słowa kluczowe: Gwiazda Dawida, Jezus był żydem, chrześcijanie, ciekawość, filosemityzm, flaga Izraela, flaga izraelska, gwiazda Dawida, judeochrześcijanie, judeochrześcijaństwo, pożyteczni idioci.
Religia2014.06.15 16:45 07.01 13:55

Jezus był Żydem!

 
 
A jest - nawet Izraelczykiem!
 
Dziś wczesnym popołudniem miałem umówione spotkanie. Z domu wychodzę zwykle z zapasem kwadransa - i bardzo dobrze: okazało się, że w Śródmieściu obowiązuje czasowa reorganizacja ruchu, a mój autobus porusza się sporym objazdem.

Zamiast pod bramą Uniwersytetu wysiadam przy Placu Bankowym i już na własnych nogach mknę przez Ogród Saski. W miarę zbliżania się do Placu Piłsudskiego mijam coraz więcej osób w czerwonych koszulkach, z białymi napisami o Jezusie.

Na środku Placu stoi tych osób kilkaset. Zamierzam je obejść bokiem, gdy rzucają mi się w oczy dwie, dumnie powiewające nad ich głowami, flagi Izraela. Brak czasu brakiem czasu, ale ciekawość ma swoje prawa. Podchodzę do trzymających owe flagi Pań i pytam, czemu akurat te?

- Jezus był Żydem! - deklaruje Pierwsza Pani. Jej wzrok ślizga się badawczo po mojej twarzy i postaci, nawyraźniej w poszukiwaniu symptomów zaawansowanego antysemityzmu.

Druga Pani bąka, że nie zamierza odpowiadać na tak zadane pytanie.

Nie poddaję się i wyjaśniam swoje zaciekawienie. Że przecież Gwiazda Dawida stała się symbolem związanym z żydostwem stosunkowo niedawno. A państwo Izrael i jego flaga są jeszcze późniejsze. Czy zatem ahistoryczność tych symboli, w tej sytuacji, Paniom nie przeszkadza?

- Jezus był Żydem! - powtarza twardo moja rozmówczyni.
- Lew z pokolenia Judy! - dodaje Druga Pani, ośmielona rezolutnością Pierwszej.

Z pewnością czegoś tu nie rozumiem, ale czego? Moja ciekawość musi pozostać niezaspokojona. Czas umyka nieubłaganie, powinienem już być pod Uniwersytetem. Żegnam obie Panie i ruszam swoją drogą, obchodząc łukiem tłumek w czerwonych koszulkach. 
 
PS Prawdopodobnie trafiłem na +marszdlajezusa.pl 

4820 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jezus był Żydem! 
Jacek, 2014.06.15 o 19:51
"...gdy drzwi były zamknięte w obawie przed Żydami" Jan 20;19 -więc jak to jest?

Cała impreza jest podejrzana:
1) nieaktualne godło
2) synkretyczny kocioł(wielość religii)
3) nie tańczyłbym pod obcą flagą
4) zasięg międzynarodowy
5) rozdrobnienie KK na jakieś frakcje (kościół
uliczny)
6) używanie kolorów tęczy (Marsz Nadziei)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
MatiRani, 2014.06.16 o 00:21
JEZUS BYL SYNEM BOGA.
Kropka
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Piotr Świtecki, 2014.06.16 o 00:22
I jest :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Christophoros Scholastikos, 2014.06.16 o 08:32
Mati, co Ty gadasz? Uwierzyłeś? ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Synem Boga! 
MatiRani, 2014.06.16 o 20:49
Jak gadajom gdziekolwiek, ze Jezus byl taki czy siaki, to zawsze, dla zasady, przypominam, ze jest ( ok ) Synem Boga.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
JEZUS jest SYNEM BOGA. Kropka 
MatiRani, 2014.07.11 o 15:38
.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem!   
Derwan, 2015.06.21 o 20:43
A tu się mylisz. Jezus był synem Jahwe. Słowo Jahwe w hebrajskim znaczy tyle co Pan i był używany by nie wymawiać imienia żydowskiego bóstwa nadaremno. Najstarsze egzemplarze Starego Testamentu wymienia imię tego bożka i brzmi ono Baal. Tłumaczenia Starego i Nowego Testamentu zamazały prawidłowe imię tego kananejskiego bóstwa. Stąd to powszechne wśród Polaków błędne przekonanie, że żyd imieniem Jezus był synem Boga. Jezus i jego współcześni nie byli wiary w Boga Prawdziwego. Tak dzisiejsi tak i starożytni żydzi nie znali Boga, więc żadna z ksiąg mądrości Syjonu nie wymawia właściwego imienia prawdziwego Boga. Tysiąc lat minęło jak naród polski przyjmuje kulturę Judeo-chrześcijańską, a nawet ostatnio wartości zachodnie dostatecznie sobie przyswoiwszy do rodziny narodów europejskich dopuszczony został. A nawet naród polski dostąpił łaski inkorporacji sowiej ojcowizny do samej Unii Europejskiej, co przecież wielkim zaszczytem jest. A mimo to Polacy Pana Jezusa Króla Świata błędnie mają za syna Boga i w błędach pogaństwa z tego powodu wciąż tkwią. A przecież nie trzeba doktoratu mieć, wystarczy choć pobieżnie nauki teologiczne znać by wiedzieć, że pogański Słowiański Bóg wymieniany w starożytnych pogańskich księgach hinduskich sanskrytem zapisanych jaki godnej politowania Zaratusztriańskiej księdze Awesta wymieniany jest. Także jedynie ci Polacy co w Jezusa syna Jahwe wierzą prawdziwymi chrześcijanami i Europejczykami są.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Marek Stefan Szmidt, 2015.06.22 o 13:48
... a Świstak zawija w sreberka...
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
MatiRani, 2015.06.24 o 16:56
JEZUS BYL/JEST SYNEM BOGA.
Kropka
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
MatiRani, 2015.06.25 o 16:59
Poważniej, to będąc ateistą i zakażony cybernetyką od czasów czytania Lema i Joël de Rosnay, uważam, że wszelkie religie są sztuczne i wykorzystywane jako środek sterowania masami dla korzyści garstki psychopatów co doskonale ujmuje Andrzej Lobaczewski w swojej Ponerologii Politycznej
pozdrówka
Maćko

Przy okazji dobra czytanka: +docs.google.com
Stanisław Dider


ROLA NEOFITÓW W DZIEJACH POLSKI

Warszawa 1934
Nakładem "Myśli Narodowej"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Piotr Świtecki, 2015.06.25 o 10:51
"Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi" - a Pan Jezus nie? :)

Poza tym to wszystko domena Kościoła, więc Kościół ustala reguły i stan faktyczny, zgodnie ze swoimi definicjami pojęć.

Skoro już zeszło na definicje, czy mógłby Pan sprecyzować, co rozumie przez "Bóg", "syn" i "znać Boga"?

Z góry dziękuję, pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Piotr Świtecki, 2015.06.28 o 11:43
Nic Pan Derwan na to nie odpowie? Bardzo proszę!..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
MatiRani, 2015.07.03 o 01:40
Pewno sie boi podejrzenia o antysemityzm.
W miedzyczasie: +pl.wikipedia.org
Działalność

Był działaczem przedwojennej Narodowej Demokracji[6]. W jego warszawskim domu spotykali się członkowie Akcji Katolickiej i Młodzieżowej AK, a także pisarze. Bywali u Majdańskiego m.in.: Stanisław Piasecki, Adolf Nowaczyński, Stanisław i Wanda Miłaszewscy, Zofia Kossak-Szczucka, Władysław Jan Grabski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Jan Mosdorf i ks. Edward Szwejnica[2]. Jego wystąpienia określane jako fanatyczno-klerykalne przyniosły mu pozycję Anty-Boya[2]. Po wojnie wykładał socjologię rodziny w Instytucie Katolickim w Częstochowie (1945-46). Zakres jego pracy naukowej obejmował zagadnienia polityki demograficznej i bioetykę. Jego działalność doprowadziła do powstania w 1947 roku pierwszej w Polsce poradni małżeńsko-rodzinnej. Jego współpraca z Kościołem katolickim w ramach duszpasterstwa rodzin skoncentrowana była na problematyce populacyjnej[2]. Współpracował m.in. z bp Stanisławem Adamskim, abp Walentym Dymkiem[3]. Od 1958 roku był przywódcą jednej z pierwszych organizacji antyustrojowych w PRL – Ligi Narodowo-Demokratycznej o charakterze antykomunistycznym, narodowo-katolickim powstałej po rozwiązaniu Związku Młodych Demokratów (1957). Grupa składała się głównie ze studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a jej zebrania szkoleniowe, poświęcone historii i ideologii Narodowej Demokracji prowadzili także Wiesław Chrzanowski i Jan Piotr Bogdanowicz[7]. Dzięki tajności przywództwa uniknął procesu, w którym za prowadzenie organizacji na dwa lata więzienia skazani zostali Józef Kossecki i Przemysław Górny (29 maja 1961)[8], a na mniejsze kary zostali skazani: Janusz Krzyżewski (prawnik), Henryk Klata, Marian Barański i Zbigniew Kwiecień. Jan Bohdanowicz i Leon Mirecki zostali uniewinnieni. Po rozprawie w więzieniu pozostał tylko Józef Kossecki, pozostałych oskarżonych zwolniono. Kard. Karol Wojtyła pisał o nim w liście z 28 stycznia 1970 roku

„Walenty Majdański stawiał zawsze jasno z wielką odwagą najtrudniejsze problemy moralne naszego polskiego życia. Małżeństwo, rodzina, wychowanie, przyszłość narodu nie przestawały być głównymi tematami jego publikacji, które wprawdzie od dawna już nie mogą oglądać światła dziennego, lecz stale tworzą kapitał myśli i zaangażowania w najtrudniejsze sprawy naszego życia.”[1]

Rola W. Majdańskiego została ujawniona w czasie rozprawy rehabilitacyjnej członków LND 19 lutego 1992
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem!   
Derwan, 2015.07.05 o 17:29
Wydaje mi się, że choć w krótkim i żartobliwym tonie określiłem co, czy kto to dla mnie Bóg. Kto jest synem Boga a kto Baala, czyli Jahwe. Sam twierdzisz, że wszyscy ludzie są dziećmi Boga. Nieświadomie czyli podświadomie poświadczasz wiarę naszych praprzodków. Herodot w V w p.n.e. opisując naszych przodków wspomina o tym, że twierdzą oni, że są potomkami Boga. Więc kto synem Boga? Ja Polak potomek Sarmatów, Scytów, Ariów czy Jezus żyd? Niech każdy sam sobie próbuje dociec. I ja podzielam tę wiarę, że jesteśmy ponad inne nacje. To tylko krypto-syjoniści bez przerwy wmawiają nam, że mamy mieć kompleksy. Co do tego Jezusa to mało prawdopodobne by miał Aryjskie korzenie, więc pochodzić od Boga nie może. Co do polemizowania z doktrynami wiary tej czy innej religii, kościoła czy sekty nie chce mi się. Bo to tak jakby się z koniem kopać albo ... . Może tylko dodam gwoli uściślenia, że mówię Bóg w sensie wiary narodu Polskiego na przestrzeni dziejów, a nie doktryn tej czy innej religii. Wiara i religia to nie to samo, wbrew pozorom. Wiara to strach, lęk, nadzieja. Wiara jest starsza od religii. Wiara wynika z naturalnej potrzeby przezwyciężenia lęku, posiadania niezłomnej wiary w sens istnienia. Za to religia jest narzucona odgórnie każdemu człowiekowi. Religię to ideologia, gotowy schemat myślenia, taki gotowy produkt. Religia nie lubi konkurencji. Zwłaszcza w obrębie własnych dogmatów. Religia pasożytuje na ludzkich lękach i nadziejach, wykorzystuje ludzką wiarę. Religia często zniewala umysły. Wiarę dziedziczymy po przodkach jak kolor oczu, sposób chodzenia czy temperament. Wiarę w Boga odziedziczyliśmy po naszych praojcach. Religię w Jezusa syna Bożego wpojono nam całkiem niedawno. Bo czym jest tysiąc czy dwa tysiące lat wobec nieskończoności?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Piotr Świtecki, 2015.07.05 o 18:51
Dziękuję za odpowiedź!
Czy religie nie mają żadnych zalet?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Christophoros Scholastikos, 2014.06.16 o 08:32
Jezus był chrześcijaninem, synem Maryi z Częstochowy ;).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Piotr Świtecki, 2014.06.16 o 09:05
:-D
Aż mi się cieplej zrobiło :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Hindukusz-Milena, 2014.07.11 o 11:49
Mufti Turbanator,
Uśmiałam się w to smętne deszczowe przedpołudnie!
Daję 5
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Piotr Świtecki, 2014.07.11 o 12:38
Dla mnie natknięcie się na te Panie miało wydźwięk mocno surrealistyczny ;-)
Dziękuję i również pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem!   
Lona, 2014.07.26 o 23:47
Na to trafiłeś
+www.prawy.pl

dlatego tak GW i inne media głównego ścieku tak chętnie o tym marszu informowały.
Jeżeli ktoś nie wiedział dlaczego USA wspiera Izrael na wszystkie możliwe sposoby to z tego artykułu się dowie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus jest synem Boga! 
MatiRani, 2014.07.27 o 01:24
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jezus był Żydem! 
Piotr Świtecki, 2014.07.27 o 02:09
Ha! Dziękuję za link :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2022   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑