych ideologii, rozliczanie antypolskich działań i organizowanie Polaków.

Jeśli chodzi o sytuację bieżącą, to jest teraz czas właściwy do wywierania na rządzących presji poprzez działania bezpośrednie i publiczne. To jednak wcale nie oznacza, że jedynie tego rodzaju metody Ruch Narodowy ma do zaproponowania.

Niezwykłe (bośmy odwykli...) w naszej zdegenerowanej politycznej rzeczywistości jest wezwanie przez p. Winnickiego do jasności i konkretności w wyrażaniu poglądów. Skojarzenie z Jezusowym "tak - tak, nie - nie" wydaje się jak najbardziej na miejscu!

Jedynym moim zdaniem zgrzytem było ponowne (bo powtarza się przy różnych okazjach) stwierdzenie, że "ojczyzna jest wartością wyższą, niż życie ludzkie".
Upieram się, że nie jest wartością wyższą; jest po prostu do pełni życia potrzebna. Przecież to jakby twierdzić, że (na przykład) "powietrze jest wartością wyższą od ludzkiego życia".

Na upartego można też wypomnieć p. Winnickiemu parę manieryzmów w sposobie mówienia i gestykulacji, ale one, z drugiej strony, dodają temu młodemu przecież człowiekowi autentyzmu.

Cytowany w podtytule zwrot - "przeorać rzeczywistość" - nie odnosi się bynajmniej radykalnych, ulicznych aktów. Jest natomiast wezwaniem do zmian, by na przewietrzonej społecznej glebie mogli wreszcie rozkwitnąć ludzie szczerzy, silni i moralnie czyści. Czyż nie jest to odpowiedź na rozlegające się od dawna i na naszych portalowych łamach wołanie o prawdziwą, polską elitę? 
 
Radio Maryja, cz. I (mp3) +www.radiomaryja.pl
TV Trwam, cz. I (YouTube) +www.youtube.com
Radio Maryja, cz. II (mp3) +www.radiomaryja.pl
Radio Maryja, cz. II (YouTube) +www.youtube.com 

11279 odsłon średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Marek Stefan Szmidt, 2014.07.08 o 20:23
5 pkt za rozsądek Pana Winnickiego
:-)
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.08 o 20:25
Dziękuję w imieniu Pana W. :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Hindukusz-Milena, 2014.07.08 o 23:55
Młody wiek i "chłodna głowa" wydawałoby się, że to nie może iść w parze a jednak pan Robert Winnicki dowodzi, że to możliwe.
Podziwiam i pokładam duże nadzieje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.07.10 o 12:14
Mam mieszane uczucia, ale chyba czas po temu, aby zacząć poważniej myśleć o rozwiązaniach.
A zatem:
Nie mam zaufania do gremium decyzyjnego RN. Zbyt mocno wyczuwa się możliwość gry operacyjnej. Winnicki jest lansowany w mediach. Także Bosak. Do tego spektakularne aresztowanie i przypadkowa wizyta adwokata akurat wtedy na komendzie.
Ciemny lud to kupi - ale mnie ciemny bedzie miał wątpliwości.Sprawa Holochera.
To, że Winnicki jest logiczny i wygadany - a kogo by to mieli na takie miejsce wstawić? Durnia?

Nie podoba mi się, że protest RN akurat dotyczy przywrócenia kontroli nad pieniądzem. Bo taśmy taśmami, a problem jest. Czyli pierwsze działanie - i o charakterze antynarodowym.
Że Tusk i ekipa to swołocze - fakt, ale to nie zwalnia z własnego osądu sprawy.

Zatem - z punktu widzenia idei - kieppsko.

No i teraz namawianie "starszych z doświadczeniem" do popierania RN.
Opcja, którą sugerujesz, że należy włączać się i pomagać jest bez sensu.
Jeśli kierownictwo RN nie wie jak postępować i robi błędy - to młodzi, uczciwi i patriotyczni powinni zwrócić się do starszych z prośbą o radę.
Teraz zaś - młodzi, głupi a z patriotyzmem na ustach chcą, aby starsi poparli ich błędne zagrywki w imię tego, że ci młodzi przecież w imieniu Narodu itd., itp.
Skądś to już znamy - z 89 roku.

Dla mnie testem byłoby, aby powołano Słowiańską Akademię Cywilizacyjną przy RN.
Inaczej podtrzymuję zdanie o prawdopodobnej agenturze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.10 o 12:53
Ależ to oczywiste, że Ruch Narodowy jest w jakiejś mierze "prowadzony" - nawet niekoniecznie przez agenturę w gremiach decyzyjnych - wystarczy jedne drogi działań ułatwiać, inne blokować.

Starzy/młodzi, mądrzy/głupi... Kto się powinien zachować mądrzej i dojrzalej?

Młodzi potrafili przynajmniej jedną rzecz, której stare zgorzkniałe dziady (w tym ja) nie potrafili, zajęci "tropieniem Żyda" i udowadnianiem niemożności - potrafili i potrafią wyjść na ulicę w kilkadziesiąt tysięcy osób.
To jest konkret i przed tym czapki z głów!

Co do kwestii wypracowania nowej myśli i kształcenia kadr, to przecież wspominamy o tym - tutaj na stronach, a mając okazję - także na spotkaniach z liderami RN (pp. Winnicki, Krejckant).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.07.10 o 14:42
No to może zaproponuj Polaków.eu.org jako forum medialne RN i wtedy poprowadzimy zakładkę Polska Racja Stanu, Idee Narodowe, Słowiańska Akademia Cywilizacyjna itp.
A może kilka ale z logo i za akceptacją RN - jako poszukiwanie idei naszego czasu.
A może jest foru ideowe RN tworzące zaplecze intelektualne? Bo w RN "partia wodzowska" raczej nie przejdzie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.10 o 15:24
Formację ideową i poniekąd intelektualną członkowie przechodzą w ramach organizacji wchodzących w skład Ruchu Narodowego. Inna sprawa, że nie jest to, jak się wydaje, specjalnie współczesne formowanie.
Zaplecze intelektualne RN? Mało o tym wiem. Parę profesorskich nazwisk się z poparcia głośno wycofało, zatem podejrzewam, że jakieś zaplecze jest.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.07.11 o 06:19
Widzisz.
Ja nie jestem przeciwny RN, czy poszczególnym ludziom z kierownictwa. Więcej - nawet gdyby byli sterowani i ustawiani z zewnątrz.
Ważne jaką rolę spełniają i czy tworzone są możliwości, aby zerwać się ze smyczy.
Bywa tak, że tworzy się ruch oddolny i nadzór przestaje działać - jest zmieniany.
Tyle, że musi to być struktura otwarta i podejmująca wszelkie wyzwania intelektualne i problemy. Rozwiązuje te problemy a nie chowa pod dywan z natychmiastowymi wyzwiskami, czy to agentów Moskwy, Berlina, czy Tel Awiwu.

Z kolei Twoja uwaga o możliwościach mobilizacyjnych RN; to bardzo niebezpieczna ułuda.
Solidarność miała 10 000 000 członków - i co wyszło?
Obecnie mamy podobną sytuację początku wrzenia społecznego. System się wali a coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę degeneracji jaką wprowadza we wszystkie dziedziny życia.
Świadomość potrzeby zmian rośnie. W tej sytuacji łatwo poderwać niezadowolonych. Tylko - co dalej?
Bo ja nie widzę żadnej ideowości w RN, poza próbą skanalizowania społecznego niezadowolenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
w.red, 2014.07.16 o 13:08
Gdzie Ty widzisz "wodza"? Raczej jak na razie słaboScią i wadą jest jego brak.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Paweł Tonderski, 2014.07.10 o 14:39
Nic pan nie wie na temat sprawy Holochera, tak więc radziłbym się na ten temat nie wypowiadać. I po drugie lepiej być wśród obecnych narodowców, którzy nie są manipulowani, nie są pod kontrolą służb i starych politycznych wyjadaczy niż być w znajomości z takimi ludźmi jak Sendecki, Wielomski i Engelgard i im podobnymi, w tym do takich ugrupowań jak OWP, Zadruga czy inne sowieckie przybudówki, które udają polskich narodowców...

Zatrzymanie było przypadkowe, na początku policjanci nie wiedzieli nawet, kogo tak naprawdę zatrzymali, oni szli na brzegu marszu, jeszcze raz powtarzam zatrzymanie było przypadkowe, a obrońca nigdzie się nie pojawił przypadkowo i od razu, mało tego miał utrudniony dostęp do Winnickiego i Bosaka, Policja nawet nie wiedziała na początku jaki im zarzut postawić, oni do dzisiaj nie mają takich zarzutów postawionych. Chodziło o to, aby Winnicki i Bosak nie mogli wystartować do następnych wyborów politycznych w Polsce...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.10 o 15:24
Pawle, zatrzymano dokładnie tego, kogo planowano zatrzymać (w sumie bodaj trzy osoby, wcale nie najagresywniejsze).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Paweł Tonderski, 2014.07.10 o 19:03
Zatrzymano więcej osób, a w zasadzie wszyscy byli spisywani.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.11 o 02:43
Oglądałem to na żywo, nie mam linku, ale: "Robert Winnicki w PolsatNews właśnie poinformował między innymi, że w poniedziałek na Szucha zatrzymano w sumie 4 osoby." +mufti.polacy.eu.org 2014.06.18 o 14:20
Wyżej w komentarzu pyta Teli, czemu nie zatrzymano Tumanowicza i Zawiszy? ;-) Zawisza szedł obok. Pan Tumanowicz zdaje się też. +www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Paweł Tonderski, 2014.07.11 o 19:26
Dlatego bo Winnicki i Bosak szli w pierwszym szeregu od strony policji... Twoim zdaniem to była ustawka?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.11 o 21:08
Nie wiem, czy ustawka, ale wiem, że policja weszła by wyłuskać konkretne, z góry określone osoby.
Szkoda, że Espe nie chce się już na portalu wypowiadać. Była na miejscu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
w.red, 2014.07.16 o 13:02
Nie wiem skąd te myśli. Winnicki mówił o tym samym co myśmy postulowali dawno temu. Nowa konstytucja i wszyscy won z starego ukłsdu parlamentarnego itd
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Jjb, 2014.07.18 o 20:49
Proszę Pana proszę pisać bardziej zrozumiale tak, żeby mógł zrozumieć pańskie przemyślenia, a zatem mógł "kupić ciemny lud".
Uważa Pan, że kontrola państwa nad pieniądzem jest nie potrzebna lub szkodliwa, antynarodowa? Dlaczego? - Proszę Pana jest konieczna!
Naprawdę sądzi Pan, że "starsze pokolenie" które przez dwadzieścia pięć lat gapiło się bezczynnie jak demolowano Polskę jest w stanie udzielić rad, a może zasiąść w gremiach kierowniczych - ?
Pana tekst, to "bełkot myśli". Gdy Pan wpadnie na nowy pomysł aby poradzić tym, których określa Pan jako "...młodzi, głupi a z patriotyzmem na ustach chcą, aby starsi poparli ich błędne zagrywki w imię tego, że ci młodzi przecież w imieniu Narodu itd., itp", to wal Pan śmiało! Pozdrawiam. JB
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.07.18 o 22:19
Proszę czytać inne moje notki - z czasem Pan zrozumie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.13 o 21:55
Ludzie dobrzy! Przecież narracja Winnickiego to w dużej mierze dzielenie Polaków. Przecież ten człowiek wiele razy mówił, że ten co w okresie PRL-u był w PZPR, czy innych strukturach państwa PRL-owskiego (MSW, SB) to zdrajca! Taka retoryka Winnickiego to nic innego jak łajdackie dzielenie Polaków. Winnicki nic nie wspomina o skrzydle katolicko-patriotyczno-narodowym w PZPR-e! Nie wspomina nic o tym, że wielu wspaniałych Polaków zapisywało się m.in. do PZPR-u aby infiltrować ten aparat od środka bo właśnie tego najbardziej bali się tzw. komuniści! Litościwie zakładam, że Winnicki to zwykły ignorant nie znający definicji INFILTRACJA!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.13 o 22:33
My tu mamy czarne podniebienia ;-)

Czego "najbardziej bali się komuniści"? Nie rozumiem.

Za Wikipedią: "Infiltracja – przenikanie, skryte przechodzenie [...] na tyły przeciwnika w celu [...] wykonania zadań specjalnych, np. rozpoznania, dywersji". Czy można prosić o przykłady takowych dywersji?

Na pocieszenie dodam, że np. emigracja postsolidarnościowa też nie jest jakoś specjalnie hołubiona przez liderów Ruchu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.13 o 22:59
prosze na tej
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Jacek, 2014.07.13 o 23:02
RN to spadkobierca Obozu Narodowego sprzed wojny.
Dlaczego poddajemy w wątpliwość działania tego ruchu?
Dla ułatwienia i zrozumienia proponuję przeczytać "Polski Obóz Narodowy" Jędrzeja Giertycha
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.13 o 23:12
RN to spadkobierca trockistow. Ci pseudo narodowcy chca rewolucji, chca raz sierpem i mlotem bic czerwona holote z tym, ze ta holota jest kazdy kto odarl sie o PRLowskie struktury partyjno panstwowe. Dmowski byl poslem do Dumy a wiec jego tez wg. tej logiki trockistowskiej negatywnie zlustrowac nalezaloby.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.16 o 08:11
Chodzi raczej to, że czerwoni uwłaszczyli się na majątku narodowym i nadal żerują na Polsce i Polakach oraz blokują pełny rozwój.
RN aksjologicznie tkwi w chrześcijaństwie, więc proszę nie mieszać z nim antyludzkiego, obłędnego trockizmu.
Kłaniam się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.13 o 23:04
prosze na tejze wikipedii wpisac haslo Liga Narodowo Demokratyczna i zapoznac sie z programem LND. Tam jest odpowiedz na postawione pytanie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Adam39, 2014.07.14 o 00:16
robert 2360
Mądry młody człowieku, rozszerz swoje mądrości bez podpierania się o Wikipedię, jeśli możesz...
Strzeliłeś jak z bata.
Mam prośbę - podziel się swoją opinią o poglądach i różnicach w poglądach Trockiego a Bakunina?
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.14 o 00:36
Trocki byl rewolucjonista. A Winnicki to jego nieswidomy i marny nasladowcw. przeciez to Winnicki wrzeszczy o solidarnosciowej rewolucji,a prosze mi powiedziec kto dazyl do rewolucji w okresie karnawalu solidarnosci jak nie trockisci ? Powiadam, ci ludzie z pseudo RN jak dojda do wladzy to zniszcza nasze panstwo poprzez totalna lustracje. A mlodziez bedzie miala prane mozgi, poprzez przedstawianie PRLu jako organizacji rownej GG. w barwach czarno bialych, bez swiatlo cieni. I takie nieuki beda tworzyc sluzby specjalne wykastrowane ze wszystkiego co sie wiaze z infiltracja. Mily panie, nie miej pan awersji do wikipedii, same trotle tam nie siedza
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
MatiRani, 2014.07.14 o 02:15
Robert, Leiba Bronstein, znany jako "Trocki", nie byl zadnym rewolucjonista!
Byl agentem bankierów zydowskich z Wall Street, wyposazonym w pomoc finansowa, logistyczna i personalna. Wywiazal sie z zadania wysmienicie: w dwa lata nadal 126 koncesji firmom amerykanskim na lupienie Rosji ze wszystkiego wartosciowego - zboza, zloto, wegiel, ropa, skóry na futra, boksyty, mieso, diamenty, rubiny czy boksyty. Wraz ze swoimi poplecznikami napisal prawo CCCP wyjatkowo niekorzystne dla Rosjan ale popierajace i chroniace firmy zagraniczne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Jacek, 2014.07.14 o 07:39
"Wiosną 1917r, Jakub H. Schiff rozpoczął hojnie finansować L. Bronsteina-Trockiego.
Jego inwestycja w bolszewicką rewolucję miała osiągnąć zawrotną sumę 20mln$"
Z książki Pająka i Żochowskiego "Rządy zbirów"
Kto dziś czyta książki?
Jedni szukają prawdy inni zadowalają się sieczką.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
MatiRani, 2014.07.14 o 18:11
Moze Roberta sklonimy do poczytania? Pajaka po polsku moze czytac, warto, a tu lekturka podstawowa dla uprzytomnienia sobie, jak dziala demoKratura:
+archive.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Adam39, 2014.07.14 o 12:09
Młody człowieku, podchodzisz jednostronnie i do Wikipedii i do rewolucji wyzwoleńczej mas uciemiężonych.
Co to jest "karnawał solidarności" i kiedy się odbywał, której Solidarności, ponieważ było ich kilka, nawet w 19 wieku, tyż jakby antygojowskiej?
Piszesz z daleka od Polski, powiedz co wiesz o Winnickim i dlaczego masz takie zdanie o tym człowieku?
Powiedz proszę, czy trockiści dążyli do powstania państw narodowych?
A dla czego lustracja może zniszczyć "nasze państwo"? Czyje państwo masz na myśli?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Paweł Tonderski, 2014.07.14 o 17:24
Krzycząc o rewolucji i imputując to Winnickiemu i całemu RN, boi się pan utraty swoich przywilejów, czy zapowiadanej lustracji ubeków, sędziów, prokuratorów, wykładowców na wyższych uczelniach i byłych pezetpeerowskich trockistów i kacyków, którzy do dnia dzisiejszego w Polsce rządzą i mają się doskonale, a obecnie nawet udają polskich patriotów?

Czy to co czyni na Węgrzech Orban i Jobbik jest rewolucją, czy nie jest? Czy każda rewolucja musi wiązać się z krwawą jatką?

ps

Nikt inny tylko komuchy i ubeki podzielili Polskę i Polaków na dwa obozy, tak więc niech pan skończy pisać te komunistyczne dyrdymały. Kolejny komunistyczny patriota bojący się o Polskę i Polaków, któremu na jego sercu leżą jej losy. A to wszystko ta osoba czyni pod anonimowym loginem i nickiem, tak jak kiedyś donosy pisali anonimowi Polacy, którzy wydawali polskich patriotów, którzy walczyli z bronią w ręku z sowiecką, komunistyczną i żydowską okupacją, ci sami polscy komunistyczni patrioci, którzy obecnie całą winę chcą zrzucić na żydów, broń Boże na Polaków komunistów. Oni ich zdaniem są niewinni... Natomiast, ich zdaniem Winnicki i cały RN to trockiści i zdrajcy Polski, ciekawa retoryka i interpretacja wydarzeń, które obecnie dzieją się na naszych oczach w naszej Ojczyźnie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.14 o 21:50
Dla systematyki - proponuje zapoznac sie z dzialalnoscia i metodami takich organizacji jak Liga Narodowo Demokratyczna po czym isc do tych pajdokratow z pseudo RN i porozmawiac z nimi merytorycznie o tych metodach. Przekonajcie sie sami czy ich stac na merytoryczna dyskusje. A swoja droga co to za ruch narodowy co tylko jak ma okazje to "pluje na ruska". My bracia slowianie razem powinnismy sie trzymac, doskonale rozumial to hetman wielkiej polski Dmowski. Najwieksza ofiare tzw. komuny poniesli sami rosjanie notabene trockizm czyli prawdziwa komuna przez caly okres PRLu byl przesladowany, szykanowany, ect. wide nestor polskich trockistow Ludwik Hass. Odnosnie lustracji, spytajcie sie tych dywersantow z RN jak sobie wyobrazaja lustracje, krotko : niech podadza definicje agenta. Jesli agent to ten co figuruje w dzienniku rejestracyjnym MSW to ja dziekuje. To jest nic innego jak wdepniecie na mine pozostawiona przez chlopcow kiszczakowcow znowu agentow zachodu RFN, podobnie jak zabojcy bl. ks. Popieluszki a nie wschodu. Chcesz jeden z drugim poznac historie PRL ? Najlepsza ksiazka pod tym wzgledem to "Wplyw totalnej wojny informacyjnej na dzieje PRL" Jozefa Kosseckiego, Kielce1999. Po tej lekturze nie jbedzie naiwnych pytan typu: a o ktory karnawal solidarnosci chodzi milemu panu? Spytaj sie pan pierwszemu lepszemu na ulicy z czym kojarzy mu sie haslo: karnawal solidarnosci. To wiedza potoczna mily panie. Warto znac mentalnosc wlasnego narodu
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Paweł Tonderski, 2014.07.15 o 12:11
Napiszę tylko tyle, wypisuje pan głupoty, a poza tym nie ma pan zielonego pojęcia na temat obecnego ruchu narodowego, to co pan wypisuje to jest zwyczajna fantastyka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.15 o 20:59
Napiszę jeszcze mniej niż Pan. Pańska wiedza na temat obecnego RN jest oszałamiająca, świadczy o tym Pański wpis niezwykle bogaty w szereg argumentów. Szczerze dziękuję, naprawdę wielu rzeczy dopiero od Pana się dowiedziałem.
Żal
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.15 o 19:51
Przepraszam, ja się w tym temacie poruszać nie śmiałem, ale w takim razie ponawiam prośbę o wymienienie paru konkretów owych zadań specjalnych na tyłach przeciwnika, np. rozpoznania, dywersji wykonanych przez Prawdziwych Polskich Patriotów w szeregach PZPR.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.15 o 21:26
Wielkie inwestycje przemysłowe E. Gierka (w latach 90tych wartość ich została wyceniona tych prywatyzowanych na 300 mld.$). W czasie dekady Gierka ludność Polski wzrosła z 32,5 mln. w 1970 do 35,6 mln. w 1980. Wysoko stojąca polityka obronna i bezpieczeństwa. W okresie rządów Gierka przeprowadzono pracę nad wyprodukowaniem polskiej bomby atomowej. Zespołem kierował gen. Sylwester Kaliski z WAT, zespół ten był bliski skonstruowania bomby atomowej z laserowym zapalnikiem, co było i jest dla innych nieosiągalne.
Sukces w wojnie informacyjnej: bezbłędne wykrycie stanu gotowości do wojny armii USA przez pułk radiowy wojskowych służb specjalnych z Przasnysza. W okresie III RP służby specjalne przestały stanowić jakąkolwiek tajemnicę dla obcych państw i ich wywiadów. Dekada Gierka to 800000 nowych miejsc pracy, to wybudowanie od podstaw 525 zakładów i kombinatów co daje 40 % wszystkich zakładów wybudowanych w okresie PRL.
Za tych strasznych komuchów dokonała się rzecz obrzydliwa: oddano do użytku 1,7 mln. mieszkań. Jeśli to nie zbrodnia to czym ona jest ????
Za Gierka liczba łóżek szpitalnych wzrosła do 201.000. W III RP zmalała do 175.000.
Nakłady książek wzrosły do 147 mln. W III RP spadły do 77 mln.
Za Gierka liczba pracujących kobiet wzrosła z 39% do 43%.
Liczba miejsc w przedszkolach wzrosła z 425.000 do 706.000.
Przybyło 18.000 nowych lekarzy.
Służba zdrowia była powszechna i bezpłatna w porównaniu do czasów obecnych.
11 nowych elektrociepłowni.
Wielki kompleks energetyczny w Bełchatowie.
Rafineria w Gdańsku, Port Północny, Centralna Magistrala Kolejowa.
Huta Katowice. Trasa W-Z i trasa łaźenkowska w Warszawie.
Droga szybkiego ruchu Warszawa-Śląsk. PRL w 1989 r. był nr.12 najwyżej uprzemysłowionych państw świata. [Por twx.bloog.pl pmn.bloog.pl]
To są realne wskaźniki mówiące o tym, że wśród decydentów PRL-u było m.in. w PZPR-e silne skrzydło katolicko-patriotyczno-narodowe, które miast być podawane młodzieży za wzór do naśladowania jest niszczone przez ignorantów z pseudo Ruchu Narodowego dla którego PRL i Generalna Gubernia to jedno i to samo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.15 o 21:32
I to wszystko było dzięki dywersji i infiltracji?
A może ma Pan na myśli, że PZPR to w ogóle była super-polska organizacja?
A może by tak te "osiągnięcia" porównać z jakimiś krajami niekomunistycznymi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.15 o 21:54
Do jednego wora wrzuca Pan to znów. PZPR to organizacja w wielu aspektach zbrodnicza ale nie we wszystkich. Godna naśladowania byłaby ścieżka legislacyjna w wydaniu aparatu partyjnego PZPR, dziś prawo tworzą bynajmniej nie prawnicy. Dalej, lektorzy partyjni PZPRu - to było szkolenie w wojnie informacyjnej aktywu partyjnego a dziś posłowie szkolić się nie muszą chyba, że w makijażu.
"A może by tak te "osiągnięcia" porównać z jakimiś krajami niekomunistycznymi?" Proszę porównywać realne wskaźniki z roczników statystycznych i demograficznych z propagandą pseudo tzw. Ruchu Narodowego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.15 o 22:00
"A może by tak te "osiągnięcia" porównać z jakimiś krajami niekomunistycznymi?"

Ale to chyba nie o to chodzi. Osiągnięcia to osiągnięcia, nie ma ich co przecież cudzysłowiować. A że inni mieli ich więcej, bo mieli w wielu dziedzinach dużo lepsze możliwości, to inna sprawa. Pytanie, do którego chętnie się przyłączę brzmi jak sądzę - jak RN zamierza oddzielić komunistycznych zbrodniarzy od ludzi, którzy np. musieli się zapisać do partii, żeby móc zrobić cokolwiek dobrego dla kraju, i - żeby było jeszcze trudniej - od tych, którzy byli zdeklarowanymi, wiernymi komunistami, ale w swoich dziedzinach przysłużyli się rzeczywistemu rozwojowi kraju (jasne, że na tyle, na ile było można w ówczesnych warunkach)? Jeżeli nie ma planu na to, jak przeprowadzić lustrację, to niestety to dekomunizowanie to tylko kolejne pustosłowie RN. Czy nie?

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.15 o 22:35
"Pytanie, do którego chętnie się przyłączę brzmi jak sądzę - jak RN zamierza oddzielić komunistycznych zbrodniarzy od ludzi...".
"...od tych, którzy byli zdeklarowanymi, wiernymi komunistami, ale w swoich dziedzinach przysłużyli się rzeczywistemu rozwojowi kraju..."
Apeluję aby nie obrażać prawdziwych komunistów. Ideowych, autentycznych komunistów, którzy brzydzili się bezideowymi ludźmi. Prawdziwy komunista dla idei był gotów życie oddać. Prawdziwi komuniści to trockiści! Natomiast w Polsce komunizmu nigdy nie było więc nie można dekomunizować czegoś czego nie było! Widzi Pan gdzieś komunistów, ludzi którzy szafują komunistyczną narracją? Nie ma takich, jedynie śladowe jednostki vide nestor polskich trockistów, wybitny badacz, naukowiec, człowiek niezwykle szlachetny śp. prof. Tow. Ludwik Hass. W aparacie PZPR większość jego członków to były dewotki marksistowskie a dziś mają gęby pełne frazesów demokratycznych, kapitalistycznych, wolno rynkowych - te farbowane lisy to mają być komuniści? Jeszcze raz miły Panie, proszę nie obrażać na tym forum komunistów! To porządne forum!
Te farbowane lisy to agentura w 90% zachodnia, tacy z nich komuniści.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.16 o 00:48
Droga Pani! :)

Ja wiem czy to forum takie porządne? Nie takichśmy już tu w końcu obrażali! ;)

Z Trockim niestety trochę jak z Guevarą - nie do końca wiadomo, co by było, gdyby mogli trochę więcej porządzić. Niestety tak bywa, że najlepszą ideę partoli zwykle jakiś czynnik ludzki jeden z drugim, i życie. Ale oczywiście to, że nie wiadomo znaczy tylko to, że nie wiadomo :)

Sama gotowość do wyzionięcia ducha za ideę natomiast mnie nie cieszy. Bo ważne jeszcze jaka to idea i jak się przekłada na praktykę i rzeczywistość. Nie jeden ideowy komunista dostał mocno w plecy od "swoich" i wiadomo, że nie jedna z tego była tragedia. Ale śmiem twierdzić, że komunizm, czy marksizm - niezależnie od tego, który ich ten, czy późniejszy, odłam uznamy za "prawdziwy" - się nie sprawdził. Nawet jeśli miał najświętsze i najetyczniejsze motywy na świecie, to nie sprawdził się choćby dlatego, że dał się odsunąć i zeżreć wilkom. Rozumiem motywy, wdzięczna jestem o tyle, że przez jakiś czas "dzieci Marksa" nie musiały pracować w fabrykach po 16 i więcej godzin. Ale niewdzięczna jestem za tyle rzeczy - z tym, że małe chińskie rączki pracują teraz po 16 godzin i więcej - że to się chyba już dawno wyrównało ;] Nie sądzę po prostu, żeby ignorowanie pokus władzy leżało w naturze ludzkiej; szczególnie w szerszej niż komuna skali.

Wracając do pytania - jak rozumiem jednak mojego, chociaż to i tak pokazuje, że już na poziomie definicji jest problem :) - i formułując je tak, żeby Panu dogodzić: mnie interesuje przede wszystkim to, jak RN zamierza oddzielić kanalię od porządnego człowieka? I jak RN zamierza ich uczciwie sądzić, skoro uważa się za godnego sędziego? Bo sama legitymacja PZPR, albo stanowisko państwowe, to zaiste dużo za mało.

Strasznie mnie wkurza mówienie RN o "moralności", "szczerości" i "sile", kiedy do zaproponowania ma tylko widły i ostracyzm, ale to zdaje się już mój problem :)


Pozdrawiam!

PS Zechciałby Pan rozwinąć "agentura w 90% zachodnia"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.16 o 16:37
Proszę Pani, bierzemy życiorys decyzyjny pacjenta (nie gdzie był, na jakich stanowiskach, jakie ma stopnie czy tytuły) życiorys decyzyjny pacjenta i tej podstawie dedukujemy jakim podmiotom jego decyzje służyły, w ten sposób dochodzimy do wniosku kto tu jest czyim agentem, komu służy. Przykład: W PRL-u od 1956 r. zgodnie z prawem władz okupacyjnych rozpoczęto holocaust dzieci nienarodzonych. Ludobójstwo trwało do końca PRL-u. Jak to się stało, że do tego doszło ? Otóż ówcześni decydenci realizowali dyrektywy... USA! USA był i nadal jest propagatorem maltuzjanizmu - ideologii eksportowej, służąca do obniżania populacji konkretnych narodów. Prekursorem tego typu działań byli hitlerowcy. A więc na Gomułki wprowadzono elementy polityki neomaltuzjańskiej do Polski. A neomaltuzjanizm był narzędziem hitleryzmu (i USA po 56 r.) stosowanym do populacji których nie udało się w całości wymordować vide Getto Warszawskie. A neomaltuzjanizm był uważany przez komunistów, np. Lenina za narzędzie imperializmu kapitalistycznego. Ten kto wcielał w życie ideologię neomaltuzjanizmu na pewno nie był komunistą był/jest neohitlerowskim agentem zachodu.
P.S. Neomaltuzjanizm m.in. w PRL-u to był w latach 50-tych priorytet polityki USA.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.16 o 19:26
Dziękuję za odpowiedź i od razu mam 2 następne pytania:

1) Kto to jest "my"? Czyli kto, Szanowny Watsonie, będzie dedukował? Historycy? Politolodzy? Zespoły badawcze? Kto?

2) Jak Pan ustali motywy?
Posługując się Pańskim przykładem - skąd będzie Pan wiedział, że dana osoba działała na rzecz ustawy, bo była agentem, a nie dlatego, że była np. śmiertelnie wierna jakiejś idei? Feministyczno-jakiejbądź chociażby. Sądzi Pan, że "życiorys decyzyjny" będzie wystarczający, żeby poznać motywacje? A co za tym idzie - żeby prowadzić dedukcje?

Co do przykładu. Nie zgadza mi się. Bo:
- Pierwszym krajem, który w ogóle zalegalizował aborcję, jest Rosja. I stało się to w 1920 r., czyli za bolszewika właśnie. I była to ustawa liberalna. A hulała sobie do 1936 r. To jak to?
- Potem znowu hulała sobie, i hula w zasadzie dalej, od 1955. I znowu była dużo mniej restrykcyjna niż nasza (z 1956 r.). Więc, zgodnie z Pana dedukcją, ówczesna (i dzisiejsza) Rosja to powinno być już w zasadzie neohitlerowskie USA. Tak jest?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.17 o 00:00
Ad. 1 jak to kto m.in. Pani moze dedukowac, gdyby bylo inaczej to czasu bym nie marnowal na rozmowe z Pania.
Ad. 2 Radze Pani czesciej czytac Pismo Swiete, " Nie sadzcie a nie bedziecie sadzeni". Naprawde prosze sie zajac faktami a nie cudzymi motywacjami. No chyba ze plotkarstwo pania zachwyca
Ad. 3 Prosze zajrzec sobie do wikipedi i nauczyc sie rozrozniac maltuzjanizm od aborcji.
Radze najpierw pomyslec a pozniej klepac w klawiature, nigdy odwrotnie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.17 o 02:46
No właśnie - gdzież te fakty? Gdzież te niezaprzeczalne efekty "infiltracji PZPR-u"? Takie tajne, że nie do tej pory nie bardzo je można wymienić?
Proponuję dać już sobie spokój z drążeniem tego tematu.
Osoby uwikłane we współpracę z reżimem niechże zjedzą tę żabę do końca i przyjmą "na klatę" fakt, że sprawiedliwie czy nie, ale będą odbierane dwuznacznie. W tym także oskarżane o niemiłe rzeczy.
I do roboty!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.17 o 22:03
iPanie Mufti, 12ta potega gospodarcz swiata to PRL w 89 roku a pan sie pytasz o dowody infiltracji??? Nie widzisz pan tego ogromnego sukcesu w budowaniu Wielkiej Polskk??? Ba, za gierka zostal odwrocony trend demograficzny, zaczelo sie wiecej dzieci rodzic a mniej ludzi umierac - bagatelizowanie powyzszych faktow to zwykle lajdactwo w stosunku do ludzi ktorzy tego dokonali narazajac sie poprzez pisanie chociazby w tamtym okresie pronatlistycznych tekstow ktore zachecaly kobiety do rodzenia dzieci. To zwykle lajdactwo panie Mufti
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.18 o 06:21
Oho, widzę dochodzimy już do etapu wyzwisk.

Czyli wg Pana rozumowania wszystko, co dobrego, zrobili "infiltraci"? A co złego, pozostałe straszne komuchy z PZPR? Wolne żarty.

I może była "12tą potęgą", statystycznie, ale faktycznie PRL to był syf, nędza i degrengolada - także cywilizacyjna.
Choć oczywiście nie dla członków PZPR (w tym owych "infiltratów"). Jak to mówią, "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

Oczywiście życie jest wielowymiarowe i znacznie głębsze, niż to mogą uwzględniać heurystyki nasze codzienne. Ale proponuję już tego tematu nie ciągnąć. PRL wielu ludziom skomplikował losy w sposób tragiczny, i tak to już - obawiam się - musi pozostać. Dyskutujmy/działajmy razem kierując się raczej ku rozpoznaniu teraźniejszości i ku przyszłości. Przykładem takiej postawy jest choćby pan docent Kossecki, od ponad dekady jeżdżący po Polsce z wykładami, bezinteresownie wykonujący ogromną pro-polską pracę.

Łączę ukłony.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.17 o 11:34
Dziękuję za wszystkie rady :)
A do rzeczy.

W kwestii 1. Niezależnie od tego jak wdzięczna jestem Panu za marnowanie czasu na rozmowę ze mną, to, że Pan to robi nie znaczy jeszcze, że mam wiedzę i kompetencje, żeby formułować wnioski w tak ważnych sprawach, jak ocena czyjegoś "życiorysu decyzyjnego". Wolałabym też, żeby nie zajmowali się tym przypadkowi ludzie, bo już i tak dyletantów od wszystkiego jest jak psów.

W kwestii 2. Jak Pan zapewne wie, jedną z ważniejszych rzeczą, których się szuka, żeby ustalić odpowiedzialność za przestępstwo jest motyw. Motyw ustalony jako fakt, a nie domniemanie. W podanym przykładzie Pan ustalił motywację: sprzyjanie idei neomaltuzjańskiej. I to Pan nie oparł się przy tym na faktach, a tylko na wstępnej dedukcji. ("Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni"). Nie wykluczył Pan wszystkich możliwości jeśli chodzi o motyw, choćby tych feministyczno-jakichkolwiek. Więc na konkluzji polegać jeszcze niestety nie można. Stąd pytanie - jak Pan ustali motywy?

W kwestii wywodu.
Proszę uprzejmie brać pod uwagę, że innych potencjalnych przykładów na wprowadzanie przez USA maltuzjanizmu do Polski, niż aborcja, Pan nie przytoczył. Prawda?

- Powołał się Pan na wprowadzenie ustawy z 1956, rozszerzającej prawo do aborcji. Dalej, drogą wstępnej dedukcji, doszedł Pan do tego, że uchwalono ją ponieważ "ówcześni decydenci realizowali dyrektywy... USA!", "wprowadzając elementy polityki neomaltuzjańskiej do Polski". Zgadza się? Zapytuję więc, czy według Pana Rosja, w której ten element - czyli aborcja właśnie - był wprowadzony najwcześniej na świecie, i - wyłączając 16 lat nielegalności procederu - był i jest do dziś zapisany bardzo liberalnie, też kwalifikuje się jako "realizująca dyrektywy... USA!"?

- Dalej twierdzi Pan, że "neomaltuzjanizm był uważany przez komunistów, np. Lenina za narzędzie imperializmu kapitalistycznego". Czy zatem aborcji Lenin nie uważał za "narzędzie imperializmu kapitalistycznego", skoro za jego rządów aborcja została prawnie zalegalizowana?

Miłego dnia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.17 o 22:14
Pani cichosza, juz dobrze wychowane male dzieci powinny wiedziec co jest obiektywnie dobre a co zle. Jesli pani nie czuje sie na silach oceniac czyjes postepowanie alias zyciorys decyzyjny i nazywac w zwiazku z tym rzeczy po imieniu "Niech wasza mowa bedzie tak tak, nie nie a co nadto jest od zlego pochodzi". Pani reprezentujesz w chwili obecnej mentalnosc chlopa panszczyznianego alias niewolnika. Pani cichosza, prosze na tym etapie pani rozwoju mnie nie zaczepiac. Z chlopka zwyklem nie rozmawiac. Cichosza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.17 o 23:00
:) Wszystkiego dobrego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.18 o 06:23
Jam też bydlę ledwo z czworaków wypełzłe. Fornal i parobek. Nie żaden pan - jak Pan!
Swoją drogą: jedni Koledzy rozpoznają "po oczach", inni nawet "po intencjach"... A ja chyba już potrafię "po wyzwiskach" :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.07.18 o 07:04
Mufti - ty się zdecyduj, bo albo fornal, albo parobek. To dwa różne zajęcia i inaczej organizowane, z innym miejscem na drabinie hierarchii społecznej.

A do tego "czworaki" - to w porównaniu z mieszkaniem w blokowisku miejskich slumsów to wysoki standard życia.

Ja rozumiem, że większość z tych, która teraz tak "czworaki" krytykuje, to odreagowywuje, gdyż w tamtych czasach to najwyżej ziemianki miała, albo i po jaskiniach ochrony przed deszczem szukała. A na "czworaki patrzyła" jak Żyd na Plac Niebiańskiego Spokoju.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.18 o 07:52
Ha! Brawo! "albo fornal, albo parobek" - dokładnie :-)
Skoro tak, to przyznam, żem po prostu z chłopów i oparty na reformie rolnej awans społeczny mej rodziny nie dotknął.
Inna sprawa, że gdyby nie ostatnie przed wakacjami seminarium p. docenta Kosseckiego, to bym rzeczywiście parobka z fornalem niefrasobliwie trzymał w jednym worku...
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.07.18 o 10:44
Dobrze, że docent zajmuje się parobstwem, a nie porubstwem; mimo wszystko lepiej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.16 o 13:27
Ja akurat nie jestem właściwym adresatem tego pytania; sam wielokrotnie wytykałem abstrakcyjność (delikatnie mówiąc) hasła "obalania komucha".

Natomiast mam nadzieję, że jakby co, to RN weźmie się za tych, co psują Polskę teraz, a nie będzie obalał jakiegoś ledwo trzymającego się na nogach komucha sprzed 40 lat. Miejmyż choć szczątkowe zaufanie do poczytalności RN ;-)

W rewanżu prosiłbym o uzasadnienie słówka "kolejne" w zwrocie "kolejne pustosłowie Ruchu Narodowego".
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.16 o 14:00
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wiem, że Pan wytykał, rzeczywiście bardziej do Pana byłoby w zasadzie pytanie - dlaczego to Panu nie przeszkadza uważać, że p. Winnicki ma podstawy do tego, żeby nawoływać innych np. do "jasności i konkretności w wyrażaniu poglądów"? :) Chyba że ten postulat dotyczy tego, żeby po prostu jasno się określać i wpisują się w niego również rzeczy takie jak "huzia na Józia!", "bij, zabij!" i "do wideł!"? :)

W ramach uzasadnienia słowa "kolejne pustosłowie" mogę przytoczyć choćby powyższy cytat. Gdzie ta konkretność w "obalaniu komucha"? A jeśli to za mało, to może pierwsze z brzegu: "Likwidacja ZUS"?

Co do: "Miejmyż choć szczątkowe zaufanie do poczytalności RN ;-)" - "Po drugie, należy wprowadzić powszechną obronę terytorialną na wzór szwajcarski, gdzie każdy mężczyzna jest żołnierzem po odpowiednim przeszkoleniu, przechowuje broń w domu i gotowy jest wspomagać armię zawodową w obronie kraju." Za: +narodowcy2014.pl Innymi słowy - niestety nie mogę nawet szczątkowo :]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.16 o 17:33
Tzn. Wasza Osoba uważa, że są Lepsi i Mądrzejsi (a może nawet Starsi, kto wie?) i oni są na tyle dojrzali, że mogą mieć broń?! A reszta to niepoczytalne bydło? I to jest wolność i demokracja?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.16 o 18:23
:)

Tak! :) Niezależnie od tego do czego Pan mnie próbuje podpuścić :) Tak właśnie, dokładnie, słowo w słowo uważam.

PS Ja na przykład nie powinnam mieć dostępu do wiertła dentystycznego, kontrolowania ruchu lotniczego, oraz do sera pleśniowego z gatunku niebieskich. Zapewniam, że ograniczenie mi możliwości korzystania z powyższych wychodzi wszystkim na dobre.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.16 o 18:54
A ja zapewniam, że nikt nikogo nie będzie zmuszał do strzelania :-) Ani do sera, jeśli o to chodzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.16 o 19:19
Nie zmuszał, nie zmuszał. A jak ja mam patologiczne do sera ciągoty, to co? A jak bym się wiertłem pobawiła!? Pobawi się Pan ze mną...?

Mam nadzieję, że p. Winnicki mówi też dużo o "rozsądku" - będzie mi pasowało do kolejnego pustosłowia ;)p
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
Cichosza, 2014.07.16 o 19:20
A w ogóle! To Pan mi nie może tego zapewnić, bo przypominam, że Ojczyzna od jednostki ważniejszą jest. ... :]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.07.16 o 06:44
Jak czytam twoje uwagi tego typu to zastanawiam się kto tu jest dywersantem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.16 o 07:55
Moje? A można prosić o przedstawienie rozumowania, prowadzącego do rozważań takiej możliwości?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.07.16 o 11:44
Zazwyczaj twoje uwagi nie stanowią rozwinięcia myśli notki a stawiasz jakieś zarzuty bywa, że zupełnie wytrącające z toku narracji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Piotr Świtecki, 2014.07.16 o 12:00
Prawdę mówiąc jestem w kropce... Czy na pewno chodzi o moje komentarze?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Paweł Tonderski, 2014.07.16 o 14:21
Komuchy byli znani z infiltracji swoich własnych ludzi, gdy już wymordowali swoich przeciwników zazwyczaj brali się za swoich. Powodem tego zachowania było przekonanie o tym, że nawet we własnym łonie może powstać odstępstwo od idei światowej internacjonalistycznej rewolucji bolszewickiej i żydowskiej... Gierek tak budował w Polsce nasz dobrobyt, że niedawno dopiero to spłaciliśmy tym żydom z Banku Światowego i Funduszu Walutowego, co nam te pieniądze pożyczali na duży procent, aby potem to co "on sam" wybudował, a nie cały polski naród, mogli sprzedać jego partyjni koledzy burżujom z zachodu.

Komunistyczna schizofrenia trwa dalej w umysłach pogrobowców komunizmu w Polsce, których możemy poczytać na naszym portalu...

Co dzieje się w tych skołatanych umysłach tego nie wiem, ale pokrótce można to opisać tak, najpierw współuczestniczyli w masowych zbrodniach na polskich patriotach, potem mordowali swoich, między innymi znany konflikt wewnątrz partii pomiędzy komunistycznym żydostwem, a jakoby polskimi komunistami, przywiezionymi na sowieckich taczankach do naszej Ojczyzny, potem budowali Polskę za pieniądze z zachodu, brali pożyczki bez opamiętania, a przecież mogli przyjąć Plan Marshalla, ale po co, Stalin zabronił, a potem to wszystko co wybudowali w Polsce sprzedali swoim wrogom z zachodu...

I czy to są normalnie myślący ludzie?

Obecnie okazało się, że temu wszystkiemu są winni tylko żydzi, nikt inny... przecież oni najprawdziwsi z prawdziwym Polaków tylko walczyli o równość społeczną i wrogiem klasowym, jednego karali za kradzież młotka w fabryce na ciężkie więzienie, a drugi za kradzież milionów i korupcję był odznaczany medalami za wierną służbę PRL-owi... Jednak to były tylko wypaczenia i socjalizm z ludzką twarzą...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.16 o 16:08
Panie Pawle, płk. R. Kuklińskiego też Pan nazwiesz komuchem ?
A jeśli nie to czy w porządku jest z Pana strony dezawuować rolę infiltracji aparatu PRL-owskiego? Czy takie podejście jest niczym innym jak przemilczaniem bohaterów walczących na tajnym froncie w okresie 1945-1989 ? W normalnym kraju bohaterom pomniki się stawia ale Pan chyba nie będzie przemilczał ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki   
robert2360, 2014.07.16 o 16:11
Dodam tylko, bo zamęt jest nie mały, pomnika dla płk. Kuklińskiego sobie nie życzę (przynajmniej obecnie) i myślę, że w tej materii nie jestem odosobniony.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, Winnicki 
Jacek, 2014.07.16 o 23:25
Podsumowując, dyskusja wydaje się być momentami dziwna i bezowocna.
Jest jednak parę plusów.
Prowadzimy polemikę, przedstawiamy swoje poglądy, jednocześnie przechodzimy chrzest bojowy na portalu.
Ja np. skorygowałem soje zapatrywania, myśli.
Nie wszystko jest takie akurat jak my myślimy.
Właściwie bardzo trudno jest przedstawić jakieś zagadnienie przez jedną osobę. Muszą w tym brać udział recenzenci, konsultanci, eksperci.
To jeszcze nie wszystko- ciekawe czy będą oni z lewa czy z prawa.
Wychwalanie PRL czy porównywanie RN do trokistów w pewnym sensie budzi niesmak.
Nie twierdzę,że nie było w tym czasie jakiejś frakcji opozycyjnej w łonie partii.
Gorzej jest z efektami , czy sukcesami tej grupy, skoro jeszcze bardziej pogrążyliśmy się jako państwo.
Osobiście nie używałbym słów trokista, komunista, imperialista- to są anachronizmy, bardziej jednak zasłony dymne.
Cel główny-Polacy muszą odzyskać prawo głosu i decydowania w swojej Ojczyźnie!
Ręce opadają jak np wstaję rano ,patrzę przez okno a przed domem zatrzymuje samochody i wlepia mandaty...żandarmeria wojskowa.
Wieczorem zaś grasują bezkarnie watahy ŚJ zapraszając na stadion by dowiedzieć się dlaczego jest potrzebny rząd światowy? czy utworzenie jego jest możliwe i kto się nadaje do sprawowania władzy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy 
MatiRani, 2014.07.17 o 16:07
+www.warszawskagazeta.pl

Al­do­na Za­or­ska
czwar­tek, 11 paź­dzier­ni­ka 2012 14:17
Już je­sie­nią 1945 ro­ku so­wiec­ki do­rad­ca przy Mi­ni­ster­stwie Bez­pie­czeń­stwa Pu­blicz­ne­go płk Ni­ko­łaj Sie­li­wa­now­ski w ra­por­cie do Lu­do­we­go Ko­mi­sa­rza Spraw We­wnętrz­nych Ław­rien­ti­ja Be­rii z pi­sał: „(…) W Mi­ni­ster­stwie Bez­pie­czeń­stwa Pu­blicz­ne­go pra­cu­je 18,7 proc. Ży­dów, 50 proc. sta­no­wisk kie­row­ni­czych zaj­mu­ją Ży­dzi. W I De­par­ta­men­cie te­go Mi­ni­ster­stwa pra­cu­je 27 proc. Ży­dów. Zaj­mu­ją oni wszyst­kie sta­no­wi­ska kie­row­ni­cze. W Wy­dzia­le Per­so­nal­nym – 23 proc. Ży­dów, na sta­no­wi­skach kie­row­ni­czych – 7 osób. W Wy­dzia­le ds. Funk­cjo­na­riu­szy (in­spek­cja spe­cjal­na) – 33,3 proc. Ży­dów, wszy­scy zaj­mu­ją od­po­wie­dzial­ne sta­no­wi­ska. W Wy­dzia­le Sa­ni­tar­nym MBP – 49,1 proc. Ży­dów, w Wy­dzia­le Fi­nan­so­wym – 29,9 proc. Ży­dów”.

Sta­ra tra­dy­cja
W 1938 ro­ku uka­za­ła się w Pol­sce książ­ka „Po­la­cy-chrze­ści­ja­nie po­cho­dze­nia ży­dow­skie­go”. Uprze­dza­jąc wszyst­kie za­rzu­ty o an­ty­se­mi­tyzm – nic ta­kie­go nie mia­ło w niej miej­sca. Jej au­tor Mat­thias Mie­ses nie był an­ty­se­mi­tą, a wręcz prze­ciw­nie – sy­jo­ni­stą i pro­pa­ga­to­rem ji­disz. Być mo­że dla­te­go za­rów­no sa­ma pu­bli­ka­cja, jak i jej au­tor są dziś ska­za­ni na za­po­mnie­nie, a książ­ka jest ab­so­lut­nie nie­do­stęp­na. Wiel­ka szko­da, bo­wiem au­tor po­ru­sza kwe­stię osób ży­dow­skie­go po­cho­dze­nia, przed wy­bu­chem woj­ny po­słu­gu­ją­cych się pol­ski­mi na­zwi­ska­mi. Mie­ses oma­wiał m.​in. przy­pad­ki kon­tro­wer­syj­ne i trze­ba przy­znać, że pod wzglę­dem hi­sto­rycz­nym swo­ją pra­cę dość do­brze udo­ku­men­to­wał. Wy­punk­to­wał w niej „przy­pad­ki” na­zwisk ty­po­wo ży­dow­skich, cho­ciaż po­zor­nie pol­skich. We­dług nie­go na­le­żą do nich:

na­zwi­ska – po­chod­ne imie­nia Abra­ham (oj­ciec na­ro­du ży­dow­skie­go) np. Abra­mow­ski, Abram­ski, Abra­mo­wicz itp.

na­zwi­ska od nazw mie­się­cy i dni ty­go­dnia – ty­pu Po­nie­dziel­ski, Czer­wiń­ski, Lip­ski al­bo bę­dą­ce wprost na­zwa­mi mie­się­cy lub dni ty­go­dnia – Maj, Po­nie­dzia­łek, Śro­da itp.
wszel­kie na­zwi­ska na „no­wo” – ty­pu No­wak, No­wic­ki, No­wa­kow­ski itp.
na­zwi­ska „z do­brej wo­li”, np. Do­bro­wol­ski,
na­zwi­ska od „krzyż”, np. Krzy­ża­now­ski, Krzy­żow­ski, Krzy­żak
na­zwi­ska od „na­wra­ca­nia się”, np. Na­wroc­ki, Na­wrot itp.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy 
Piotr Świtecki, 2014.07.18 o 06:44
Dodam jeszcze jeden demaskujący rzeczywistość, wstrząsający fakt: większość z nich to BRUNECI!!1!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy 
MatiRani, 2014.07.19 o 04:37
No tak, agencik sie odezwal. Niewygodne prawdy sie pomija, wysmiewa, spotwarza. Arsenal wplywania na masy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy 
Piotr Świtecki, 2014.07.19 o 06:02
No ale niech mi Pan, że Pana zacytuję, "udowodni, że jest inaczej!"
Albo zamiast powtarzać w ekstazie "Żydzi, Żydzi, Żydzi!" pokaże wnioski z tego "wszechżydowskiego objawienia".
Bo póki co, to Pan ośmiesza i dezawuuje temat. Oraz udowadnia wiadomo czyje i w czyim interesie głoszone tezy o tępym, "genetycznym" polskim antysemityzmie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula przymulony 
MatiRani, 2014.07.20 o 04:46
No prosze, tak glupiej odpowiedzi to nawet od Mula sie nie spodziewalem.
Rzuca Pan goloslowiem, frazesami, zadaje pytania na poziomie przedszkolaka, podczas gdy ja podaje INFORMACJE.
Z tej informacji kazdy nieprzyMulony sklada sobie obraz wydarzen przeszlych oraz ma mozliwosc przewidzenia przyszlych tak w polityce jak i we wlasnym zyciu codziennym.
W tym co JA pisze, nie ma za kszty "antysemityzmu". Natomiast jest info o przestepcach, zdrajcach, zboczencach, katach i zloczyncach którzy szkodzili i szkodza Polakom .. i nie tylko.
Zaprawde wstydu pan nie ma...hadko czytac
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula przymulony 
MatiRani, 2014.07.21 o 21:20
Pan Wlazinski na Ciemnogród wyslal swoje przemyslenia na temat zydzizmu:
Zydzizm ("Z" z kropka)
Slowo Jew jest we wszystkich jezykach, Zyd w polskim jezyku choc powinno byc z malej litery bo to albo slowa pochodne od tego rzeczownika z wyjatkiem angielskieo bo ten jezyk nie ma gramatyki - generalizujac.
Zyd w jezyku angielskim rzadko nazywa sibie Jew. Powie raczej I am Jewish - Jestem zydowski.
W Polsce slowo Zyd nigdy nie mialo pejoratywnwgoznaczenia. W literaturzwe i prywatnuch kontaktach zawsze byli traktowani z szacunkiem i dalej jeszcze sa.
"Bylo cymbalistow wielu ale zaden nie smial zagrac przy Jankielu"
To stopniowo w wyniku poglebiania sie zydzizmu i "walki z anty-semityzmem" zmienialo sie. Teraz slowo Zyd albo Jew albo Jewrej ma juz pejoratywne znaczeie. Cierpia na tym przyzwoici zydzi.
W obecnych czasach nie sposob jest odroznic zyda od nie-zyda. Mozna jeszcza odroznic po stanowisku jakie zajmuje w cywilnym zyciu i tych ktorzy tragicznie stracili zycie. "usamobostwieni" - Lepper, Popieluszko. Za duzo zeby wymieniac w tego rodzajy liscie.
Co jeszcze gorsze to to ze w koscielnym zyciu takze.

Powiedzenie nie zydz ( "z" z kreska)bo to jest zydzizm, to jest oszustwo, to jest zbrodnia to jest wandalizm.
Wandali juz nie ma ale ktos kto robi to teraz jest wanalem. Cala ta sprawa z Wandalami odwrocila sie o 180 stopni.
Bardzo to jest przykre dla tych przyzwoitych osob ktore maja jakis zwiazek osobisty ze slowem Jew albo Zyd, np. Israel Shahak, Izrael Szahak w polskiej pisowni i polskiej fonetyce. Tacy jednak Zydzi nie zydza.
Ta sprawa jest bardzo efektywnie poglebiana od czasu stworzenia 100 lat temu ZSRR i bazy finansowej dla niej i zydzimu w postaci popularnie zwanej Fed a formalnie w USA FRS (Federal Reserve System).
"Krok po proku"- Zydzizm najpierw stworzyl ZSRR, wczesniej stworzyl w Europie i uzyl Chazarow, ZSRR stworzylo Ukraine ktora byla i jest skrzyzowaniem chazarii z zydzimem, takze panstwo Izrael.
"Krok po proku" zniszczylo to Lwow, polskosc Lwowa i calych Kresow Wschonich. Lwow w tamtych czasach byl centralnym miejscem Polski i polskosci. Zydzizm to zniszczyl. Cod prawie ze Cmentarz Lyczakowski i Cmentarz Orlat Polskich przynajmniej w czesci przetrwal
Teraz to co zydzizm nazwal Ukraina uzyte jest przez zydzizm do ekspansji zydzizmu na Polske na zachodzie i na Rosje na wschodzie.
To co zydzizm czyni w Palestynie, aktualnie od 7 tego miesiaca w Gaza nie mialo i nie ma precedensu lacznie z cala hasbara.
Jest to cos niesamowitego. Jet kontunuacja nauk rabinow jak zabijac dzieci nie zydow.
Tragiczne ze jest to wszystko przygotowaniem do gorszych rzeszy i na o wiele wieksza skale.
+www.presstv.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula przymulony 
Piotr Świtecki, 2014.07.22 o 02:16
Tzn. p. Lepper i bł. ks. Popiełuszko też Żydzi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula przymulony 
MatiRani, 2014.07.22 o 20:29
Znaczy sie, ze NIE byli zydami i poniesli tego konsekwencje:

"W obecnych czasach nie sposob jest odroznic zyda od nie-zyda. Mozna jeszcza odroznic po stanowisku jakie zajmuje w cywilnym zyciu i tych ktorzy tragicznie stracili zycie. "usamobójstwieni" - Lepper, Popieluszko."
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula przymulony 
Piotr Świtecki, 2014.07.22 o 21:06
Czyli "dobry Polak to martwy Polak" - zdaniem Prawdziwego Polaka. Nieźle...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula przymulony 
MatiRani, 2014.07.22 o 21:11
I nie zal Wasci bzdety wypisywac? Hipokryzje praktykowac?
Eh... po namysle... tak by wlasnie pisal sajanin.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula przymulony 
Piotr Świtecki, 2014.07.23 o 07:31
Panie Macieju, mam gorącą prośbę: niechże Pan zacznie wrzucać swoje wpisy blogowe, umożliwiając pod nimi dyskusję w komentarzach. Wrzucanie, czy pasują czy nie, gdzie popadnie, komentarzy o Żydach zaśmieca strony, a nie podsuwa temat do rozważań. Czy to jest godne podejście? O przezwiskach już nawet nie mówię.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula 
MatiRani, 2014.07.23 o 15:37
Osoba wysmiewajaca sie z Prawdziwych Polaków na zaden szacunek Polaka nie zasluguje.
Nieprawdaz?

Pan nie zdaje sobie sprawy ze swojej szkodliwosci dla sprawy przetrwania Narodu Polskiego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula 
Piotr Świtecki, 2014.07.23 o 16:10
Doprawdy, jest Pan zbyt skromny i nie docenia w tym względzie siebie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula 
MatiRani, 2014.07.23 o 16:24
Siedzi sobie pies bezdomny a na nim kleszczy pelno. Opitych krwia i sutych.

Pan uwaza, ze pies tez jest winny, bo czasmi gryzie.

Ja uwazam, ze trzeba psa z kleszczy oczyscic.

Oto podstawowa róznica w naszych postawach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula 
Piotr Świtecki, 2014.07.23 o 21:29
No, to już wszystko (kolejny raz) wiemy, a teraz bardzo proszę oszczędzić sobie komentarzy pod moimi wpisami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula 
MatiRani, 2014.07.23 o 22:07
Kazdy kretynski i polskiej sprawie szkodliwy wpis Mula zostanie przykladnie napietnowany i tegoz wpisu bezecnosc uwypuklona.
ITMDB
Macko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy i Mula   
Cichosza, 2014.07.24 o 02:24
Jedni mają kleszcze, drudzy upierdliwe rzepy :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi, Polacy, mordy 
MatiRani, 2014.07.21 o 03:51
...Za informatyzację ZUS, NFZ kasę dostaję żydowska firma Asseco Poland z siedzibą w Izraelu – programy do dupy, same błędziory, tylko ludzie ciągle biegają i wyjaśniają w tych dwóch dennych instytucjach nie swoje błędy, bo znikają co rusz z bazy danych i wszystko to za swoje pieniądze, które zbrodniczy Zus przepuszcza na programy z firmy izraelskiej- o zgrozo to się kiedyś skończy?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑